Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
Nowe zdobycze, czyli nieśmiertelny Romet Pegaz i Romet Ogar 200
Autor Wiadomość
Modzik79 Offline
Nowy
*


Liczba postów: 4
Imię: Miłosz
Skąd: Ostrołęka
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #31
Nowe zdobycze, czyli nieśmiertelny Romet Pegaz i Romet Ogar 200
Joozek,węzmę tylko na razie czas i pieniądze nie pozwalają,ale jak się węzmę post będzie od razu tu i zobaczysz,na pewno go nie sprzedam Big Grin

Notatka od joozek, 10-12-2016 16:32:11

Na prośbę autora, zmiana tytułu wątku

09-12-2016 18:58:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Reklama
Modzik79 Offline
Nowy
*


Liczba postów: 4
Imię: Miłosz
Skąd: Ostrołęka
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #32
RE: Nowe zdobycze, czyli nieśmiertelny Romet Pegaz i Romet Ogar 200
A więc ciąg dalszy Big Grin po amatorskim polerowaniu i dostaniu wszystkich części jakie mi potrzebne,a trwało to około 2 miesiące,ponieważ czekałem aż będę miał wszystkie i zbiorę się aby to złożyć wszystko do kupy Smile Początkowo był plan aby składać go po zimie,ale w sumie nic mi nie szkodzi złożyć go teraz i przez zimę dopracować,a więc dostałem ostatnią paczkę,a tu skutki nudy Big Grin

Tak wiem,że cewka nie jest wypolerowana super,ale może zajęło mi to 5 minut i ma straszne wgnioty,ale mam już drugą:

A tu porównanie nowa vs stara Tongue
Tak samo w paczce był nowy automat od biegów,tak jak wcześniej wspominałem stary był spawany i już całkowicie nie nadawał się,ale na szczęście kupiłem inny w bardzo dobrym stanie Wink

I dodatkowo od razu kupiłem głowicę,bo stara niestety jest połamana Confused

Niestety Ogar u poprzednich właścicieli miał ułamane szpilki i ktoś zrobił każdą innego rozmiaru dlatego niestety aby założyć głowice trzeba kombinować lub nowe szpilki,ale wszędzie są zastosowane patenty,jak to w Polsce Smile podczas całej tej przerwy gdy ogar stał wpadło mi do głowy,aby parę elementów było czarnych oczywiście,była to klapka od zapłonu i wajcha zmiany biegów,

Przyszedł czas na składanie silnika,wszystko było już więc grzechem by było nie złożyć tego i być bliżej końca:





Wszystko jest to czas składać ogólnie sam do konca nie wiedziałem czy śpieszyć się z remontem,ale 3 miesiące składania to raczej nie jest krótko,a ciągle stał zawalał miejsce,a części jeszcze więcej,więc postanowiłem złożyć i mieć z tego same plusyShy

Ogólnych zdjęć z całego remontu nie mam niestety,tak samo jak w przypadku Pegaza po prostu nie było zbytnio kiedy tego robić,ponieważ bardzo mi zależało na czasie i złożeniu silnika w jedną całość,i po około 2 godzinach z tej kupki części powstało coś takiego : ) :

Wszystko było git,tylko założyć tłok,cylinder i wsadzać w ramę,ale niestety nie mam zdjęcia całego,oczywiście będzie zdjęcie w następnym poście,jak już wszystko złoże w jedną całość Shy Mam nadzieję,że będzie trochę więcej komentarzy które zachęcą do dalszej pracy i czekam na wasze opinie,dobre tak jak i te złe,oczywiście każdy popełnia błędy. Angel
11-12-2016 22:29:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Modzik79 Offline
Nowy
*


Liczba postów: 4
Imię: Miłosz
Skąd: Ostrołęka
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #33
RE: Nowe zdobycze, czyli nieśmiertelny Romet Pegaz i Romet Ogar 200
Szkoda,że nie ma zainteresowania tematem,ale tak na dzien dzisiejszy wygląda Ogar:

Romet nie chciał jeździć,strasznie przerywał,raz iskra była raz nie i tak w kółko,po sprawdzeniu i wykreślaniu kolejno możliwych usterek,myśl padła na uszkodzony kondensator,zakupiłem nowy,wsadziłem i chodzi Rolleyes
Dzisiaj nakleiłem naklejki ROMET i dodały mu wiele uroku,pózniej się zabrałem za szlifowanie pokrywy od filtra powietrza,ale muszą ją jeszcze dopracować.A brat się zajął ulepszaniem wajchy od biegów,a bardziej jej działania


