Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
Cdi 023 Motorynka
Autor Wiadomość
rafi555 Offline
Zawodowiec
*


Liczba postów: 2,556
Imię: xxxxxx
Skąd: xxxxxxxx
Pojazd: Romet Pony
Post: #31
RE: Cdi 023 Motorynka
Zapytałem "mistrza" i powiedział że, ten gwint nacina tokarka i na niej trzeba by to poprawić choć jest to mega skomplikowane lepiej naciąć gwint o większej średnicy. i zapytałem też co sądzi o własnie takim sposobie z gwintownikiem, Powiedział że nie da rady bo gwint jest za płytko a jak powiedziałem że jak by gwintownik skrócić zdziwił się ale po wiedział że na szlifierce do wałków da radę to zrobić ale może się nie udać.

Tak że jak by ktoś coś takiego naprawiał to chyba najlepiej naciąć sobie na tokarce inny gwint i dorobić do tego ściągacz.

Albo zrobić jak w shlce czy wsce, najszybciej i bez toczenia.

"Odpal silnik motocykla
Udaj się na autostradę
Szukając przygody
I wszystkiego, co możesz znaleźć po drodze..."
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-04-2019 00:06:50 przez rafi555.)
16-04-2019 00:06:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Reklama
robert2006p Offline
Nowy
*


Liczba postów: 49
Imię: Robert
Skąd: KRAKÓW
Pojazd: Inny
Post: #32
RE: Cdi 023 Motorynka
Dodam że ten zestaw który założyłem posiada wbudowany ukad mikroprocesorowy w cewkomodół który odpowiedzialny jest za zmianę kata zapłonu zaleznie od obrotów co jest niewątpliwie bonusem w przeciwienstwie do oferowanych zapłonów CDI sprzedawanych na róznych portalach aukcyjnych i nie tylko.Wszsytkie te zapłony maja stały kąt zapłonu i są to najprostsze zapłony jakie można sobie wyobrazić-chyba nie podpadłem zabardzo osobom które takie cuda sprzedają Smile
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-04-2019 22:51:36 przez robert2006p.)
16-04-2019 22:50:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 1 osoba postawiła piwo robert2006p za ten post.
gregorian2008 Offline
Technik
*


Liczba postów: 968
Imię: Grzegorz
Skąd: Tylmanowa
Pojazd: Romet Pony
Post: #33
RE: Cdi 023 Motorynka
Brawo UŻYTKOWNIK USUNIĘTY jeden z rozsądnych na tym forum. Jeśli nie miało by znaczenia wyważanie to nikt by tego nie robił. A tutaj widzę że są cuda na kiju ale ok czekam na dalszy rozwój ?

Moje sprzęty:
Pony M1 79r
Pony M2 http://www.chlopcyrometowcy.pl/showthread.php?tid=28573
Pony M3 87r http://www.chlopcyrometowcy.pl/showthread.php?tid=32404
Kadet 83r http://www.chlopcyrometowcy.pl/showthread.php?tid=28403
Romet Ogar 205 86r
17-04-2019 08:04:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
robert2006p Offline
Nowy
*


Liczba postów: 49
Imię: Robert
Skąd: KRAKÓW
Pojazd: Inny
Post: #34
RE: Cdi 023 Motorynka
Przecież nie napisałem że wyważenie nie ma znaczenie lecz stwierdziłem że motorynka to nie rakieta kosmiczna i niebedę kombinował z wywazaniem tego koła bo bez specjalistycznego sprzetu nie da sie tego zrobić i nawet ci co sprzedają gotowe zestawy zapewne nie robią tez tego bo po co.

