Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
Romet Ogar 205/ 50-TS-3
Autor Wiadomość
Jorginsson Offline
OBR filia w Szczecinie
*


Liczba postów: 585
Imię: Jerry
Skąd: Szczecin (ZS)
Pojazd: Romet 50-TS-1
Post: #46
RE: Romet Ogar 205 '86/ 50-TS-3
Dzięki za dobre słowo Smile
Kwestie które poruszyłeś są gdzieś tam cały czas w fazach obmyślań, ale po kolei.
Licznik rozważałem tak jak piszesz, z wczesnego T-1, ale z drugiej strony skoro nie jest to typowa restauracja i nie trzymam się jakiś konkretnych założeń (no bo i jak, skoro taki motorower jaki buduje w ogóle nie powstał, będzie nosił stylizacje tworu z lat siedemdziesiątych, a sama baza jest dekadę starsza), to czy narzucać sobie dodatkowe ramy i ograniczenia, czy stworzyć coś całkiem innego (no w końcu "prototyp", nie?)...
Stąd np. rozważałem też licznik z czarnym cyferblatem (Jawa, Simson itp.) i białą strzałką, albo z kolei z pierwszych Komarów.
Może teraz kolor, żeby bardziej zrozumieć myśl jaka mi przyświeca. Na samym początku rozważałem zielono-żółty z palety Fiata, czyli full oryginał, ale to jednak Ogar i trochę nowszy motorower, poza tym chciałbym, żeby ten TS-3 mocno się wyróżniał, dlatego pomyślałem o olive green (125s), ale ostatnio zobaczyłem Fiata w kolorze f675 szary ciemny i oszalałem. Co więcej, ten Fiat ma w sobie tapicerkę w kolorze znalezionej przeze mnie kanapy i muszę stwierdzić, że komponuje się to obłędnie.
I co do samej kanapy, to nie upieram się, że jest oryginalna, chociaż widziałem jeszcze dwie identyczne, a każda w innej części polski, ale właśnie z racji tego co wyżej napisałem, bardzo mnie przekonuje. Oczywiście jak tylko w sprzedaży pojawią się gąbki do siedzeń to dostanie nową (starego typu, nie ogarowską) oraz pokrowiec zostanie odnowiony.
Wracając jeszcze do kolorystyki, to rzecz jasna, kolor dostaną tylko sierpy, bak, puszka narzędziowa, błotnik tył i wahacz. Reszta czarna, dodatkowo puszka tłumika szmerów, odstojnik, linki, osłona łańcucha na kremowo. Taka jest koncepcja, ale ona się zmienia Wink


19-03-2019 21:50:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Reklama
nie_mientki Offline
Pomocny użytkownik


Liczba postów: 6,382
Imię: Michał
Skąd: Puławy
Pojazd: Romet 50-T-1
Post: #47
RE: Romet Ogar 205 '86/ 50-TS-3
Ja tam kibicuję i trzymam kciuki mocno. Idzie praca do przodu i będzie dobrze. Nie niszczysz części wybitnie rzadkich. Robisz tak jak chcesz i super.

Swojego też zwieśniaczę, ale muszę znaleźć na to chwilę, zwykła T1 w nudnym zielonym kolorze na nikim wrażenia nie zrobi Big Grin

KLIKNIJ TUTAJ I POMÓŻ W OPŁACENIU SERWERA !
20-03-2019 13:27:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 1 osoba postawiła piwo nie_mientki za ten post.
Jorginsson Offline
OBR filia w Szczecinie
*


Liczba postów: 585
Imię: Jerry
Skąd: Szczecin (ZS)
Pojazd: Romet 50-TS-1
Post: #48
RE: Romet Ogar 205 '86/ 50-TS-3
Mnie drażni rezygnacja z tych sierpów na przednim zawiasie. Bez tego, ze zwykłym przodkiem, to już zupełnie inny motorower... Ale wystarczy zmiana zawiasu, prosty bagażnik, bicolor i już taki nudny nie będzie Smile
Pojawił się za to kolejny problem. Pytałem motonaklejki czy dorobią mi naklejkę na puszkę narzędziową "50-TS-3" i w sumie to mogą, ale z racji że to sitodruk, matryca, blabla... Oszacowali koszt przedsięwzięcia na ok. 500PLN Confused liczyłem po cichu, że rzucą kwotą rzędu 200 - wtedy wziąłbym po prostu więcej w zapasie i ok. Ale pół tysiąca...
Stąd pytanie, czy orientujecie się, kto mógłby mi to taniej ogarnąć?