Zakupiłem w sklepie 2 przeguby kulowe które w 100% polepszają działanie wrzucania biegów,może super różnicy nie widać,ale nie trzeba się bać o wyginający drut czy coś w tym stylu,2 przeguby połączone nagwintowaną "śrubą" i chodzi miodzio Cool,dla jednych może się wydawać to dziwny "patent",ale jeśli można coś zrobić co będzie lepiej działało i ułatwiało życie to czemu by nie :F
Ogara muszę poddać już jedynie lekką regulacją gaźnika i to tyle,dzisiaj zrobiłem już parę ładnych kilometrów w niestety nie zbyt sprzyjającą pogodę,ale wiadomo,że jazda testowa musi być Tongue Jedynie będę musiał się zająć,amortyzatorami bo są strasznie twarde i wydech który jest nieszczelny,mam inny,ale niestety tez nie sprawny Confused Oczywiście ogar ma moc,prędkość 50km/h miałem,a czy więcej niestety nie wiem bo brakło drogi Big Grin ale w 2 osoby też spokojnie daje radę.

Ciag dalszy raczej po swietach. Jesli uda sie cos podziałac to dodam jakies zdjecia oczywiscie gdy bedzie czas bo wiadomo swieta i sa przygotowania.

Pozdrawiam
16-12-2016 18:56:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
AliveC4T Offline
Jawowiec
*


Liczba postów: 222
Imię: Piotr
Skąd: Gliwice
Pojazd: Inny
Post: #34
RE: Nowe zdobycze, czyli nieśmiertelny Romet Pegaz i Romet Ogar 200
Polerowanie powgniatanej cewki to trochę głupota. Ta reklama jackmotors chcąc, nie chcąc wygląda jak wieśtuning. Z doświadczenia po 4000 km na tym silniku powiem że luz na zmieniaczu biegów jest potrzebny i tak się lepiej jeździ, po pewnym czasie odczujesz złe skutki jego braku. Nowa cewka jest jakiej produkcji?
16-12-2016 19:05:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Modzik79 Offline
Nowy
*


Liczba postów: 4
Imię: Miłosz
Skąd: Ostrołęka
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #35
RE: Nowe zdobycze, czyli nieśmiertelny Romet Pegaz i Romet Ogar 200
Tak jak pisałem,cewka była wypolerowana tak sobie i nie zajęło mi to może 15 minut,naklejka to naklejka w każdej chwili mozna odkleic,mi ona nie przeszkadza,a Ogara robiłem tak jak chciałem po prostu,a wiadomo ze nie będzie on używany codziennie tylko od czasu do czasu więc raczej nie będzie mi przeszkadzał ten nowy zmieniacz.

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka
16-12-2016 19:24:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
rafi555 Offline
Zawodowiec
*


Liczba postów: 2,556
Imię: xxxxxx
Skąd: xxxxxxxx
Pojazd: Romet Pony
Post: #36
RE: Nowe zdobycze, czyli nieśmiertelny Romet Pegaz i Romet Ogar 200
ten ogar jest piękny i nie dorówna byle jawce ,zrobił jak chciał i w czym problem?
16-12-2016 19:46:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
AliveC4T Offline
Jawowiec
*


Liczba postów: 222
Imię: Piotr
Skąd: Gliwice
Pojazd: Inny
Post: #37
RE: Nowe zdobycze, czyli nieśmiertelny Romet Pegaz i Romet Ogar 200
(16-12-2016 19:46:04)rafi555 napisał(a):  [...] byle jawce [...]

Ten ogar?