A to ze zapewniają że są wyważone to nie znaczy że tak jestSmile

Przecież to koło jest wyważane to po co to robić jeszcze raz?
Wyważanie przecież ma na celu równy rozkład mas wirujących a ja ich nie zmieniam przez zmianę stożka zakładając stozek przerabiany zestanie precyzyjnie wytoczony a do tego celu wytoczyłem stożek na tokarce na który został nałożony stożek ze starego koła i poiżniej obiabiany na średnicę koła magnesowego .I jak komuś się wydaje ze to jest mało precyzyjne to niech zobaczy jak kreci się moje koło magnesowe w przeciwieństwie do koła magnesowego producenta gotowych zestawów cdi sprzedawanych na necie z pięknie bijącym kołem magnesowym można zobaczyć na yutube.

Panowie nie dajmy się zwariować przecież nikt nie będzie otwierał centrum badawczego spartolonych ROMETÓW ladował w to kasy i czasu SmileSmileSmile

Moje założenie było takie aby mieć zapłon elektroniczny ze stabilną nie gubiącą się iskrą i według mnie to mi się udało zrobić bez żadnego problemu bazująć na dostepnych używanych częściach z internetu,przeróbka nie miała na celu piodniesie nie mocy !!!

Ale warto wziać pod uwagę zasadność zastosowania takiego modułu biorąc pod uwagę po co on został wymyślony a no po to żeby wyeliminować spalanie stukowe które powoduje wiecej szkód niż pożytku np spadek mocy oraz wzrost temperatury silnika.

Jednym słowem to moje łożyska na wale i jak się rozsypią to ja będe płakał Smile

A jak ktoś będzie chciał sobie zrobić taki zapłon to sam oceni czy warto było się w to pchać i robić takie przeróbki moim zdaniem warto bo oczczedności są bezpośrednie w postaci;
- 200 zł w kieszeni wynikającech z rezygnacji zakupu gotowego zestawu
-podstawkę zapłonu mamy aluminiowa a nie stalową która jest lakierowana proszkowo obawiał bym się że bedzie również korodowała powodując brak masy (czytałem na forum że lakier schodzi ).

Podsumowując ja jestem zdowolony z efektu z tej przeróbki analizując poczyniania innych osób które też próbowały sobie zrobić Cdi Smile
17-04-2019 09:43:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
gregorian2008 Offline
Technik
*


Liczba postów: 968
Imię: Grzegorz
Skąd: Tylmanowa
Pojazd: Romet Pony
Post: #35
RE: Cdi 023 Motorynka
Podoba się mi pomysł CDI szanuje to ale wyważenie jest ważne idąc tropem myślenia to kosiarka do ogrodu to rakieta kosmiczna? Bo tam powinno się wyważyć nóż tak samo jest z magnetem. Nie wiem nie oceniam, ale mając wykształcenie wyższe i techniczne uważam że pisząc że po takiej przeróbce koło jest wyważone to jest tak samo jak większość profesjonalnych renowacji rometow malowanych sprayem. A bicie może być spowodowane krzywym wałem bo nie oszukujmy się malo kto to szanował.

Moje sprzęty:
Pony M1 79r
Pony M2 http://www.chlopcyrometowcy.pl/showthread.php?tid=28573
Pony M3 87r http://www.chlopcyrometowcy.pl/showthread.php?tid=32404
Kadet 83r http://www.chlopcyrometowcy.pl/showthread.php?tid=28403
Romet Ogar 205 86r
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-04-2019 10:23:41 przez gregorian2008.)
17-04-2019 10:22:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
robert2006p Offline
Nowy
*


