Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
Ogar z Gdańska Osowej się kłania :)
Autor Wiadomość
buras_tft Offline
Nowy
*


Liczba postów: 15
Imię: Mateusz
Skąd: Gdańsk
Pojazd: Romet Ogar 205
Post: #1
Ogar z Gdańska Osowej się kłania :)
   
   

Cześć Panowie Smile
Od dłuższego czasu przeglądam forum, więc postanowiłem się zarejestrować Smile
Co do maszyny to klasycznie Ogar, model 205, rocznik 89 (rok starszy ode mnie, ciekawe kto pierwszy "padnie" :> ).
Ogar w moim posiadaniu od 2012r, 4 właściciel. Dłuuugo nie jeżdżony (z 6 lat?) bo "coś padło" po drodze i ogar stracił nagle biegi i poszedł w odstawkę.
Od czasu do czasu odpalany aż padła decyzja - robimy remont!
Dziś wymienione sprzęgło co nie było takie trudne i uszczelki, zalany nowy olej przekładniowy Lotos Parus GL4 80W90, wymieniona linka sprzęgła i maszyna odpalona po długim przestoju - o dziwo trochę podpompowałem na gaźniku, parę razy kopnąłem i zaskoczył.
W planach do zrobienie jeszcze kompletna wymiana ogumienia (opony, dętki, fartuchy) hamulce, cięgno hamulca, nowe linki, regeneracja ślimaka, założenie lusterek, nowe gumy, uszczelnienie wydechu (jedna wielka nieszczelność), wymiana świecy na Denso i fajki, regulacje gaźnika, biegów itp... Zapłon na szczęście nie jest przestawiony Smile
Na koniec ogólny detaling, wyczyszczenie, odrdzewienie tu i ówdzie i mam nadzieję, że sprzęt znowu odżyje.

No to... Czuway! Smile
P.S: Za żywota u mnie Ogar nie widział nigdy mixolu w paliwie (tylko "różowy" 2T) i nie zobaczy, szkoda poświęcić maszynę za oszczędność 5zł Wink
31-05-2020 21:23:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Reklama
kacperinjo Offline
Nowy
*


Liczba postów: 12
Imię: Kacper
Skąd: Gliwice
Pojazd: Romet Ogar 205
Post: #2
RE: Ogar z Gdańska Osowej się kłania :)
Fajna maszyna Tongue Dużo roboty nie będzie. Kolor oryginalny, czy był malowany? jakiś taki krwisty się wydaje na zdjęciu. Te amorki też chyba z jakiejś jawy, co?
31-05-2020 21:35:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
buras_tft Offline
Nowy
*


Liczba postów: 15
Imię: Mateusz
Skąd: Gdańsk
Pojazd: Romet Ogar 205
Post: #3
RE: Ogar z Gdańska Osowej się kłania :)
(31-05-2020 21:35:56)kacperinjo napisał(a):  Fajna maszyna Tongue Dużo roboty nie będzie. Kolor oryginalny, czy był malowany? jakiś taki krwisty się wydaje na zdjęciu. Te amorki też chyba z jakiejś jawy, co?

Cześć Smile

Kolor oryginalny i nie mam zamiaru go zmieniać, nawet nie będę specjalnie polerował ani robił zaprawek żadnych itp. bo ma być widać ile sprzęt ma lat i co przeżył, to nie muzeum tylko "daily" Wink Tylko tam gdzie mocniejsze naloty rudej to pójdzie fosol i ew. podmalowanie, reszta zostaje jak jest (ok, może wymiana śrubek i nakrętek na ładniejsze i tyle w temacie).
Na "nówkę" też nie robię bo z salonu nie jest i nie będzie, ma się starzeć razem ze mną, zresztą prawie w tym samym wieku jesteśmy Wink
Co do amorków to - uwaga - nie mam pojęcia co tam było grzebane ale nie wyglądają jak ogarowe - nawet jak są z mustanga to niech będą takie, ślad historii ma być na nim widoczny Smile
Na razie zagadał praktycznie "od kopa; po 3 latach nie odpalania w ogóle i z tego jestem zadowolony Smile
Przenosić napędu jeszcze nie przenosi jak powinien ale na wbitym biegu i postawieniu na nóżce chociaż przenosi napęd na tylne koło i nawet reaguje na gaz - nazwijmy to "reagowaniem" bo szczelny chyba jest tylko wężyk paliwa obecnie i dekiel od sprzęgła,mocy tyle że jakoś kołem obraca (w obecnym stanie przy mojej wadze nie ma szans żeby ruszył), kopci z każdej strony wydechu, spod cylindra, z łączenia kolanka, przedmuchy ma wszędzie... no ale uszczelki kupione i będzie wymiana Big Grin
Ps: jak mi ktoś podpowie jak tu do posta wrzucić filmik to pokaże to jego odpalanie po dłuższym postoju Smile
31-05-2020 21:44:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości


Forum by Tomasso94 2010 - 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
POMÓŻ W UTRZYMANIU FORUM!

Zaloguj do Poczty
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
Długość linki sprzęgła
Ostatni post: pitus74
Wczoraj 22:16:00
» Odpowiedzi: 7
» Wyświetleń: 2989
Projekt Romet Dzik Enduro...
Ostatni post: krystian276
Wczoraj 22:01:34
» Odpowiedzi: 476
» Wyświetleń: 165863
Witam .
Ostatni post: Debesta
Wczoraj 21:06:58
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 115
Iskrownik/Stator Romet St...
Ostatni post: miszel
Wczoraj 16:09:54
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 32
Numery karterów S38 B4
Ostatni post: Piotrekdriver1
Wczoraj 16:01:47
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 62
Pegaz 750 - kolejny Robak
Ostatni post: Jaca
Wczoraj 07:55:14
» Odpowiedzi: 152
» Wyświetleń: 53835
Koło komar 2350 brak stab...
Ostatni post: Kacper_R
Wczoraj 02:07:00
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 49
Filtr oleju zamiennik do ...
Ostatni post: Gucio76
Wczoraj 01:56:31
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 37
Instalacja Romet Chart
Ostatni post: wkzarci
Wczoraj 00:53:33
» Odpowiedzi: 15
» Wyświetleń: 566
Ogar 200 88r. Mandaryna
Ostatni post: romek
27-03-2024 23:56:47
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 275
205A
Ostatni post: romek
27-03-2024 21:16:30
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 94
Replika Prototypu Romet M...
Ostatni post: romek
27-03-2024 21:12:06
» Odpowiedzi: 112
» Wyświetleń: 52091
Renowacja obręczy - jak l...
Ostatni post: romek
27-03-2024 21:09:57
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 111
Kto z Małopolski, okolic ...
Ostatni post: Elektronik
27-03-2024 20:04:19
» Odpowiedzi: 30
» Wyświetleń: 10917
Kupię ramę z papierem do ...
Ostatni post: kamil661
26-03-2024 20:51:41
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 69

Reklama