Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
139 FMB poj. 49 cm³ - różne pytania
Autor Wiadomość
Jorginsson Offline
OBR filia w Szczecinie
*


Liczba postów: 585
Imię: Jerry
Skąd: Szczecin (ZS)
Pojazd: Romet 50-TS-1
Post: #1
139 FMB poj. 49 cm³ - różne pytania
Essa!
Do tej pory nie specjalnie interesowałem się tym silniczkiem, ale po tym jak zobaczyłem, że ktoś zabudował do niego sprężarkę, a seler1500 przypomniał, że buduje do niego "V-tec" stwierdziłem, że pora go bliżej poznać. Niestety, skończyło się na tym, że zamiast wiedzieć więcej, pojawiły się tylko nowe pytania bez odpowiedzi...
Żeby jednak już całkiem wszystkiego nie pomieszać i zachować jakiś jeden wspólny, uniwersalny mianownik / punkt odniesienia - trzymajmy się "motorowerowej" pojemności 50cc (49 cm³).

Muszę przyznać, że jestem trochę zaskoczony jego osiągami, bo dotychczas czytałem tylko opinie, że "w piędziesionie" to nie jedzie, żeby od razu "górę" wymieniać na większą (ale o tym nie mówmy) i w ogóle. Okazuje się jednak, że jest on w stanie rozpędzić 130-sto kilogramowego kloca, jakim jest Yamasaki YM50-RE (u nas pod marką Benyco RS50) do ok. 70 km/h. Oczywiście odblokowany, czyli w tym konkretnym przypadku - ze zdjętym limiterem obrotów 3-go oraz 4-go biegu (blokada na 7k RPM).
Wydaje się więc, że to jednak nie jest wcale taki słaby silniczek. Tyle, że przeglądając choćby Aledrogo może się człowiek zagubić, ja w każdym razie wpadłem w konsternację; gdybym chciał jakiś nabyć - nie miałbym pojęcia, który z nich?
Dla przykładu (bazuję na opisach sprzedawców):

1. Moretti, srebrny, 1N234 ~ 750 PLN

Trzeba przyznać, że 750 cebulionów za nowiuteńki silniczek i to z całym osprzętem, to śmiesznie mała cena. Podejrzanie mała. Tak samo jak podejrzane jest rzekome 5KM, jakie ma generować.

2. Moretti, czarny, 1N234 ~ 950 PLN

Prócz rzecz jasna koloru, widzę drobne różnice kosmetyczne pokryw lewej i prawej. Podawana moc w tym wypadku to 4KM przy 9000 obr./min. Sprzedawca podkreśla za to z dumą, że pochodzi z fabryki ZONGSHEN (w sensie że silnik, nie sprzedawca). Ja nie wiem, to lepiej? Czy jak ze wszystkim - wykończenie czarny mat winduje cenę? Bo ta jest przecież o 200 PLN wyższa.
EDIT: Znalazłem jeszcze identyczny, ale srebrny, lecz tak jak 1. tańszy.

3. WM Motor (Wilmat), srebrny, N1234 - 1200 PLN

Kształt pokryw jak w poprzednim, ale mimo iż nie jest matowo-czarny kosztuje o 450 PLN więcej niż ten z pierwszego linku. A to już dość spora różnica, lecz nie jedyna - inny jest też układ biegów (dlatego je wyszczególniłem) - N1234. Co więcej - sprzedawca zaznacza, że nie chodzą dookoła... to były i takie, co chodzą?! Głowa od tego puchnie... Wyszczególniony jest też stator na 6 cewek, czy to też ma jakieś znaczenie? Czy może to jakiś sprzedawca-centuś, który nie dostosował się do rynku? Nie rozumiem po prostu takiej rozbieżności cenowej za (jak dla takiego laika jak ja w tym temacie) z pozoru te same motory.

No i przypomniałem sobie, że było jeszcze coś takiego:

4. WM Motor, srebrny, pionowy ~ 1550 PLN

Przede wszystkim - dlaczego ich się już nie spotyka? Czy ma tu znaczenie jego cena - dwukrotnie wyższa w porównaniu do najtańszych "poziomych"? Czym on się różni, lepszy, gorszy, a może nie ma różnicy (poza tym, że przynajmniej przypomina silnik)?
Tu też wymieniana jest fabryka Loncin i odnośnie tego jeszcze jedno pytanie: to ile w końcu tych fabryk jest?

No i oczywiście - który z tych motorków jest najlepszy? Czy nie ma różnicy?

Pewnie jest tu parę głupich pytań, ale liczę że mi to wszystko jakoś sensownie wyjaśnicie.
Pozdro600!


24-10-2020 18:36:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Reklama
Motorowerzystka Offline
Mekanik xD
*


Liczba postów: 2,111
Imię: Ania
Skąd: Dzikie Mazury
Pojazd: Inny Romet
Post: #2
RE: 139 FMB poj. 49 cm³ - różne pytania
To że biegi nie chodzą dookoła może znaczyć, że jak wrzucasz w górę 2-3-4 i dalej luz i 1 (bez naciskania dźwignie do dołu. Pionowy słyszałam, że jest lepszy.