Liczba postów: 49
Imię: Robert
Skąd: KRAKÓW
Pojazd: Inny
Post: #36
RE: Cdi 023 Motorynka
(17-04-2019 11:12:40)UŻYTKOWNIK USUNIĘTY napisał(a):  W postawie nie chodzi o korozję lub schodzenie farby, a o wytwarzane prądy wirowe. Co one robią i dlaczego raczej się z nimi walczy możesz już doczytać sam. Pisałem o zmiennym wyprzedzeniu zapłonu, nie odpowiadasz na moje pytania. Piszesz o spalaniu stukowym, czy przy stałym wyprzedzeniu masz z tym problem? Co byś musiał zrobić aby mieć ten problem? Jaka powinna być wartość wyprzedzenia zapłonu, aby ten efekt wystąpił w twoim silniku?
Tak wiem, już odpowiedziałeś
(16-04-2019 22:50:25)robert2006p napisał(a):  przecież nikt nie będzie otwierał centrum badawczego spartolonych ROMETÓW ladował w to kasy i czasu
żeby określić jakie zmiany, to znaczy do którego momentu będą na pewno na korzyść, a jakie są po prostu zbędne lub są przerostem formy. Robisz po taniości i robisz samodzielnie, pochwal się że się udało, jak masz takie odczucie to pomóż innym którzy chcieli by to zrobić samemu, ale nie pisz
(16-04-2019 22:50:25)robert2006p napisał(a):  chyba nie podpadłem zabardzo osobom które takie cuda sprzedają Smile
jeśli dalej twoja wiedza z tego zakresu jest mizerna.
Ten temat czytają osoby z większą i mniejszą wiedzą, a Ty przedstawiasz go nierzetelnie.
Jeśli dla ciebie wyważenie nie ma sensu to następnym razem zregeneruj wał zbijając go młotkami bo przecież
(16-04-2019 22:50:25)robert2006p napisał(a):  stwierdziłem że motorynka to nie rakieta kosmiczna

Fajnie że to forum jest po stworzone żeby sobie porozmawiać.

Ja nie twierdzę ze proces wyważania jest nikomu nie potrzebny a ty tak piszesz zęja tak uważam.

Dobra to porównajmy koło magnesowe do koła w samochodzie a stozek do piasty samochodowej.
Sciągamy koło wyważone i zakładamy w innym samochodzie to co musimy je wyważyc?

Tak samo ja zrobiłem z tym kołem magnesowym ściagłem ze stożka i założyłem na nowy(czyli stary przetoczony od motorynki)wiec skąd miały by się wziąć te masy rozważające te koło ???
Przecież stożek nie może powodować rozważenia bo ma równo rozłożone masy wiec co wy sie upieracie na to ważenie ?

Koła magnesowe w wiekszości rometów rzadko kiedy chodziły prosto Smile

Zapewnie widzisz róznice w wykonaniu wspólczesnego koła magnesowego to teraz porównaj koło magnesowe rometów które były teoretycznie wyważane.A dlaczego bo każdy z magnesów był mocowanye bardzo niedokładnie co wkonsekwencji wymuszało ten cały nieszczęsny proces wyważania o którym rozmawiamy .

A nóz w kosiarce to chyba kazdy wie ze musi być wywazony.Jakiekolwiek rozważenie na wiekszym obwodzie bedzie skutkowało wzrostem działających sił do kwadratu.
17-04-2019 11:53:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
robert2006p Offline
Nowy
*


Liczba postów: 49
Imię: Robert
Skąd: KRAKÓW
Pojazd: Inny
Post: #37
RE: Cdi 023 Motorynka
UŻYTKOWNIK USUNIĘTY odbieram tą formę odpowiedzi w jaki sposób piszesz jako mocną krytykę mojej pracy.
Napisałeś że moje wypowiedzi wprowadzają w błąd osoby doświadczone oraz mniej doświadczone tylko tak zastanawiam się niby w kakji sposób?
Być może nie czytałeś postów od początku i odebrałeś część mojego postu jako próba nierzetelnego sposobu przekazania informacji pisząć i cytujać któryś raz z kolei np że motorynka to nie rakieta kosmiczna Smile lub ze "Koła magnesowe w wiekszości rometów rzadko kiedy chodziły prosto "Smile

Ja w tym poście nic nie oferuję na sprzedaż i nie namawiam też do przerabiania zapłonów osobom nie posiadającym przynajmniej średniej wiedzy motoryzacyjnej lecz opisuję to co i w jaki sposób zrobiłem .

