Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
Mój "smok" Romet ogar 200
Autor Wiadomość
Rometka32 Offline
Nowy
*
Lady


Liczba postów: 27
Imię: Kamila
Skąd: Koszalin
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #1
Mój "smok" Romet ogar 200
Hej !
Nie lubię pisać ale czas założyć temat .Być może dzięki waszej pomocy uda mi się zagłębić wiedzę o moim" smoku" i wkoncu pojechać na grzyby w ten deszczowy wrześniowy dzień Tongue czerwonym, starym ale jarym motorowerem.
Jest to mój pierwszy motorowerSmile
Zakup raczej niezbyt udany( po głębszym namyśle) ale pierwszej miłości się nie odmawia niczego Wink i nie zapomina (ponoć)
Do rzeczy :
Miał być rower elektryczny ale nie jak mi to nie podobało się. Pewnego razu....Zobaczyłam pojechałam i mam co mam - nie roztrzasam nie będę płakać nad rozlanym mlekiem..
Prawda jest taka że koszty samego ogara w takim stanie no "przerost formy nad treścią"

Wszyscy mi mówią sprzedaj ! wywal ! Ale ja nie chcę!

Nadzialam się, bo ogar raczej nie był wart ceny jaką zapłaciłam.Teraz to wiem. Martwi mnie ile już kupiłam i co jeszcze e będę musiała kupić i zrobić no ale...
Może to dziwne że taki laik bierze się za taki sprzęt nie mając pojęcia o maszynie która posiada ale trzeba od czegoś zacząć .

Napiszę co mnie się wydaje że jest nietengos :

Kopka - po próbie kopnięcia raz opada w tył raz nie . Jak postawić w pionie to stoi jak pyknac opada Smile - nie wiem jak dokładniej opisać. Hitem będzie jak zobaczycie co zrobimy mechanik by Kopka nie opadała Smile No brak słów.

Biegi luźne do kitu

Hamulce -do zrobienia

Elektryka cała do zrobienia .

To tyle co pamiętam na chwilę obecną.Nie potrafię pisać i opisywać Smile Ale może da się coś zrozumieć Smile

Kilka fotek:


Załączone pliki Miniatury
                   
30-03-2017 22:46:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 1 osoba postawiła piwo Rometka32 za ten post.
Reklama
pajak Offline
Uczeń
*


Liczba postów: 242
Imię: tomek
Skąd: Lubin
Pojazd: Inny
Post: #2
RE: Mój "smok" Romet ogar 200
Spokojnie i powoli doprowadzisz go do stanu idealnego, jeśli ma taką kochającą właścicielkę to w to nie wątpię. Proponuję zacząć od silnika aby znaleźć kogoś kto ci go doprowadzi do porządku i ładu. Druga rzecz to zabierz się za instalację i hamulce ( tu obstawiam że trochę samozaparcia i chęci sama sobie poradzisz ). Pozdrawiam
30-03-2017 22:58:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Odrestaurator Offline
Majster
Moderatorzy


Liczba postów: 3,256
Imię: Szymon
Skąd: Knurów
Pojazd: Inny
Post: #3
RE: Mój "smok" Romet ogar 200
Manetkę gazu wraz z korpusem masz z WSKi.

Mój Simson

YT: POLMOZBYT
30-03-2017 23:02:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Motorowerzystka Offline
Mekanik xD
*


Liczba postów: 2,111
Imię: Ania
Skąd: Dzikie Mazury
Pojazd: Inny Romet
Post: #4
RE: Mój "smok" Romet ogar 200
A czemu zdecydowałaś się akurat na Ogara 200? Big Grin

30-03-2017 23:23:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Rometka32 Offline
Nowy
*
Lady


Liczba postów: 27
Imię: Kamila
Skąd: Koszalin
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #5
RE: Mój "smok" Romet ogar 200
(30-03-2017 23:23:44)Motorowerzystka napisał(a):  A czemu zdecydowałaś się akurat na Ogara 200? Big Grin

Pozwólcie Panowie że pierwszej odpisze Annie
Moja odpowiedź jest w pierwszym poście Smile "Pierwsza miłość" tyle Wink

