Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
Romet 50-M-2 potrzebne dane techniczne do przeglądu technicznego
Autor Wiadomość
kgracjank Offline
Nowy
*


Liczba postów: 7
Imię: kgracjank
Skąd: Wola
Pojazd: Inny
Post: #1
Romet 50-M-2 potrzebne dane techniczne do przeglądu technicznego
Witam
Kiedyś znalazłem wątek z pełnymi danymi technicznymi do Romet 50-M-2. Teraz za chiny ludowe nie mogę odnaleźć. Informacje z google z różnych stron są sprzeczne na przykład odnośnie masy własnej: 35 lub 40 kg, ładowność: 90 lub 100 kg.

Może ktoś z Was rejestrował na nowy dowód i ma prawdziwe dane wpisane. Jak można to foto dowodu mile widziane oczywiście bez danych osobowych i numerów ramy i rejestracyjnych.

Czy w niżej wymienionych rubrykach powinno być:
- D.1 Romet
- D.2 PONY
- D.3 50-M-2

bo w miękkim dowodzie (mam aktualnie próbne numery rejestracyjne) w pozycji D.2 wpisano następująco --- (czyli kreski)

Z Wikipedii wyczytałem, że:
D — dane dotyczące pojazdu obejmują wydruk następujących kodów i danych:
D.1 — marka pojazdu,
D.2 — typ pojazdu:
– wariant, jeżeli występuje,
– wersja, jeżeli występuje,
D.3 — model pojazdu,

czyli w D.2 powinno być PONY - no tak się mi wydaje.

co o tym sądzicie ?
Wszystkie dane w dowodzie chcę mieć na tip top, dlatego proszę o wszystkie dane jakie tylko mogą się przydać do dowodu rejestracyjnego. Na diagnostę raczej nie liczę bo ma podejście "a co to za różnica co wpisane, aby jeździł". Ale jak mu dam wszystko na papierze to on to napisze w badaniu technicznym uzupełniającym.

I jeszcze jedno, ma ktoś zdjęcie oryginalnej tabliczki znamionowej, takie szły na eksport, to proszę o linka, bo słabo chyba szukam.

Pozdrawiam
13-02-2018 22:07:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Reklama
aeroxteam2 Offline
Uczeń
*


Liczba postów: 164
Imię: Tomek
Skąd: Zielonka
Pojazd: Romet Komar
Post: #2
RE: Romet 50-M-2 potrzebne dane techniczne do przeglądu technicznego
(13-02-2018 22:07:37)kgracjank napisał(a):  Witam
Kiedyś znalazłem wątek z pełnymi danymi technicznymi do Romet 50-M-2. Teraz za chiny ludowe nie mogę odnaleźć. Informacje z google z różnych stron są sprzeczne na przykład odnośnie masy własnej: 35 lub 40 kg, ładowność: 90 lub 100 kg.

Może ktoś z Was rejestrował na nowy dowód i ma prawdziwe dane wpisane. Jak można to foto dowodu mile widziane oczywiście bez danych osobowych i numerów ramy i rejestracyjnych.

Czy w niżej wymienionych rubrykach powinno być:
- D.1 Romet
- D.2 PONY
- D.3 50-M-2

bo w miękkim dowodzie (mam aktualnie próbne numery rejestracyjne) w pozycji D.2 wpisano następująco --- (czyli kreski)

Z Wikipedii wyczytałem, że:
D — dane dotyczące pojazdu obejmują wydruk następujących kodów i danych:
D.1 — marka pojazdu,
D.2 — typ pojazdu:
– wariant, jeżeli występuje,
– wersja, jeżeli występuje,
D.3 — model pojazdu,

czyli w D.2 powinno być PONY - no tak się mi wydaje.

co o tym sądzicie ?
Wszystkie dane w dowodzie chcę mieć na tip top, dlatego proszę o wszystkie dane jakie tylko mogą się przydać do dowodu rejestracyjnego. Na diagnostę raczej nie liczę bo ma podejście "a co to za różnica co wpisane, aby jeździł". Ale jak mu dam wszystko na papierze to on to napisze w badaniu technicznym uzupełniającym.