Zapłon chodzi na dowód tego zamiesciłem link na 2 stronie bodajże i niewiem czy widziałeś jest na yt .

Zapytałeś w poście czy będę spawał koło magnetyczne odpowiem w tym temacie trzeci raz że tak będę spawał to nie oznaczą że coś bedzie krzywo chodziło.

i jeszcze raz ci odpowiem gdybyś czytał od początku ze zrozumieniem to zauważył być że stożek który przetoczyłem wchodzi w otwór koła magnesowego dodatkowo opiera się o płaszczyznę pionową stozka (dokładnie tak jak w samochodzie) tylko nie zakołem lecz przed kołem -ale tego też nie zauważyłeś .

Jednym słowem czytaj uważniej oraz nie odbieraj wszystkiego dosłownie bo istnieje coś takiego jak np przenośnia oraz metafory w j.Polskim

Pisz co chcesz a ja tą odpowiedzią kończe z tobą rozmowę i cieszę się prościutkim kołem magnesowym PozdrawiamSmileSmileSmile
17-04-2019 14:14:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
robert2006p Offline
Nowy
*


Liczba postów: 49
Imię: Robert
Skąd: KRAKÓW
Pojazd: Inny
Post: #38
RE: Cdi 023 Motorynka
UŻYTKOWNIK USUNIĘTY dobrze wiesz o tym ze żaden współczesny silnik spalinowy nie pracuję ze stałym kątem wyprzedzeniem zapłonu mówię tu o silnikach pracujących w szrokim zakresie obrotów.

Co mi da ten modół ducati energia w motorynce z tym niby zmiennym wyprzedzeniem zapłonu zapewne niewiele ale otworzy furtkę do przeprowadzenia dalszych modyfikacji.Napewno nie zaszkodzi biorąć pod uwagę że był zastosowany w silniku o tej samej pojemności oraz podobnych parametrach.

Niewiem czy przeglądałeś wykresy róznych silników ze zmiennym wyprzedzeniem zapłonu ale z reguły zmiana kąta wyprzedzenia mieściła się do 25-30stopni w przedziale obrotów o1000 np do 8000 wiec można by użnać że to sporo biarąc pod uwagę ze przy stałym wyprzedzeniu bedziesz daleko za murzynami.
I te wykresy są bardzo podobne i mówię tu tylko i wyłacznie o silnikach 2t na gażniku a ty zaraż zaczełeś jakieś wywody profesorskie opowiadać o krzywych zmiennych które nie mają zastosowania w tym temacie.

Coś tam wiesz i masz wiedzę chcesz wprowadzić tutaj ale czy w odpowiedni sposób?

Nic nie umilkło i to tobię się tak zaczeło wydawać że masz rację w tym co mówiszSmile



Wyjatkiem są małe silniki spalinowe typu;( kosa spalinowa, kosiarka ,glebogryzarka,agregaty pradotwórcze) a dlaczego bo silniki pracują najczęściej w ścisle okreśonych obrotach użytkowych,w tej grupie ze stałym wyprzedzeniem można by sie doszukać skuteruw 2t i 4t również pracujące w określonych obrotach ale zakres obrotów bardzo mocno ograniczony i dlatego to się sprawdza.
I do tych grup nie mozna zaliczć silników wtryskowych które są sterowane układami mikroprocesorowymi.

Ach taki mam charakter poprostu nie mogłem się powstrzymać i stwierdziłem że jeszcze coś kluczowego napiszę w tym temacie nie bardzo mam czas teraz pisać bo jestem w pracy ale kto szefowi zabroni Smile.

