Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
Romet Ogar 205/ 50-TS-3
Autor Wiadomość
Jorginsson Offline
OBR filia w Szczecinie
*


Liczba postów: 585
Imię: Jerry
Skąd: Szczecin (ZS)
Pojazd: Romet 50-TS-1
Post: #151
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3
Jadek125p przy tej koncepcji myślę intensywnie o żółtym (oczywiscie z czarną ramą, jak i zawieszeniem - jak w "prototypie 310"), widziałem takiego Charta z białymi błotnikami i zapadł mi w pamięć... ale tu od razu odpowiem trzcince, że jeszcze nie wiadomo, czy taki będzie, bo koncepcja przy tym przedsięwzięciu cały czas pływa. I już nawet przestało mnie irytować. Napisałem, że kierunek "vintage motogp" nie będzie brany pod uwagę - a jednak cały czas mi świdruje baniak. Po prostu ciekawsze pole do popisu, a i jednak coraz większa chęć pójścia w stronę custom'u - wszak tylko ta rama ma papiery, toteż można lekko odważniej podejść do tego projektu... Wink


31-03-2020 03:08:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Reklama
Jadek125p Offline
Nowy
*


Liczba postów: 49
Imię: Hubert
Skąd: Pruszków
Pojazd: Romet Ogar 205
Post: #152
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3
Osobiście bym poszedł w stronę lakieru metalicznego Smile
31-03-2020 09:36:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Jorginsson Offline
OBR filia w Szczecinie
*


Liczba postów: 585
Imię: Jerry
Skąd: Szczecin (ZS)
Pojazd: Romet 50-TS-1
Post: #153
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3
Czołgiem!
Dawno nic tu nie pisałem, a dzieje się... Głównie w głowie co prawda, ale też i dlatego, że dłuuuugo szukałem czegoś, co w końcu znalazłem i zamówiłem. Ale po kolei.
Po pierwsze - nie można mi ufać.
Bo jak Jerry mówi, że nie idzie jednak w stronę wyścigowych konstrukcji dawnych lat, że TS-3 będzie teesem z pierwotnego założenia, to kłamie. I tu słowo podsumowania dla właśnie pierwotnej koncepcji, bo to wszystko co do tej pory było w tym temacie dotyczyło właśnie modyfikacji Ogara na kształt Rometa 50-TS-1, a ta trójka była niejako nawiązaniem do "mitycznego" 50-T-3 i zarazem łącznikiem 205-tki z TS-em. I poniekąd uważam, że coś takiego udało mi się stworzyć - przez krótki moment koncepcja TS-3 urzeczywistniła się. Kolanka dorabia Hartmann, tłumik można przebudować sobie samemu, bagażnik też nie powinien sprawić wiele problemów, a moim zdaniem taki "TS-1 na 17-tkach" wygląda przynajmniej ciekawie, a nie jest to też jak się okazuje trudne.
I oczywiście chciałbym doprowadzić ten projekt w tej postaci do końca, bo szalenie mi się podoba, ale pankrok to nie rurki z kremem i każda przebudowa, restauracja, tuning czy modyfikacja na większą skalę to koszt rzędu kilku tysięcy złotych i nie ma co się w tej kwestii oszukiwać - spytajcie joozka, Szatka, braci wilq, ziemniaka i każdego, kto się podejmował podobnych zabiegów - ja przekroczyłem 4,5k nawet nie wiem kiedy, i choć póki co wlicza się w to także replika TS-1, to chcąc oba projekty skończyć (kiedyś...) na tip-top, ta kwota może się jeszcze podwoić facepalm
__________________________________________________________________________
Dlatego replika spełni zapotrzebowanie OBR filia w Szczecinie na TS-y, a Ogar z kolei - ciągoty do drastycznych modyfikacji Smile
I do rzeczy - moje serducho bije ostatnio w stronę włoskich ciclomotori sportivo, czyli "sportowych motorowerów". A Włosi, jak to Włosi, na sportowych motocyklach się znają... W temacie "Komar Sport i przyjaciele" wrzuciłem galerię z próbką ich możliwości. Marek i modeli jest niezliczona ilość, w końcu wolny rynek i konkurencja... I mówię tylko o latach 60. i 70. Smile
__________________________________________________________________________
Ale, ten temat pozostawię dla koncepcji TS-3. Nie chcę go zamykać, bo i z chęcią będę się dzielił zdobytym "doświadczeniem", gdyby ktoś chciał pójść podobną drogą i sobie takiego cudaka zbudować. Za to tego, co się stanie dalej z moim nudnym Ogarem dowiecie się TU.
Dziękuję wszystkim za wsparcie, bo osób zaangażowanych w ten projekt, w projekt repliki również - jest naprawdę wiele i ciężko wszystkich wymienić, ale szczególne dzięki dla joozka, selera, Szatka, gregorian2008, rafi555 i wielu innych, których nie wymieniłem - mam nadzieję, że będziecie mnie wspierać również przy nowym projekcie - gwarantuję, że będzie ciekawie Smile
Pozdro600!


