Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jaguar z roku 1980 - podobno...
Autor Wiadomość
jurek_1961 Offline
Uczeń
*


Liczba postów: 175
Imię: Jurek
Skąd: Gdańsk
Pojazd: Inny Romet
Post: #1
Jaguar z roku 1980 - podobno...
Trafiłem na Allegro na licytację Jaguara z roku 1980 - tak napisano. Sprzedający trzy razy (!!!) zaznaczył, że odbiór tylko osobisty. Pomyślałem, że dzięki temu może będzie mniej chętnych i jest szansa na wylicytowanie roweru za rozsądną cenę. Okazało się, że byłem jedynym chętnym.... Ponieważ odbierałem od brata sprzedającego, nie było okazji zapytać skąd ta wiedza o tym 1980 roku.
Jak go przywiozłem wyglądał tak:

   
   

Ponadto dostałem obie oryginalne korby (i jeszcze dodatkowy hamulec z klamką ZZR-a, oraz parę innych drobiazgów). Na pierwszy rzut oka oba blaty są jeszcze całkiem, całkiem - zobaczymy co powiem, jak je umyję... Opony Dębica 25X630 (ale nie Tornada). Nawet, póki co, po napompowaniu trzymają powietrze, a bieżniki są prawie nowe.
Rozłożyłem i wszystko się odkręciło. Musiałem tak zrobić, bo w całości nie miałbym dla niego miejsca. Dlatego nie mam jeszcze pomysłu, co chciałbym, z nim zrobić. Na pewno wszystko trzeba będzie wyczyścić, potem wypolerować, a potem zobaczymy...
30-04-2019 11:47:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Reklama
romet3kolory Offline
Uczeń
*


Liczba postów: 230
Imię: romet3kolory
Skąd: Bielsko-Biała
Pojazd: Inny
Post: #2
RE: Jaguar z roku 1980 - podobno...
skąd wiadomo , że to Jaguar?
04-05-2019 21:26:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
jurek_1961 Offline
Uczeń
*


Liczba postów: 175
Imię: Jurek
Skąd: Gdańsk
Pojazd: Inny Romet
Post: #3
RE: Jaguar z roku 1980 - podobno...
Na rurze poziomej są resztki złotych liter, zrobionych na pewno w fabryce farbą "od szablonu". Z lewej strony dają się jeszcze odczytać, z prawej prawie nic już nie zostało. Na zdjęciach tego pewnie nie widać, ale ponieważ ramy NA PEWNO nie będę malował, potem zrobię lepsze zdjęcie. Poza tym , tak sobie myślę, że jeśli na główce ramy jest naklejka Romet Predom a pegaz jest na srebrnym tle, to by wskazywało najwcześniej na drugą połowę lat 70-tych. A wtedy Huragana już chyba nie produkowano.
A jak już pojawiło się pytanie, to ja też chciałbym Was o coś zapytać. Otóż koła mają piasty rometa, natomiast obręcze są holenderskie, aluminiowe. Wiem, że w TEJ FABRYCE wszystko było możliwe, ale taka konfiguracja?... Może ktoś z Was ma jakąś wiedzę, czy to możliwe, że tak wyjechał z fabryki...
05-05-2019 11:04:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
romet3kolory Offline
Uczeń
*


Liczba postów: 230
Imię: romet3kolory
Skąd: Bielsko-Biała
Pojazd: Inny
Post: #4
RE: Jaguar z roku 1980 - podobno...
pewnie ktoś sobie rozplótł obręcze pod szytki i zaplótł te , które masz obecnie
05-05-2019 21:04:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
siwy1958 Offline
Nowy
*


Liczba postów: 117
Imię: Marek
Skąd: Wroclaw
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #5
RE: Jaguar z roku 1980 - podobno...
Witam !
Ja tez rozplotlem szytki w swoim specjalu, jak bylem mlody i zaplotlem 27 cali (sa do dzis). Wiele osob tak robilo jak chciala jezdzic, a nie meczyc sie z szytkami ktore byly drogie i klopotliwe. Coz takie czasy.Ciekawe jak u Ciebie ktos wpasowal caly nowy suport w miejsce oryginalnego.