Nawet nie przeszło mi przez myśl żeby robić interes na zapłonach cdi do Rometów Smile

Co do spawania koła magnesowego to nic nie ściągnie uwierz mi bo troszkę sie znamze wzgledu na ponad 20-sto paroletnie doświadczenia w spawalnictwie róznych elementów stalowych
17-04-2019 19:21:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
robert2006p Offline
Nowy
*


Liczba postów: 49
Imię: Robert
Skąd: KRAKÓW
Pojazd: Inny
Post: #39
RE: Cdi 023 Motorynka
(17-04-2019 20:32:07)UŻYTKOWNIK USUNIĘTY napisał(a):  Masz rację, szkoda pisać. Zaraz dojdziesz do wniosku że projektanci silników to banda partaczy nie znające się na swojej pracy.
Po co budować hamownie, robić badania jak można zapytać Ciebie że mapy zapłonowe różnych silników są prawie identyczne.
Pozdrawiam

I znów twoja teza jak ja podchodzę do sprawy się nie sprawdziła Smile

Nadawał byś się na polityka tworzącego ze słów tzw. masło maślane czyli gadanie dla gadania.

Pytałeś czy miałem odczucia spalania stukowego odpowiadam że nie jednokrotnie w szczególności przy wyższych obrotach co potwierdzało by się z tym negatywnym odziaływaniem statycznego wyprzedzenia zapłonu oczywiście są też inne potencjalne przyczyno mogące powodować takie objawy.

Teraz ja mam pytanie do ciebie wspomniałeś o prądzie wirujacym odnośnie różnić w funkcjonowaniu podstawek zapłonu wykonanych ze stali zwykłej w gat st3s (s235) a wykonanych z aluminium np gat pa6 dotyczyło to konkretnie jak to nazwałeś" prądy wirujące"?

Czyli co ja odczuje negatywnego być może pozytywnego jako zwykły zjadacz chleba jak wystąpia te prądy wirujace ?
Tylko prosze umotywuj to konkretnym przypadkiem a może nawet obliczeniem ile będzie zysku /straty dla wyżej wymienionego przypadku bo odniosłem wrazęnie że masz ogromną wiedzę w tej dziedzinie i zapewne podzielisz się nią konkretnie a nie nabijaniem pustych postów.

Bo z gadki to każdy mądry ale jak trzeba coś zrobić fajnego służacego innym to najławiej to skrytykować i przyczepiać się o byle co i budować swoje drugie JA w internecie.
17-04-2019 20:54:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
robert2006p Offline
Nowy
*


Liczba postów: 49
Imię: Robert
Skąd: KRAKÓW
Pojazd: Inny
Post: #40
RE: Cdi 023 Motorynka
Nie sposób była nadążyć myśalmi za tobą a rozwiazanie było proste zadać tobie jedno pytanie w temacie w którym rzekomo chciałeś wykazać się swoja wilką wiedzą.facepalm

Muszę sprostować to co napisał UŻYTKOWNIK USUNIĘTY w tym temacie cyt.
"W postawie nie chodzi o korozję lub schodzenie farby, a o wytwarzane prądy wirowe"
Jego wypowiedż dotyczyła podstawy iskrownika gdzie rzekomo prądy wirowe miały powstawać w rejonie podstawki iskrownika wykonanego własnie stali zwykłej.
Nic bardziej błednego ponieważ pole magnetyczne nie odziaływuje bezpośrednio na podstawkę która jest poza jej zasiegiem lecz na cewki.Wieć trudno tu mówić o prądzie wirujacym dziajającym na podstawkę. Wiadomo pole magnetyczne jest w tym rejonie ale nie ma to żadnego negatywnego znaczenia dla niej oraz dzałania takowego ukłądu..
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-04-2019 22:44:09 przez robert2006p.)
17-04-2019 21:49:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
gregorian2008 Offline
Technik
*


Liczba postów: 968
Imię: Grzegorz
Skąd: Tylmanowa
Pojazd: Romet Pony
Post: #41
RE: Cdi 023 Motorynka
Ostatnie pytanie mam dlaczego wspawujesz stożek do koła magnesowego?? Jak myślisz dlaczego prawie każdy producent tego elementu daje to na nitach lub zgrzewane? Coś się mi wydaje UŻYTKOWNIK USUNIĘTY miał bardzo dużo racji ?