20-03-2019 17:42:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
gabriel0 Offline
☭Ciśniem klamoty do lasu☭
*


Liczba postów: 1,493
Imię: Tak
Skąd: Góra Kalwaria
Pojazd: Romet 50-T-1
Post: #49
RE: Romet Ogar 205 '86/ 50-TS-3
Trafiłeś na złą firmę. Jedź popytaj po okolicy po zwykłych firmach typu "reklama". Nie znam techniki sutodruku ale wydaje mi się że powinno być to tańsze.


"Ten komar za pomału się porusza"
20-03-2019 19:44:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
nie_mientki Offline
Pomocny użytkownik


Liczba postów: 6,382
Imię: Michał
Skąd: Puławy
Pojazd: Romet 50-T-1
Post: #50
RE: Romet Ogar 205 '86/ 50-TS-3
Jak to w poligrafii, wszystko rozbija się o nakład. Przy jednostkowym zamówieniu wiadomo że wychodzi bardzo drogo. Ponadto, dochodzą dwie kłopotliwe sprawy uniemożliwiające wydruk czegoś podobnego w domowych warunkach: Srebrny papier na podkładzie i wydruk na biało, a powszechnie wiadomo że białego tuszu w drukarkach nie ma.

KLIKNIJ TUTAJ I POMÓŻ W OPŁACENIU SERWERA !
20-03-2019 21:33:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Jorginsson Offline
OBR filia w Szczecinie
*


Liczba postów: 585
Imię: Jerry
Skąd: Szczecin (ZS)
Pojazd: Romet 50-TS-1
Post: #51
RE: Romet Ogar 205 '86/ 50-TS-3
Nie wiem, będę musiał faktycznie pooytać, ale i tak musze kupić te od motonaklejek w wersji TS-1 na wzór Undecided chyba, ze ktoś ma taki projekt w wersji cyfrowej... Rolleyes


21-03-2019 09:05:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
nie_mientki Offline
Pomocny użytkownik


Liczba postów: 6,382
Imię: Michał
Skąd: Puławy
Pojazd: Romet 50-T-1
Post: #52
RE: Romet Ogar 205 '86/ 50-TS-3
Co do kopania od TS1 to jakieś pół roku temu pamiętam że na allegro wykwitło fabrycznie nowe. Cena była 300 złotych, i właśnie tak sobie pomyślałem, że z jednej strony dużo bo ja tyle dałem za mojego strucla w fajnym stanie i z papierami, ale z drugiej jak ktoś buduje TSa to w sumie całkiem rozsadna cena

KLIKNIJ TUTAJ I POMÓŻ W OPŁACENIU SERWERA !
21-03-2019 09:22:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Jorginsson Offline
OBR filia w Szczecinie
*


Liczba postów: 585
Imię: Jerry
Skąd: Szczecin (ZS)
Pojazd: Romet 50-TS-1
Post: #53
RE: Romet Ogar 205 '86/ 50-TS-3
Było w październiku bodajże, a moja koncepcja urodziła się półtora miesiąca później Smile
Cóż, model z pexa mam już prawie ukończony, jeszcze detale dopracować i oddaje giętarzowi. Niestety, nie będzie skanu 3d, nawet nie dlatego, że giatarz powiedział że wystarczy mu mój wzór, bo mimo wszystko fajnie by było mieć taki model, ale w tym kraju mimo wszystko taka technologia jest wciąż bajecznie droga, za to co zaśpiewali będę miał kompletne koła (felgi aluminiowe IFA, opony ciuń lepsze, szprychy, dętki, ośki, łożyska, itd.) więc siłą rzeczy pominę ten krok Wink
Może kiedyś, już z gotowego elementu, albo jakby trafił się oryginał...