Pozdrawiam
Marek.
05-05-2019 21:50:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
jurek_1961 Offline
Uczeń
*


Liczba postów: 175
Imię: Jurek
Skąd: Gdańsk
Pojazd: Inny Romet
Post: #6
RE: Jaguar z roku 1980 - podobno...
No na szczęście nie wpasował nowego suportu (bo przecież można to było zrobić bez żadnego problemu), tylko zmienił oryginalne obie "miski" łożysk i kontrę z lewej strony na praktycznie taki sam komplet, tyle że od Shimano i to japońskiego (korby też były od Shimano, ale już tajwańskiego). Napisałem "na szczęście, bo było to podobno jakieś 15 lat temu i gdyby tam włożył cały wkład suportu, to mogłoby się to przez te lata tak "zaspawać", że rozkręcenie nie byłoby już takie proste. No ale zrobił, jak zrobił...
A'propos moich kół, to myślę, że skoro to zwykły Jaguar i jeszcze tak bliżej końca produkcji, to niekoniecznie musiał mieć obręcze na szytki.
A ponieważ znalazłem jeszcze jedno zdjęcie, które zrobiłem, jak go przywiozłem, to dołączam. Tu napis Jaguar widać chyba lepiej...

   
05-05-2019 22:36:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
jurek_1961 Offline
Uczeń
*


Liczba postów: 175
Imię: Jurek
Skąd: Gdańsk
Pojazd: Inny Romet
Post: #7
RE: Jaguar z roku 1980 - podobno...
W pierwszym poście napisałem, że rozkładając Jaguara, jeszcze nie wiedziałem, co chciałbym z nim zrobić. Ale jak już rozłożyłem i doprowadziłem go do jakiegoś tam ładu, to wymyśliłem sobie ostre koło. I wyszło - póki co - tak:
   
Jeśli ktoś - patrząc na to co wyszło - uważa, że jak ostre koło, to tylko Wicher, to ja się z Nim zgadzam. Też bym chciał mieć Wichra.... Ale - jak to w życiu - prawie zawsze są jakieś "ale"....
Mam już trochę lat, a Wichra "na żywo" widziałem do tej pory raz - w Muzeum Sportu i Turystyki. O ile na różnych aukcjach Jaguar to bywa, Huragan to już pojawia się zdecydowanie rzadziej (zwłaszcza ostatnio), zaś Wichra niemal nie ma. A jak już się pojawi, to cena szybuje, że aż miło - a raczej "niemiło". 
A ponadto - ja na tym swoim rowerku na tor na pewno nie pojadę, bo u mnie takowego brak. A skoro już będę tym jeździł po ulicy - a bardziej po ścieżkach rowerowych - to wydaje mi się, że lepsza będzie geometria szosowa od torowej. No i do Jaguara hamulec można było zamontować, a do Wichra...
Napisałem, że NA PEWNO nie będę malował ramy. I nie będę. Co do napisu - z prawej strony z zasadzie nic nie zostało, a z lewej ledwo można było się doczytać, że to Jaguar. I nie mogłem się zdecydować - zostawić tak jak jest, czy dać nowe literki. Ale ponieważ i Żona i Znajomi, z tych moim ścieżek rowerowych, zdecydowanie uważali, że napis powinien być widoczny, to jest... 
14-06-2019 18:16:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
jurek_1961 Offline
Uczeń
*


Liczba postów: 175
Imię: Jurek
Skąd: Gdańsk
Pojazd: Inny Romet
Post: #8
RE: Jaguar z roku 1980 - podobno...
A'propos Wichra....
Pojawił się jeden na OLX-ie.

https://www.olx.pl/oferta/torowka-lata-6...06a84c60a5
02-07-2019 17:03:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
drajwer Offline
Nowy
*


