Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
Nofack by Ogar 205
Autor Wiadomość
nofack Offline
Banned


Liczba postów: 680
Imię: mm
Skąd: Sierakow
Pojazd: Romet Komar
Post: #1
Nofack by Ogar 205
Witam ponownie,

Calkiem, ale to calkiem przypadkiem zadzwonil do mnie Pan ze slyszal ze zajmuje sie rometami itd... ja mowie ze nie nie swoim tylko cos tam swojego remontuje itd ...mowi ze ma wykopalisko rometow no i ze tam chce lunc je bo corce chce kupic taki maly chinski kibelek... no mowie ok mi rometow nie potrzeba bo mam swojego ale ok podjade ZOBACZE co tam ma nagram mu kupca jak cos... Przyjechalem za 3 dni zagladam koles w stodole ma 4 szt rometow 3 Ogary 200 i 1 Ogar 205 zawalone sloma i kurzem bo w szopie czy to sdodole stalo... pierwszy w oko mi wpadl 205 noo otworzylem oczy jak go zobaczylem bo kurde w tym malowaniu szukalem caly tamten rok i nie znalalzem jako takiego a tu patrze no niemal idealny stan jak na 10 lat stania,,,patrze dalej na te dwu setki no 200 ogolnie ok 1 na chodzie 2 tez a 3 zlom. Mowi ze chce wszysrtkie lunac na raz ja mowie ze moge wziasc tego 205 i dobrze zaplacic ale on nie tylko calosc no i suma sumarum dogadalismy sie . Nie mialem zamiaru tego brac bo to mi nie potrzebne ale w tym 205 no to mi sie spodobal bardzo bo kiedys marzylem o takim i nie moglem Znalesc a tu prosze sam mi w rece wpadl.
Dzis jest u mnie poswiecilem mu dzisiejszy dzien od rana zeby go rozebrac i wyczyscic wstepnie i zlozyc wraz z silnikiem ale gez rozpolawiania go.... Niestety nie mam foto jak wygladal on w stodole tylko juz po wstepnym otarciu szmata i jak juz byl u mnie a nastepnie na koniec dzisiejdzego dnia.

Oto foty do wyjeciu gio z auta:
   
   

A tutaj juz po rozebraniu go i wyczyszczeniu wstepnym. Z jednej strony chcial bym go zrobic na igle jak swojego Kadeta ale jednak zostawiam go w oryginale jak jest nie ruszam nic, moze jakas gume wymienie od teleskopow i tylne kolo bo piasta jest peknieta ale nic wiecej zostaje tak jak jest naklejki, opony linki wszystkie oryginal silnik w srodku jest jak nowy, automat cylinder tlok, zaplon kartery jak nowe licznik w stanie idealnym, zepsuty jest tylko naped licznika ale to ogarne sobie.
A Ogar wyglada tak :









(Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-05-2017 22:49:27 przez nofack.)
11-05-2017 22:37:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Reklama
rafi555 Offline
Zawodowiec
*


Liczba postów: 2,556
Imię: xxxxxx
Skąd: xxxxxxxx
Pojazd: Romet Pony
Post: #2
RE: Nofack by Ogar 205
jak dla mnie to najładniejsze barwy na ogary
11-05-2017 22:50:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
nofack Offline
Banned


Liczba postów: 680
Imię: mm
Skąd: Sierakow
Pojazd: Romet Komar
Post: #3
RE: Nofack by Ogar 205
Dla mnie rowniez ew taki niebieski ladny kiedys mialem ale niebieski jak metalik badz czerwono czarny tez spoko reszta jedno kolorowych tak sredni mi sie podobaly ale kazdy ma swoj gust a mi ten sie kiedys marzyl no i sam wpadl mi w rece Smile
A propoo mojego to silnik widac ze albo remontowany i zostawiony albo jak nowy, wszystko w stani idealnym po 10 latach nalalem paliwa odpalil za 5 razem troche gasl ale dalem mu dawke ichodzi, do wyregulowania tylko gaznik i do wymiany platynki bo sa fabryczne marki Iskra na podstawce ZMD.Poza tym biegi wchodza idealnie sztywno swiatla dlugie krotkie brzeczek rowniez dziala swiatlo tyl jak najbardziej, licznik tez. Do naprawy jest naped licznika / slimak a takze tyl felga do wymiany , gumy amortyzatora przedniego i podnurzki kierowcy a takze lozyska w kolach bo zardzewialy po za tym nie ma co wiecej naprawic Smile
11-05-2017 22:57:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
nie_mientki Offline
Pomocny użytkownik


Liczba postów: 6,382
Imię: Michał
Skąd: Puławy
Pojazd: Romet 50-T-1
Post: #4
RE: Nofack by Ogar 205
Nawet przelotka się zachowała. Nieźle, fajny sprzęcik.