21-03-2019 18:35:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
joozek Offline
senior


Liczba postów: 2,388
Imię: Józek
Skąd: Lubin
Pojazd: Inny
Post: #54
RE: Romet Ogar 205 '86/ 50-TS-3
(18-03-2019 01:55:25)joozek napisał(a):  Smile
jak nie zapomnę to zrobię dla porównania zdjęcia

Nie, nie, nie zapomniałem ... Smile

Wszystko widać na zdjęciach, dla porównania "sitko" z modeli 232, 2320, 2330 i mojego T-1.
Kształt ten sam, ale widać szersze "uszy" montażowe. W T-1 stosowano wkręty M5, a we wcześniejszych modelach blacho-wkręty 3 mm.




Denerwować się, to tracić własne zdrowie z powodu cudzej głupoty
25-03-2019 13:59:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 2 użytkowników postawiło piwo joozek za ten post.
Jorginsson Offline
OBR filia w Szczecinie
*


Liczba postów: 585
Imię: Jerry
Skąd: Szczecin (ZS)
Pojazd: Romet 50-TS-1
Post: #55
RE: Romet Ogar 205 '86/ 50-TS-3
Różnica wyraźna, ale jeśli tylko taka, to wolę swoje z mniejszymi uszami Smile


25-03-2019 16:59:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 1 osoba postawiła piwo Jorginsson za ten post.
Jorginsson Offline
OBR filia w Szczecinie
*


Liczba postów: 585
Imię: Jerry
Skąd: Szczecin (ZS)
Pojazd: Romet 50-TS-1
Post: #56
RE: Romet Ogar 205 '86/ 50-TS-3
Cześć, niestety wciąż bez jakiejś konkretnej aktualizacji postępów, bo i wciąż czekam na kolanko... Niestety, tak to jest robić po znajomościach, na szczęście tym razem jest wypisane normalne zlecenie, więc jak coś nie będzie pasować, to pójdzie do poprawek i tak do skutku, ale dzisiaj nie o tym.
Dzisiaj znowu pokażę parę powodów osuszania mojego portfela, przy czym wciąż nie osuszam go aż tak, jakbym mógł, a to dlatego, że nigdzie mi się nie spieszy i choć ceny nie spadają, to raczej udaje mi się co jakiś czas upolować jakąś okazję. Ale po kolei:
Od pana Jana (zmd-52) nabyłem silnik 019, kompletny, już z resztą mój drugi. Zdjęć nie zamieszczam, bo motor jak motor, jeszcze nie zweryfikowałem jego stanu, ale plan i tak zakłada, aby z dwóch (poprzedni, który dostałem, jest zablokowany i też jeszcze nie znam przyczyny) złożyć jeden. Pan Jan dołożył też automat zmiany biegów nowego typu, wprawdzie i na nim luzy są spore, ale powolutku się wszystko poogarnia. Za silnik z gaźnikiem (GM-12f) i extra automatem zapłaciłem 250PLN.
Kolejnym chronologicznie nabytkiem ostatnich czasów była metalowa osłona łańcucha od T-1:



Zastanawiałem się, czy do Ogara mimo wszystko nie dać plastikowej, ale stalowa, z przetłoczeniami, po prostu o wiele lepiej się prezentuje. Tym bardziej, że wylicytowałem ją za 38PLN, z resztą u LAPYiego, a ich ceny wahają się między 70 a 90PLN, więc raczej dobry deal.
I tak jak już pisałem, będąc na Oldtimerbazarze udało mi się coś upolować. Najważniejszym, największym i najdroższym zakupem był zakręcany zbiornik do T-1, niektórym z Was na pewno znany z Allegro, natomiast na giełdzie handlowcy z Nova-Motors odsprzedali mi go za 180PLN, co uważam za sukces. Chociaż stan pozostawia wiele do życzenia, to da się mu przywrócić nową młodość, a tak się prezentuje:





Korek oczywiście nabyłem osobno, sprzedawca oddał za 10PLN, czyli całkiem przyzwoicie.
Wypatrzyłem też szczęki hamulcowe i kupiłem dwa komplety łącznie za 60PLN:



