Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 2 głosów - 5 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Romet Duet
Autor Wiadomość
Galid Offline
Nowy
*


Liczba postów: 7
Imię: Artur
Skąd: Kraków
Pojazd: Inny
Post: #1
Romet Duet
Serwus! Witam wszystkich użytkowników forum! Jestem nowy więc za wszystkie faux pas wielkie sorry!

Jakiś czas temu stałem się szczęśliwym posiadaczem roweru Romet Duet. Zawsze marzyłem o tym żeby mieć tandem. Trafiła się okazja i o to jest! Chciałbym również zrobić swojej narzeczonej prezent odnawiając ten rower - ma być to niespodzianka. Poniżej zamieszczam kilka zdjęć. Od razu uprzedzam, jestem kompletnym amatorem i lakiem, nie znam się za bardzo na rowerach. Czytam forum i liczę na waszą pomoc w odnowieniu tego pięknego roweru.












Rower nabyłem w takim stanie jaki przedstawiają zdjęcia. Jak widać jeden ząbek od napinacza łańcucha jest złamany, czy to bardzo będzie przeszkadzać podczas jazdy? Myślę, że teraz zajmę się polerką kierownicy, sztycy etc.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-07-2017 21:57:06 przez Galid.)
13-07-2017 21:55:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Reklama
Wigrus Offline
Złomiarz, czy kolekcjoner?
*


Liczba postów: 1,965
Imię: Jasiek
Skąd: Warszawa
Pojazd: Inny Romet
Post: #2
RE: Romet Duet
Cześć! Niestety zdjęcia się nie wyświetlają, proponuję wrzucić je na forumowy hosting. Co do napinacza, to jedynym słusznym rozwiązaniem będzie sprawdzenie go w akcji. W razie czego myślę, że jakąś rolkę można dopasować od przerzutki.

Wysłane z mojej Nokii 3310 za pomocą Tapatalk 2
15-07-2017 15:49:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Galid Offline
Nowy
*


Liczba postów: 7
Imię: Artur
Skąd: Kraków
Pojazd: Inny
Post: #3
RE: Romet Duet
Nie umiem wkleić zdjęć żeby się wyświetlały się na forum. Dlatego wkleję linki.

https://www.fotosik.pl/zdjecie/usun/SdSU...4zNTfV5aOp
https://www.fotosik.pl/zdjecie/usun/Iffy...yv~Is2tA1Z
https://www.fotosik.pl/zdjecie/usun/h5Dl...nEnsCD1U9V
https://www.fotosik.pl/zdjecie/usun/07Lj...BumPBeQC7O
https://www.fotosik.pl/zdjecie/usun/q94S...jbZX~1kS54
https://www.fotosik.pl/zdjecie/usun/~6hh...FJtINEPBQg


Co do napinacza to chyba będzie potrzeba wymiany, łańcuch spada z niego. Da się jechać jednak powoduje to spory dyskomfort jazdy. Odnośnie samej jazdy, to czuć, że rower jest trochę "zardzewiały" zastanawiam się nad zamontowaniem trzy biegowej pasty. Co myślicie o wymontowaniu napędu, nasmarowaniu go, polerce etc.? Trochę nie wiem jak się za to zabrać, myślałem nad oddaniem do serwisu, żeby ktoś mi tam rozmontował rower na czynniki pierwsze.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-07-2017 09:16:25 przez Galid.)
17-07-2017 09:16:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Wigrus Offline
Złomiarz, czy kolekcjoner?
*


Liczba postów: 1,965
Imię: Jasiek
Skąd: Warszawa
Pojazd: Inny Romet
Post: #4
RE: Romet Duet
Niestety, zdjęcia dalej się nie wyświetlają.

