Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
Rometowcy rockują
Autor Wiadomość
ananas Offline
Technik
*


Liczba postów: 1,076
Imię: Kamil
Skąd: Zabrze
Pojazd: Inny
Post: #1
Rometowcy rockują
No cześć, chciałem się Wam pochwalić moją drugą pasją - muzyką Tongue Właśnie wypuściliśmy z zespołem naszego pierwszego singla promującego zbliżającą się epkę (mini płytę). Ja siedzę za klawiszami, nawet na końcu załapałem się na małe solo Big Grin Niżej link, ogólnie wrzucam to, bo chcę się dowiedzieć co myślą postronne osoby (rometowcy Big Grin), także wszelka krytyka, opinie, porady, dyskusja mile widziane Big Grin Jeśli ktoś z Was też ma zespół to śmiało się chwalić w wątku!



(Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-01-2019 18:28:41 przez ananas.)
11-01-2019 18:28:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Reklama
bkrukl Offline
Technik
*


Liczba postów: 827
Imię: Bogdan
Skąd: Biłgoraj
Pojazd: Inny
Post: #2
RE: Rometowcy rockują
Brzmi fajnie. Aczkolwiek nie lubię jak wokal śpiewa w ten sposób. Kojarzy mi sie to z disco polo. Śpiewa bardzo wyraźnie, ale trochę przesadnie. I nie chodzi mi tu o barwę głosu, choć i ta do takiej muzyki średnio pasuje.
Dalej solo gitarowe... Fajnie zagrane, ale słabo wpada w ucho, i moim zdaniem za mało "mięsa" w stosunku do całego kawałka.
I czepię się też Ciebie :-) w refrenie grasz to samo co gitara i bas. Te same akordy i te same uderzenia, i ten sam rytm. Co sprawia że ten refren przestaje być refrenem a mi brzmi bridgem przed refrenem.

Żeby nie było tylko to co złe, to podoba mi się gra gitary rytmicznej, i perkusji. Bardzo fajne.
Zaznaczam że cały mój post jest moim osobistym odczuciem. Po prostu ja bym to troszkę inaczej poustawiał. Co nie znaczy że jest źle, bo to Wam sie ma podobać.
Każda kapela ma swoich wielbicieli :-)

Pozdrawia gitarzysto-wokalista z 20-sto letnim doświadczeniem scenicznym :-)

Komar 2352
Motorynka m3
Romet Polo
Daelim Daystar VL
Kawasaki vn800 vulcan custom
11-01-2019 19:11:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 1 osoba postawiła piwo bkrukl za ten post.
Jorginsson Offline
OBR filia w Szczecinie
*


Liczba postów: 585
Imię: Jerry
Skąd: Szczecin (ZS)
Pojazd: Romet 50-TS-1
Post: #3
RE: Rometowcy rockują
Taki klawisz, prócz typowo "barowych" wstawek, lubię, nawet znalazł miejsce w punk rocku, który jakiś czas temu uprawiałem z zespołem na A. na paru płytach Angel
No i właśnie, kazałeś się chwalić to też zapodam.
Perkusistą jestem od dobrych przeszło 10-ciu lat, generalnie z muzyką zawsze i na zawsze związany, zdarzyło mi się nawet za gówniarza pograć w the Analogs i nagrać parę płyt czy teledysków, oto jeden z nich. Polecam dopatrzeć tak przynajmniej do 2:30 Cool




Obecnie mam swój zespolik i sobie sam komponuję już trochę inne rzeczy, bardziej melodyjne, w przygotowaniu demówka, ale wciąż nie dograne wokale, toteż czekamy aż jaśnie hrabia wokalista w końcu znajdzie czas.
Pozdrawiam Rometowców-Muzyków Wink


11-01-2019 19:34:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 1 osoba postawiła piwo Jorginsson za ten post.
gabriel0 Offline
☭Ciśniem klamoty do lasu☭
*


Liczba postów: 1,493
Imię: Tak
Skąd: Góra Kalwaria
Pojazd: Romet 50-T-1
Post: #4
RE: Rometowcy rockują
bkrukl heh ciekawe spostrzeżenie odnośnie porównania do disco polo. Osobiście się nie znam, ale zanim odsłuchałem to przeczytałem twój komentarz i nie wiem czemu od razu rzuciło mi się na mózg że będzie coś podobnego jak Fatum - Mania Szybkości.

Nie mogę nic ocenić, bo mam skaleczony muzyko-pogląd, ale jak najbardziej brzmi dobrze i nie zauważyłem niczego co bym powiedział że było nie tak.


"Ten komar za pomału się porusza"
12-01-2019 02:26:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
nie_mientki Offline
Pomocny użytkownik


Liczba postów: 6,382
Imię: Michał
Skąd: Puławy
Pojazd: Romet 50-T-1
Post: #5
RE: Rometowcy rockują
Dałbym werbel nieco głośniej, albo przynajmniej go wyżej nastroić, żeby to "gwoździe" były wbijane.