Liczba postów: 67
Imię: Paweł
Skąd: Kraków
Pojazd: Inny
Post: #9
RE: Jaguar z roku 1980 - podobno...
(05-05-2019 22:36:56)jurek_1961 napisał(a):  No na szczęście nie wpasował nowego suportu (bo przecież można to było zrobić bez żadnego problemu), tylko zmienił oryginalne obie "miski" łożysk i kontrę z lewej strony na praktycznie taki sam komplet, tyle że od Shimano i to japońskiego (korby też były od Shimano, ale już tajwańskiego). Napisałem "na szczęście, bo było to podobno jakieś 15 lat temu i gdyby tam włożył cały wkład suportu, to mogłoby się to przez te lata tak "zaspawać", że rozkręcenie nie byłoby już takie proste. No ale zrobił, jak zrobił...
A'propos moich kół, to myślę, że skoro to zwykły Jaguar i jeszcze tak bliżej końca produkcji, to niekoniecznie musiał mieć obręcze na szytki.
A ponieważ znalazłem jeszcze jedno zdjęcie, które zrobiłem, jak go przywiozłem, to dołączam. Tu napis Jaguar widać chyba lepiej...
Czy byłbyś tak miły i wrzucił dla mnie zdjęcie dokładnego koloru tego napisu? Mówisz że złoty, ale chciałbym je zobaczyć wyraźne. Mam identyczny kolor z zupełnie wytartym napisem, a chciałbym dokleić napis.Dzięki z góry.
15-07-2019 11:55:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
jurek_1961 Offline
Uczeń
*


Liczba postów: 175
Imię: Jurek
Skąd: Gdańsk
Pojazd: Inny Romet
Post: #10
RE: Jaguar z roku 1980 - podobno...
Mogę zrobić zdjęcie samych nowych literek - bo "starych" już nie ma - ale czy kolor odwzoruje się dokładnie, tego nie wiem, bo fotograf ze mnie kiepski.
Natomiast
https://allegro.pl/oferta/naklejki-na-ro...701b8c0118

to jest link do Firmy z Krakowa, która ten napis zrobiła.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-07-2019 20:24:25 przez jurek_1961.)
15-07-2019 20:19:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
drajwer Offline
Nowy
*


Liczba postów: 67
Imię: Paweł
Skąd: Kraków
Pojazd: Inny
Post: #11
RE: Jaguar z roku 1980 - podobno...
(15-07-2019 20:19:11)jurek_1961 napisał(a):  Mogę zrobić zdjęcie samych nowych literek - bo "starych" już nie ma - ale czy kolor odwzoruje się dokładnie, tego nie wiem, bo fotograf ze mnie kiepski.
Natomiast
https://allegro.pl/oferta/naklejki-na-ro...701b8c0118

to jest link do Firmy z Krakowa, która ten napis zrobiła.
Właśnie jestem umówiony na odbiór naklejek w kolorze złotym i brązowym, na jutro, w tej firmie Big Grin
15-07-2019 22:14:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Zorba Offline
Nowy
*


Liczba postów: 44
Imię: Piotr
Skąd: Gdańsk
Pojazd: Inny Romet
Post: #12
RE: Jaguar z roku 1980 - podobno...
Zupełnie w tym samym kolorze, co mój kupiony 35 lat temu. Swojego właśnie chcę remontować. Gratuluję zakupu.
16-08-2019 13:41:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
jurek_1961 Offline
Uczeń
*


Liczba postów: 175
Imię: Jurek
Skąd: Gdańsk
Pojazd: Inny Romet
Post: #13
RE: Jaguar z roku 1980 - podobno...
(16-08-2019 13:41:40)Zorba napisał(a):  Zupełnie w tym samym kolorze, co mój kupiony 35 lat temu. Swojego właśnie chcę remontować. Gratuluję zakupu.
Dzięki za miłe słowa!!! Faktycznie, po ponad trzech miesiącach od zrobienia "po mojemu", mogę uczciwie stwierdzić, że to był bardzo dobry zakup. Jeździ tak jak się spodziewałem, a przełożenie 52x13 też mi pasuje (w poprzednim ostrym kole miałem 52x17). Oczywiście na Morenę czy Niedźwiednik (to dzielnice Gdańska) się na nim nie wybieram, ale ta płaska część miasta jest jak najbardziej dostępna. To, że nic się nie psuje, to jakby oczywistość, ale co tu się może pogniewać? Przecież to jest tak proste, jak to tylko możliwe...
Co do planowanego przez Ciebie remontu swojego Jaguara - to może warto żebyś zrobił mu zdjęcia takim, jaki jest teraz, a potem założył mu wątek na Forum? Chętni do zobaczenia jak Ci poszło, znajdą się na pewno!
18-08-2019 23:45:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Zorba Offline
Nowy
*