Jakie są, każdy widzi, ale mając możliwość "pokopania" poparowałem je sobie elegancko i z resztą rzutem na taśmę - sprzedawca miał jeszcze dwa komplety, ale stan/jakość tamtych pozostawiały wiele do życzenia, moje są całkiem przyzwoite i tak jak powiedziałem, tworzą ładne pary.
Jeszcze co do giełdy a konkretnie znanego nam sprzedawcy - miałem okazję zobaczyć z bliska, wziąć do ręki, obejrzeć sobie dokładnie słynny tłumik do TS'a i śmiało mogę powiedzieć, że za te pieniądze naprawdę nie warto. Już po zdjęciach to widać, ale myślę, że jak ktoś by zapłacił 500PLN, a potem wypakował to i wziął do ręki, naprawdę mógłby być rozczarowany. Szczerze mówiąc, biorąc pod uwagę fakt, że to biały kruk, to nie wiem, czy wart on jest nawet 200PLN... W każdym razie przebuduję go sam i wiem, że efekt będzie lepszy (pomijając oczywiście "rodowód").
No i to w zasadzie wszystko na dziś Wink


29-04-2019 22:55:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 3 użytkowników postawiło piwo Jorginsson za ten post.
Wodnik Offline
El Dezametto Mecánico
*


Liczba postów: 323
Imię: Szymon
Skąd: Kleczew (PKN)
Pojazd: Romet 2375
Post: #57
RE: Romet Ogar 205 '86/ 50-TS-3
Śledzę temat i czekam na efekt końcowy. Bo teraz to już nie możesz się wycofać. Wink

Podrywasz Blachary i bujasz się na mieście bo masz Rometa za złotówek całych 200
30-04-2019 21:24:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Jorginsson Offline
OBR filia w Szczecinie
*


Liczba postów: 585
Imię: Jerry
Skąd: Szczecin (ZS)
Pojazd: Romet 50-TS-1
Post: #58
RE: Romet Ogar 205 '86/ 50-TS-3
Hehe, coś w tym jest, a mały kryzys już miałem przy okazji tego pierdzielonego kolanka, ale minęło. Nigdzie mi się nie spieszy i powoli będę go doprowadzał do świetności.


01-05-2019 10:43:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Jorginsson Offline
OBR filia w Szczecinie
*


Liczba postów: 585
Imię: Jerry
Skąd: Szczecin (ZS)
Pojazd: Romet 50-TS-1
Post: #59
RE: Romet Ogar 205 '86/ 50-TS-3
No i przyszedł też pierwszy moment, w którym chciałbym poprosić Was o radę, konkretnie odnośnie licznika, ale pierw nakreślę nieco sytuację.
Długo o tym rozważałem i doszedłem do wniosku, że oryginalny nie wchodzi w grę.
Prędkościomierze od zawsze były [dla mnie] bolączką wszystkich Rometów, tych dopieszczonych i niekoniecznie. Po prostu nie mogę znieść pożółkłych cyferblatów i wyblakłych wskazówek. I nawet, pomimo kawału ogromnej, dobrej restauratorskiej roboty, jaką wykonał Szatek przy swoim liczniku, efekt i tak do mnie nie przemawia i spieszę wyjaśnić dlaczego.
Nie raz już podkreślałem, że charakter mojej ̶o̶d̶b̶u̶d̶o̶w̶y̶ przebudowy, daje mi "komfort" nie cykania się o każdy aspekt historyczno-fabryczny. A skoro mogę zastosować nowy, nie skalany przebiegiem, tlenkiem winylu czy czym tam jeszcze nowy prędkościomierz, który będzie się ślicznie prezentował na nowym, błyszczącym lakierze, to czemu nie? Pozostaje jednak kwestia stylistyczno-estetyczna, toteż nakreślę Wam nieco zarys.
Koncepcja na jakiej ostatecznie stanęło zakłada oczywiście bi-color w stylu 50-T(S)-1, czyli czarna rama i zawieszenie, wahacz, zbiornik, puszka narzędziowa z deklami, maskownica przodka i lampa w kolorze, i tutaj:
95% Greysh Blue z palety Vitary 2019



