Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
Romet Ogar 200 by barmil
Autor Wiadomość
barmil Offline
Nowy
*


Liczba postów: 27
Imię: Bartek
Skąd: Chełmno
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #16
RE: Romet Ogar 200 by barmil
Dzisiaj chciałem Wam zaprezentować nabytek, który posłuży jako dawca. W zasadzie to sam nie wiem który w takim przypadku będzie "dawcą", a który "biorcą".

Do rzeczy: Ogar jest z 84 roku, kupiony za 450zł. Niby miał odpalać, jeździć itp. więc wybrałem się na oględziny. Gdy zajechałem na miejsce okazało się, że Ogar ma problem z odpaleniem (kopka wisi gdzieś pod silnikiem). Po kombinacjach z kopką w końcu udało się zakręcić silnikiem. Strzał w wydech i kicha. Sprzedawca oczywiście nie wiedział dlaczego tak się dzieje i do mojego przyjazdu wszystko było jak należy, no ale zostałem poinformowany, że to tylko drobne regulacje i będzie palił od pierwszegoWink
Pomyślałem, że dobry bajer to połowa sukcesuBig Grin W zasadzie to zależało mi tylko na ramie z papierami więc za dużo się nie zastanawiałem.

Po powrocie do domu wymieniłem platynki, kondensator, wymieniłem uszkodzony przewód od cewki, ustawiłem zapłon i odpalił. Niestety wał miał takie luzy, że nadawał się śmietnik, cylinder też miał już spory rant, więc postanowiłem rozpołowić silnik.
Fakt, że miałem trochę gratów w niezłym stanie sprawił, że silnik wyremontowałem i został sprzedany.
Rama i reszta części, które pozostały posłużą mi w moim projekcie.





Może ktoś z Was orientuje się od czego jest ta kierownica? Kadet?

Nie będzie mi potrzebna więc jeżeli ktoś takiej szuka to piszcie pw.
08-10-2016 18:28:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Reklama
komarinho Offline
długodystansowiec
*


Liczba postów: 552
Imię: Paweł
Skąd: Sanok/Kraków
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #17
RE: Romet Ogar 200 by barmil
kierownica założona zapewne dla wygody. Tak, Kadet, Pegaz, m2, m3, m301 Wink

Mój Romet 100
Mój Romet Ogar 200
Moja MZ ETZ 150
08-10-2016 21:09:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
VRka :D Offline
Majster
*


Liczba postów: 407
Imię: Patryk
Skąd: Miastko
Pojazd: Romet Komar
Post: #18
RE: Romet Ogar 200 by barmil
Co do uszczelek to polecałbym gambit 0,5mm. O wiele lepsze moim zdaniem rozwiązanie niż jakieś papierowe uszczeleczki Big Grin
Kibicuje w renowacji

Kupię części do Komara Sport Smile
09-10-2016 00:15:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 1 osoba postawiła piwo VRka :D za ten post.
barmil Offline
Nowy
*


Liczba postów: 27
Imię: Bartek
Skąd: Chełmno
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #19
RE: Romet Ogar 200 by barmil
Uszczelki mam już kupione, niby są z gambitu, chociaż wyglądają na "gambitopodobne" Wink Jedynie między kartery jest z cienkiego papieru, ale to dobrze. Będzie złożona na hermetyk.
Mam w garażu cały arkusz gambitu, ale nie będę się bawił w wycinanie, jest to zbyt czasochłonne. Zresztą materiał który posiadam ma podajże 1,5mm, więc jest zbyt gruby. Myślę, że przy takich cenach za jakie można kupić komplety uszczelek nie ma sensu bawić się w docinanieSmile
09-10-2016 11:01:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Petronas Offline
Wiecznie karany ;)
*


Liczba postów: 888
Imię: Tomek
Skąd: Leżajsk
Pojazd: Romet 2375
Post: #20
RE: Romet Ogar 200 by barmil
(09-10-2016 11:01:26)barmil napisał(a):  Uszczelki mam już kupione, niby są z gambitu, chociaż wyglądają na "gambitopodobne" Wink Jedynie między kartery jest z cienkiego papieru, ale to dobrze. Będzie złożona na hermetyk.
Mam w garażu cały arkusz gambitu, ale nie będę się bawił w wycinanie, jest to zbyt czasochłonne. Zresztą materiał który posiadam ma podajże 1,5mm, więc jest zbyt gruby. Myślę, że przy takich cenach za jakie można kupić komplety uszczelek nie ma sensu bawić się w docinanieSmile

Jak masz te papierowe już to jaki problem odrysować od niego uszczelkę z gambitu ?