02-05-2020 03:27:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 1 osoba postawiła piwo Jorginsson za ten post.
Jorginsson Offline
OBR filia w Szczecinie
*


Liczba postów: 585
Imię: Jerry
Skąd: Szczecin (ZS)
Pojazd: Romet 50-TS-1
Post: #154
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3
Jorginsson? Tak, to on. W pełnej krasie, bo mimo dramatycznego zwrotu akcji, w postaci planów uWłoszczenia Ogara - 50-TS-3 wiecznie żywy!
Tak serce, jak i racjonalizacja budżetu nie pozwoliły mi zapomnieć o TS3. Niebawem z resztą okaże się, że ten wymysł przyczynił się do czegoś innego, ale wszystko w swoim czasie. Żeby wznowić ten projekt przemówiły też do mnie prospekty, których wcześniej nie widziałem. No i fajny, subtelny, ale zauważalny tuning (z braku innego słowa) o którym ostatnio wspominam, a sam nie robię - cóż, nie będę gołosłowny.
Generalnie pozostaje większość założeń z tego wątku, ale kupiłem inne zawieszenie (niebawem relacja z całej przeróbki), silnik będzie nieco zmodyfikowany (znalazłem Mechanika), całość postaram się przenieść troszkę bliżej 21-szego wieku, więc może być ciekawie.
W najbliższy weekend zmierzę się z zawieszeniem, w pewnym sensie dosłownie, bo postaram się zrobić je na "gotowo", a tymczasem zdjęcie, ukazujące "mroczną" dotychczas część garażu, ale posprzątałem, to mogę pokazać Smile



Pozdro600!


17-09-2020 23:11:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Jorginsson Offline
OBR filia w Szczecinie
*


Liczba postów: 585
Imię: Jerry
Skąd: Szczecin (ZS)
Pojazd: Romet 50-TS-1
Post: #155
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3
Jak powiedział, tak zrobił.
Relacja z zaadoptowania zawieszenia hydraulicznego do motoroweru 50-TS-3 (Romet Ogar 205). - część 1

Jak pamiętacie, starałem się zaadoptować zawieszenie od Charta. W półki od TJ. Niestety, w ten sposób nie da się nic osiągnąć - pomijając samą wysokość zawieszenia, którą jesteśmy w stanie zniwelować o te ~ 45 mm (można więcej, ale skracamy skok) + ok. 45 mm, które zyskujemy na "długiej" główce ramy - lub przedłużając ją... jednak i tak względem oryginału wychodzi ok. 40 mm wyżej. Nie do zaakceptowania.
Ok, te 40 mm to niby nie dużo, ale jeśli chcemy zostawić oryginalną półkę (półki) z Charta, to trzeba przedłużyć sztycę dolnej półki - jak najbardziej wykonalne, ale mnoży się to i mnoży...
Bardzo liczyłem na to zawieszenie, ale jest cholercia dalej za wysoko, a jeszcze chciałbym dać opony 2,50...
Zacząłem więc szukać czegoś innego.
Trochę to trwało, ponieważ stosunkowo mało sprzedawców wymiaruje części do "typowych" motorowerów, niemniej w końcu znalazłem coś interesującego - cena oczywiście też miała znaczenie...
Padło na zawieszenie przednie od Bartona Ranger Classic, takie o:
zawieszenie od Bartona
305 PLN - tak jak w aukcji - tyle mnie kosztowało. I szczerze mówiąc - był to jedyny wydatek, bo tak jak poprzednio, przy zawieszeniu od Charta - rurka hydrauliczna systemu Geberit załatwiła sprawę, ale po kolei:
Tak wygląda standardowe, nominalne zawieszenie, a w zasadzie pół z niego. Skok = 100 mm.



