Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
Moje Wueski
Autor Wiadomość
skinder Offline
Uczeń
*


Liczba postów: 193
Imię: Michał
Skąd: Toruń
Pojazd: Inny
Post: #16
RE: Moje Wueski
Ciesze się niezmiernie, że przywracasz do życia trupki i życzę powodzenia w dalszych pracach. Szkoda tylko, że wyznajesz zasadę "przyklaśnij albo spieprzaj". Ale dobrze, nie śmiecę Ci już w temacie pasjonacie.
10-07-2017 16:58:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Reklama
Mixol Offline
Uczeń
*


Liczba postów: 229
Imię: Mixol
Skąd: okolice Mińsk Maz
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #17
RE: Moje Wueski
Twoje posty na forum wueski dawno mnie osłabiały ale teraz to już przechodzisz sam siebie, nie podoba Ci się ok, ale po co ciągniesz dalej dyskusję co to wnosi i czemu służy, poklasku nie oczekuje gdyby tak było pisał bym w temacie więcej i pokazywał każdą pierdołę jaką zrobiłem licząc na och i ach.
10-07-2017 17:05:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
szymba Offline
Nowy
*


Liczba postów: 68
Imię: Szymon
Skąd: Waw
Pojazd: Inny Romet
Post: #18
RE: Moje Wueski
Mnie tam się obie podobają i zazdraszczam.
Nie do końca też rozumiem to parcie na 100% zgodności z fabryką, przecież każdy wie, że o ile z fabryki może i wyszło zgodnie ze specyfikacją. To czy Waldek albo inny Kazik po dzwonie albo jak mu krowa zjadła kanapę, zastanawiali się czy ten błotnik lub kanapa to na pewno jest z tego rocznika co motór..? Nie, zakładali co było i cieszyli się wiatrem we włosach i muchami w zębach.
10-07-2017 17:53:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 1 osoba postawiła piwo szymba za ten post.
Mixol Offline
Uczeń
*


Liczba postów: 229
Imię: Mixol
Skąd: okolice Mińsk Maz
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #19
RE: Moje Wueski
Hej
Z moich dwóch Wuesek została mi B3, Zetka od niedawna ma nowego właściciela i mam nadzieję że będzie mu dobrze służyła.W lipcu miałem długi trzytygodniowy urlop i w końcu miałem czas żeby pojeździć i pogrzebać przy motorkach.Postanowiłem zmienić tłok w Zetce na Aliena, zrobiłem szlif na 0,06 w oryginalnym żeliwniaku.Niestety podczas montażu tłoka niechcący uszkodziłem koszyczek łożyska igiełkowego w łbie korbowodu i co tu robić, za dwa dni wyjazd nad morze a zanim przyjdzie drugie łożysko to minie kilka dni i znów nic z jazdy.Wtedy pomyślałem żeby tłok i cylinder który miał iść do Z2 założyć do B3 która jak pisałem wcześniej była mułowata i słabo chodziła.Siedział w niej tłok RDI w aluminiowym Cxie po korekcie kanałów u magika z forum Wueski.Szybka podmianka góry i odpał, już po pierwszej jeździe odczułem ogromną różnicę motor miał moc i fajnie się zbierał pomimo że nie był dotarty.Zrobiłem 45 km i niestety trzeci bieg zaczął wypadać, niewiele myśląc zamówiłem sobie nowy tryb zdawczy ze Skuter Dębica i siedząc nad morzem nie mogłem się doczekać powrotu żeby pogrzebać (żona i synek ważniejsi więc nie marudziłem nad Bałtykiem że chce do garażuTongue)Rozpołowiłem silnik, wymieniłem tryb i mechanizm zmiany biegów z wałkiem, złożyłem i jest super skrzynia pracuje pięknie.Motor już dotarty dziś przyszedł nowy tłumik od Hartmana, do nerwicy doprowadza mnie oryginalny zapłon który pomimo oryginalnych części sprawia problemy, np. nie odpalał na ciepłym silniku po podmianie zapłonu od Z2 problem minął, albo iskra była a po złożeniu silnika zginęła winna była cewka z zapasów.Wszystko to sprawiło to że czekam teraz na CDI i mam nadzieje że nie będę musiał już zaglądać pod prawy dekiel.Zostanie jeszcze wymiana opon na nowe Mitasy, uszczelnienie G20 bo chyba się nie doczekam na ten regenerowany w Puszczykowie.Ogólnie motor jeździ teraz bardzo fajnie bez problemu we dwoje z żoną 15 sierpnia zrobiliśmy 150km z jednym przystankiem więc jestem zadowolonym tym bardziej że moja druga połówka już się wkręca w hobby i sama kieruje jak siedzę z tyłuBig Grin
Co do Z2, miała zostać na zawsze ale życie zmieniło plany, w końcu dostała tłok Aliena i poszła.Sprzedaży bardzo nie żałuję z synkiem mamy umowę że zrobimy drugą Wueskę z czerwonym siedzeniem.Będę polował na M06-64 albo zrobię składaka bo mam do takiej ramę tylko uszkodzoną i nie wiem co robić ale to dalekie plany w zimę trzeba skończyć Minska a tu jeszcze marzy mi się Dwuseta i Chart, będzie co robić, kiedyś.
Pozdrawiam
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 29-08-2017 19:26:37 przez Mixol.)
29-08-2017 19:21:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 1 osoba postawiła piwo Mixol za ten post.
Mixol Offline
Uczeń
*


