Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
Mój Romet Pony `81
Autor Wiadomość
adi-zagalo Offline
Nowy
*


Liczba postów: 3
Imię: Adam
Skąd: Bełchatów
Pojazd: Romet Pony
Post: #1
Mój Romet Pony `81
Witam
Nadszedł czas żeby pokazać moją motorynkę którą mam nadzieje w ciągu 2 miesięcy uda się doprowadzić do stanu bardzo zadowalającego. W tym temacie będę miał sporo pytań, jeśli będą one się powtarzały z innymi na tym forum to przepraszam ale jak się człowiek napali to nie ma czasu przeglądać internetów.
Na początek o mnie. Nigdy nie miałem żadnego Rometa. Mój ojciec zmarł jak byłem mały no i nie miał mnie kto pokierować dlatego moim pierwszym motocyklem była Honda CBR 600 F3. No cóż każdy ma inne początki. No ale niedawno trafiła się taki oto sprzęt.



Numer ramy początek 81 więc rocznik rozszyfrowany. Pojechałem po nią w Poniedziałek 1 Maja. We wtorek już była rozebrana. Wyszło parę kwiatków.

uchwyt zbiornika paliwa - nawalone baboli

jedna laga pęknięta w zaznaczonym miejscu, jedna sprężyna zawieszenia krótsza WTF?




rozebrałem umyłem żeby ocenić co jest do zrobienia przed wysłaniem do malowania proszkowego. wszystkie śrubki w osobnych torebeczkach żeby nie pomylić i odliczyć przy zakupie nowych.

stan na dzień dzisiejszy jest taki:



aktualnie odpoczywam (w święto niewiele mogę załatwić). I teraz część na moje pytania. Będzie ich sporo więc proszę o cierpliwość i wyrozumiałość. mój pierwszy (i raczej jedyny, bo najbardziej przeze mnie pożądany Romet), i chcę zrobić wszystko tak żeby było jak najlepiej.

1. Czy plastikowa część na narzędzia z allegro daje rade ? jest tego sporo czasami razem z osłonką łańcucha którą też potrzebuje itd. czy to są chinole czy w tych NOWYCH można znaleźć made in Poland?
2. Poprzeczka na stopki. U mnie te końcówki były spawane i ogólnie dłubane. czy można gdzieś dokupić tylko samą tą poprzeczkę jako część czy trzeba dłubać samemu ? jak samemu czy są jakieś konkretne wymiary gdzieś podane ?
3. jak najlepiej wyciągać te tuleje w przednim zawieszeniu? od góry są te wspawane nakrętki(?) do których przykręca się górną półkę czy ktoś ma jakiś patent jak je wyciągnąć? i też ważne jak potem włożyć nowe żeby były w odpowiednim miejscu?
4. przednie zawieszenie po prostu się wsuwa i to wszystko ? nie ma żadnej kontry ?
5. sprężyny przedniego zawieszenia są na allegro po 9 pln/sztuka. dają radę?
6. Chromy, a dokładniej co wysłać do chromowania? aktualnie naliczyłem takie rzeczy jak
- kierownica
- dźwignię sprzęgła i hamulca (te uchwyty dźwigni przykręcane do ramy też można?
- wszystkie śrubki mocujące przednie zawieszenie do główki ramy
- teleskopy (czy lagi czy jak to nazwać Wink )
- dźwignia hamulca tylnego
- starter
- nakrętki mocowania tylnego zawieszenia (te na górze co są zaślepione)

czy coś jeszcze na ogół można pochromować ? wiem wiem można walnąć wszystko w chromie Wink chodzi mi o takie detale.

7. Kolor przewidziałem zielony groszkowy L-76 czyli typowy FSO wypuszczany na fiatach w tym roczniku (gdzieś wyczytałem że robiąc oryginał trzeba korzystać z palety FSO). czy to będzie prawidłowe?

8. Chciałbym tą naklejkę:



czy ona wychodziła w tym roczniku?

9. tylne zawieszenie jak widać mam beż widocznych sprężyn a chciałbym właśnie żeby one były na zewnątrz. Czy jeśli wymienię na te drugie to będzie zgodne z oryginałem ?

10. Felg nie planuje malować. Myślę ewentualnie o szkiełkowaniu.

11. Chcę zastosować wszędzie śruby nierdzewne z grzybkową główką na imbusa. czy ewentualnie rzeczoznawca może się doczepić do tego?

12. Ośki mocowania silnika i wahacza do ramy też planuje zrobić nierdzewne. Tutaj nie ma pytania chociaż każda uwaga mile widziana.

13. Sporo części muszę kupić czy większość nówek na allegro to made in china ? np blaszka mocująca rejestrację i lampę jak i sama lampa tylna.


To na razie chyba wszystko. Dziękuję za cierpliwość jeśli doczytałeś do końca!
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-05-2017 19:08:50 przez adi-zagalo.)
03-05-2017 19:03:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Reklama
joozek Offline
senior


Liczba postów: 2,394
Imię: Józek
Skąd: Lubin
Pojazd: Inny
Post: #2
RE: Mój Romet Pony `81
Ogólnie dobra baza do renowacji, ale ... wszystko ze spokojną głową.
Wypowiem się na temat przedniego zawieszenia;
1. widełki nie są od tego modelu (zakończenia dolnej półki powinny być inne), a lagi powinny być fi 23 mm. Twoje ograniczniki skrętu ktoś zrobił z jakiś śrub.
2. jeśli będziesz wszystko malował i proszkował, to tuleje możesz wypalić z zewnątrz palnikiem gaz propan - butan.
3. sprężyny poszukaj używane w bdb stanie, go te z allegro, chińskie to lipa.
4. Tuleje widelca trzeba toczyć pod lagi fi 23
5. gumowe osłony, przeciwpyłowe dostaniesz w firmie Retro - aukcje allegro.
6, lagi oczywiście nowy chrom, ale musi to zrobić ktoś co się trochę na tym zna, aby ich np nie szlifował przed chromowaniem, szlifierką kątową z tarczą listkowa.