Dziękuję wam za odpowiedzi - na pewno skorzystam i przemyśle co i jak.
Nie będę odpisywać każdemu z osobna ale tak elektryka ma błędy jak i wszystko co tam jest Smile
Pytanie mam jeszcze: do czego służy ta część przy przednim kole? Na dołączonym zdjęciu.
I czy ta linka od hamulca przedniego koła jest właściwie zrobiona? Nie chodzi mi o część przy kierownicy Smile


Załączone pliki Miniatury
   
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 30-03-2017 23:46:00 przez Rometka32.)
30-03-2017 23:39:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Odrestaurator Offline
Majster
Moderatorzy


Liczba postów: 3,256
Imię: Szymon
Skąd: Knurów
Pojazd: Inny
Post: #6
RE: Mój "smok" Romet ogar 200
Chodzi Ci o napęd licznika? nazwa sama na to wskazuje, brakuje Ci do niego linki która podpina się pod licznik. Często się to psuło i przekłamywało prawie zawsze.

Mój Simson

YT: POLMOZBYT
31-03-2017 00:07:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Quake96 Offline
Zielono mi :D
Moderatorzy


Liczba postów: 2,757
Imię: Piotr
Skąd: Bydgoszcz
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #7
RE: Mój "smok" Romet ogar 200
Dobra to może trochę po kolei Tongue

Cytat:Kopka - po próbie kopnięcia raz opada w tył raz nie . Jak postawić w pionie to stoi jak pyknac opada Smile - nie wiem jak dokładniej opisać. Hitem będzie jak zobaczycie co zrobimy mechanik by Kopka nie opadała Smile No brak słów.

Rozumiem, że kopniak sam w sobie "odbija" a po prostu przeskakuje za bardzo w tył po kopnięciu? Powodem cofania się dźwigni jest albo wybity "palec" na półksiężycu ("lżejsza" i tańsza w naprawie opcja), albo tak zwany "zderzak" w karterze jest wyrobiony ("gorsza" i bardziej problematyczna opcja). Niemniej jednak silnik masz do rozebrania i przejrzenia, a wtedy polecam też mały remoncik na nowych łożyskach, tak dla spokojnego snu Smile


Cytat:Biegi luźne do kitu

To znaczy? Nie działają, czy działają ale "wypadają" ? Ogólnie w tym silniku, aby uszkodzić skrzynię biegów to trzeba chyba nasypać trocin do silnika i bardzo się starać. 223 (bo takie oznaczenie ma ten silnik) ma bardzo wytrzymałą skrzynię biegów, więc albo to jakaś błahostka, albo trafiłaś na silnik po kimś "zdolnym".


Cytat:Hamulce -do zrobienia

W teorii dziecinnie prosta sprawa. Roboty tyle co przy rowerze :F Jak już rozbierzesz koło to nie powinnaś mieć problemu z ponownym złożeniem Smile Tyle co przy wymianie szczęk będzie trochę "dopasowywania", bo współczesne wyroby niestety nie pasują od razu.


Cytat:Elektryka cała do zrobienia .

Co z tym nie tak? Nie ma świateł? Ogólnie jeśli chcesz już robić nową instalację to polecam zrobić to samemu i od siebie polecam ominąć przełącznik świateł na kierownicy, bo przy codziennym użytku potrafi być z nim więcej problemu jak pożytku. Bez niego cała instalacja opiera się na 3-4 dłuższych przewodach i kilku bardzo krótkich, więc gdybyś zdecydowała się na zrobienie jej od nowa to mogę to jakoś czytelnie rozrysować. Dobrze wiem, że nawet taki prosty schemat jak wyżej potrafi być mało czytelny dla laika :F


Cytat:Pytanie mam jeszcze: do czego służy ta część przy przednim kole? Na dołączonym zdjęciu.

To tzw. ślimak prędkościomierza. Do niego powinna być zamontowana linka licznika Smile

- Patrz pan, ale ciśnie tą jawką, no wariat!
- Ale panie, to dopiero drugi bieg się kończy...


