Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 głosów - 5 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pierwsze Wigry 3
Autor Wiadomość
WD40 Offline
Początkujący Rometowiec
*


Liczba postów: 105
Imię: --
Skąd: Polska
Pojazd: Inny Romet
Post: #16
RE: Pierwsze Wigry 3
Na morski jest za jasny, prędzej F610.
Więc raczej odcień F610, porównaj sobie dwa kolory np. wpisując w google "Romet Wigry 1988" powinno wyskoczyć zdjęcie jednego egzemplarza w odcieniu L47 i jednego w tym przypominającym F610.

Jak co to dam linka do obu aukcji z niebieskimi wigrami ale z późniejszych roczników.
L47: https://archiwum.allegro.pl/oferta/rower...21801.html
Egzemplarz w odcieniu przypominającym F610: https://archiwum.allegro.pl/oferta/rower...39826.html

Mam nadzieje że z niczym się nie pomyliłem.

Pozdrawiam!
17-09-2020 22:28:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Reklama
zaz Offline
Technik
*


Liczba postów: 920
Imię: Jakub
Skąd: Słupsk
Pojazd: Inny Romet
Post: #17
RE: Pierwsze Wigry 3
(17-09-2020 17:14:46)MAT_ZAJ napisał(a):  
(17-09-2020 15:47:34)RaszkoV napisał(a):  Bardzo dobry zakup! Rowerek wcale nie taki pospolity, pierwsza seria Wigry 3-
W dodatku we wczesnym roczniku! Na zdjęciu widoczne jego pełne oryginalne wyposażenie (Jedynie oprócz lusterka, je można było sobie dokupić Wink )
.

Powodzenia w pracach! Smile

Dzięki, czyli z tego prospektowego zdjęcia wychodzi na to, że lampka jednak z górą w chromie, biały dół.
Załączam zdjęcie numerów z zawiasu dla kolegów kronikarzy-archiwistów lubujących się w zliczaniu zachowanych egzemplarzy '77 Cool

77 • 284668

To jestem w szoku że wigry 3 było produkowane już w 77 r. zazwyczaj widziałem egzemplarze od 79 r. Czekam na dalszy postęp prac nad nim Mam na handel klamkę hamulca chromowaną jakby co to pisz na priv. Klamka jest w dobrym stanie.

Obecne pojazdy
Romet Jubilat 2 1987 rok
Romet Wigry Universal 1977 rok
Romet Zenit Special 1989 rok

Byłe pojazdy
Romet Wigry 3 1985 rok.
17-09-2020 22:39:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
WD40 Offline
Początkujący Rometowiec
*


Liczba postów: 105
Imię: --
Skąd: Polska
Pojazd: Inny Romet
Post: #18
RE: Pierwsze Wigry 3
Śmiesznie że na tym zdjęciu prospektowym napisali: "Od Wigry 2 wyróżnia się dodatkowym ekwipunkiem, na który składa się lusterko wsteczne, dwuczęściowy zestaw odblasków oraz hamulec ręczny." ;P
Więc gdyby wierzyć fabryce, co do lusterka (żeby było dokładnie, jak to w prospekcie zostało określone "lusterka wstecznego") że jest ono "opcjonalnym wyposażeniem" też nie możemy być na 100% pewni...
"Lusterko Wsteczne" jako podstawowe wyposażenie, ciekawe, ciekawe...
Romet wciąż zaskakuje...
woot

Pozdrawiam!
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-09-2020 22:58:06 przez WD40.)
17-09-2020 22:55:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
zaz Offline
Technik
*


Liczba postów: 920
Imię: Jakub
Skąd: Słupsk
Pojazd: Inny Romet
Post: #19
RE: Pierwsze Wigry 3
Były montowane lusterka w wigry 3 fabrycznie ale to było krótko. Pewnie promowali dodatkowe wyposażenie aby kupować.