Moje sprzęty:
Pony M1 79r
Pony M2 http://www.chlopcyrometowcy.pl/showthread.php?tid=28573
Pony M3 87r http://www.chlopcyrometowcy.pl/showthread.php?tid=32404
Kadet 83r http://www.chlopcyrometowcy.pl/showthread.php?tid=28403
Romet Ogar 205 86r
17-04-2019 23:52:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
robert2006p Offline
Nowy
*


Liczba postów: 49
Imię: Robert
Skąd: KRAKÓW
Pojazd: Inny
Post: #42
RE: Cdi 023 Motorynka
(17-04-2019 23:52:03)gregorian2008 napisał(a):  Ostatnie pytanie mam dlaczego wspawujesz stożek do koła magnesowego?? Jak myślisz dlaczego prawie każdy producent tego elementu daje to na nitach lub zgrzewane? Coś się mi wydaje UŻYTKOWNIK USUNIĘTY miał bardzo dużo racji ?

Ponieważ dla mnie to rozwiązanie będzie najłatwiejsze najtanszwe i najszybsze do wykonania ale podkreslam dla mnie .
Pasowanie stożek -otór koła magnesowego nie posiada luzu ale wiadomo że spawanie powoduje duże skurcze materiału.Żeby temu zapobiec spróbujemy jednocześnie wykonywć spawy punktowe we dwie osoby po przeciwległych stronach wzgledem osi stożka (spaw metodą tig stanowcżo małym prądem 60-70A).W ten spozób zrobiłem jedno koło magnesowe w Charcie adoptując zapłon od Am6 i wszystko chodzi aż miłoSmile

Zgrzewanie i nitowanie było by nałatwiejsze i najszybsze a le na etapie produkcyjnym a nie w wykonaniu hobbistyczno amatorskim.

Można by sie pokusić kupić ten stozek wiekszy gotowy bo kraży gdzieś w sklepie internetowym lub nadspawać orginalny stożek a pozniej go przetoczyć i ponawiercać ale tutaj tez możan by napotkać na problem w sumie z którego możan jakoś wybrnąć bo podział otworów robiony jest na frezarce z podziałką kątową.
Pożniej to sobie wszystko znitować lub skręcić i zapewne to rozwiażanie bedzie najlepsze dla kogoś kto nie ma dostępu do spawarki/tokarki.
18-04-2019 07:33:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
gregorian2008 Offline
Technik
*


Liczba postów: 968
Imię: Grzegorz
Skąd: Tylmanowa
Pojazd: Romet Pony
Post: #43
RE: Cdi 023 Motorynka
Według technicznego podejścia jedyne słuszne sprawianie unika się jak tylko się da ale co tu mówić masz większe doświadczenie i wiedzę ?

Moje sprzęty:
Pony M1 79r
Pony M2 http://www.chlopcyrometowcy.pl/showthread.php?tid=28573
Pony M3 87r http://www.chlopcyrometowcy.pl/showthread.php?tid=32404
Kadet 83r http://www.chlopcyrometowcy.pl/showthread.php?tid=28403
Romet Ogar 205 86r
18-04-2019 10:43:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
robert2006p Offline
Nowy
*


Liczba postów: 49
Imię: Robert
Skąd: KRAKÓW
Pojazd: Inny
Post: #44
RE: Cdi 023 Motorynka
Panowie i powiem wam coś ciekawego dotyczącego właśnie wyważania kioła magnesowego.

Troszkę nie dawało mi to spokoju to co wy piszecie z tym wywarzeniem wiec wyszukałem firmy która zajmuje się wyważaniem kół magnesowych tj Firma motowermar Pan mgr Marek Weremczuk porozmawialiśmy sobie na ten temat.
Potwierdził to co ja opisłem w temacie oraz zwrucił uwagę tylko i wyłącznie na aby stożek który zostal odzyskany wtyoczyć z możliwe najwiekszą precyzją (osiowość stozka względem powierzchni osdadczej koła magnesowego!!!.
Magnesy w tych kołach najczesciej tworzą wypełnienei na całej powierzchni wewnetrznej co gwarantuje równy rozkąłd mas wieć celowość wywazenia jest znikoma biorąc pod uwagę precyzję dzisiejszych maszyn skrawających typu CNC.