"Skończyło się jak Bruce Lee, czy misja w kosmodromach
Nie nagra tego Grundig czy Unitra Diora...."
31-03-2017 00:19:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 1 osoba postawiła piwo Quake96 za ten post.
Rometka32 Offline
Nowy
*
Lady


Liczba postów: 27
Imię: Kamila
Skąd: Koszalin
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #8
RE: Mój "smok" Romet ogar 200
(31-03-2017 00:07:43)Odrestaurator napisał(a):  Chodzi Ci o napęd licznika? nazwa sama na to wskazuje, brakuje Ci do niego linki która podpina się pod licznik. Często się to psuło i przekłamywało prawie zawsze.

Tak Smile dziękuję Smile

(31-03-2017 00:19:16)Quake96 napisał(a):  Dobra to może trochę po kolei Tongue

Cytat:Kopka - po próbie kopnięcia raz opada w tył raz nie . Jak postawić w pionie to stoi jak pyknac opada Smile - nie wiem jak dokładniej opisać. Hitem będzie jak zobaczycie co zrobimy mechanik by Kopka nie opadała Smile No brak słów.

Rozumiem, że kopniak sam w sobie "odbija" a po prostu przeskakuje za bardzo w tył po kopnięciu? Powodem cofania się dźwigni jest albo wybity "palec" na półksiężycu ("lżejsza" i tańsza w naprawie opcja), albo tak zwany "zderzak" w karterze jest wyrobiony ("gorsza" i bardziej problematyczna opcja). Niemniej jednak silnik masz do rozebrania i przejrzenia, a wtedy polecam też mały remoncik na nowych łożyskach, tak dla spokojnego snu Smile tak właśnie tak odbija i raz idzie całkiem w tył a raz na swoje miejsce.


Cytat:Biegi luźne do kitu

To znaczy? Nie działają, czy działają ale "wypadają" ? Ogólnie w tym silniku, aby uszkodzić skrzynię biegów to trzeba chyba nasypać trocin do silnika i bardzo się starać. 223 (bo takie oznaczenie ma ten silnik) ma bardzo wytrzymałą skrzynię biegów, więc albo to jakaś błahostka, albo trafiłaś na silnik po kimś "zdolnym".


Cytat:Hamulce -do zrobienia

W teorii dziecinnie prosta sprawa. Roboty tyle co przy rowerze :F Jak już rozbierzesz koło to nie powinnaś mieć problemu z ponownym złożeniem Smile Tyle co przy wymianie szczęk będzie trochę "dopasowywania", bo współczesne wyroby niestety nie pasują od razu.


Cytat:Elektryka cała do zrobienia .

Co z tym nie tak? Nie ma świateł? Ogólnie jeśli chcesz już robić nową instalację to polecam zrobić to samemu i od siebie polecam ominąć przełącznik świateł na kierownicy, bo przy codziennym użytku potrafi być z nim więcej problemu jak pożytku. Bez niego cała instalacja opiera się na 3-4 dłuższych przewodach i kilku bardzo krótkich, więc gdybyś zdecydowała się na zrobienie jej od nowa to mogę to jakoś czytelnie rozrysować. Dobrze wiem, że nawet taki prosty schemat jak wyżej potrafi być mało czytelny dla laika :F


Cytat:Pytanie mam jeszcze: do czego służy ta część przy przednim kole? Na dołączonym zdjęciu.

To tzw. ślimak prędkościomierza. Do niego powinna być zamontowana linka licznika Smile
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 31-03-2017 00:23:28 przez Rometka32.)
31-03-2017 00:20:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Rafku Offline
Drucidruci tu
*


Liczba postów: 1,821
Imię: Rafał
Skąd: Bartoszyce
Pojazd: Romet 50-T-1
Post: #9
RE: Mój "smok" Romet ogar 200
I pamiętaj że napęd licznika musi stać w miejscu, twój wygląda jakby kręcił się razem z kołem - temat do przerobienia poprzez opcję szukaj spokojnie.