Żebyś potem nie płakał że wyyciekii... :F
09-10-2016 11:36:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Quake96 Offline
Zielono mi :D
Moderatorzy


Liczba postów: 2,757
Imię: Piotr
Skąd: Bydgoszcz
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #21
RE: Romet Ogar 200 by barmil
(09-10-2016 11:36:16)Petronas napisał(a):  Żebyś potem nie płakał że wyyciekii... :F

Jak kartery równe to taka uszczelka spokojnie wystarczy. Sam taką zakładałem do Ogara i co? Zwykła uszczelka na smarze, nic więcej. Warunek jest prosty, przylgnie muszą być równe, bez uszczerbień.

- Patrz pan, ale ciśnie tą jawką, no wariat!
- Ale panie, to dopiero drugi bieg się kończy...


"Skończyło się jak Bruce Lee, czy misja w kosmodromach
Nie nagra tego Grundig czy Unitra Diora...."
09-10-2016 14:07:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
ananas Offline
Technik
*


Liczba postów: 1,076
Imię: Kamil
Skąd: Zabrze
Pojazd: Inny
Post: #22
RE: Romet Ogar 200 by barmil
Tylko że nie rozumiem po co ryzykować. Nigdy nie wiadomo czy przylgnie w trzydziestoletnim sprzęcie będą idealnie równe, a ta uszczelka z zestawu to szit zrobiony z najcieńszego papieru. Ja osobiście wolę poświęcić chwilę, dociąć uszczelkę, złożyć na pastę dirko i mieć pewność że będzie sucho niż potem rozpoławiać jeszcze raz i denerwować się.
09-10-2016 14:28:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Quake96 Offline
Zielono mi :D
Moderatorzy


Liczba postów: 2,757
Imię: Piotr
Skąd: Bydgoszcz
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #23
RE: Romet Ogar 200 by barmil
Ciężko przyłożyć kartery "na sucho" do siebie i sprawdzić czy nie ma szpar? Big Grin Poza tym mówiąc równe, miałem na myśli brak zadziorów Wink Co kto sobie woli.

- Patrz pan, ale ciśnie tą jawką, no wariat!
- Ale panie, to dopiero drugi bieg się kończy...


"Skończyło się jak Bruce Lee, czy misja w kosmodromach
Nie nagra tego Grundig czy Unitra Diora...."
09-10-2016 15:41:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
barmil Offline
Nowy
*


Liczba postów: 27
Imię: Bartek
Skąd: Chełmno
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #24
RE: Romet Ogar 200 by barmil
Moim zdaniem papierowa uszczelka nasmarowana smarem, albo lepiej hermetykiem w zupełności wystarczy. Nie raz składałem silniki na papier i nic nie leciało. Jeżeli kryngielit czy gambit to jak najcieńszy. Opinie są różne, ale ja mam takie zdanie, że im grubsza uszczelka i wykonana z miękkiego materiału (np. gambit) sprawdzi się gorzej niż zwykła papierowa. Sama uszczelka ma uszczelnić łączenie, a nie wypełniać przestrzeń między karterami. Gambit jest stosunkowo miękki i przy jego znacznej grubości potrafi się wywijać, albo przerywać przy skręcaniu.
Ja jednak zostanę przy papierze. Cieniutka uszczelka, do tego hermetyk i musi być dobrzeWink To jest sprawdzony przeze mnie sposób i taki właśnie zastosuję.
09-10-2016 22:13:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Marwerick Offline
Mechanik
*


Liczba postów: 1,869
Imię: Zbigniew
Skąd: rumia (GWE)
Pojazd: Inny
Post: #25
RE: Romet Ogar 200 by barmil
lepiej gambit 0,5mm a polskie silniki też były też na polonit robione a wiesz że można też kupić gambit zbrojony ? i jak dla mnie to robienie silnika na papier i smar mija się z celem al ale jak jest wg ciebie ok to rób jak chcesz ma na twoim silniku jeździć nie będziemy .
09-10-2016 22:35:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
charper Offline
detyfusan
*