Jeśli chodzi o śruby - żadne imbusowe, najmniejszym złem to zakup śrub A2, nierdzewne z łbem sześciokątnym.
Polecam firmę Bejmet.
Oczywiście osie i tuleje tylnego wahacza, stopki centralnej polecam toczyć tez z A2, sam tak robię.
Miłej zabawy przy reanimacji Pony Smile

Denerwować się, to tracić własne zdrowie z powodu cudzej głupoty
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-05-2017 19:35:21 przez joozek.)
03-05-2017 19:32:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
adi-zagalo Offline
Nowy
*


Liczba postów: 3
Imię: Adam
Skąd: Bełchatów
Pojazd: Romet Pony
Post: #3
RE: Mój Romet Pony `81
hmmm w piątek-niedziela jest moto bazar w łodzi, czy mógłbyś mi pokazać jakie są prawidłowe widełki żebym mógł ich ewentualnie poszukać ??

ps. przywiązłem ją z Twoich rewirów Big Grin (kumpel prowadzi http://www.motormag.pl i mi ją wyczaił Smile
03-05-2017 19:43:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 1 osoba postawiła piwo adi-zagalo za ten post.
Bercik01 Offline
hubertmotoryniarz
*


Liczba postów: 87
Imię: Hubert
Skąd: Warsszawa
Pojazd: Romet Kadet
Post: #4
RE: Mój Romet Pony `81
No to i ja przedstawię swoje spostrzeżenia Big Grin

1. "Część na narzędzia" tak zwana narzędziówka, na allegro te po 80zł nowe są to podróbki które różnią się od oryginału, lepiej poklej, zaszpachluj i pomaluj tą swoją bo masz oryginał.

2. Poprzeczki nie kupisz, jakiś czas temu na olx były gotowe końcówki za 10zł sztuka do wspawania ale już ich nie widzę.

6.Nie jestem pewien ale jeżeli chodzi o oryginał to dźwignia hamulca tylnego była w ocynku a nie w chromie ale mogę się mylić.

7.Wychodziły w takim podobym kolorze ale czy w dokładnie takim to nie wiem dokońca.

8.Te naklejki były w młodszych motorynkach te miały takie na czarnym tle.

9.Raczej powinny być te co masz chociaż twoja motorynka to przejściówka więc nie wiadomo do końca

13.Te blaszki nówki są dorabiane i różnią się nieco od oryginału, lampa made in china ale w tej różnicy nie ma wielkiej.

Co do moich uwag wydaje mi się że powinna być tu kierownica z mostkiem a nie z dwoma mocowaniami. Czekam na efekt końcowy motorynki Smile Pozdro Big Grin
03-05-2017 19:49:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
joozek Offline
senior


Liczba postów: 2,394
Imię: Józek
Skąd: Lubin
Pojazd: Inny
Post: #5
RE: Mój Romet Pony `81

Denerwować się, to tracić własne zdrowie z powodu cudzej głupoty
03-05-2017 23:48:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości


Forum by Tomasso94 2010 - 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
POMÓŻ W UTRZYMANIU FORUM!

Zaloguj do Poczty
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
Romet Duet - Jaki rocznik...
Ostatni post: Dawdzio
Dzisiaj 20:54:52
» Odpowiedzi: 8
» Wyświetleń: 408
Naprawa przełącznika świa...
Ostatni post: Blusik
Dzisiaj 20:51:11
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 17
Paliwa E10 a silniki dwus...
Ostatni post: Dawdzio
Dzisiaj 20:29:01
» Odpowiedzi: 37
» Wyświetleń: 10424
Wigry 1 z 1976 - szczegół...
Ostatni post: wigryman
Dzisiaj 18:40:59
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 84
OldtimerBazar Wrocław 7/3...
Ostatni post: siwy1958
Dzisiaj 09:53:40
» Odpowiedzi: 37
» Wyświetleń: 16038
Hej Rometowcy, pozdrowien...
Ostatni post: wigryman
Wczoraj 20:50:51
» Odpowiedzi: 7
» Wyświetleń: 130
Renowacja kół komar 2320 ...
Ostatni post: joozek
Wczoraj 20:12:22
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 93
Instrukcja komar 2352 i s...
Ostatni post: romek
Wczoraj 07:24:52
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 81
Części 50-T/TS-1: zbiorni...
Ostatni post: gladiator_86
21-04-2024 22:08:17
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 1015
Zapłon CDI
Ostatni post: Norweski Zomowiec
21-04-2024 21:53:44
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 76
Cześć
Ostatni post: Arsonn13
21-04-2024 21:20:32
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 45
Regeneracja gwintu na wyd...
Ostatni post: elmer
20-04-2024 23:19:20
» Odpowiedzi: 27
» Wyświetleń: 17612
Romet Chart 210
Ostatni post: elmer
20-04-2024 23:15:41
» Odpowiedzi: 12
» Wyświetleń: 1098
Motorynka M3 by Decuu
Ostatni post: romek
20-04-2024 20:09:48
» Odpowiedzi: 71
» Wyświetleń: 16505
Romet ogar 205 popychacz ...
Ostatni post: romek
20-04-2024 09:25:19
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 1592

Reklama