Nie bardzo rozumiem jak można czuć podczas jazdy, że rower jest zardzewiały. W każdym razie kompletne czyszczenie i smarowanie na pewno byłoby wskazane. Rozebrać i złożyć taki rower to naprawdę nie jest nic trudnego,
one są proste jak budowa cepa.
Na forum masz dużo poradników jak naprawić to i owo, może masz jakiegoś znajomego, który miał już z czymś takim do czynienia, możesz się też zaopatrzyć w bardzo przydatną książkę Barczyka "Rower"...
serwis to już ostateczność.Wink

Wysłane z mojej Nokii 3310 za pomocą Tapatalk 2
17-07-2017 11:16:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Galid Offline
Nowy
*


Liczba postów: 7
Imię: Artur
Skąd: Kraków
Pojazd: Inny
Post: #5
RE: Romet Duet







Wreszcie udało się wrzucić parę zdjęć na forum Smile trochę mi to zajęło, przepraszam.

Rower wyczyszczony z kurzu. Co do tego, że jest zardzewiały to chodziło mi o to, że ciężko się jeździ na tym przełożeniu. Przyszła mi już wata stalowa, czekam na pastę do aluchromu i pucuje Smile natomiast nadal nie wiem jak się zabrać za resztę.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-07-2017 21:54:33 przez Galid.)
19-07-2017 21:51:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
sadzik93 Offline
Nowy
*


Liczba postów: 5
Imię: Michał
Skąd: Kraków
Pojazd: Inny Romet
Post: #6
RE: Romet Duet
Witaj, osobiście zakończyłem kilka dni całkowitą renowację takiego roweru. Pisząc renowacje mam na myśli: rower rozebrałem na szczątki, samodzielnie lakierowałem (wcześniej hydro-piaskowanie), polerka chromów (ja używałem mosiężnej szczotki drucianej + polerka pastą do chromu za 8 zł firmy Autoland), rozłożenie na czynniki pierwsze piast kół i ich serwis (ewentualna wymiana kulek i misek, osiek, konusów, smarowanie), zakup replik naklejek, które są identyczne jak oryginalne, złożenie całości. Na końcu jazda Wink Jak zrobię zdjęcia to się nimi w tym miejscu podzielę. Co do napinacza to proponuje podejść do sklepu rowerowego i kupić kółko napinacza przerzutki (koszt 4 zł) jedynie prawdopodobnie będziesz musiał zamienić tulejki ślizgowe w kółku aby pasowały do średnicy śruby na którym napinacz pracuje. Pozdrawiam i trzymam kciuki!

PS. Jeśli czegoś byś potrzebował służę pomocą.
21-07-2017 00:18:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Galid Offline
Nowy
*


Liczba postów: 7
Imię: Artur
Skąd: Kraków
Pojazd: Inny
Post: #7
RE: Romet Duet
Cześć Michał (sadzik93)!

Spadłeś mi jak z nieba, mam nadzieję, że będziesz tutaj regularnie zaglądał! Koniecznie wrzuć zdjęcia przed i po Smile

Jeśli chodzi o lakierowanie, to ja chyba sobie ten temat odpuszczę. Moim zdaniem lakier nie jest taki zły, co prawda jest wyblakły.. ale szkoda go bo jest oryginalny. Ból głowy przyprawia mi brak osłony łańcucha, że jak kupię używkę to na pewno będzie w innym kolorze Sad i tylko to mnie przekonuje do lakierowania.

Najbardziej przeraża mnie rozebranie piast i w ogóle całego układu napędowego, jeszcze z konserwacją łańcucha to bym sobie poradził o tyle reszta to dla mnie czarna magia. Co do napinacza to zrobię tak jak mówisz.

Michał, ja jestem prawie codziennie w Krakowie z wyjątkiem weekendów bo tutaj pracuję, więc myślę sobie, że spokojnie możemy kiedyś ogarnąć jakieś spotkanie. Ewentualnie gdybyś chciał to mógłbyś do mnie wpaść i zobaczyć rower na żywo, postawię Ci obiad Big Grin bo to jednak kawałek od Krakowa jest, więcej na priv, jakby co.