Liczba postów: 2,027
Imię: Wojtek
Skąd: ze wsi
Pojazd: Romet Chart
Post: #26
RE: Romet Ogar 200 by barmil
zbrojony to nie, ale ostatnio skladalem 023 na samorobie wycietej z arkusza 0,5mm wlasnorecznie. Wszystkie otwory na sruby powybijalem sam i wyszlo idealnie. po skreceniu bylo szczelnie i co ciekawe, mozliwe ze uszczelka nada sie do zalozenia drugi raz. A teraz o papierze i hermetyku, co jest drugim skutecznym sposobem na sprawienie sobie problemow na rowni z uzyciem sylikonow a juz nie daj boze na uszczelkach komory plywakowej gaznika.

nie zdziw sie jak bedziesz mial problemy z uruchamianiem bo sruby w silniku z czasem moga sie poluzowac zwlaszcza jesli nie skladasz silnika metoda roznicy temperatur i bedzie zamulal i beda problemy z odpaleniem z powodu nieszczelnosci komory korbowej;
hermetyk pod wplywem temperatury pracy silnika sie wytapia i poplynie tam gdzie bedzie chcial i zastygnie tam gdzie jest chlodniej powodujac zemzamiast uszczelnienia ufajdoli w srodku kartery, co prowadzi do tego j.w;
ciekawie sie usuwa papier + hermetyk zwlaszcza przy demontazu cylindra. trzeba szczotki drucianej na wiertarke zeby sie z tym rozprawic, nie wspomne o zapyleniu okolicy;
uszczelka polowek silnika to takze wlasciwe zdystansowanie elementow skrzyni biegow.
innymi slowy zycze madrego wyboru.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-10-2016 02:59:56 przez charper.)
10-10-2016 02:56:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 1 osoba postawiła piwo charper za ten post.
barmil Offline
Nowy
*


Liczba postów: 27
Imię: Bartek
Skąd: Chełmno
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #27
RE: Romet Ogar 200 by barmil
Cytat:hermetyk pod wplywem temperatury pracy silnika sie wytapia i poplynie tam gdzie bedzie chcial i zastygnie tam gdzie jest chlodniej powodujac zemzamiast uszczelnienia ufajdoli w srodku kartery, co prowadzi do tego j.w

Trochę chyba "popłynąłeś" tym stwierdzeniem. Według mnie hermetyk pod wpływem temperatury robi się szklisty a nie płynnyUndecided
Ja robię w ten sposób, że uszczelki smaruję tak aby były tylko delikatnie nasączone, więc bez obaw, zapewniam, że po karterach nic nie płynieWink

Ten środek lata swojej swietności ma już za sobą, ale nadal z powodzeniem jest używany i co najważniejsze sprawdzony. Nie przesadzajmy z takimi stwierdzeniami, że będą tylko problemy, nieszczelności itd.
10-10-2016 18:34:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
VRka :D Offline
Majster
*


Liczba postów: 407
Imię: Patryk
Skąd: Miastko
Pojazd: Romet Komar
Post: #28
RE: Romet Ogar 200 by barmil
(10-10-2016 02:56:02)charper napisał(a):  ciekawie sie usuwa papier + hermetyk zwlaszcza przy demontazu cylindra. trzeba szczotki drucianej na wiertarke zeby sie z tym rozprawic, nie wspomne o zapyleniu okolicy;
uszczelka polowek silnika to takze wlasciwe zdystansowanie elementow skrzyni biegow.

Nic dodać nic ująć :F

Kupię części do Komara Sport Smile
10-10-2016 19:38:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
charper Offline
detyfusan
*


Liczba postów: 2,027
Imię: Wojtek
Skąd: ze wsi
Pojazd: Romet Chart
Post: #29
RE: Romet Ogar 200 by barmil
(10-10-2016 18:34:16)barmil napisał(a):  
Cytat:hermetyk pod wplywem temperatury pracy silnika sie wytapia i poplynie tam gdzie bedzie chcial i zastygnie tam gdzie jest chlodniej powodujac zemzamiast uszczelnienia ufajdoli w srodku kartery, co prowadzi do tego j.w

Trochę chyba "popłynąłeś" tym stwierdzeniem. Według mnie hermetyk pod wpływem temperatury robi się szklisty a nie płynnyUndecided
Ja robię w ten sposób, że uszczelki smaruję tak aby były tylko delikatnie nasączone, więc bez obaw, zapewniam, że po karterach nic nie płynieWink