I jeszcze jedno, ma ktoś zdjęcie oryginalnej tabliczki znamionowej, takie szły na eksport, to proszę o linka, bo słabo chyba szukam.

Pozdrawiam
Rejestrowalem m2 w styczniu. Jako pony istnieją tylko te nowe chińskie romety. Motorynki nie mozna juz wpisac bo cepik takiej nie ma w katalogu. Pomimo ze na przeglądzie (oraz instrukcji obslugi) bylo marka romet model motorynka m2 nie dało rady tak wpisać. Pozostalo mi samo romet. Ponizej foto dowodu:


(Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-02-2018 23:08:17 przez aeroxteam2.)
13-02-2018 22:59:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Gomulsky Offline
Uczeń
*


Liczba postów: 129
Imię: Kuba
Skąd: Dąbrowa Tarn.
Pojazd: Inny
Post: #3
RE: Romet 50-M-2 potrzebne dane techniczne do przeglądu technicznego
Papier cierpliwy wszystko przyjmie, idioci w WK też...
Niech mi ktoś wytłumaczy, MW=40 kg L=2... To jakim cudem DMC = 100 kg? Przecież to się kłóci z już dawno przyjmowanymi danymi. Tzn. masę kierowcy przyjmujemy 75 kg, a każdego następnego pasażera 60 kg. Co razem daje DMC= 175 kg.
To co się kryje pod "dopuszczalne obciążenie całkowite" to moim skromnym zdaniem odpowiednik tego co teraz w DW kryje się pod nazwą "ładowność", czyli już nawet rozpatrując problem od tej strony DMC i tak powinna być o 40 kg większa.
Trochę zboczyłem z tematu, ale widzę coś podobnego nie pierwszy raz (nawet moje "koszmarki", mają takie babole w kwitach), więc chciałem na to zwrócić uwagę Smile
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-02-2018 03:04:23 przez Gomulsky.)
14-02-2018 03:03:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
aeroxteam2 Offline
Uczeń
*


Liczba postów: 164
Imię: Tomek
Skąd: Zielonka
Pojazd: Romet Komar
Post: #4
RE: Romet 50-M-2 potrzebne dane techniczne do przeglądu technicznego
L -liczba osi ? Pasażer w motorynce?
14-02-2018 14:34:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Gomulsky Offline
Uczeń
*


Liczba postów: 129
Imię: Kuba
Skąd: Dąbrowa Tarn.
Pojazd: Inny
Post: #5
RE: Romet 50-M-2 potrzebne dane techniczne do przeglądu technicznego
No tak późna godzina, myślenie nie to Angel Co nie zmienia faktu rozbieżności między masami a DMC.
Jeśli ma, MW=40 kg, S1=1 (75kg) i bodaj 5 kg na "bagażniku", to DMC takiej motorynki powinna wynosić ~115-120 kg.
Np. Mój Chart ma MW=81 kg, DMC (zespołu pojazdów radocha)=241 kg, więc jest ok, 2 osoby i ~15 kg bagażu. Ale mój Ogar ma... MW 60 kg, S1=2, + ~5 kg bagażu a DMC=135 kg, czyli brakuje mu ~75 kg do tego, żeby zamysł konstruktorów pokrywał się z dokumentami.
Warto tego przypilnować, żeby później uniknąć ew. kosztów wymiany DR, bo o wymianie na koszt WK można zapomnieć wszak urzędnik nigdy się nie myli, tylko petent wprowadza go w błąd...
15-02-2018 02:08:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
kgracjank Offline
Nowy
*


Liczba postów: 7
Imię: kgracjank
Skąd: Wola
Pojazd: Inny
Post: #6
RE: Romet 50-M-2 potrzebne dane techniczne do przeglądu technicznego
Proszę o dalszą dyskusję, dzięki za odzew Wink