A tak ono wygląda, rozebrane na części pierwsze:



Nie ma tu dedykowanych śrub do spuszczenia oleju, toteż rozbiórkę polecam zacząć od "góry". Po odkręceniu zaślepek lag (klucz 22) usłyszymy "kichnięcie" sprężonego oleju... Następnie należy delikatnie wyciągnąć sprężynę roboczą, zlać olej, jednak pamiętając o tym, by parę razy wtłoczyć lagę w goleń (aby odpowietrzyć układ i "wyrzucić" resztkę oleju).
Jak widać, jest jeszcze mniej "skomplikowane", niż zawieszenie od Charta.
Mamy tu jedną, długą sprężynę w ladze, podczas gdy w Charcie są dwie - o różnym stopniu sprężystości, przedzielone oryginalnie przedkładką z tworzywa. Laga jest także zakończona w taki sposób, że nie potrzebne są zabezpieczenia segera w goleni - jej "sfazowanie" uniemożliwia wysunięcie się ponad nią rurki ślizgowej, zakończonej "tłoczkiem" (podobnym, jak w zawieszeniu z 210). Uszczelniacz jest jeden, dwu-wargowy + zgarniacz oleju - to i tak lepiej, niż w oryginalnym zawieszeniu od Charta, ale z [mojej] obserwacji pracy "na sucho" - polecam zastosowanie osłon przeciw-kurzowych - te powinny pasować z Simsona, ponieważ laga ma średnicę 27 mm.
Rura ślizgowa ma taką samą ilość "tłumików" (otworków), jak w Charcie.
Obniżenie zawieszenia wygląda w zasadzie identycznie, jak w.w.:

Pomiędzy odbój z oringiem, a sprężynę negatywną, należy zastosować dystans, mniej więcej* równy temu, o ile chcemy obniżyć zawieszenie. W dalszej części wyjaśnię, dlaczego nie dokładnie o tyle.
Najpierw pokażę, jeszcze raz, ale dla pewności, gdzie powinna przyjść tuleja obniżająca:



Na fotografii ukazane jest, jak te elementy "siedzą w sobie" - dlatego ważne jest, aby sprężyna negatywna znalazła się "na zewnątrz" rurki ślizgowej - ona ma za zadanie tłumić nagłe odbicie zawieszenia. Tulejka, którą dołożyłem, powoduje "cofnięcie" rurki ślizgowej w górę zawieszenia - przez to laga wpada głębiej w goleń i zawieszenie obniża się - co widać na tej fotografii porównawczej:



* Na zdjęciu porównawczym widać różnicę pomiędzy obniżonym (z lewej), a nominalnym zawieszeniem. Różnica wynosi dokładnie 35 mm - pomimo, iż długość tulejki dystansowej wynosi 39 mm!
Innymi słowy - zawsze tulejkę dystansującą/ skracającą zawieszenie należy wykonać dłuższą o ok. 4 - 5 mm!
Wszystkie elementy muszą się ułożyć i dopasować, należy też doliczyć wstępne ugięcie sprężyn. To akurat doświadczenie zebrane przy okazji próby obniżenia zawieszenia od 210. A kolejną istotną sprawą jest skrócenie głównych sprężyn/ sprężyny w ladze!
Pisałem o tym poprzednio - obniżając w ten sposób zawieszenie - skracamy jego skok**. Zmniejsza się także siłą rzeczy ilość miejsca dla głównej sprężyny roboczej - jeśli jej nie skrócimy, będzie problem, z dokręceniem nakrętki (w której notabene nie ma z jakiegoś powodu odpowietrznika), ale też zwiększy się wstępna twardość zawieszenia (w tym konkretnym sprężyna robocza ma długość L = 460 mm, więc skracając jej drogę o ~ 40 mm zabieramy jej ok. 8 - 9% przestrzeni roboczej - to sporo...)!
Dlatego też należy pamiętać, aby sprężynę/ sprężyny robocze (w Charcie jak wspomniałem są dwie - po testach drogowych zastanowię się nad tym rozwiązaniem w swoim zawieszeniu) skrócić o podobną wartość względem tulejki dystansowej (obniżającej) - ale - to można zrobić po jazdach próbnych.
Podsumowując:
Moje tulejki obniżające - dystanse - wykonałem z rurki hydraulicznej, z systemu Geberit. Dystanse wykonałem na długość 39 mm - w efekcie zawieszenie "usiadło" (pożądane) 35 mm, co wynosi ok. 10 - 15 mm poniżej nominalnego zawieszenia od 50-T-1!
** Skok zawieszenia pozostał na poziomie ok. 65 mm - czyli w zasadzie jak w standardowym zawieszeniu, ale z tłumieniem olejowym. Na szosę wystarczy. Tym bardziej, możemy eksperymentować z ilością oraz rodzajem oleju, a także - wzorem chartowskiego zawieszenia - z rodzajami sprężyn.
Czy taka modyfikacja się opłaca? Czy jest przydatna?
Nie wiem.
Mi zależało na tym, aby włożyć te lagi w oryginalne półki Rometa T1 - gabriel0 niegdyś pytał o podobną rzecz, ale kombinował z zawieszeniem USD, a na tym polu i przy tej długości - nie ma zbyt wiele do wyboru - tym bardziej, jeśli chcemy się zamknąć w "paru setkach", a nie z czterocyfrową sumką...
Długość póki co się zgadza, teraz kolej na odpowiednie wpasowanie tych lag (27 mm - tak jak Simson, tyle że 2 x tańsze i nowe...) w półki od TJ...
Następny post będzie tego właśnie dotyczył!
Pozdro600!