Obecne pojazdy
Romet Jubilat 2 1987 rok
Romet Wigry Universal 1977 rok
Romet Zenit Special 1989 rok

Byłe pojazdy
Romet Wigry 3 1985 rok.
18-09-2020 09:58:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
RaszkoV Offline
Flamingowiec
*


Liczba postów: 252
Imię: Wojciech
Skąd: Żywiec
Pojazd: Inny
Post: #20
RE: Pierwsze Wigry 3
W kwestii lusterka raczej nie możemy mieć 100% pewności, biorąc pod uwagę jednak że Romet to Romet-
Mogło i fabrycznie go nie być Tongue

Jako ciekawostkę dodam jeszcze że najstarsza znana trójka pochodzi z.. 1976!
18-09-2020 11:37:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
zaz Offline
Technik
*


Liczba postów: 920
Imię: Jakub
Skąd: Słupsk
Pojazd: Inny Romet
Post: #21
RE: Pierwsze Wigry 3
(18-09-2020 11:37:24)RaszkoV napisał(a):  W kwestii lusterka raczej nie możemy mieć 100% pewności, biorąc pod uwagę jednak że Romet to Romet-
Mogło i fabrycznie go nie być Tongue

Jako ciekawostkę dodam jeszcze że najstarsza znana trójka pochodzi z.. 1976!

To jeszcze starsze były wigry 3 to nawet nie wiedziałem

Obecne pojazdy
Romet Jubilat 2 1987 rok
Romet Wigry Universal 1977 rok
Romet Zenit Special 1989 rok

Byłe pojazdy
Romet Wigry 3 1985 rok.
18-09-2020 13:34:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
WD40 Offline
Początkujący Rometowiec
*


Liczba postów: 105
Imię: --
Skąd: Polska
Pojazd: Inny Romet
Post: #22
RE: Pierwsze Wigry 3
Z wyposażeniem to różnie bywa żeby być szczerym, raz było takie, raz siakie.
Raz biedniej wyposażone, raz bogaciej, zależy to od egzemplarza i (czasami) od roku produkcji. bla
krejzi

Pozdrawiam!
18-09-2020 21:09:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
MAT_ZAJ Offline
Nowy
*


Liczba postów: 16
Imię: Mateusz
Skąd: Krosno
Pojazd: Inny
Post: #23
RE: Pierwsze Wigry 3
Dzień pierwszy prac przy Wigrusie.
(Podzielę dzisiejszy wpis na kilka postów, bo do jednego mogę dodać maksimum 5 zdjęć.)
#1
Rower z samego rana poddałem procesowi dość dokładnego umycia, by lepiej określić jego faktyczny stan. Z daleka wszystko wygląda przyzwoicie, ale im dalej w las.. Tym rzeczy do zrobienia ukazuje się więcej..
Stan lakierniczy ramy nie powala, lakier w wielu miejscach jest totalnie wyblaknięty, jest pełno zadrapań, odprysków, w których rozwinęła się przez lata postoju pod chmurką korozja (wiadomo, że jest to powierzchowne, nie zagrażające dla konstrukcji ramy). Poniżej kilka zdjęć ramy i widelca:
                   

#2
Pod naklejką WIGRY 3 - z której swoją drogą niewiele zostało, wyblakły z niej kolory prawie całkowicie - rozwinęło się parę purchli rdzy. Niestety tą naklejkę raczej zdecyduję się zerwać, by ratować lakier pod nią i zastąpić ją nową czytelną repliką (http://motonaklejki.pl/naklejki/3/0/63/)
   
Elementy aluminiowe/chromowane - korozja powierzchowna, kilka poważniejszych wżerów - ktoś poleci jakiś sprawdzony sposób na odnowę tego typu powierzchni? Drobne papiery wodne i pasta typu aluchrom mogą pomóc?
           