A co z kodem paliwa ? powinno być chyba P.3 = M (mieszanka) no i DMC powinno być F.2 = 140 ? dopuszczalne obciążenie całkowite (szukając po googlach oznacza masę jaką można obciążyć pojazd, osoba + bagaż) + masa pojazdu, czyli 100 kg + 40 kg = 140 kg. Wartość 140 nie wydaje się dużo, upraszczając rozkład mas na poszczególne osie do stosunku 50:50, mamy na przodzie jak i tyle po 70 kg, czy to dużo ? Jeszcze mam pomysł jak by zobaczyć oznaczenia ogumienia tylko takie oryginalne, to z tego można by wyliczyć jaką nośność mają opony i czy jest ona zbliżona do tego co wyżej zapytałem czy odbiega bardzo znacznie.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-02-2018 11:36:49 przez kgracjank.)
15-02-2018 11:21:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Gomulsky Offline
Uczeń
*


Liczba postów: 129
Imię: Kuba
Skąd: Dąbrowa Tarn.
Pojazd: Inny
Post: #7
RE: Romet 50-M-2 potrzebne dane techniczne do przeglądu technicznego
140 kg to wcale nie jest dużo. Owszem dla statystycznego człowieka podnieść 140 kg to jest wyczyn, ale dla konstrukcji stalowej to już nie.
15-02-2018 13:56:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
kgracjank Offline
Nowy
*


Liczba postów: 7
Imię: kgracjank
Skąd: Wola
Pojazd: Inny
Post: #8
RE: Romet 50-M-2 potrzebne dane techniczne do przeglądu technicznego
aeroxteam2 dzięki za pomoc. Dane z Twojej instrukcji były pomocne. Ciekawostka, że długość różnie podają; wikipedia - 1360mm, Twoja instrukcja - 1340, ostatecznie podałem dł. z Twojego skana. Motorek obskurnie wygląda ale na szczęście sprawny choć nie wiem jak długo, czy coś na wiosnę się nie spierdzieli, aczkolwiek z badaniem poszło do przodu. Faktycznie z tym wpisem "PONY" jest kosmiczny problem w pozycji D.2 - nie da się i koniec, sprawdzałem to w wydziale komunikacji i na stacji diagnostycznej. I tu i tu życzliwie panowie podeszli i naprawdę chcieli pomóc, ale nie ma takiej opcji. W pozycji D.3 najprawdopodobniej będę mieć 50-M-2 - bo tylko taka nazwa była w cepie w wydziale komunikacji (no można jeszcze było wybrać samo PONY). U diagnosty w papierach udało się zrobić PONY 50-M-2, a więc jest cicha nadzieja, że w wydziale komunikacji wyślą taką nazwę do administracji Cepik 2.0 i dodadzą taką nazwę do słownika i wtedy wydział mi taką przydzieli. A z ciekawostki, że w cepiku jest w słownikach PONY 50-M-3 czyli kto ma typ 50-M-3 ma łatwiej.

Dzięki za pomoc
17-02-2018 13:49:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
aeroxteam2 Offline
Uczeń
*


Liczba postów: 164
Imię: Tomek
Skąd: Zielonka
Pojazd: Romet Komar
Post: #9
RE: Romet 50-M-2 potrzebne dane techniczne do przeglądu technicznego
(17-02-2018 13:49:41)kgracjank napisał(a):  aeroxteam2 dzięki za pomoc. Dane z Twojej instrukcji były pomocne. Ciekawostka, że długość różnie podają; wikipedia - 1360mm, Twoja instrukcja - 1340, ostatecznie podałem dł. z Twojego skana. Motorek obskurnie wygląda ale na szczęście sprawny choć nie wiem jak długo, czy coś na wiosnę się nie spierdzieli, aczkolwiek z badaniem poszło do przodu. Faktycznie z tym wpisem "PONY" jest kosmiczny problem w pozycji D.2 - nie da się i koniec, sprawdzałem to w wydziale komunikacji i na stacji diagnostycznej. I tu i tu życzliwie panowie podeszli i naprawdę chcieli pomóc, ale nie ma takiej opcji. W pozycji D.3 najprawdopodobniej będę mieć 50-M-2 - bo tylko taka nazwa była w cepie w wydziale komunikacji (no można jeszcze było wybrać samo PONY). U diagnosty w papierach udało się zrobić PONY 50-M-2, a więc jest cicha nadzieja, że w wydziale komunikacji wyślą taką nazwę do administracji Cepik 2.0 i dodadzą taką nazwę do słownika i wtedy wydział mi taką przydzieli. A z ciekawostki, że w cepiku jest w słownikach PONY 50-M-3 czyli kto ma typ 50-M-3 ma łatwiej.