KLIKNIJ TUTAJ I POMÓŻ W OPŁACENIU SERWERA !
12-05-2017 12:40:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
nofack Offline
Banned


Liczba postów: 680
Imię: mm
Skąd: Sierakow
Pojazd: Romet Komar
Post: #5
RE: Nofack by Ogar 205
Tez mi sie podoba wlasnie ten kolorSmile
Czy pytania ktore mam odnosnie jego moge tutaj zadawac zeby nie zakladac nowych postow?
Bo mam zapytanie a propo niesprawnego slimaka napedu licznika. Jak krece recznie linke licznik dziala ale krecac kolem licznik stoi podejzewam ze slimak jest walniety albo wyrobiony jego naped tam w srodku. Co z tym zrobic bo nie wiem jak to rozebrac nie jest to latwe a i ten wklad chinskie nie do konca mocny? Moze kupic jakis slimak sprawny na alle? A moze mial by ktos d osprzedania takie rzeczy do niego jak :

-Slimak
-szkielko lampy przod Zelmot lub wraz z odblysnikeim w ladnym stanie
-felga kompletna na tyl w ladnym stanie moze byc bez opony ale wraz z oska lozyskami i nakretkami oryginal lub ew komplety na przod i tyl w ladnym stanie
-Dokumenty komplet do ogara 205

Te rzeczy bym kupil od kogos do neigo jak ktos ma pisac doagdamy sie!
12-05-2017 13:19:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Quake96 Offline
Zielono mi :D
Moderatorzy


Liczba postów: 2,757
Imię: Piotr
Skąd: Bydgoszcz
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #6
RE: Nofack by Ogar 205
Jeśli jeszcze nie zgnił (a nie widać żeby tak było), to przy normalnym użytkowaniu może zacząć szybciej niż ustawa przewiduje, więc chłopie dbaj o niego, bo te metaliki były straszne jakościowo Tongue

Poza tym to fajny sprzęt, mnie jako wielbiciela "jawki" dziwi trochę wybór 205 na tle trzech 200, no ale wiadomo, jeden woli 200, drugi 205 Tongue

No i ten hamulec tylny taki trochę "w górę do nieba". Nie powinno być tam jakiegoś ogranicznika dla tej nóżki hamulca? U siebie w komarze widzę, że mam takowy.

- Patrz pan, ale ciśnie tą jawką, no wariat!
- Ale panie, to dopiero drugi bieg się kończy...


"Skończyło się jak Bruce Lee, czy misja w kosmodromach
Nie nagra tego Grundig czy Unitra Diora...."
12-05-2017 13:59:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
nofack Offline
Banned


Liczba postów: 680
Imię: mm
Skąd: Sierakow
Pojazd: Romet Komar
Post: #7
RE: Nofack by Ogar 205
Wiesz co 200 rowniez sa fajne a do tego o wiele mocniejsze od tego 205 wiem wiem nawet jak gosciu mi to sprzedawal to mowi kurde ale ta jawka to ma kopa kasuje wszystkie chinczyki te nowe i ma kopa jak na swoja moc... lubie 200 ale te co mi sie trafily no to niestey 2 zlom 1 na chodzie ale niestety szaly nie ma:/ Ten co tutaj no to sam widzisz EXTRA stan jak dla mnie moje marzenei sie spelnilo Smile

Co do stopki to jest ogranicznik oczywiscie tak jak w kadecie mam to jest dokladnie to samo jest tak do gory bo chyba mocno pret od hamulca dokrecilem zeby hamulec byl mocny i szybki...Smile
12-05-2017 14:19:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
nofack Offline
Banned


Liczba postów: 680
Imię: mm
Skąd: Sierakow
Pojazd: Romet Komar
Post: #8
RE: Nofack by Ogar 205
Czy ktos zna wymiar pompki do mojego ogara ? Poki co nie moge zmierzyc a pasuje mi zamowic pompke do niegoSmile
12-05-2017 21:05:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Djproject Offline
ŚLUSARZ, MONTER , MECHANIK
*


Liczba postów: 488
Imię: Łukasz
Skąd: Nałęczów
Pojazd: Romet Pony
Post: #9
RE: Nofack by Ogar 205
długość 32cm
12-05-2017 21:11:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
nofack Offline
Banned


Liczba postów: 680
Imię: mm
Skąd: Sierakow
Pojazd: Romet Komar
Post: #10
RE: Nofack by Ogar 205
A czy to czasem to nie jest ta sama dlugosc jak do kadeta ? Tzn 31,5-32 a po wcisnieciu 29,5?
12-05-2017 21:13:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Djproject Offline
ŚLUSARZ, MONTER , MECHANIK
*


