Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
Dniepr MT16 1975 - Ruusol.
Autor Wiadomość
Przemek650 Offline
Nowy
*


Liczba postów: 20
Imię: Przemek.
Skąd: Łęczna
Pojazd: Inny
Post: #16
RE: Dniepr MT16 1975 - Ruusol.
(04-02-2016 21:53:21)raterro napisał(a):  Fajny, aczkolwiek wolę oryginały, czyli Niemców. Życzę kilometrów bez usterek

Wysłane z mojego MotoE2(4G-LTE) przy użyciu Tapatalka

Niestety nie jest to możliwe posiadając ruska hahaha. Big Grin Co tydzień coś nowego, jak w lidlu. Smile

(04-02-2016 01:42:34)Latos napisał(a):  Do dyfra chyba ktos granat wrzucil Big Grin gumy do gaznika gdzie zdobyles?

No pęknięta obudowa była i olej uciekał a brejdak chciał bączka puścić i się rozsypało... Big Grin
Na allegro bodajże u Zawczastiego lub mw750 coś takiego. Tongue


Zamówiłem również tą skrzynkę na amunicje do kosza. Wink Tylko, że do środka bodajże kołyski będę musiał wspawać 3mm blachę, żeby nie pękało bo lubi pękać z tego co wiem od ciężaru ruska kołyska.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-02-2016 22:01:15 przez Przemek650.)
04-02-2016 21:59:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Reklama
Przemek650 Offline
Nowy
*


Liczba postów: 20
Imię: Przemek.
Skąd: Łęczna
Pojazd: Inny
Post: #17
RE: Dniepr MT16 1975 - Ruusol.
Jednak odwołałem paczke, dobrze, że w porę, nie chce mi się wydawać 170 na skrzynkę i jeszcze na arkusz blachy 3mm a później to spawać i malować wszystko. Smile Może jakieś narzędzia lub coś do Dniepra zamowie. Wink
05-02-2016 01:08:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Przemek650 Offline
Nowy
*


Liczba postów: 20
Imię: Przemek.
Skąd: Łęczna
Pojazd: Inny
Post: #18
RE: Dniepr MT16 1975 - Ruusol.
Odświeżam! Wink
Zamówiłem właśnie kompletny wydech z dwoma tłumikami, dwoma kolankami i dwoma mocowaniami zaaaaaaa... krocie. Big Grin Aczkolwiek kolanka z K750 są także raczej do mojego górniaka pasować nie będą, no ale mam jeszcze swoje. Smile
Oto on, szału może i nie ma, ale spoleruje, kolanka pomaluje temperaturową farbą i będzie git. Smile
Ciekawe też czy założe dwa tłumiki czy jeden bo nie wiem czy zmieści mi się on pod dyfrem, chociaż przymierze na ferie i będzie nawet jak założę jeden bo gorzej wyglądać już nie może.



Ostatnimi czasy zająłem się także pomalowaniem pokryw zaworowych w czarny mat, oczywiście farbą przystosowaną do wysokich temperatur (bodajże 890*) także jest okej, producent zalecał, aby farbę utwardzić trzymając go w 160 stopniach celsjusza przez godzinę... (w moim przypadku w piekarniku Big Grin)

Jak Wam się podobają? Big Grin





07-02-2016 15:27:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Przemek650 Offline
Nowy
*


Liczba postów: 20
Imię: Przemek.
Skąd: Łęczna
Pojazd: Inny
Post: #19
RE: Dniepr MT16 1975 - Ruusol.
Witam, witam, witam. Big Grin Przyszedł mi wydeszek wczoraj, dodam zdjęcia na weekend ponieważ siedzę w internacie, dzisiaj także została wysłana do mnie paczka z osłonami na nogi, za grosze. Smile Zdjęcia podeślę na weekend.
10-02-2016 00:18:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Latos Offline
Sezon trwa cały rok
*


Liczba postów: 2,015
Imię: Kacper
Skąd: Byszewo (CBY)
Pojazd: Inny
Post: #20
Odp: Dniepr MT16 1975 - Ruusol.
Pokrywy świetne Big Grin wydechy lakierowane sa? i kolanka tez pojda na czarno czy tylko bezbarwnym przelecisz? Wink

Zajrzyj do mojego zippa Smile

Mój BikePics
10-02-2016 00:32:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Przemek650 Offline
Nowy
*


Liczba postów: 20
Imię: Przemek.
Skąd: Łęczna
Pojazd: Inny
Post: #21
RE: Dniepr MT16 1975 - Ruusol.
(10-02-2016 00:32:00)Latos napisał(a):  Pokrywy świetne Big Grin wydechy lakierowane sa? i kolanka tez pojda na czarno czy tylko bezbarwnym przelecisz? Wink

Nie mam pojecia w ogole jak wygladaja na zywo poniewaz jestem w internacie. Big Grin
Ale lakierowane chyba nie są, aczkolwiek tlumiki leca w delikatna polerke aby odswiezyc 'blysk' Big Grin
Wracajac do tematu kolanek to tak, idą w czarny, ten sam kolor co na pokrywach, przystosowany do wysokich temperatur, potem wygrzewane w piekarniku aby w 100% go utwardzić. Wink
10-02-2016 14:47:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Przemek650 Offline
Nowy
*


Liczba postów: 20
Imię: Przemek.
Skąd: Łęczna
Pojazd: Inny
Post: #22
RE: Dniepr MT16 1975 - Ruusol.
Wydeszek rozpakowałem, porobiłem zdjęcia.