Liczba postów: 44
Imię: Piotr
Skąd: Gdańsk
Pojazd: Inny Romet
Post: #14
RE: Jaguar z roku 1980 - podobno...
Tak, założę wątek. Popsuć się w Jaguarze rzeczywiście nie ma co, ale osprzęt miał swoje wady. Mój był mocno eksploatowany jeszcze przed moimi podrygami, więc miał typowe "usterki" PRL-owskiego sprzętu. Luzy na sterach, na klinach korbowych, szybko wycierające się aluminiowe zęby na większej przedniej tarczy. stukanie kulek w przedniej piaście, mało sztywne obręcze. Dlatego suport zmieniłem na kwadrat (Romet robił je później do Sportów).
Ale rama całkiem sztywna i wyjątkowo pasi mi geometrią.

Widzę, ze my z jednego miasta. Jak się uporam ze swoim spotykamy się na przejażdżce Smile
19-08-2019 11:18:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
jurek_1961 Offline
Uczeń
*


Liczba postów: 175
Imię: Jurek
Skąd: Gdańsk
Pojazd: Inny Romet
Post: #15
RE: Jaguar z roku 1980 - podobno...
Widzę, ze my z jednego miasta. Jak się uporam ze swoim spotykamy się na przejażdżce Smile
[/quote]

No cóż.... dwa Jaguary stojące obok siebie to byłoby COŚ!!! Tak mi się wydaje, że w Gdańsku byłoby to spotkanie wyjątkowe - bo chyba coś takiego zdarza się bardzo rzadko...
19-08-2019 20:09:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości


Forum by Tomasso94 2010 - 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
POMÓŻ W UTRZYMANIU FORUM!

Zaloguj do Poczty
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
Iskrownik/Stator Romet St...
Ostatni post: miszel
Dzisiaj 16:09:54
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 14
Numery karterów S38 B4
Ostatni post: Piotrekdriver1
Dzisiaj 16:01:47
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 38
Pegaz 750 - kolejny Robak
Ostatni post: Jaca
Dzisiaj 07:55:14
» Odpowiedzi: 152
» Wyświetleń: 53780
Koło komar 2350 brak stab...
Ostatni post: Kacper_R
Dzisiaj 02:07:00
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 37
Filtr oleju zamiennik do ...
Ostatni post: Gucio76
Dzisiaj 01:56:31
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 25
Witam .
Ostatni post: Elektronik
Dzisiaj 01:14:25
» Odpowiedzi: 3
» Wyświetleń: 82
Instalacja Romet Chart
Ostatni post: wkzarci
Dzisiaj 00:53:33
» Odpowiedzi: 15
» Wyświetleń: 547
Ogar 200 88r. Mandaryna
Ostatni post: romek
Wczoraj 23:56:47
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 267
205A
Ostatni post: romek
Wczoraj 21:16:30
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 84
Replika Prototypu Romet M...
Ostatni post: romek
Wczoraj 21:12:06
» Odpowiedzi: 112
» Wyświetleń: 52063
Renowacja obręczy - jak l...
Ostatni post: romek
Wczoraj 21:09:57
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 107
Kto z Małopolski, okolic ...
Ostatni post: Elektronik
Wczoraj 20:04:19
» Odpowiedzi: 30
» Wyświetleń: 10892
Projekt Romet Dzik Enduro...
Ostatni post: krystian276
26-03-2024 23:15:36
» Odpowiedzi: 475
» Wyświetleń: 165748
Kupię ramę z papierem do ...
Ostatni post: kamil661
26-03-2024 20:51:41
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 62
Poziom paliwa gaźnik Duel...
Ostatni post: Mixol
26-03-2024 11:53:13
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 353

Reklama