Ten środek lata swojej swietności ma już za sobą, ale nadal z powodzeniem jest używany i co najważniejsze sprawdzony. Nie przesadzajmy z takimi stwierdzeniami, że będą tylko problemy, nieszczelności itd.
Plynie to ten wasz hermetyk. Proponuje sprawdzic organoleptycznie jesli nie dowrzasz. Wystarczy suszarka mamy. W normalnie uzywanym silniku fakt faktem troszke tego srodka na uszczelkach zostaje, a reszta wytapia sie gdzie moze. Dlatego szczegolnym bledem jest smarowanie powierzchni styku tym srodkiem, i pozostawienie go do wyschniecia zanim zabierzemy sie za skladanie. Zeeszta posmaruj sobie przylgnie tym. Jesli pofesjonalnie skladasz silnik i grzejesz kartery to na pewno nic z tego hermetyka nie zostaje.
Mam drewniany taboret na ktorym grzeje kartery. Lata temu dziadek wylal na niego hermetyk. Jesli tylko uzyje opalarki do grzania czegokolwiek to zaczyna sie robic plynny i dymic.

Jeszcze chcialem cos dopisac. Mialem problem z prawidlowym uszczelnieniem polowek tlumika w charcie. Wtajemniczeni wiedza ze jest dwuczesciowy. Uzylem konopii i hermetyku bo sadzilem ze prawie przy koncu wydechu podczas normalnej jazdy nie ma znacznych temperatur. Co sie okazalo? ta metoda nie wytrzymala nawet tydzien. Plynny hermetyk rozlal sie na zewnatrz w okolicy laczenia i nieszczelnosc sie tylko powiekszala z biegiem czasu. Teraz mam tam teflon, to wytrzymalo mi pol roku i obecnie tamtedy tez wydostaje sie troche dymu ale nie tyle co poprzednio.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-10-2016 15:36:20 przez charper.)
12-10-2016 15:28:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
kwasek009 Offline
Nowy
*


Liczba postów: 117
Imię: Piotrek
Skąd: Hajnówka
Pojazd: Romet Komar
Post: #30
RE: Romet Ogar 200 by barmil
Nie chce się wtrącać, ale jawy lub cezety składa się tylko na silikon Smile
Przez uszczelkę pomiędzy kraterami mogą wypadać biegi
Nie wiem jak jest w 223
12-10-2016 19:55:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 1 osoba postawiła piwo kwasek009 za ten post.
Odpowiedz 





Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości


Forum by Tomasso94 2010 - 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
POMÓŻ W UTRZYMANIU FORUM!

Zaloguj do Poczty
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
Pręt hamulca Ogar 205
Ostatni post: pitus74
Dzisiaj 09:51:40
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 3194
Długość linki sprzęgła
Ostatni post: pitus74
Wczoraj 22:16:00
» Odpowiedzi: 7
» Wyświetleń: 3004
Projekt Romet Dzik Enduro...
Ostatni post: krystian276
Wczoraj 22:01:34
» Odpowiedzi: 476
» Wyświetleń: 165939
Witam .
Ostatni post: Debesta
Wczoraj 21:06:58
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 122
Iskrownik/Stator Romet St...
Ostatni post: miszel
Wczoraj 16:09:54
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 41
Numery karterów S38 B4
Ostatni post: Piotrekdriver1
Wczoraj 16:01:47
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 67
Pegaz 750 - kolejny Robak
Ostatni post: Jaca
Wczoraj 07:55:14
» Odpowiedzi: 152
» Wyświetleń: 53867
Koło komar 2350 brak stab...
Ostatni post: Kacper_R
Wczoraj 02:07:00
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 52
Filtr oleju zamiennik do ...
Ostatni post: Gucio76
Wczoraj 01:56:31
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 39
Instalacja Romet Chart
Ostatni post: wkzarci
Wczoraj 00:53:33
» Odpowiedzi: 15
» Wyświetleń: 569
Ogar 200 88r. Mandaryna
Ostatni post: romek
27-03-2024 23:56:47
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 275
205A
Ostatni post: romek
27-03-2024 21:16:30
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 97
Replika Prototypu Romet M...
Ostatni post: romek
27-03-2024 21:12:06
» Odpowiedzi: 112
» Wyświetleń: 52101
Renowacja obręczy - jak l...
Ostatni post: romek
27-03-2024 21:09:57
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 114
Kto z Małopolski, okolic ...
Ostatni post: Elektronik
27-03-2024 20:04:19
» Odpowiedzi: 30
» Wyświetleń: 10923

Reklama