Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Romet Kadet-przestawia sie zaplon i gubi iskrę
Autor Wiadomość
nofack Offline
Banned


Liczba postów: 680
Imię: mm
Skąd: Sierakow
Pojazd: Romet Komar
Post: #1
Romet Kadet-przestawia sie zaplon i gubi iskrę
Witam!
Potrzebuje szybko porady czyjejs. Chodzi o rometa kadeta 023. Byl na nim ustawiany kilka razy zaplon i co jakiis czas on sie przestawia bo strzela w gaznik wszystko poza tym jest ok. A takze 2 sprawa jak juz jade to co jakis czas przerywa szarpie jak by mu cos w gardle stawalo, paliwo czyste tak jak by gubil iskre gdzies , lecz oprocz minimalnego przypalenia na kablu od fajki minimalnie doslownie to nic nie widac zeby gdies ona uciekala. Czy jak bym kupil nowy iskrownik przestalo by mnie to juz dreczyc bo mam dosc:/
21-04-2016 20:07:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Reklama
Tomasz-pr110 Offline
Kierowca
*


Liczba postów: 382
Imię: Tomek
Skąd: kuj-pom
Pojazd: Romet Pony
Post: #2
RE: Romet Kadet-przestawia sie zaplon i gubi iskrę
Ścięło Ci klina na wale zapewne.
21-04-2016 22:20:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
nofack Offline
Banned


Liczba postów: 680
Imię: mm
Skąd: Sierakow
Pojazd: Romet Komar
Post: #3
RE: Romet Kadet-przestawia sie zaplon i gubi iskrę
Czemu tak uważasz? Wal oddawalem do regeneracji ostatnio.
21-04-2016 23:00:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Dushalar Offline
Nowy
*


Liczba postów: 43
Imię: Andrzej
Skąd: Zaręby (mazowieckie)
Pojazd: Inny Romet
Post: #4
RE: Romet Kadet-przestawia sie zaplon i gubi iskrę
tak ale tam jest taki malutki klin który blokuje położenie magneta i lubi sie on ścinać a wtedy zapłon się przestawia Smile najlepiej zrobić samemu klin bo te ze sklepu się średnio nadają
21-04-2016 23:54:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
nofack Offline
Banned


Liczba postów: 680
Imię: mm
Skąd: Sierakow
Pojazd: Romet Komar
Post: #5
RE: Romet Kadet-przestawia sie zaplon i gubi iskrę
Przy zakładaniu islrownika wezmę to pod uwagę. Mam nadzieję że już problemu z gubieniem iskry nie będę miał i będzie to chodziło w pełni jak trzeba. A jak zrobić taki klin samemu?
22-04-2016 05:00:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
nofack Offline
Banned


Liczba postów: 680
Imię: mm
Skąd: Sierakow
Pojazd: Romet Komar
Post: #6
RE: Romet Kadet-przestawia sie zaplon i gubi iskrę
A czy to przestawienie zaplonu i czasem jak go odpalam z kopniaka to tak jak by ten kopniak slizgal co jakis czas z 10 razy np jest normalnie opor jest , a z 3-4 razy przeslizgnie to tez moze byc zwiazane wlasnie z tym przestawineim zaplonu i zerwanym kinem ?
22-04-2016 09:20:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
uki Offline
Nowy
*


Liczba postów: 46
Imię: Łukasz
Skąd: Opole
Pojazd: Inny
Post: #7
RE: Romet Kadet-przestawia sie zaplon i gubi iskrę
Nie, ślizganie jest spowodowane złą regulacją sprzęgła bądź zużytymi tarczami albo złym olejem w skrzyni. Klina lepiej dokupić. Można samemu dorobić, ale zazwyczaj materiały dorabiane są za twarde i może to skutkować rozwaleniem rowka na wale który jest tam dosyć kruchy.
Aby zapłon przestał przestawiać się samoczynnie, magneto nie może ocierać o cewki.

25-04-2016 09:21:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
darek23 Offline
Never Give Up!
*


Liczba postów: 322
Imię: Darek
Skąd: Kozienice
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #8
RE: Romet Kadet-przestawia sie zaplon i gubi iskrę
Ja na sklepowym klinie nie przejechalem wiecej jak 5 km i sciety. Nie wazne czy to byl romet czy wsk. Wszedzie mi te kliny scinalo na rowno z walem i trzeba bylo sie nameczyc zeby wydlubac. A jak sie dorobi samemu z dobrego materialu i nie na odwal sie tylko bardzo dokladnie to taki klin bedzie i bedzie. W wsk mam juz 3 rok klin wlasnej produkcji i nic sie nie wyrabia, wpusty zarowno na wale jak i w kole magnesowym sie nie wyrabiaja. W ogrze 205 tez mialem wlasnej produkcji bo sklepowe lecialy jak szalone, rowniez nic sie tam nie psulo i nie wyrabialo. Nie wiem czy u mnie tylko takie dziadostwo sprzedaja, ale powiedzialem ze sklepowego nigdy juz nie kupie. A co do przestawiania zaplonu, tak jak kolega wyzej napisal, magneto nie moze ocierac o cewki, zaplon powninien byc mocno dokrecony, ja dawalem dodatkowe podkladki gwiazdziste aby sie zaplon nie przesunal.
25-04-2016 09:42:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
plusminus Offline
Technik
*