Zaś osłony... Tragedia no ale cóż, a mianowicie lewa osłona jest strasznie pognieciona, ale przejechalem delikatnie papierem, pomalowalem w czarny mat, muszę zakupić jeszcze śruby do mocowań bo te nawet nie wyglądają, jak stary zbiornik będę malował w kolor motocykla może na wiosne to i te osłony psikne.



Dodam zdj skompletowanych i pomalowanych z nowymi śrubami już jak będą na moto, możliwe, że we wtorek.
14-02-2016 00:34:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Przemek650 Offline
Nowy
*


Liczba postów: 20
Imię: Przemek.
Skąd: Łęczna
Pojazd: Inny
Post: #23
RE: Dniepr MT16 1975 - Ruusol.
Odświeżam! Big Grin
A więc, ostatnio byłem na działce, zaopiekowałem się Dnieprem, a mianowicie, wymieniłem wydech (ale o tym za chwilę) i zamontowałem osłony kolan, oczywiście wcześniej je troszeczkę odświeżyłem, aczkolwiek i tak będą one chyba szły w kolor motocykla...
Przejdźmy do sedna, przy wymianie wydechu nie sądziłem, że aż tak się będę mógł z tym ruskim badziewiem naszarpać... Najpierw poodkręcałem nakrętki kolanek no spoko, potem wszystkie obejmy (rama-wydech) no i szarpie, szarpie, żeby to wyciągnąć i nic, ani drgnie... Szarpie jeszcze z 10 min i normalnie czułem się jak po godzinie na siłowni, potem przypomniałem sobie, że trzyma jeszcze jedna nakrętka od 'Katalizatora..' No to odkręciłem i poszarpałem się znowu z 10 min i puściło, aczkolwiek wydech nie chciał się rozdzielić na kilka części jak powinien tylko wyszedł w całości.. Dlaczego? Został przez pewnych Januszy mechaniki zespawany w jedną, wielką, paskudną całość.. Z wyciągnięciem kolanek z a'la katalizatora i tłumika też nie było proste bo trzeba było użyć boszówki, bo oczywiście zaspawane.. Ale później już z górki. Wink Kolanka pomalowane, wszystko przełożone i mam teraz podwójny wydeszek. Big Grin
Niestety pogoda niezbyt dopisywała.. Teraz leżę i biorę antybiotyki - Takie ferie..







Może być? Wink
20-02-2016 00:29:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Latos Offline
Sezon trwa cały rok
*


Liczba postów: 2,015
Imię: Kacper
Skąd: Byszewo (CBY)
Pojazd: Inny
Post: #24
Odp: Dniepr MT16 1975 - Ruusol.
Moze byc Big Grin jakiegos zdjecia wydechow z boku nie masz? I czemu chcesz znowu oslony malowac? Ladnie wygladaja Big Grin

Zajrzyj do mojego zippa Smile

Mój BikePics
20-02-2016 00:43:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Przemek650 Offline
Nowy
*


Liczba postów: 20
Imię: Przemek.
Skąd: Łęczna
Pojazd: Inny
Post: #25
RE: Dniepr MT16 1975 - Ruusol.
(20-02-2016 00:43:20)Latos napisał(a):  Moze byc Big Grin jakiegos zdjecia wydechow z boku nie masz? I czemu chcesz znowu oslony malowac? Ladnie wygladaja Big Grin

Chciałbym w kolor motocykla pomalować. Big Grin

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-02-2016 01:45:50 przez Przemek650.)
20-02-2016 01:44:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Latos Offline
Sezon trwa cały rok
*


Liczba postów: 2,015
Imię: Kacper
Skąd: Byszewo (CBY)
Pojazd: Inny
Post: #26
Odp: Dniepr MT16 1975 - Ruusol.
Troche sie wydechy wyrozniaja na tle calego motocykla pomalowanego farbą Big Grin ale wedlug mnie cos moze kontrastowac albo byc czarne do kompletu Wink

Zajrzyj do mojego zippa Smile

Mój BikePics
20-02-2016 03:44:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Przemek650 Offline
Nowy
*


Liczba postów: 20
Imię: Przemek.
Skąd: Łęczna
Pojazd: Inny
Post: #27
RE: Dniepr MT16 1975 - Ruusol.
(20-02-2016 03:44:04)Latos napisał(a):  Troche sie wydechy wyrozniaja na tle calego motocykla pomalowanego farbą Big Grin ale wedlug mnie cos moze kontrastowac albo byc czarne do kompletu Wink