24-10-2020 22:47:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
arturwietnamczyk Offline
Rometo-maniak
*


Liczba postów: 410
Imię: Artur
Skąd: biała prudnicka
Pojazd: Romet Pony
Post: #3
RE: 139 FMB poj. 49 cm³ - różne pytania
Jeden znajomy miał w ferro taki silnik z możliwością przebijania z 4 do 1, jaki to miało sens-niewiem, zaś widziałem że do silników "pionowych" są dostępne cylindry z większą pojemnością niż do poziomych.

~~~~~~~~~~~~~~
Komar 2352W- niedzielne wozidło. , Romet ATV 250
Simson sr50 Heart
Simson s50B w częściach na razie,
Romet pony 301 Big Grin
Romet kadet 780
Romet ogar 205
Romet 50t1
Tyler uni-sport (Romet lider)
25-10-2020 02:37:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Jorginsson Offline
OBR filia w Szczecinie
*


Liczba postów: 585
Imię: Jerry
Skąd: Szczecin (ZS)
Pojazd: Romet 50-TS-1
Post: #4
RE: 139 FMB poj. 49 cm³ - różne pytania
Co do biegów "dookoła" - macie rację - też do tego dotarłem w końcu i faktycznie - bezsensowne, a może nawet niebezpieczne rozwiązanie.
Chcę pozostać przy 50cc w tym temacie - wszystko powyżej jest nieistotne i załóżmy, że tego nie ma,


25-10-2020 04:19:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Dawdzio Offline
Hold my mustache!
Moderatorzy


Liczba postów: 2,566
Imię: Dawid
Skąd: Chojnów (DLE)
Pojazd: Inny Romet
Post: #5
RE: 139 FMB poj. 49 cm³ - różne pytania
Czy ja wiem czy takie bezsensowne? Dojeżdżacie na 4 do skrzyżowania, hamujecie, luz i od nowa. Mi tam strasznie brakowało luzu między biegami w czterosuwie, coś takiego byłoby bardzo wygodne, bo nie trzeba zbijać wszystkich biegów po kolei.

Wzmożona kontrola społeczna złomowisk podstawą sukcesów w zdobywaniu interesującego mienia.
25-10-2020 10:57:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Odrestaurator Offline
Majster
Moderatorzy


Liczba postów: 3,256
Imię: Szymon
Skąd: Knurów
Pojazd: Inny
Post: #6
RE: 139 FMB poj. 49 cm³ - różne pytania
A dookoła to nie są po prostu N-1-2-3-4? miałem tak w 139fmb. I na tą skrzynię mówili "okrągła" właśnie. Na tą moc to nie patrz i inne parametry bo każdy pisze co innego, ten silnik ma maks 4km zależy jak chińczyk się przyłoży. Tak samo jest z pionowymi silnikami. Niektórzy sprzedawcy piszą że te 250 czy tam ile mają 28km... taa... max 18. Kiedyś jak LIFAN robił silniki to były nieco lepsze bo grubsze kartery itd. Loncin z tego co wiem ma licencję Hondy, nie wiem jak reszta. Generalnie to wszystko jeden uj. Fabryk jest pewnie kilka albo po prostu naklejka tylko inna. Jak nowe to kupisz to będzie jeździć, ale jak już zacznie się sypać to śmietnik, wiem po sobie bo miałem takie i takie.

Mój Simson

YT: POLMOZBYT
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-10-2020 14:10:03 przez Odrestaurator.)
25-10-2020 14:08:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości


Forum by Tomasso94 2010 - 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
POMÓŻ W UTRZYMANIU FORUM!

Zaloguj do Poczty
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
Numery karterów S38 B4
Ostatni post: Piotrekdriver1
Dzisiaj 16:01:47
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 27
Pegaz 750 - kolejny Robak
Ostatni post: Jaca
Dzisiaj 07:55:14
» Odpowiedzi: 152
» Wyświetleń: 53767
Koło komar 2350 brak stab...
Ostatni post: Kacper_R
Dzisiaj 02:07:00
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 33
Filtr oleju zamiennik do ...
Ostatni post: Gucio76
Dzisiaj 01:56:31
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 23
Witam .
Ostatni post: Elektronik
Dzisiaj 01:14:25
» Odpowiedzi: 3
» Wyświetleń: 78
Instalacja Romet Chart
Ostatni post: wkzarci
Dzisiaj 00:53:33
» Odpowiedzi: 15
» Wyświetleń: 519
Ogar 200 88r. Mandaryna
Ostatni post: romek
Wczoraj 23:56:47
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 265
205A
Ostatni post: romek
Wczoraj 21:16:30
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 82
Replika Prototypu Romet M...
Ostatni post: romek
Wczoraj 21:12:06
» Odpowiedzi: 112
» Wyświetleń: 52050
Renowacja obręczy - jak l...
Ostatni post: romek
Wczoraj 21:09:57
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 104
Kto z Małopolski, okolic ...
Ostatni post: Elektronik
Wczoraj 20:04:19
» Odpowiedzi: 30
» Wyświetleń: 10891
Projekt Romet Dzik Enduro...
Ostatni post: krystian276
26-03-2024 23:15:36
» Odpowiedzi: 475
» Wyświetleń: 165724
Kupię ramę z papierem do ...
Ostatni post: kamil661
26-03-2024 20:51:41
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 60
Poziom paliwa gaźnik Duel...
Ostatni post: Mixol
26-03-2024 11:53:13
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 352
Czyżby T-3 nie istniał?
Ostatni post: romek
26-03-2024 00:12:36
» Odpowiedzi: 58
» Wyświetleń: 38390

Reklama