Liczba postów: 1,003
Imię: Iwo
Skąd: Lubelskie
Pojazd: Inny
Post: #9
RE: Romet Kadet-przestawia sie zaplon i gubi iskrę
W takim razie problem nie leży po stronie wypustów, tylko po stronie przylgni stożków. Wypust ma za zadanie ustalić daną pozycję, a nie przenosić moment. Miałem silnik w którym wypust z aluminiowej podkładki jeździł prawie dwa lata.
Jeszcze jedną możliwością są wyrobione łożyska na wale.

"Co to jest takie niebieskie pod siedzeniem????

To coś to jest turbina Mixolu, nie grzeb tam bo Ci łapy urwie."

Moje BP
25-04-2016 10:58:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
nofack Offline
Banned


Liczba postów: 680
Imię: mm
Skąd: Sierakow
Pojazd: Romet Komar
Post: #10
RE: Romet Kadet-przestawia sie zaplon i gubi iskrę
Kolego "uki" ale gdybym miał żle sprzęgło wyregulowane to za każdym razem by mi ślizgał kopniaka mi ślizga raz na jakiś czas nie wiem co 10-15 komniaków i to wtedy jak nie mogę go odpalić sprzęgło wydaje sie być ok to ślizganie mówie tylko jest wtedy jak nie mogę odpalić kilka razy i potem normalnie, tarcze sprzegla nowe jak cos.

Zamówiłem nowy iskrownik za 150zl bo to że zapłon sie przestawił to 1 a 2 to to za gubi iskre być moze tam na kabelkach cos nie bylo tak bo to 100 razy byly przerabiane i wogole:/ Zobacze jak to bedzei na nowym smigac, zmaowilem tez 2 kliny w razie czego zobaczymy co to da i zmieni...
25-04-2016 16:18:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
SHERIFF Offline
Nowy
*


Liczba postów: 15
Imię: Kuba
Skąd: Lubelskie
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #11
RE: Romet Kadet-przestawia sie zaplon i gubi iskrę
U mnie też co jakiś czas gubił iskrę, pomogło wyregulowanie zapłonu metodą prób i błędów, zapłon ustawiłem w takim momencie w którym Romet miał najwięcej mocy, do tej pory nic nie poprawiałem i lata.
25-04-2016 16:28:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
nofack Offline
Banned


Liczba postów: 680
Imię: mm
Skąd: Sierakow
Pojazd: Romet Komar
Post: #12
RE: Romet Kadet-przestawia sie zaplon i gubi iskrę
Lozyska sa zalozone nowe z SKF za 90zl wiec lozyska odpadaja. Jak przyjdzie mi nowyh iskrownik i zalozy mi to ktos kto sie zna na tym to dam znac czy to pomoglo czy nie.
25-04-2016 20:40:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
nofack Offline
Banned


Liczba postów: 680
Imię: mm
Skąd: Sierakow
Pojazd: Romet Komar
Post: #13
RE: Romet Kadet-przestawia sie zaplon i gubi iskrę
Przyszedl nowy iskrownik ze sklepu gmoto. Lecz niestety okazuje sie nie pasowany jak wiekszosc rzeczy :/ Tzn, po zalozeniu cewki tra o kolo magnesowe nie da sie reka przekrecic!:://// Wiec musze go odeslac, bo nie chce go pilowac czy szlifowac a potem sie jescze cos uszkodzi i kapa nie przyjma mi:/ Zamowilem kolejne zamowienie i kupilem cewke zaplonowa, i kondensator, platynki, i nowa fajke z kablem W/N. Jak przyjdzie to spróbuję założyć do starego statora i zobaczymy co to da. Mi sie wydaje ze na 90% kondensator jest uwalony i on daje tak w tylek ew platynki swiruja :/ Ale kondensator to musi byc bo jak juz sie rozgrzeje to zaczyna wariowac....jak rpzyjdzie to dam znac co i jak zoabaczymy , bo juz nie mam glowy do tego!Sad
05-05-2016 17:19:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
LiSiC Offline
126p fan
*