A ogólnie to spoko, właśnie sobie Kult odświeżam więc klawisze w Rocku jak najbardziej.

KLIKNIJ TUTAJ I POMÓŻ W OPŁACENIU SERWERA !
12-01-2019 14:05:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Odrestaurator Offline
Majster
Moderatorzy


Liczba postów: 3,256
Imię: Szymon
Skąd: Knurów
Pojazd: Inny
Post: #6
RE: Rometowcy rockują
Mi się podoba - wydaje mi się że znalazłem w tym trochę po kawałku wszystkiego z mojej ulubionej muzyki. Klawisze skojarzyłem sobie z nową falą Siekiery, gitary brzmią mi momentami jak zespół Kat. Wokal może nawet trochę czasami przypominał mi Metallicę. Czekam na resztę Wink

Mój Simson

YT: POLMOZBYT
12-01-2019 14:17:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Jorginsson Offline
OBR filia w Szczecinie
*


Liczba postów: 585
Imię: Jerry
Skąd: Szczecin (ZS)
Pojazd: Romet 50-TS-1
Post: #7
RE: Rometowcy rockują
(12-01-2019 14:05:52)nie_mientki napisał(a):  Dałbym werbel nieco głośniej, albo przynajmniej go wyżej nastroić, żeby to "gwoździe" były wbijane.
[ciach]

Z tym werblem i miksem to różnie bywa. Prócz gustów i guścików dochodzi jeszcze kwestia jak i co "siedzi w majku (mikrofonie)". Demóweczke swojego zespołu nagrywałem od początku do końca sam i to w dość "spartańskich" warunkach, i choć na miks i master zeszło bardzo dużo czasu (też trochę się uczyłem) to jestem zdania, że wszystko da się zrobić. Tylko z akustykami/ realizatorami jest zawsze problem. Znaleźć takiego który poczuje Twoje brzmienie jest trudno. Podobny problem miałem z nagrywają Analogs (tą z której załączyłem teledysk). Werbel miałem od koleżki dobrego prawie już ful pro, naciąg też, no ale nie "siedział" dobrze w miksie. Przekonywałem go, żeby w takim razie nieco go podreperował (najwięksi też to robią z prostego względu - ma gadać) jakimś samplem, ale on się uparł no i brzmi to jak brzmi, niestety. To tylko taki przykład jak realizator swoją "mądrością" może zdusić gdzieś brzmienie Smile


12-01-2019 15:02:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości


Forum by Tomasso94 2010 - 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
POMÓŻ W UTRZYMANIU FORUM!

Zaloguj do Poczty
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
Pegaz 750 - kolejny Robak
Ostatni post: Jaca
Dzisiaj 07:55:14
» Odpowiedzi: 152
» Wyświetleń: 53752
Numery karterów S38 B4
Ostatni post: Bzyczek
Dzisiaj 02:33:46
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 23
Koło komar 2350 brak stab...
Ostatni post: Kacper_R
Dzisiaj 02:07:00
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 27
Filtr oleju zamiennik do ...
Ostatni post: Gucio76
Dzisiaj 01:56:31
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 21
Witam .
Ostatni post: Elektronik
Dzisiaj 01:14:25
» Odpowiedzi: 3
» Wyświetleń: 76
Instalacja Romet Chart
Ostatni post: wkzarci
Dzisiaj 00:53:33
» Odpowiedzi: 15
» Wyświetleń: 515
Ogar 200 88r. Mandaryna
Ostatni post: romek
Wczoraj 23:56:47
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 262
205A
Ostatni post: romek
Wczoraj 21:16:30
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 80
Replika Prototypu Romet M...
Ostatni post: romek
Wczoraj 21:12:06
» Odpowiedzi: 112
» Wyświetleń: 52046
Renowacja obręczy - jak l...
Ostatni post: romek
Wczoraj 21:09:57
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 104
Kto z Małopolski, okolic ...
Ostatni post: Elektronik
Wczoraj 20:04:19
» Odpowiedzi: 30
» Wyświetleń: 10888
Projekt Romet Dzik Enduro...
Ostatni post: krystian276
26-03-2024 23:15:36
» Odpowiedzi: 475
» Wyświetleń: 165691
Kupię ramę z papierem do ...
Ostatni post: kamil661
26-03-2024 20:51:41
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 59
Poziom paliwa gaźnik Duel...
Ostatni post: Mixol
26-03-2024 11:53:13
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 351
Czyżby T-3 nie istniał?
Ostatni post: romek
26-03-2024 00:12:36
» Odpowiedzi: 58
» Wyświetleń: 38390

Reklama