Za to - jeśli mimo wszystko komuś nie zależy na oryginalnych półkach - jest jeszcze tańsza (i "niższa") alternatywa, w postaci tego zawieszenia:
jeszcze niższe zawieszenie
ALE!
Przystosowane jest tylko pod hamulec tarczowy, a także z racji sporej szerokości goleni (jak i w Charcie) - półki z Rometów nie wchodzą w grę Rolleyes


20-09-2020 03:01:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 2 użytkowników postawiło piwo Jorginsson za ten post.
Jorginsson Offline
OBR filia w Szczecinie
*


Liczba postów: 585
Imię: Jerry
Skąd: Szczecin (ZS)
Pojazd: Romet 50-TS-1
Post: #156
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3
Dobry wieczór.
Miał być ciąg dalszy zamieszania z zawieszeniem, ale jak zwykle - to co miało pasować - nie pasuje Sleepy
Tzn. spieszę z wyjaśnieniem. Samo zawieszenie, jeśli rozważamy (cóż, ja rozważam) półki od TJ ma aż za dużo miejsca. Toteż wynalazłem w Internecie odpowiednie, a w mojej sytuacji w sumie dość nietypowe, podkładki (do osadzenia tego zawieszenia w górnej półce) oraz tulejki/dystanse do ustalenia lag w dolnej półce (no i w chorągiewkach). Te ostatnie najprawdopodobniej jednak się nie przydadzą i dotoczę je już na właściwy wymiar ze "słoniny", ale opowiem o wszystkim dokładnie jak to złożę i dokończę poradnik z całego zabiegu.
Za to, żeby tradycji stało się zadość oraz żeby zamaskować nieco niemal zerowy postęp prac :F - poczyniłem kolejne zakupy. Swoją drogą studnia bez dna się z tego "projekciku-prototypiku" robi...
Niemniej - tym razem to (prawie) same kluczowe elementy - wszystko (no dobra, nie wszystko bo zapomniałem) na jednym zdjęciu:



Po kolei.
Nowe opony Vee Rubber VRM014 2.50-17 - już na pierwszy rzut oka/ chwyt w rękę widać, że różnią się od Awiny nie tylko ceną - 168 PLN za komplet wydaje się w tym przypadku raczej rozsądną ofertą, bo jak dla mnie Awiny to taka sama liga, jak opony rowerowe z hipermarketów po 20 PLN... Oczywiście wybór jest większy, ale jednak chciałem zachować podobieństwo do oryginalnego bieżnika, a ten model Vee jest OK.
Nie OK były za to dętki do tych opon, bo chcąc do minimum ograniczyć liczbę sklepów (kosztów wysyłki) to musiałem kupić Micheliny - 37 PLN za sztukę Confused
Cóż, mam nadzieję że przynajmniej posłużą...
Do pełni szczęścia jeszcze po fartuchu oraz po kompleciku szprych wraz z nyplami - standardowe chińskie czy tam jakieś.
Obręcze za to są nówki z epoki Rolleyes - nie są może idealne, gdzieś tam już nawet dostały piegów, ale jak najbardziej do wyprowadzenia (a potem zakonserwowania) - dwie za 100 PLN to chyba dobry interes, zakupione w Nova_Motors.
Od nich jest też widoczny na zdjęciu "prosty" bagażnik od T1, ale z racji tej przyspawanej nakrętki - nie był też drogi (30 PLN), no a poza tym muszę go przerobić na coś podobnego (ale nie to samo) do tego z TS'a, toteż kupiłem właśnie taki już "zepsuty".
Żeby czasem kolejny wątek się nie wydzielił :F
Z Konina jest też akurat nie widoczny na zdjęciu cylinder niby-zmd-019 (piszę "niby", bo wiadomo jak do było z tym cechowaniem po sprzedaniu form), który już chyba najwyższa pora, abym wysłał Lagoonowi...
A, no i lampa LMT-1 od Charta. Taka przyjemność to jedyne 150 PLN i to z pękniętym kloszem, ale ktokolwiek takiej szukał, to wie o co chodzi. Klosz leży obok, nowy - współczesny (30 PLN) wraz ze stacyjką też od 210 (wymarzyłem sobie stacyjkę w TS-3) i tej samej firmy co klosz - 40 PLN.
Kierownica jest nowa, kosztowała jedyne 44 PLN (nie złamie mi się to?) i jest dedykowana do Simsona S50/51. Jest też czymś pomiędzy "sportową" z 2360/2361/2362, a "zwyczajną". OK, w prawdziwych TS'ach musi być ta "płaska", ale każdy kto miał z tymi motorowerami styczność wie, że jest też przy okazji średnio wygodna - wymusza dziwną, nienaturalną pozycję jeźdźca... w każdym razie takie jest moje odczucie. Dlatego u mnie będzie coś pomiędzy...
To wszystko jeśli chodzi o prototypik. Do repliki coś tam też upolowałem, ale póki co nie ma tego tyle, żeby robić jakąś aktualizację... No właśnie, póki co, bo szykuje się coś wielkiego, nie chcę na razie zapeszać, ale chyba góra jednak przyszła do Mahometa Rolleyes a przynajmniej widać ją już na horyzoncie...
Na zakończenie dodam tylko, że nabyłem też przy okazji dwie (z wielu, które jeszcze mam zamiar włączyć do domowej biblioteczki) pozycje z dziedziny literatury:



Pierwszą przy okazji zakupów na Gmoto.pl - taki w sumie bardziej "smaczek", a drugą już jakiś czas temu, rozpracowałem ją z resztą tego samego wieczora. No, ale że też chciałem ją mieć w "kolekcji", a jeden jedyny egzemplarz na cały Szczecin znajdował się w Empiku 10 min. spacerkiem...
W telegraficznym skrócie - kosztowała chyba 85 PLN (mówię o książce Szczerbickiego dla jasności), ale czy dowiedziałem się czegoś nowego? Merytorycznie nie. Chociaż dla kogoś, kto nie zgłębiał dotychczas przedwojennej historii motocykli (a w owych czasach to właśnie były w większości "motorowery") na pewno pokaźnych rozmiarów wtęp będzie sporym zastrzykiem wiedzy, a może nawet zachętą, aby bardziej zgłębić temat... Za to po przejściu do tytułowego okresu PRL większość tutaj z nas nie dowie się specjalnie czegoś nowego. Na palcach jednej ręki policzę też fotografie, których wcześniej dotychczas nie znałem z internetowej biblioteki... Za to znajdziemy dużo wycinków z ówczesnej prasy (przeważnie z "Motoru") czy podobnych wzmianek o motorowerach, wspomnień ludzi, którzy żyli w tamtych czasach i którzy byli na bieżąco świadkami rozwoju tej naszej skromnej, ludowej motoryzacji. To akurat bardzo fajny i cenny aspekt, bo dla nas dzisiaj pewne kwestie są mniej lub bardziej oczywiste. A dzięki tym wycinkom/ cytatom możemy trochę spojrzeć na sprawę z innej perspektywy. I dlatego mimo wszystko polecam tą książkę, bo akurat tego w Internecie nie znajdziecie... Nawet tato, czy dziadek w swoich opowieściach nie będzie w stanie oddać istoty tego specyficznego zagadnienia, jakim jest... Romet Sleepy
Nie pozostaje mi nic innego, jak tylko powiedzieć: polecam - Jerry Jorg Jugend (ale niech jeszcze trochę może ją przecenią, bo mimo wszytko to prawie stówa Big Grin )
Dobra, FIN.
Pozdro600!