Malując delke, kolanka, obejmy, miałem na myśli to aby było trochę tego czarnego 'charakteru' Smile Polerek zbytnio nie chce bo to i tak w błoto idzie oporowo także nie ma sensu czyścić co jazda i polerować. ;D

Byłem niedawno u mechanika co sam składał od podstaw mi zapłon i mówił, że nie ma problemu, części ma, wszystko ma, także... Może na wiosne posmigam Big Grin
Dam mu też łożyska główki ramy, niech mi dodatkowo bieżnie łożyska wstawi nową bo moja pękła... Amortyzator skrętu i jakieś duperele, nie będę musiał się sam babrać, dodatkowo go wyreguluje na glansior i bedzie. Big Grin
20-02-2016 03:59:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Przemek650 Offline
Nowy
*


Liczba postów: 20
Imię: Przemek.
Skąd: Łęczna
Pojazd: Inny
Post: #28
RE: Dniepr MT16 1975 - Ruusol.
No to odświeżamy po dość długiej przerwie. Smile Dniepr już odpala, wszystko gites cycuś, iskry nie było boo? Moduł padnięty, na szczęście jest nowy, pracuje bardzo ładnie. Wymieniona a mianowicie dospawana jeszcze została osłona/tuleja/bieżnia czy jak kto to tam nazywa łożyska główki ramy bo moja była pęknięta, oczywiście doszedł do tego amortyzator skrętu i jest ogromna różnica w prowadzeniu się motocykla, lżej, o wiele lżej..
Porobione jeszcze było tak: Uszczelka pod głowicą, dorobione nowe szpilki dyferencjału, przetoczony gwint na szklance od krzyżaka bo to było dość irytujące podczas jazdy.. Ale już jest ok, na podwójnym wydechu gra bardzo ładnie.
Jeszcze tylko oddałem dyferencjał do fachowca aby mi go dokładnie przejrzał, wydystansował, pomierzył itd... W sobotę ogień. cieszesie
Wczoraj malowałem jeszcze zbiornik od K750 bo mój kanciasty niezbyt mi się podoba, oto zdjęcia z malowania:














Farba ma troszkę inny odcień niż motocykl no ale cóż... Tak mi już dobrał farbę, miało być ok ale wyszło dopiero po malowaniu. No ale i tak jestem zadowolony, malowałem pierwszy raz w życiu pistoletem i uważam, że wyszło całkiem ok. Smile
Farba F2/F165.

Ostatnimi czasy zabezpieczyłem również kołyskę od środka barankiem. Smile

Oto zdjęcia z ostatniej przejażdżki, oczywiście ze swoją kobietą, chyba się jej spodobała jazda Ruskiem w koszu. Smile









A tutaj filmik. Smile
https://www.youtube.com/watch?v=WftDgwjyeM8

Zapraszam do komentowania.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-05-2016 01:24:28 przez Przemek650.)
16-05-2016 01:21:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości


Forum by Tomasso94 2010 - 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
POMÓŻ W UTRZYMANIU FORUM!

Zaloguj do Poczty
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
Iskrownik/Stator Romet St...
Ostatni post: miszel
Dzisiaj 16:09:54
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 14
Numery karterów S38 B4
Ostatni post: Piotrekdriver1
Dzisiaj 16:01:47
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 38
Pegaz 750 - kolejny Robak
Ostatni post: Jaca
Dzisiaj 07:55:14
» Odpowiedzi: 152
» Wyświetleń: 53778
Koło komar 2350 brak stab...
Ostatni post: Kacper_R
Dzisiaj 02:07:00
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 36
Filtr oleju zamiennik do ...
Ostatni post: Gucio76
Dzisiaj 01:56:31
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 25
Witam .
Ostatni post: Elektronik
Dzisiaj 01:14:25
» Odpowiedzi: 3
» Wyświetleń: 82
Instalacja Romet Chart
Ostatni post: wkzarci
Dzisiaj 00:53:33
» Odpowiedzi: 15
» Wyświetleń: 546
Ogar 200 88r. Mandaryna
Ostatni post: romek
Wczoraj 23:56:47
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 267
205A
Ostatni post: romek
Wczoraj 21:16:30
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 84
Replika Prototypu Romet M...
Ostatni post: romek
Wczoraj 21:12:06
» Odpowiedzi: 112
» Wyświetleń: 52063
Renowacja obręczy - jak l...
Ostatni post: romek
Wczoraj 21:09:57
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 107
Kto z Małopolski, okolic ...
Ostatni post: Elektronik
Wczoraj 20:04:19
» Odpowiedzi: 30
» Wyświetleń: 10891
Projekt Romet Dzik Enduro...
Ostatni post: krystian276
26-03-2024 23:15:36
» Odpowiedzi: 475
» Wyświetleń: 165741
Kupię ramę z papierem do ...
Ostatni post: kamil661
26-03-2024 20:51:41
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 61
Poziom paliwa gaźnik Duel...
Ostatni post: Mixol
26-03-2024 11:53:13
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 353

Reklama