Postaram się obrazkowo wytłumaczyć jak zrobić to precyzyjnie jak tylko przyjdzie nowy stożek z dobrym gwintem pod sciagacz.

gregorian2008 ja nie widze problemu w nitowaniu ale wydaje mi się ze na etapie produkcyjnym nity zaciskane są wszystkie za jednym razem w celu unikniecia przekoszenia kola a gdyby bylo to nitowane pojedynczo nit zaciskany jako pierwszy przyciagnie bardziej .
18-04-2019 11:40:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 1 osoba postawiła piwo robert2006p za ten post.
robert2006p Offline
Nowy
*


Liczba postów: 49
Imię: Robert
Skąd: KRAKÓW
Pojazd: Inny
Post: #45
RE: Cdi 023 Motorynka
Myśle że pare tych zdjeć wyjaśni wszystko.

Podkreślam że to co przedstawiam obrazuje tylko i wyłacznie jak jak ja sobie poradziłem z tą przeróbką i w żaden sposób nie jest on poradnikiem lub instrukcją.
Jakiekolwiek próby naśladowania moich poczynań robicie na własną odpowiedzialność ponieważ mogą one wpłynąć negatywnie na stan zdrowia oraz stan łożysk waszego Rometa Smile
https://youtu.be/TB_nXVBilRY


Załączone pliki Miniatury
                   
21-04-2019 13:35:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości


Forum by Tomasso94 2010 - 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
POMÓŻ W UTRZYMANIU FORUM!

Zaloguj do Poczty
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
Iskrownik/Stator Romet St...
Ostatni post: miszel
Dzisiaj 16:09:54
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 9
Numery karterów S38 B4
Ostatni post: Piotrekdriver1
Dzisiaj 16:01:47
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 33
Pegaz 750 - kolejny Robak
Ostatni post: Jaca
Dzisiaj 07:55:14
» Odpowiedzi: 152
» Wyświetleń: 53774
Koło komar 2350 brak stab...
Ostatni post: Kacper_R
Dzisiaj 02:07:00
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 35
Filtr oleju zamiennik do ...
Ostatni post: Gucio76
Dzisiaj 01:56:31
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 24
Witam .
Ostatni post: Elektronik
Dzisiaj 01:14:25
» Odpowiedzi: 3
» Wyświetleń: 78
Instalacja Romet Chart
Ostatni post: wkzarci
Dzisiaj 00:53:33
» Odpowiedzi: 15
» Wyświetleń: 524
Ogar 200 88r. Mandaryna
Ostatni post: romek
Wczoraj 23:56:47
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 266
205A
Ostatni post: romek
Wczoraj 21:16:30
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 82
Replika Prototypu Romet M...
Ostatni post: romek
Wczoraj 21:12:06
» Odpowiedzi: 112
» Wyświetleń: 52053
Renowacja obręczy - jak l...
Ostatni post: romek
Wczoraj 21:09:57
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 105
Kto z Małopolski, okolic ...
Ostatni post: Elektronik
Wczoraj 20:04:19
» Odpowiedzi: 30
» Wyświetleń: 10891
Projekt Romet Dzik Enduro...
Ostatni post: krystian276
26-03-2024 23:15:36
» Odpowiedzi: 475
» Wyświetleń: 165733
Kupię ramę z papierem do ...
Ostatni post: kamil661
26-03-2024 20:51:41
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 61
Poziom paliwa gaźnik Duel...
Ostatni post: Mixol
26-03-2024 11:53:13
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 352

Reklama