lub
5% Anvil z palety Wranglera



Oba widziałem nie jednokrotnie na żywo i oba urzekły mnie od razu. Zawsze chciałem zrobić "szarego" Rometa, a te kolory nowej generacji mają w sobie coś więcej. Szaroniebieski z Vitary ma w sobie ducha koloru stosowanego do tych motorowerów (da się w nim wypatrzeć Szatkowego TSa, Anvil z kolei jest takim szarym, jaki zawsze chciałem osiągnąć, póki co ten pierwszy kradnie moje serducho bardziej. Tu też zachęcam do wypowiedzi Wink
Ale wracając do liczników. Koncepcja kolorystyczna jest już znana, zostaje sam model. W zasadzie wyeliminowałem szereg kandydatów na korzyść tych dwóch:
https://allegro.pl/oferta/licznik-simson...7834441416
https://allegro.pl/oferta/simson-kr50-kr...7667882221
Dodam jeszcze tylko, że motorower będzie miał białe akcenty, w postaci linek, odstojnika kranika, puszki szmerów oraz osłony łańcucha.
Ceny jak widzicie są rozbieżne, bo nie tym się kieruję, natomiast stylistycznie pierwsza pozycja wpisuje się w to bez zarzutu. Na korzyść drugiej przemawia za to jego vintage'owy sznyt. Ale czy będzie pasować?
Mam mętlik w głowie. Oba nie mają za to symboli/ oznaczeń MZA czy simsonowskich, co też nie ukrywam jest zaletą.
Który lepszy?


03-05-2019 14:14:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 1 osoba postawiła piwo Jorginsson za ten post.
Odrestaurator Offline
Majster
Moderatorzy


Liczba postów: 3,256
Imię: Szymon
Skąd: Knurów
Pojazd: Inny
Post: #60
RE: Romet Ogar 205 '86/ 50-TS-3
A nie myślałeś może nad licznikiem Jawki? taki czarno - biały. Licznik ten ma te same przełożenia co Rometowski (czyli odczyt będzie mniej więcej dobry) i chyba nawet wymiary, więc bez problemu wejdzie w lampę. Licznik Simsona ma inne przełożenia i jest o wiele większy więc nie wejdzie gabarytowo (ten czarny z s51 na pewno, co do tego od kr51 to on jest chyba mniejszy).

Mój Simson

YT: POLMOZBYT
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-05-2019 15:05:46 przez Odrestaurator.)
03-05-2019 15:04:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości


Forum by Tomasso94 2010 - 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
POMÓŻ W UTRZYMANIU FORUM!

Zaloguj do Poczty
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
Witam .
Ostatni post: Elektronik
Dzisiaj 16:46:04
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 138
Romet sprint z 1975
Ostatni post: beta1989
Dzisiaj 14:27:46
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 20
Pręt hamulca Ogar 205
Ostatni post: pitus74
Dzisiaj 09:51:40
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 3205
Długość linki sprzęgła
Ostatni post: pitus74
Wczoraj 22:16:00
» Odpowiedzi: 7
» Wyświetleń: 3009
Projekt Romet Dzik Enduro...
Ostatni post: krystian276
Wczoraj 22:01:34
» Odpowiedzi: 476
» Wyświetleń: 165974
Iskrownik/Stator Romet St...
Ostatni post: miszel
Wczoraj 16:09:54
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 44
Numery karterów S38 B4
Ostatni post: Piotrekdriver1
Wczoraj 16:01:47
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 70
Pegaz 750 - kolejny Robak
Ostatni post: Jaca
Wczoraj 07:55:14
» Odpowiedzi: 152
» Wyświetleń: 53874
Koło komar 2350 brak stab...
Ostatni post: Kacper_R
Wczoraj 02:07:00
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 54
Filtr oleju zamiennik do ...
Ostatni post: Gucio76
Wczoraj 01:56:31
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 40
Instalacja Romet Chart
Ostatni post: wkzarci
Wczoraj 00:53:33
» Odpowiedzi: 15
» Wyświetleń: 571
Ogar 200 88r. Mandaryna
Ostatni post: romek
27-03-2024 23:56:47
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 277
205A
Ostatni post: romek
27-03-2024 21:16:30
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 99
Replika Prototypu Romet M...
Ostatni post: romek
27-03-2024 21:12:06
» Odpowiedzi: 112
» Wyświetleń: 52105
Renowacja obręczy - jak l...
Ostatni post: romek
27-03-2024 21:09:57
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 117

Reklama