Liczba postów: 488
Imię: Łukasz
Skąd: Nałęczów
Pojazd: Romet Pony
Post: #11
RE: Nofack by Ogar 205
do kadeta i ogara były takie same pompki .
12-05-2017 21:14:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
nofack Offline
Banned


Liczba postów: 680
Imię: mm
Skąd: Sierakow
Pojazd: Romet Komar
Post: #12
RE: Nofack by Ogar 205
Ok dzieki za info a wiec pompeczke juz mam do niego Smile Taka pompeczka do niego to ja kwisienka na torcie dla mnie Smile Zreszta tak jak do kazdego rometa pieknie sie blyszczy i nadaje wdziek Rometowi taka chromowana pompeczka w kadecie tez mam Smile

12-05-2017 21:21:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
nofack Offline
Banned


Liczba postów: 680
Imię: mm
Skąd: Sierakow
Pojazd: Romet Komar
Post: #13
RE: Nofack by Ogar 205
Mam pytanko, a propo slimaka mojego jeszcze go nie rozbieralem ani nie bawilem sie nim jakos ale w kazdym badz razie nie dziala. Licznik po pokreceniu linka pieknie chodzi lecz jak sie kolem pokreci to nie dziala slimak. Ma ktos tanio na sprzedaz slimak do Ogara na kolo 17"? Lub czy moze warto lepiej wymienic sam wklad w tym slimaku bo pewnie on jest w sordku juz rozwalony czy zluzyty? Tylko sam wklad kosztuje nie duzo mniej od slimaka i nie wiem czy jest trwaly czy zaraz go szlag trafi ? Co poradzicie ? A takze jak wyjac nie uszkadzajac tych blaszek co sa w slimaku?
13-05-2017 20:20:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
kacperowsky88 Offline
Zarejestrowany


Liczba postów: 0
Imię: Kacper
Skąd: Łódzkie
Pojazd: Romet Pony
Post: #14
RE: Nofack by Ogar 205
Czy może znacie kody lakieru tego ogara ? bo mam motorynkę w takim samym kolorze i szukam kodu bo będę ją dawał do malowania i mi są bardzo te kody potrzebne Huh
22-04-2019 23:52:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
damek30k Offline
Nowy
*


Liczba postów: 2
Imię: Damian
Skąd: Kraków
Pojazd: Romet Ogar 205
Post: #15
RE: Nofack by Ogar 205
Hej, orientuje się ktoś jaki jest kod tej niebieskiej ramy na pierwszych zdjęciach? Chciałbym coś takiego osiągnąć i nie wiem gdzie kupię taki lakier
21-08-2019 01:17:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości


Forum by Tomasso94 2010 - 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
POMÓŻ W UTRZYMANIU FORUM!

Zaloguj do Poczty
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
Długość linki sprzęgła
Ostatni post: pitus74
Wczoraj 22:16:00
» Odpowiedzi: 7
» Wyświetleń: 2976
Projekt Romet Dzik Enduro...
Ostatni post: krystian276
Wczoraj 22:01:34
» Odpowiedzi: 476
» Wyświetleń: 165785
Witam .
Ostatni post: Debesta
Wczoraj 21:06:58
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 102
Iskrownik/Stator Romet St...
Ostatni post: miszel
Wczoraj 16:09:54
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 25
Numery karterów S38 B4
Ostatni post: Piotrekdriver1
Wczoraj 16:01:47
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 54
Pegaz 750 - kolejny Robak
Ostatni post: Jaca
Wczoraj 07:55:14
» Odpowiedzi: 152
» Wyświetleń: 53811
Koło komar 2350 brak stab...
Ostatni post: Kacper_R
Wczoraj 02:07:00
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 41
Filtr oleju zamiennik do ...
Ostatni post: Gucio76
Wczoraj 01:56:31
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 32
Instalacja Romet Chart
Ostatni post: wkzarci
Wczoraj 00:53:33
» Odpowiedzi: 15
» Wyświetleń: 556
Ogar 200 88r. Mandaryna
Ostatni post: romek
27-03-2024 23:56:47
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 268
205A
Ostatni post: romek
27-03-2024 21:16:30
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 87
Replika Prototypu Romet M...
Ostatni post: romek
27-03-2024 21:12:06
» Odpowiedzi: 112
» Wyświetleń: 52076
Renowacja obręczy - jak l...
Ostatni post: romek
27-03-2024 21:09:57
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 108
Kto z Małopolski, okolic ...
Ostatni post: Elektronik
27-03-2024 20:04:19
» Odpowiedzi: 30
» Wyświetleń: 10895
Kupię ramę z papierem do ...
Ostatni post: kamil661
26-03-2024 20:51:41
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 63

Reklama