Zatrzymajcie tą karuzelę śmiechu.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-12-2016 19:52:10 przez AliveC4T.)
16-12-2016 19:51:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Modzik79 Offline
Nowy
*


Liczba postów: 4
Imię: Miłosz
Skąd: Ostrołęka
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #38
RE: Nowe zdobycze, czyli nieśmiertelny Romet Pegaz i Romet Ogar 200
Rafi555 dziękuję bardzo Wink wiadomo każdy ma inny gust,i jeśli Alive komuś się nie podoba np Twoja Jawka to przyjmij to z honorem tak jak ja przyjąłem Twój komentarz Wink

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka
16-12-2016 20:01:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Modzik79 Offline
Nowy
*


Liczba postów: 4
Imię: Miłosz
Skąd: Ostrołęka
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #39
RE: Nowe zdobycze, czyli nieśmiertelny Romet Pegaz i Romet Ogar 200
Dzisiaj zabrałem się za usunięcie farby z obudowy od filtra powietrza ponieważ,na starym schodził lakier który nie wyglądał zbyt ciekawie i niszczył cały wygląd Ogara,najpewniej kranik był nieszczelny i paliwo leciało prosto na obudowę i jakimś cudem wypalało nałożoną na niego farbę


I teraz się zastanawiać czy malować na czarno czy zrobić polerkę?,w sumie bardziej byłem nastawiony na polerowanie tego,tylko ciekawi mnie czy nie będzie to dziwnie wyglądało,a z czarnym się obawiam żeby zaraz nie schodził lakier gdy np znów będzie leciało paliwo bo wiadomo nie zawsze da się czegoś uniknąć Tongue Czarny dlatego ponieważ raczej nie ma sensu dobierać farby na jeden element Rolleyes
A wy co o tym myślicie ? Smile
17-12-2016 17:36:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
adam50t1 Offline
Pasjonat PRLu
*


Liczba postów: 223
Imię: Adam
Skąd: Czarnków
Pojazd: Romet 50-T-1
Post: #40
RE: Nowe zdobycze, czyli nieśmiertelny Romet Pegaz i Romet Ogar 200
Najlepiej pomaluj jakimś podkładem, później czarnym lakierem i na końcu bezbarwnym, na pewno będzie solidnie się trzymać Wink
A z tą polerką to darował bym sobie Tongue

Legendy nigdy nie umierają !
17-12-2016 22:34:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
ananas Offline
Technik
*


Liczba postów: 1,076
Imię: Kamil
Skąd: Zabrze
Pojazd: Inny
Post: #41
RE: Nowe zdobycze, czyli nieśmiertelny Romet Pegaz i Romet Ogar 200
Jak wypolerujesz to za raz zajdzie na rudo Tongue
18-12-2016 00:35:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Modzik79 Offline
Nowy
*


Liczba postów: 4
Imię: Miłosz
Skąd: Ostrołęka
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #42
RE: Nowe zdobycze, czyli nieśmiertelny Romet Pegaz i Romet Ogar 200
Hmm,dziękuję za rady Big Grin na dniach zobaczę co uda mi się z tym zrobić Big Grin

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka
18-12-2016 12:24:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Modzik79 Offline
Nowy
*


Liczba postów: 4
Imię: Miłosz
Skąd: Ostrołęka
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #43
RE: Nowe zdobycze, czyli nieśmiertelny Romet Pegaz i Romet Ogar 200
A więc posłuchałem się was i zrobiłem tak aby było dobrze,czyli 2 x podkład i lakier czarny,a więc na początku podkład który może trochę mylić i do momentu w którym nie wyschnie wygląda jak biały Big Grin


A tu już po pomalowaniu,lakier może i wyglądać dziwnie,ale niestety spray i wielkich cudów nie można zrobić,chociaż starałem się jak tylko mogę i moim zdaniem wygląda to 100% lepiej niż wcześniej i nie razi tak w oczy odrapany lakier,już teraz tylko pokrowiec siedzenia do wymiany bo to on psuje wizualkę Dodgy

I przedstawiam wam dokładny kolorek jaki teraz jest na Ogarku Tongue oczywiście nie był czyszczony do zdjęć.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-12-2016 01:41:35 przez Modzik79.)
22-12-2016 01:41:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Modzik79 Offline
Nowy
*


Liczba postów: 4
Imię: Miłosz
Skąd: Ostrołęka
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #44
RE: Nowe zdobycze, czyli nieśmiertelny Romet Pegaz i Romet Ogar 200
A więc tak w sumie dzieje się i nie dzieje,dokładnie to ogar ma jakieś problemy z jazdą,ale na dniach to ogarnę,udało mi się kupić nową detkę do Pegaza i linkę gazu do Ogara.