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-09-2020 21:40:19 przez MAT_ZAJ.)
18-09-2020 21:35:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
WD40 Offline
Początkujący Rometowiec
*


Liczba postów: 105
Imię: --
Skąd: Polska
Pojazd: Inny Romet
Post: #24
RE: Pierwsze Wigry 3
(18-09-2020 21:35:17)MAT_ZAJ napisał(a):  Dzień pierwszy prac przy Wigrusie.
(Podzielę dzisiejszy wpis na kilka postów, bo do jednego mogę dodać maksimum 5 zdjęć.)
#1
Rower z samego rana poddałem procesowi dość dokładnego umycia, by lepiej określić jego faktyczny stan. Z daleka wszystko wygląda przyzwoicie, ale im dalej w las.. Tym rzeczy do zrobienia ukazuje się więcej..
Stan lakierniczy ramy nie powala, lakier w wielu miejscach jest totalnie wyblaknięty, jest pełno zadrapań, odprysków, w których rozwinęła się przez lata postoju pod chmurką korozja (wiadomo, że jest to powierzchowne, nie zagrażające dla konstrukcji ramy). Poniżej kilka zdjęć ramy i widelca:


#2
Pod naklejką WIGRY 3 - z której swoją drogą niewiele zostało, wyblakły z niej kolory prawie całkowicie - rozwinęło się parę purchli rdzy. Niestety tą naklejkę raczej zdecyduję się zerwać, by ratować lakier pod nią i zastąpić ją nową czytelną repliką (http://motonaklejki.pl/naklejki/3/0/63/)

Elementy aluminiowe/chromowane - korozja powierzchowna, kilka poważniejszych wżerów - ktoś poleci jakiś sprawdzony sposób na odnowę tego typu powierzchni? Drobne papiery wodne i pasta typu aluchrom mogą pomóc?

Widzę że praca pięknie postępuje! best
Naklejkę możesz nawet kupić jak chcesz się pozbyć tej "obdartej", wszystko dotyczące tego roweru tak naprawdę zależy tylko od ciebie,

#3 Niestety na tym się nie znam się za bardzo ale myślę że najpierw przejedź po tym sczotką drucianą (żeby pozbyć się rdzy), potem leci polerowanie pastą typu aluchrom i na koniec "polerowanie" (bardziej porządne [i dokładne!] wycieranie koła) ścierką powinno coś dać.
;D

Pozdrawiam!
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-09-2020 21:49:39 przez WD40.)
18-09-2020 21:48:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
MAT_ZAJ Offline
Nowy
*


Liczba postów: 16
Imię: Mateusz
Skąd: Krosno
Pojazd: Inny
Post: #25
RE: Pierwsze Wigry 3
#3
W poszukiwaniu bagażnika odwiedziłem dziś inny skup złomu, gdzie udało mi się trafić takiego zmęczonego żywotem kolejnego Wigry 3. Jako, że pracownicy nie pozwolili mi wykręcać samego bagażnika - wziąłem całość na wagę i zostałem policzony na całe 8 PLN Big Grin (takie kupowanie złomków to ja rozumiem, a nie wyceny w oparciu o "oelyxy"..)
   
Kiedyś zdaje się był żółtym, jednak ktoś opędzlował/owałkował go niedbale na czarno, na dodatek tylny trójkąt jest w nim baaardzo amatorsko pospmarkany (bo trudno to nazwać spawem..) obręcze wyszlifowane z chromu, nie ma żadnych detali, błotniki są pogięte, jedyny plus taki, że ma oba metalowe motylki pod siedzeniem i kierownicą Blush
       
Na pewno wykorzystam z niego bagażnik, jako że mój chromowany jest pęknięty - resztę może wykorzystam do czegoś kreatywnego Tongue
Dla formalności załączam też jego numery:
   
Zdaje się (bo są pozalewane farbą), że to 84 • 066659
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-09-2020 21:52:08 przez MAT_ZAJ.)
18-09-2020 21:50:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
WD40 Offline
Początkujący Rometowiec
*


Liczba postów: 105
Imię: --
Skąd: Polska
Pojazd: Inny Romet
Post: #26
RE: Pierwsze Wigry 3
(18-09-2020 21:50:18)MAT_ZAJ napisał(a):  #3
W poszukiwaniu bagażnika odwiedziłem dziś inny skup złomu, gdzie udało mi się trafić takiego zmęczonego żywotem kolejnego Wigry 3. Jako, że pracownicy nie pozwolili mi wykręcać samego bagażnika - wziąłem całość na wagę i zostałem policzony na całe 8 PLN Big Grin (takie kupowanie złomków to ja rozumiem, a nie wyceny w oparciu o "oelyxy"..)

