Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Inny] Stella renowacja
Autor Wiadomość
ryba9 Offline
Nowy
*


Liczba postów: 3
Imię: dasd
Skąd: lezajsk
Pojazd: Inny Romet
Post: #1
Stella renowacja
Czesc jestem nowy witam wszystkich mam Stelle na ktorej nie siedzialem od 15 lat chce wyremontowac, pare dni temu wpadl mi w rece silnik od simsona 4 biegi za 3 stowki i mam zamiar go wlozyc do stelli prosilbym o jakies wskazowki moze ktos juz adaptowal silnik ifa do stelli czy jest duzo do przerobienia ? (stary silnik moge odsprzedac niewiem w jakim jest stanie z tego co pamietam dwojka nie chciala wchodzic Smile czy sliniki od simsona maja podobny rozstaw srub ? czy tylko ciecie i spawanie ? moze ktos sie tym zajmuje woj podkarpackie moge oddac do zrobienia jak jest ktos chetny pozdro i czekam na jakies sugestie
15-12-2020 21:46:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Reklama
Jorginsson Offline
OBR filia w Szczecinie
*


Liczba postów: 585
Imię: Jerry
Skąd: Szczecin (ZS)
Pojazd: Romet 50-TS-1
Post: #2
RE: Stella renowacja
Jeśli to ma też jakoś wyglądać, to na pewno trzeba będzie przerobić mocowanie silnika - P&P to nie "siedzi", a robiąc po najmniejszej linii oporów, byleby tylko jakoś ten inny silnik zamocować - pewnie wyjdzie kupa. Jak chcesz tylko wywiercić dziurkę, coś tam podgiąć, coś tam podciąć - odpuść sobie...
Wiadomo - każdy by chciał "gotowy" patent, ale tu zwyczajnie ciężko o coś takiego - taka dola pioniera Wink
Skoro masz i ramę i silnik na swap, to sam możesz sobie wszystko wstępnie pomierzyć - rozstawy, skrajne wymiary obu silników i ich różnice...
Kluczowe będzie tu dorobienie nowych płaskowników (mocowań) pod silnik m541 oraz dobranie odpowiedniego ich położenia - aby nie tylko pasowało, ale i nie wyglądało śmiesznie.
Ja bym zaczął od przymierzenia takiego silnika do ramy - po prostu - mniej więcej go tam przyłóż i oceń. Pomocne mogą się też okazać szablony z tektury, rysunki...
Są lepsze i gorsze swapy, ale zwykle te lepsze to takie, nad którymi ktoś przysiadł i się zastanowił... Bo wykonalne jest (prawie) wszystko.


16-12-2020 02:56:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
ryba9 Offline
Nowy
*


Liczba postów: 3
Imię: dasd
Skąd: lezajsk
Pojazd: Inny Romet
Post: #3
RE: Stella renowacja
no tak niechce odwalic tego na opak wydaje mi sie ze te silnik sa podobne najwazniejsza sprawa to wspolosiowosc i chyba do tego trzeba ustawic pozycje silnika tzn zebaek na kole i silniku chodzi mi oto jak rozwiazac sprawe z zamocowaniem zeby silnik np nie przenosił drgan na rame
16-12-2020 12:37:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Jorginsson Offline
OBR filia w Szczecinie
*


Liczba postów: 585
Imię: Jerry
Skąd: Szczecin (ZS)
Pojazd: Romet 50-TS-1
Post: #4
RE: Stella renowacja
To zależy od tego jak rozwiążesz kwestię samego mocowania silnika, ale chyba nie ma co odkrywać tu ameryki od nowa - guma, poliuretan... podkładki i/lub tulejki z tych materiałów.
Współosiowość oczywiście, przebieg łańcucha - żeby o nic nie obcierał...
Wieczorem postaram się dodać zdjęcie Ogara wypatrzonego na OLX - zapisałem je sobie, bo miał - moim osobistym zdaniem - dość zgrabnie wpasowany silnik, o którym mówisz. Może Ci to jakoś pomoże. Poszukaj też na Forum, bo jest temat o grubej modyfikacji Stelli (Turbo Stella) i tam są opisane doświadczenia konstruktora z tą ramą i mocniejszym silnikiem, warto zajrzeć.