Ale niestety po założeniu nowej dętki nie było tak fajnie jak myślałem,strasznie dziwnie się nim jeździło,rzucało tyłem i łańcuch spadał,myślałem,ze to tylko wina nie naciągniętego łańcucha lecz po lekkim naciągnięciu nic nie pomogło,okazało się,że śruba wahacza jest nie przykręcona,oczywiście lata stania zrobiły swoje i przy próbie odkręcenia śruba się urwała,ale oczywiście zrobię to w najbliższym czasie.tak aktualnie wyglądają motorki:



Postanowiłem ogarnąć pomieszczenie aby Romety mogły spokojnie "odpoczywać"i nie przemieszczać ich z kąta w kąt i na dzien dzisiejszy wygląda to tak:


Ale aktualizuje ten wątek chyba najbardziej z tego powodu,że godzinę temu udało mi się wyrwać Ogara 200 w całkiem spoko cenie,O Ogarku powiedział mi Brat,a jemu kolega,a dokładnie,że na pobliskim złomie stoi Jawa 50,oczywiście później się okazało,że to nie Jawa tylko Ogar 200,ogólnie to stan średni bo silnik oddzielnie położony i koło też,głowica jest,ale właściciel ma poszukać jej w wolnej chwili.Oczywiście Właściciel zapalony Rometowiec,na hali miał Komara 3 i WSK,w domu podobno miał tego dużo dużo więcej,a Ogara sprzedawał bo już nie ma gdzie tego trzymać:



Te amortyzatory chyba od WSK-i ?


oczywiśćie trzeba go wyczyścić,zobaczyć jak silnik,ale najpewniej będę informowal o wszystkim Rolleyes
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-01-2017 17:16:15 przez Modzik79.)
05-01-2017 17:05:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
kacperszkudlarek Offline
Dobro obywatela, celem partii!
*


Liczba postów: 1,012
Imię: Tak
Skąd: Tak
Pojazd: Inny
Post: #45
RE: Nowe zdobycze, czyli nieśmiertelny Romet Pegaz i Romet Ogar 200
Fajny zakup Smile. Mój poprzedni ogar ,jak go przywiozłem też tak wyglądał Smile.
05-01-2017 17:46:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości


Forum by Tomasso94 2010 - 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
POMÓŻ W UTRZYMANIU FORUM!

Zaloguj do Poczty
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
Jak ustawić palec wysprzę...
Ostatni post: romek
Dzisiaj 18:17:17
» Odpowiedzi: 11
» Wyświetleń: 1439
Renowacja kół komar 2320 ...
Ostatni post: mateuszf
Dzisiaj 17:37:11
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 202
Jaki to Romet
Ostatni post: zawiass
Dzisiaj 11:52:49
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 30
Brak sprzęgła na biegu
Ostatni post: pitus74
Wczoraj 21:32:59
» Odpowiedzi: 11
» Wyświetleń: 1457
Romet ogar 205 popychacz ...
Ostatni post: pitus74
Wczoraj 20:27:43
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 1648
Problem z adv 250
Ostatni post: romek
Wczoraj 19:19:11
» Odpowiedzi: 8
» Wyświetleń: 547
Paliwa E10 a silniki dwus...
Ostatni post: Spaceman164
Wczoraj 13:34:47
» Odpowiedzi: 39
» Wyświetleń: 10697
Romet Duet - Jaki rocznik...
Ostatni post: Wojtasik
Wczoraj 12:02:01
» Odpowiedzi: 9
» Wyświetleń: 643
FSM Pinokio z 89 roku
Ostatni post: Wojtasik
Wczoraj 11:53:57
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 148
Instrukcja komar 2352 i s...
Ostatni post: Debesta
Wczoraj 00:16:02
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 187
OldtimerBazar Wrocław 7/3...
Ostatni post: Debesta
Wczoraj 00:13:17
» Odpowiedzi: 38
» Wyświetleń: 16345
Naprawa przełącznika świa...
Ostatni post: Blusik
Wczoraj 00:01:46
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 156
Wigry 1 z 1976 - szczegół...
Ostatni post: zaz
23-04-2024 23:45:30
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 232
Hej Rometowcy, pozdrowien...
Ostatni post: wigryman
22-04-2024 20:50:51
» Odpowiedzi: 7
» Wyświetleń: 238
Części 50-T/TS-1: zbiorni...
Ostatni post: gladiator_86
21-04-2024 22:08:17
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 1114

Reklama