Kiedyś zdaje się był żółtym, jednak ktoś opędzlował/owałkował go niedbale na czarno, na dodatek tylny trójkąt jest w nim baaardzo amatorsko pospmarkany (bo trudno to nazwać spawem..) obręcze wyszlifowane z chromu, nie ma żadnych detali, błotniki są pogięte, jedyny plus taki, że ma oba metalowe motylki pod siedzeniem i kierownicą Blush

Na pewno wykorzystam z niego bagażnik, jako że mój chromowany jest pęknięty - resztę może wykorzystam do czegoś kreatywnego Tongue
Dla formalności załączam też jego numery:

Zdaje się (bo są pozalewane farbą), że to 84 • 066659

Bagażnik być może jest nawet oryginalny, ale niestety nie jestem tego do końca pewien, po prostu ciężko mi jednoznacznie stwierdzić, tak czy siak podobny więc git (ale raczej jest to oryginalny bagażnik ;D ).
Szkoda że ten czarny Wigry wygląda na dosłownie zajechanego na śmierć, jeszcze bardziej szkoda że rama jest spawana, czyli po przejściach.
Ale i tak ważne że bagażnik wleciał! Smile

Pozdrawiam!
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-09-2020 21:59:14 przez WD40.)
18-09-2020 21:57:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
MAT_ZAJ Offline
Nowy
*


Liczba postów: 16
Imię: Mateusz
Skąd: Krosno
Pojazd: Inny
Post: #27
RE: Pierwsze Wigry 3
#4
Braki:
Najpilniej poszukuję klosza lampki tylnej, mniej pilnie (bo może mając sam klosz coś tu wydumam Tongue) całej lampki, gdyż moja ma wyłamany plastik z gwintem mocującym klosz:
   
Lampka przód w wersji z górną połówką w chromie:
   
Jeśli ktoś z kolegów posiada i chciałby odstąpić w niewygórowanych pieniążkach to proszę o kontakt!
Odblaski, pedały i rączki/gripy powinienem znaleźć w swoich piwnicznych szpargałach Big Grin
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-09-2020 22:00:58 przez MAT_ZAJ.)
18-09-2020 21:59:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
RaszkoV Offline
Flamingowiec
*


Liczba postów: 252
Imię: Wojciech
Skąd: Żywiec
Pojazd: Inny
Post: #28
RE: Pierwsze Wigry 3
Widzę że robota ruszyła z kopyta! Big Grin

Co do stanu lakierniczego- według mnie nie ma tragedii, nie zapominajmy iż ten Wigry w obecnej chwili ma już 43 lata Wink
Do chromu przed samą pastą polerską polecił bym Wełnę Stalową o delikatnej gradacji, jednak jeszcze wcześniej przejechał je bym..-
Szorstką stroną namoczonej gąbki kuchennej!
To daje efekt Smile
Lakierniczo tak samo produkty z serii K2, porządna polerka i woskowanie zrobią z niego przystojniachę Shy

Co do dawcy, obstawiam iż niegdyś było to Wigry 5- Osobiście bym je uruchomił, i puścił dalej w świat jako "rower użytkowy"- jeżeli rama nie pęka, nie widzę większego sensu aby tak wcześnie zakończył swój żywot Wink
18-09-2020 21:59:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
WD40 Offline
Początkujący Rometowiec
*


Liczba postów: 105
Imię: --
Skąd: Polska
Pojazd: Inny Romet
Post: #29
RE: Pierwsze Wigry 3
Klosz lampki da się znaleźć gdzieś na jakichś szrotach itd., a jak nie to góra 40 zł powinieneś zapłacić za całą.
Z tego "złoma" możesz zrobić sobie niezły rower dojazdowy do szkoły/pracy i to tanim kosztem, wystarczy go tylko pomalować i śmigać, myślę że nie ma co inwestować w ogólne kompletowanie go.
A co do bagażnika, to powinien być oryginalny gdyż jest on podobny w budowie do bagażników wyprodukowanych w Romecie.