Dzięki za pomoc
Bardzo duzo można zmienić w cepie.Trzeba tylko chciec. Znajomemu ostatnio odmówili zmiana daty produkcji samochodu. (Skladak 93r modelowo 79r). Po 3 msc pyskówek poszedl z redaktorem pewnej gazety motoryzacyjnej. Poprosil o podanie pisemnej odmowy rejestracji. Po 24h otrzymał info ze pojazd zarejestrowany zapradzamy do odbioru i przepraszamy. Dla ciekawych lini do artykułu. http://www.poznajemysamochody.pl/index.p...c2-cabrio/
Pozdrawiam i powodzenia przy pracach.
17-02-2018 14:37:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
kgracjank Offline
Nowy
*


Liczba postów: 7
Imię: kgracjank
Skąd: Wola
Pojazd: Inny
Post: #10
RE: Romet 50-M-2 potrzebne dane techniczne do przeglądu technicznego
A co z tabliczką na eksport, ma ktoś zdjęcie tabliczki znamionowej do motorynki eksportowej ?
18-02-2018 13:26:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości


Forum by Tomasso94 2010 - 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
POMÓŻ W UTRZYMANIU FORUM!

Zaloguj do Poczty
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
Długość linki sprzęgła
Ostatni post: pitus74
Wczoraj 22:16:00
» Odpowiedzi: 7
» Wyświetleń: 2984
Projekt Romet Dzik Enduro...
Ostatni post: krystian276
Wczoraj 22:01:34
» Odpowiedzi: 476
» Wyświetleń: 165818
Witam .
Ostatni post: Debesta
Wczoraj 21:06:58
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 107
Iskrownik/Stator Romet St...
Ostatni post: miszel
Wczoraj 16:09:54
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 27
Numery karterów S38 B4
Ostatni post: Piotrekdriver1
Wczoraj 16:01:47
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 57
Pegaz 750 - kolejny Robak
Ostatni post: Jaca
Wczoraj 07:55:14
» Odpowiedzi: 152
» Wyświetleń: 53830
Koło komar 2350 brak stab...
Ostatni post: Kacper_R
Wczoraj 02:07:00
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 44
Filtr oleju zamiennik do ...
Ostatni post: Gucio76
Wczoraj 01:56:31
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 34
Instalacja Romet Chart
Ostatni post: wkzarci
Wczoraj 00:53:33
» Odpowiedzi: 15
» Wyświetleń: 560
Ogar 200 88r. Mandaryna
Ostatni post: romek
27-03-2024 23:56:47
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 271
205A
Ostatni post: romek
27-03-2024 21:16:30
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 89
Replika Prototypu Romet M...
Ostatni post: romek
27-03-2024 21:12:06
» Odpowiedzi: 112
» Wyświetleń: 52077
Renowacja obręczy - jak l...
Ostatni post: romek
27-03-2024 21:09:57
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 109
Kto z Małopolski, okolic ...
Ostatni post: Elektronik
27-03-2024 20:04:19
» Odpowiedzi: 30
» Wyświetleń: 10899
Kupię ramę z papierem do ...
Ostatni post: kamil661
26-03-2024 20:51:41
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 65

Reklama