Liczba postów: 248
Imię: Mateusz
Skąd: SRC
Pojazd: Inny
Post: #14
RE: Romet Kadet-przestawia sie zaplon i gubi iskrę
Cewki mają niewielką regulację(przynajmniej w oryginalnych zapłonach tak było), a jeśli regulacja nic nie daje to magneto jest w złym stanie(przerabiałem to w swoim 023, wymieniłem magneto, co prawda na Radzieckie, ale potem zaś wszystko działało)

Nowego zapłonu bym nigdy nie kupił, A- za drogi, B- słabe wykonanie. Polecam jednak nową podstawę, ale MADE IN POLAND(nie wiem czy da się kupić taką w internecie, ja mam koło siebie sklep z częściami do motorowerów i koleś takie ma) jeśli jest problem z platynkami, czasem ten pręcik na którym zakłada się przerywacz się po prostu wykrzywia(bez wiertarki pionowej ciężko to naprawić, mając dostęp do takiej można przewiercić i nagwintować stator potem wkręcić wytrzymalszą śrubkę pod kątem 90º).

Cewki jeszcze nie miałem okazji wymieniać, choć ja w zapłonie miałem węgierską(poprzedni właściciel musiał coś kombinować) za to kondensator wymieniałem jak w ogóle iskry nie było, albo była bardzo słaba.

Odnośnie klinów do wału, to prawda sklepowe są strasznie nietrwałe(3 kliny w czasie remontu i testowego odpalania mi uwaliło) Bierzesz śrubę i kroisz na kształt klinów.

userbarz.com
Bycie druciarzem zobowiązuje.
05-05-2016 17:42:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
nofack Offline
Banned


Liczba postów: 680
Imię: mm
Skąd: Sierakow
Pojazd: Romet Komar
Post: #15
RE: Romet Kadet-przestawia sie zaplon i gubi iskrę
Chcialem kupic nowy stator dlatego zeby wymienic i miec spokoj juz z tym lecz niestety nie jest tak :/
Ten co kupilem na foto bylo widac ZMD niby orginal polski ale jak sie okazuje to rozni sie na foto w rzeczywistosci widac ze nie jest to orginal Madie in Poland tylko zwykly zamiennik i wiekszosc jest takich. Zobaczymy po wymianie tych rzeczy co teraz zamowilem. Regulacji na nowym nie ma na starym nie wiem bo to sasiad mi robi co sie na tym wiecej zna ale mowi ze lepiej stary zostawic jak orginalny jest Polski jeszcze a dopiero na nim wymieniac cewke i ten kondensator zobaczymy co to da, klin jest ok, ale dzieki za info z czego moge zrobic wrazie czego...
05-05-2016 18:06:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości


Forum by Tomasso94 2010 - 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
POMÓŻ W UTRZYMANIU FORUM!

Zaloguj do Poczty
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
Pręt hamulca Ogar 205
Ostatni post: pitus74
Dzisiaj 09:51:40
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 3194
Długość linki sprzęgła
Ostatni post: pitus74
Wczoraj 22:16:00
» Odpowiedzi: 7
» Wyświetleń: 3004
Projekt Romet Dzik Enduro...
Ostatni post: krystian276
Wczoraj 22:01:34
» Odpowiedzi: 476
» Wyświetleń: 165939
Witam .
Ostatni post: Debesta
Wczoraj 21:06:58
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 122
Iskrownik/Stator Romet St...
Ostatni post: miszel
Wczoraj 16:09:54
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 41
Numery karterów S38 B4
Ostatni post: Piotrekdriver1
Wczoraj 16:01:47
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 67
Pegaz 750 - kolejny Robak
Ostatni post: Jaca
Wczoraj 07:55:14
» Odpowiedzi: 152
» Wyświetleń: 53867
Koło komar 2350 brak stab...
Ostatni post: Kacper_R
Wczoraj 02:07:00
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 52
Filtr oleju zamiennik do ...
Ostatni post: Gucio76
Wczoraj 01:56:31
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 39
Instalacja Romet Chart
Ostatni post: wkzarci
Wczoraj 00:53:33
» Odpowiedzi: 15
» Wyświetleń: 569
Ogar 200 88r. Mandaryna
Ostatni post: romek
27-03-2024 23:56:47
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 275
205A
Ostatni post: romek
27-03-2024 21:16:30
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 97
Replika Prototypu Romet M...
Ostatni post: romek
27-03-2024 21:12:06
» Odpowiedzi: 112
» Wyświetleń: 52101
Renowacja obręczy - jak l...
Ostatni post: romek
27-03-2024 21:09:57
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 114
Kto z Małopolski, okolic ...
Ostatni post: Elektronik
27-03-2024 20:04:19
» Odpowiedzi: 30
» Wyświetleń: 10923

Reklama