Powodzenia w pracach, tak w ogóle nie wiem o co kaman z patentem na kopkę, no jest jakaś blaszka na 'ośce' wahacza i co ona ma do kopniaka? Ktoś kto ogarnął o co tam chodzi, niech wyjaśni, z góry dzięki

Pony 50-M2 '82
Ogar 200 '88
50T1 '80

Komar 2351 '79
Mini ścigacz 50cc
Bemi Cross 110cc
Bashan ATV 150cc
31-03-2017 00:24:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Quake96 Offline
Zielono mi :D
Moderatorzy


Liczba postów: 2,757
Imię: Piotr
Skąd: Bydgoszcz
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #10
RE: Mój "smok" Romet ogar 200
(31-03-2017 00:24:52)Rafku napisał(a):  [...] tak w ogóle nie wiem o co kaman z patentem na kopkę, no jest jakaś blaszka na 'ośce' wahacza i co ona ma do kopniaka? Ktoś kto ogarnął o co tam chodzi, niech wyjaśni, z góry dzięki

Proste. W 223 masz nadlew w lewym karterze, który służy za "zderzak" kopniaka. Jak ten nadlew, albo "palec" w półksiężycu się wyrobi to kopniak nie będzie się zatrzymywał w pionie tylko sprężyna będzie go odbijać dalej, aż w dół gdzie zatrzyma się na podnóżku. Ktoś domowym patentem zrobił sobie taki zderzak na zewnątrz żeby silnika nie rozbierać.

- Patrz pan, ale ciśnie tą jawką, no wariat!
- Ale panie, to dopiero drugi bieg się kończy...


"Skończyło się jak Bruce Lee, czy misja w kosmodromach
Nie nagra tego Grundig czy Unitra Diora...."
31-03-2017 00:26:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Rometka32 Offline
Nowy
*
Lady


Liczba postów: 27
Imię: Kamila
Skąd: Koszalin
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #11
RE: Mój "smok" Romet ogar 200
(31-03-2017 00:24:52)Rafku napisał(a):  I pamiętaj że napęd licznika musi stać w miejscu, twój wygląda jakby kręcił się razem z kołem - temat do przerobienia poprzez opcję szukaj spokojnie.

Powodzenia w pracach, tak w ogóle nie wiem o co kaman z patentem na kopkę, no jest jakaś blaszka na 'ośce' wahacza i co ona ma do kopniaka? Ktoś kto ogarnął o co tam chodzi, niech wyjaśni, z góry dzięki

Ten" patent" z Kopka dziś zdemontowalam .To nie był mój pomysł.
31-03-2017 00:30:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Quake96 Offline
Zielono mi :D
Moderatorzy


Liczba postów: 2,757
Imię: Piotr
Skąd: Bydgoszcz
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #12
RE: Mój "smok" Romet ogar 200
Nie zdziw się jeśli po którymś kopnięciu dźwignia kopniaka odbije ci aż na dół :F No chyba, że nie po to ktoś zrobił ten zderzak, ale to mało możliwe.

Btw. sam kopniak odbija chociaż samodzielnie?

- Patrz pan, ale ciśnie tą jawką, no wariat!
- Ale panie, to dopiero drugi bieg się kończy...


"Skończyło się jak Bruce Lee, czy misja w kosmodromach
Nie nagra tego Grundig czy Unitra Diora...."
31-03-2017 00:31:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Rometka32 Offline
Nowy
*
Lady


Liczba postów: 27
Imię: Kamila
Skąd: Koszalin
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #13
RE: Mój "smok" Romet ogar 200
(31-03-2017 00:26:57)Quake96 napisał(a):  
(31-03-2017 00:24:52)Rafku napisał(a):  [...] tak w ogóle nie wiem o co kaman z patentem na kopkę, no jest jakaś blaszka na 'ośce' wahacza i co ona ma do kopniaka? Ktoś kto ogarnął o co tam chodzi, niech wyjaśni, z góry dzięki

Proste. W 223 masz nadlew w lewym karterze, który służy za "zderzak" kopniaka. Jak ten nadlew, albo "palec" w półksiężycu się wyrobi to kopniak nie będzie się zatrzymywał w pionie tylko sprężyna będzie go odbijać dalej, aż w dół gdzie zatrzyma się na podnóżku. Ktoś domowym patentem zrobił sobie taki zderzak na zewnątrz żeby silnika nie rozbierać.
Masz racjęSmile to "mechanik" z pasją .Tak się ta osoba o sobie wyraziła.