Liczba postów: 229
Imię: Mixol
Skąd: okolice Mińsk Maz
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #20
RE: Moje Wueski
Panowie dzięki za piwko, dziś założyłem nowy tłumik i czarna strzała pięknie brzmi.Zdziwiła mnie też poprawa osiągów, motor jest żwawszy i lepiej się kręci silnik ma ładniejsza charakterystykę, dziwne bo stary był rozcięty w celu czyszczenia i pospawania bebechów które ktoś potraktował chyba prętem wbijając go do środka.Być może wpływ miało niewłaściwe wspawanie przegród ? ale najważniejsze że śmiga w weekend wrzucę zdjęcia Wueski.
30-08-2017 19:07:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Mixol Offline
Uczeń
*


Liczba postów: 229
Imię: Mixol
Skąd: okolice Mińsk Maz
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #21
RE: Moje Wueski
Cześć
Wueska ma się dobrze i śmiga aż miło, nawet oryginalny iskrownik nie sprawiał problemów ale w sobotę wpadło CDI.Teraz wkręca się szybciej na obroty osiągi nie wzrosły ale jest żwawsza i przyjemniej się ja rozpędza.Regulator moduł i cewkę zapłonowa udało mi się fajnie zamontować, musiałem wywiercić otwór w mocowaniu filtra powietrza gdzie trafił regulator i cewka a moduł przykręciłem do plastikowej narzędziówki pod belką ramy.Wszystko wygląda w miarę estetycznie pospinane na konektorki tylko pogoda nie daje szans na jazdę.Poniżej kilka zdjęć.

I jeszcze stare i nowe magneto.Teraz silnik pracuje jak w WSK 175 mniejsze koło robi swoje.


Załączone pliki Miniatury
                       
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-09-2017 17:08:53 przez Mixol.)
21-09-2017 16:58:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 1 osoba postawiła piwo Mixol za ten post.
Mixol Offline
Uczeń
*


Liczba postów: 229
Imię: Mixol
Skąd: okolice Mińsk Maz
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #22
RE: Moje Wueski
Jest, silnik inaczej pracuje dźwięk jest inny ale na starym kole ładnie robił bam bam bam teraz już tak nie ma bo sprzęt jest narowistyWink
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-09-2017 17:20:44 przez Mixol.)
21-09-2017 17:19:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości


Forum by Tomasso94 2010 - 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
POMÓŻ W UTRZYMANIU FORUM!

Zaloguj do Poczty
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
Romet sprint z 1975
Ostatni post: beta1989
Dzisiaj 14:27:46
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 12
Pręt hamulca Ogar 205
Ostatni post: pitus74
Dzisiaj 09:51:40
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 3200
Długość linki sprzęgła
Ostatni post: pitus74
Wczoraj 22:16:00
» Odpowiedzi: 7
» Wyświetleń: 3005
Projekt Romet Dzik Enduro...
Ostatni post: krystian276
Wczoraj 22:01:34
» Odpowiedzi: 476
» Wyświetleń: 165958
Witam .
Ostatni post: Debesta
Wczoraj 21:06:58
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 125
Iskrownik/Stator Romet St...
Ostatni post: miszel
Wczoraj 16:09:54
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 43
Numery karterów S38 B4
Ostatni post: Piotrekdriver1
Wczoraj 16:01:47
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 69
Pegaz 750 - kolejny Robak
Ostatni post: Jaca
Wczoraj 07:55:14
» Odpowiedzi: 152
» Wyświetleń: 53871
Koło komar 2350 brak stab...
Ostatni post: Kacper_R
Wczoraj 02:07:00
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 54
Filtr oleju zamiennik do ...
Ostatni post: Gucio76
Wczoraj 01:56:31
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 40
Instalacja Romet Chart
Ostatni post: wkzarci
Wczoraj 00:53:33
» Odpowiedzi: 15
» Wyświetleń: 570
Ogar 200 88r. Mandaryna
Ostatni post: romek
27-03-2024 23:56:47
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 277
205A
Ostatni post: romek
27-03-2024 21:16:30
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 99
Replika Prototypu Romet M...
Ostatni post: romek
27-03-2024 21:12:06
» Odpowiedzi: 112
» Wyświetleń: 52104
Renowacja obręczy - jak l...
Ostatni post: romek
27-03-2024 21:09:57
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 116

Reklama