11-10-2020 05:22:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 2 użytkowników postawiło piwo Jorginsson za ten post.
tramwajarz Offline
Król Śmieciarek xd
*


Liczba postów: 2,138
Imię: Daniel
Skąd: Rzgów/k.Łodzi
Pojazd: Romet 50-T-1
Post: #157
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3
czy do półek rozkrecanych od t1 pasują lagi od charta?chciałem dać lagi od charta do t1 i nie wiem co bedzie lepsze

Romet 50-T1 1979

Honda SFX 50 1995

Derbi GPR 50
2003

Romet Sport 1986
17-01-2021 20:55:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Jorginsson Offline
OBR filia w Szczecinie
*


Liczba postów: 585
Imię: Jerry
Skąd: Szczecin (ZS)
Pojazd: Romet 50-TS-1
Post: #158
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3
Sory za refleks, ostatnio mnie tu zwyczajnie nie ma.
Gra jest nie warta świeczki, bo nawet bardzo obniżone (skrócony skok, "długa" główka ramy, jak w T-1 właśnie) - to zawieszenie jest i tak dość długie i "kozy" nie unikniemy. Trzeba też dotoczyć jakieś pierścionki dystansujące w dolną półkę, jak i w chorągiewki, ale nie to jest najgorsze.
Szklanki (golenie) są w Charcie bardzo szerokie (fi 50? jakoś takoś) i przy mizernym rozstawie otworów w półkach T-1 zostaje miejsce co najwyżej na koło od Jubilata Wink
Alternatywą (i to cenowo niezłą) jest takie zawieszenie, z jakim obecnie kombinuję, czyli od Bartona (masz dokładnie napisane wyżej), albo jeszcze taniej i bez skracania skoku - od mini crossa DB14 - powinno być jak ulał, tyle że tam jest mocowanie pod hamulec tarczowy. Widziałem to w jakimś "pomodzonym" Ogarze i wyglądało nader elegancko.


06-03-2021 20:51:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości


Forum by Tomasso94 2010 - 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
POMÓŻ W UTRZYMANIU FORUM!

Zaloguj do Poczty
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
Witam .
Ostatni post: Debesta
Dzisiaj 21:06:58
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 90
Iskrownik/Stator Romet St...
Ostatni post: miszel
Dzisiaj 16:09:54
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 21
Numery karterów S38 B4
Ostatni post: Piotrekdriver1
Dzisiaj 16:01:47
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 46
Pegaz 750 - kolejny Robak
Ostatni post: Jaca
Dzisiaj 07:55:14
» Odpowiedzi: 152
» Wyświetleń: 53808
Koło komar 2350 brak stab...
Ostatni post: Kacper_R
Dzisiaj 02:07:00
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 38
Filtr oleju zamiennik do ...
Ostatni post: Gucio76
Dzisiaj 01:56:31
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 31
Instalacja Romet Chart
Ostatni post: wkzarci
Dzisiaj 00:53:33
» Odpowiedzi: 15
» Wyświetleń: 553
Ogar 200 88r. Mandaryna
Ostatni post: romek
Wczoraj 23:56:47
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 267
205A
Ostatni post: romek
Wczoraj 21:16:30
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 85
Replika Prototypu Romet M...
Ostatni post: romek
Wczoraj 21:12:06
» Odpowiedzi: 112
» Wyświetleń: 52066
Renowacja obręczy - jak l...
Ostatni post: romek
Wczoraj 21:09:57
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 108
Kto z Małopolski, okolic ...
Ostatni post: Elektronik
Wczoraj 20:04:19
» Odpowiedzi: 30
» Wyświetleń: 10895
Projekt Romet Dzik Enduro...
Ostatni post: krystian276
26-03-2024 23:15:36
» Odpowiedzi: 475
» Wyświetleń: 165761
Kupię ramę z papierem do ...
Ostatni post: kamil661
26-03-2024 20:51:41
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 62
Poziom paliwa gaźnik Duel...
Ostatni post: Mixol
26-03-2024 11:53:13
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 362

Reklama