Pozdrawiam!
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-09-2020 22:06:27 przez WD40.)
18-09-2020 22:05:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
MAT_ZAJ Offline
Nowy
*


Liczba postów: 16
Imię: Mateusz
Skąd: Krosno
Pojazd: Inny
Post: #30
RE: Pierwsze Wigry 3
#5
Zdemontowałem hamulec przedni, który dosłownie stał w miejscu, podobnie linka w białym pancerzu, całość została potraktowana solidną dawką środków penetrujących, a klocki preparatem do konserwacji gum i uszczelek. Co niektórzy pewnie radzili by takie elementy eksploatacyjne jak linka, pancerz czy klocki wymienić - cóż chcę pozostawić ten rowerek z jak największą ilością oryginalnych części.
Bardziej cenię sobie stare rzeczy w zachowanym, oryginalnym po latach stanie z koniecznymi zabiegami konserwacyjnymi, by ich stan się nie pogarszał, lecz każda ryska, zadrapanie czy ubytek to jednak jakiś element historii Shy
Rower wciąż stoi jeszcze na kołach (przednie koło nie trzyma powietrza, tył po napompowaniu trzyma bez zarzutów), lecz w planie na przyszły tydzień rama zostanie ogołocona Tongue
   
18-09-2020 22:08:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości


Forum by Tomasso94 2010 - 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
POMÓŻ W UTRZYMANIU FORUM!

Zaloguj do Poczty
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
Pegaz 750 - kolejny Robak
Ostatni post: Jaca
Dzisiaj 07:55:14
» Odpowiedzi: 152
» Wyświetleń: 53766
Numery karterów S38 B4
Ostatni post: Bzyczek
Dzisiaj 02:33:46
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 23
Koło komar 2350 brak stab...
Ostatni post: Kacper_R
Dzisiaj 02:07:00
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 27
Filtr oleju zamiennik do ...
Ostatni post: Gucio76
Dzisiaj 01:56:31
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 21
Witam .
Ostatni post: Elektronik
Dzisiaj 01:14:25
» Odpowiedzi: 3
» Wyświetleń: 76
Instalacja Romet Chart
Ostatni post: wkzarci
Dzisiaj 00:53:33
» Odpowiedzi: 15
» Wyświetleń: 517
Ogar 200 88r. Mandaryna
Ostatni post: romek
Wczoraj 23:56:47
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 263
205A
Ostatni post: romek
Wczoraj 21:16:30
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 82
Replika Prototypu Romet M...
Ostatni post: romek
Wczoraj 21:12:06
» Odpowiedzi: 112
» Wyświetleń: 52048
Renowacja obręczy - jak l...
Ostatni post: romek
Wczoraj 21:09:57
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 104
Kto z Małopolski, okolic ...
Ostatni post: Elektronik
Wczoraj 20:04:19
» Odpowiedzi: 30
» Wyświetleń: 10890
Projekt Romet Dzik Enduro...
Ostatni post: krystian276
26-03-2024 23:15:36
» Odpowiedzi: 475
» Wyświetleń: 165714
Kupię ramę z papierem do ...
Ostatni post: kamil661
26-03-2024 20:51:41
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 59
Poziom paliwa gaźnik Duel...
Ostatni post: Mixol
26-03-2024 11:53:13
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 352
Czyżby T-3 nie istniał?
Ostatni post: romek
26-03-2024 00:12:36
» Odpowiedzi: 58
» Wyświetleń: 38390

Reklama