16-12-2020 18:20:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
DumDum Offline
Uczeń
*


Liczba postów: 123
Imię: DD
Skąd: Mogilno
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #5
RE: Stella renowacja
Moim zdaniem nie ma sensu silić się z niwelowaniem drgań. Tym bardziej, że większość motorowerów ma silnik mocowany na sztywno. Co innego linia łańcucha, tutaj dobrze byłoby puścić łańcuch w linii prostej, chociaż też nie jest to budowa promu kosmicznego i można sobie pozwolić na delikatne odstępstwa. Oczywiście mając w głowie krótszą żywotność napędu.
Jerry już wspomniał co należy zrobić. Najpierw usiąść przymierzyć i przemyśleć jakie rozwiązanie będzie najprostsze i najskuteczniejsze.
Na forum jest kilka Rometów z niemieckimi silnikami, choćby to. Warto popatrzeć i podpytać właściciela.
16-12-2020 21:51:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
ryba9 Offline
Nowy
*


Liczba postów: 3
Imię: dasd
Skąd: lezajsk
Pojazd: Inny Romet
Post: #6
RE: Stella renowacja
Heja silnik się wkleja w ramę ale mam pare pytań bo simsona miałem jakieś 15 lat temu i za bardzo niewiem oco chodzi mam goły silnik wychodzi chyba 4 kable z aparatu i tyle kable maja kolory inne niż na schematach podobno są różne aparaty zapłonowe w simsonach, jak rozpoznać jaki mam w tym silniku? napewno pod kołem jest kondensator i cewki kupię wiązkę na Alledrogo do simsona ale nie chce używać akumulatora i niewiem co jest mi jeszcze potrzebne napewno regulator napięcia Smile stacyjki tez nie chce montować wystarczy mi jakiś rozłącznik zapłonu co jeszcze ? Z góry dzięki za każde info
17-12-2020 22:44:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości


Forum by Tomasso94 2010 - 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
POMÓŻ W UTRZYMANIU FORUM!

Zaloguj do Poczty
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
Remont Silnika
Ostatni post: marcin1479
Wczoraj 23:48:14
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 44
Romet Komar 2350 Dawid22
Ostatni post: Norweski Zomowiec
Wczoraj 20:28:53
» Odpowiedzi: 43
» Wyświetleń: 5589
Paliwa E10 a silniki dwus...
Ostatni post: Spaceman164
Wczoraj 13:49:48
» Odpowiedzi: 33
» Wyświetleń: 9989
Ogar 200 Romka '84
Ostatni post: Spaceman164
Wczoraj 08:24:48
» Odpowiedzi: 117
» Wyświetleń: 12904
Romet Duet - Jaki rocznik...
Ostatni post: Dawdzio
17-04-2024 21:19:22
» Odpowiedzi: 3
» Wyświetleń: 244
Problemy z komarkiem
Ostatni post: Dawdzio
17-04-2024 21:06:07
» Odpowiedzi: 7
» Wyświetleń: 256
Szum sprzegła
Ostatni post: elmer
17-04-2024 15:08:37
» Odpowiedzi: 8
» Wyświetleń: 2373
jaki to model roweru zzr?
Ostatni post: beta1989
16-04-2024 22:56:39
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 189
Nowe życie Ogara po 38 la...
Ostatni post: Bob_Harley
16-04-2024 22:44:05
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 308
Remont silnika 019
Ostatni post: michanio91
16-04-2024 19:39:41
» Odpowiedzi: 17
» Wyświetleń: 1109
FSM Polski Fiat 126p FL p...
Ostatni post: miszel
15-04-2024 19:24:48
» Odpowiedzi: 40
» Wyświetleń: 5753
Problem z adv 250
Ostatni post: Bob_Harley
15-04-2024 18:09:51
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 495
Mesko Nimfa
Ostatni post: romek
15-04-2024 16:44:47
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 2269
Witam
Ostatni post: romek
15-04-2024 11:51:27
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 311
Pomoc w dobraniu gaźnika ...
Ostatni post: romek
15-04-2024 10:02:31
» Odpowiedzi: 67
» Wyświetleń: 2963

Reklama