PS Przyszła wełna stalowa i pasta aluchrom więc zacznę polerować jakaś część.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-07-2017 10:55:31 przez Galid.)
21-07-2017 10:53:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
sadzik93 Offline
Nowy
*


Liczba postów: 5
Imię: Michał
Skąd: Kraków
Pojazd: Inny Romet
Post: #8
RE: Romet Duet
Witaj, poniżej wrzucam zdjęcia przed i po renowacji:

Przed:





Po:





Roweru nie odnawiałem jak oryginał (lakier dobrałem taki jak mi się podobał nr. 5002 z palety RAL), akcesoria dokupiłem na allegro, stare siodła były potargane więc wymieniłem je na nowe, na kierownicy pasażera widać lekko rdze (koszt chromowania kierownicy to ok 160 zł). Co do lakieru możesz go zawsze wypolerować jakąś pastą polerską, chromy (i inne "świecące) elementy proponuje zabezpieczyć olejem silikonowym. Co do osłony Łańcucha możesz spróbować dobrać lakier ale nigdy nie będzie to to samo. Piasty i układ napędowy to pikuś i prostota. Najważniejsze żeby nie było luzów na klinach przy pedałach (ja musiałem napawać miejsca na kliny). Wianki oraz miski w piastach i w mechanizmach korbowych to są groszowe sprawy. Jak chcesz możesz wpaść oglądnąć mój rower i zawsze coś podpatrzeć. PS. Moja dziewczyna jest zachwycona ze wspólnej jazdy Wink
21-07-2017 13:20:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
nie_mientki Offline
Pomocny użytkownik


Liczba postów: 6,382
Imię: Michał
Skąd: Puławy
Pojazd: Romet 50-T-1
Post: #9
RE: Romet Duet
Jest pięknie. Brawo.

KLIKNIJ TUTAJ I POMÓŻ W OPŁACENIU SERWERA !
21-07-2017 14:26:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Texas Ranger Offline
Praktykant
*


Liczba postów: 427
Imię: Michał
Skąd: mazowieckie
Pojazd: Romet Komar
Post: #10
RE: Romet Duet
Rower prezentuje się wspaniale, gratuluję!
Tylko mam drobne pytanie, dlaczego trąbka jest pod kierownicą zamiast nad?
21-07-2017 17:21:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Galid Offline
Nowy
*


Liczba postów: 7
Imię: Artur
Skąd: Kraków
Pojazd: Inny
Post: #11
RE: Romet Duet
Jest śliczny, inspiracja do działania! Napisz coś więcej o zabezpieczeniu chromów, rozumiem, że jakąś chwilę po polerce można to zrobić? Ja biorę się przez weekend za demontaż i próbę przywracania błysku! Mam nadzieję, że będziesz się tutaj udzielał.

Gratuluje świetnej roboty!
21-07-2017 19:14:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
sadzik93 Offline
Nowy
*


Liczba postów: 5
Imię: Michał
Skąd: Kraków
Pojazd: Inny Romet
Post: #12
RE: Romet Duet
(21-07-2017 17:21:57)Texas Ranger napisał(a):  Rower prezentuje się wspaniale, gratuluję!
Tylko mam drobne pytanie, dlaczego trąbka jest pod kierownicą zamiast nad?

Trąbkę zamontowałem tak ponieważ stwierdziliśmy z dziewczyną że w ten sposób fajnie wygląda, nie było tam jakiegoś konkretnego technicznego powodu, może jedynie taki że mocowanie trąbki nie rzuca się w oczy Wink


(21-07-2017 19:14:24)Galid napisał(a):  Jest śliczny, inspiracja do działania! Napisz coś więcej o zabezpieczeniu chromów, rozumiem, że jakąś chwilę po polerce można to zrobić? Ja biorę się przez weekend za demontaż i próbę przywracania błysku! Mam nadzieję, że będziesz się tutaj udzielał.

Gratuluje świetnej roboty!