Jak już napisałam demontaż zrobiłam.A Kopka odbija samodzielnie.

Nie mogę zrobić efekt więc wklejasz pod postem Smile
Mój smok :


Załączone pliki Miniatury
   
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 31-03-2017 01:05:45 przez Rometka32.)
31-03-2017 00:32:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Dziadek Offline
Usprawniator
*


Liczba postów: 8
Imię: Daniel
Skąd: BydgoszczWelshpool
Pojazd: Romet 50-T-1
Post: #14
RE: Mój "smok" Romet ogar 200
Kobieta..... Pachnąca, dwusuwem Big Grin. Są najlepszym perfumami dla młodego Rometowca xD

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Mój Romet 50-T-1 - Projekt usprawniający maszynę Kliknij tutaj!
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 31-03-2017 20:22:16 przez Dziadek.)
31-03-2017 20:21:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Quake96 Offline
Zielono mi :D
Moderatorzy


Liczba postów: 2,757
Imię: Piotr
Skąd: Bydgoszcz
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #15
RE: Mój "smok" Romet ogar 200
Ahh te poszycie kanapy to już wręcz klasyka Big Grin Kolejny pokrowiec chyba od malucha :F

- Patrz pan, ale ciśnie tą jawką, no wariat!
- Ale panie, to dopiero drugi bieg się kończy...


"Skończyło się jak Bruce Lee, czy misja w kosmodromach
Nie nagra tego Grundig czy Unitra Diora...."
31-03-2017 20:45:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości


Forum by Tomasso94 2010 - 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
POMÓŻ W UTRZYMANIU FORUM!

Zaloguj do Poczty
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
Witam
Ostatni post: mateuszf
Dzisiaj 15:13:50
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 27
Romet Duet - Jaki rocznik...
Ostatni post: Dawdzio
Dzisiaj 14:29:45
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 284
Remont Silnika
Ostatni post: wojakrob
Dzisiaj 12:54:49
» Odpowiedzi: 3
» Wyświetleń: 82
Motorynka M3 by Decuu
Ostatni post: romek
Dzisiaj 07:40:12
» Odpowiedzi: 65
» Wyświetleń: 16187
Romet Komar 2350 Dawid22
Ostatni post: Dawid22
Dzisiaj 01:37:32
» Odpowiedzi: 44
» Wyświetleń: 5638
Paliwa E10 a silniki dwus...
Ostatni post: Spaceman164
Wczoraj 13:49:48
» Odpowiedzi: 33
» Wyświetleń: 10045
Ogar 200 Romka '84
Ostatni post: Spaceman164
Wczoraj 08:24:48
» Odpowiedzi: 117
» Wyświetleń: 12946
Problemy z komarkiem
Ostatni post: Dawdzio
17-04-2024 21:06:07
» Odpowiedzi: 7
» Wyświetleń: 278
Szum sprzegła
Ostatni post: elmer
17-04-2024 15:08:37
» Odpowiedzi: 8
» Wyświetleń: 2386
jaki to model roweru zzr?
Ostatni post: beta1989
16-04-2024 22:56:39
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 200
Nowe życie Ogara po 38 la...
Ostatni post: Bob_Harley
16-04-2024 22:44:05
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 328
Remont silnika 019
Ostatni post: michanio91
16-04-2024 19:39:41
» Odpowiedzi: 17
» Wyświetleń: 1124
FSM Polski Fiat 126p FL p...
Ostatni post: miszel
15-04-2024 19:24:48
» Odpowiedzi: 40
» Wyświetleń: 5775
Problem z adv 250
Ostatni post: Bob_Harley
15-04-2024 18:09:51
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 498
Mesko Nimfa
Ostatni post: romek
15-04-2024 16:44:47
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 2297

Reklama