Ja osobiście chromy czyściłem w następujący sposób:

Demontaż części, polerka (pasta polerska do chromu i aluminium firmy AUTOLAND - koszt ok 8zł w Auchan), producent deklaruje że usuwa rdzawe naloty z chromu i w pewnym sensie ma racje. Mocniejsze naloty usuwałem za pomocą szczotki drucianej z mosiądzu (nie stalowej mosiądzowanej, tylko z mosiądzu). Część elementów polerowałem za pomocą wałka polerskiego z filcu zakładanego na wiertarkę. Tak elementy wypolerowane czekały na montaż. Po zamontowaniu jeszcze raz dla estetyki przetarłem je szmatką wraz z pastą, a później psikałem silikonem w spreju i ewentualnie przetarłem szmatką. Silikon pozwoli zabezpieczyć, a i nada nam połysk elementów. Osobiście użyłem pasty do elementów stalowych i efekt był też świetny. W razie pytań śmiało pytaj to chętnie pomogę Smile Do roweru dojdzie jeszcze lusterko Wink
21-07-2017 19:38:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Galid Offline
Nowy
*


Liczba postów: 7
Imię: Artur
Skąd: Kraków
Pojazd: Inny
Post: #13
RE: Romet Duet
Ja na razie polerowałem pastą aluchrom i wełną stalową, mam nadzieję, że efektem prac będę mógł się za niedługo pochwalić. Na pewno będę miał pytania odnośnie napędy demontażu, konserwacji i montażu.
23-07-2017 19:14:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Galid Offline
Nowy
*


Liczba postów: 7
Imię: Artur
Skąd: Kraków
Pojazd: Inny
Post: #14
RE: Romet Duet
Polerujemy, polerujemy, każdego dnia troszkę do przodu. Kolejne w kolejności siodełko a raczej jego metalowe części.

Sztyca, kierownica, mostek od kierownicy - wypolerowane. Mam problem z polerką w zagłębieniach mostka (?) ale tam bez szczotki nie dam rady Tongue myślę, że i tak jest ok. Zdjęcie szczyty wrzucę jak już skończę siodło.


25-07-2017 23:51:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości


Forum by Tomasso94 2010 - 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
POMÓŻ W UTRZYMANIU FORUM!

Zaloguj do Poczty
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
Remont Silnika
Ostatni post: marcin1479
Wczoraj 23:48:14
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 44
Romet Komar 2350 Dawid22
Ostatni post: Norweski Zomowiec
Wczoraj 20:28:53
» Odpowiedzi: 43
» Wyświetleń: 5588
Paliwa E10 a silniki dwus...
Ostatni post: Spaceman164
Wczoraj 13:49:48
» Odpowiedzi: 33
» Wyświetleń: 9989
Ogar 200 Romka '84
Ostatni post: Spaceman164
Wczoraj 08:24:48
» Odpowiedzi: 117
» Wyświetleń: 12903
Romet Duet - Jaki rocznik...
Ostatni post: Dawdzio
17-04-2024 21:19:22
» Odpowiedzi: 3
» Wyświetleń: 244
Problemy z komarkiem
Ostatni post: Dawdzio
17-04-2024 21:06:07
» Odpowiedzi: 7
» Wyświetleń: 256
Szum sprzegła
Ostatni post: elmer
17-04-2024 15:08:37
» Odpowiedzi: 8
» Wyświetleń: 2373
jaki to model roweru zzr?
Ostatni post: beta1989
16-04-2024 22:56:39
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 189
Nowe życie Ogara po 38 la...
Ostatni post: Bob_Harley
16-04-2024 22:44:05
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 308
Remont silnika 019
Ostatni post: michanio91
16-04-2024 19:39:41
» Odpowiedzi: 17
» Wyświetleń: 1109
FSM Polski Fiat 126p FL p...
Ostatni post: miszel
15-04-2024 19:24:48
» Odpowiedzi: 40
» Wyświetleń: 5753
Problem z adv 250
Ostatni post: Bob_Harley
15-04-2024 18:09:51
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 495
Mesko Nimfa
Ostatni post: romek
15-04-2024 16:44:47
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 2269
Witam
Ostatni post: romek
15-04-2024 11:51:27
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 311
Pomoc w dobraniu gaźnika ...
Ostatni post: romek
15-04-2024 10:02:31
» Odpowiedzi: 67
» Wyświetleń: 2963

Reklama