Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
Słabsze światło przednie
Autor Wiadomość
Dawdzio Offline
Hold my mustache!
Moderatorzy


Liczba postów: 2,566
Imię: Dawid
Skąd: Chojnów (DLE)
Pojazd: Inny Romet
Post: #1
Słabsze światło przednie
Jako, że w dzień światła nie są potrzebne do jazdy, tylko "bo tak", to wpadłem na pomysł, żeby w dzień ograniczać prąd płynący do przedniej lampy (oczywiście z głową, nie prawie do zera), przez co żarówka świeciłaby słabiej. Dzięki temu wolniej by się zużywała i miałbym zapas prądu na kierunkowskazy, więc w dzień świeciłyby lepiej.
Pytanie tylko czy to by przeszło?
29-01-2016 00:12:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Reklama
Elektryk Offline
Nowy
*


Liczba postów: 8
Imię: Adam
Skąd: Nowe
Pojazd: Romet Chart
Post: #2
RE: Słabsze światło przednie
Zależy jaki motocykl, jak chciałbyś to rozwiązać, i co oznacza "czy to by przeszło".
Wg tego co wiem, co uczyli na kursie na prawko to do jazdy w dzień należy używać świateł mijania, świateł przeciwmgielnych przednich lub świateł do jazdy dziennej. Nie mam pojęcia jak zostało by potraktowane przez kontrolę drogówki np. zmniejszenie mocy świateł mijania.


Moja Charcinka
29-01-2016 02:00:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Latos Offline
Sezon trwa cały rok
*


Liczba postów: 2,015
Imię: Kacper
Skąd: Byszewo (CBY)
Pojazd: Inny
Post: #3
Odp: Słabsze światło przednie
Swiatlo przednie powinno dobrze swiecic, powinno lekko razic w oczy nawet tak jak to jest w praktyce, zwracasz na taki pojazd uwage. Gdy natomiast zapalisz taka jakby postojowke z przodu to po 1 jestes romet a nie samochod, wiec z automatu zawsze cie bedzie gorzej widac bo jestes mniejszy, a po 2 przednia zarowka ma tylko 15 wat z tego co wiem. Tyle u mnie maja kierunki, i moim zdaniem powinienes nawet postarac sie o wzmocnienie swiatla przedniego a nie jeszcze oslabianie. Aby miec kierunki mozesz zrobic instalacje z akumulatorem i kieunkami bez ladowania, raz na kiedys podladujesz sobie akumulator i styknie. Chyba kanilox mial tak w swojej stelli, jesli to nie byl on to jest to nieistotne, akumulator ten wystarczal na 2 miesiace z tego co pamietam. Takie rozwiazanie mysle ze tez jest ok

Ogolnie jesli masz takie slabe swiatla to zle cie widac. Serio, zapalone swiatla bardzo pomagaja w zobaczeniu pojazu na drodze. Nie jest ten przepis bo tak sie chcialo tylko to faktycznie pomaga

Zajrzyj do mojego zippa Smile

Mój BikePics
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 29-01-2016 02:39:39 przez Latos.)
29-01-2016 02:37:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Dawdzio Offline
Hold my mustache!
Moderatorzy


Liczba postów: 2,566
Imię: Dawid
Skąd: Chojnów (DLE)
Pojazd: Inny Romet
Post: #4
RE: Słabsze światło przednie
Rzeczywiście nie napisałem dokładnie o co chodzi, coś nie mogłem zebrać myśli. Już się poprawiam.

Chodzi o Komara 2350. Jako, że i tak muszę przerobić instalację z powodu dodania stacyjki w lampie zamiast włącznika i kierunkowskazów, a więc i przełącznika zespolonego, dołożyłbym jeszcze jeden przełącznik. Nowy włącznik w lampie (a konkretnie stacyjka) jest dwu pozycyjny, czyli blokowałby tylko odpalanie silnika (tak, pamiętam o przewodach przy silniku). Włączanie świateł byłoby na osobnym przełączniku. W jednej pozycji byłyby normalne światła, dzielone na krótkie i długie, a w drugiej jeden typ świateł (krótkie) i właśnie w tej pozycji prąd do żarówki byłby ograniczony (np. potencjometrem, żeby móc wyregulować moc światła). Światło tylne zostawiam w spokoju.
Zastanawiam się tylko czy będę mógł się legalnie poruszać po drogach publicznych z takim wynalazkiem. Oczywiście słabsze światło włączałbym tylko w dzień i przy dobrych warunkach pogodowych.
29-01-2016 02:40:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Rafku Offline
Drucidruci tu
*


Liczba postów: 1,821
Imię: Rafał
Skąd: Bartoszyce
Pojazd: Romet 50-T-1
Post: #5
RE: Słabsze światło przednie
A na co ci kierunkowskazy w komarze? Jakbyś ich nie umieścił/zrobił, czy to ledowe z WC czy nawet jakieś z ciągnika, to zawsze będzie PGR, bo komar jest wąski i kierunkowskazy pasują do niego jak świni siodło

Mniejsze zużycie żarówki, serio? Nie wiem, 5zł to jest aż tak ogromny wydatek?

Pony 50-M2 '82
Ogar 200 '88
50T1 '80

Komar 2351 '79
Mini ścigacz 50cc
Bemi Cross 110cc
Bashan ATV 150cc
29-01-2016 02:48:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Elektryk Offline
Nowy
*


Liczba postów: 8
Imię: Adam
Skąd: Nowe
Pojazd: Romet Chart
Post: #6
RE: Słabsze światło przednie
Tak jak Latos napisał, światło powinno świecić wyraziście Smile
Nie jest to raczej warte kombinowania, bo w razie kontroli mógłby być to problem. Jeżeli chcesz założyć kierunkowskazy, to pomyśl może o źródle światła LED. Pobierają one mniej mocy niż tradycyjne żarówki, jednak ich koszt jest większy.


Moja Charcinka
29-01-2016 02:52:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Dawdzio Offline
Hold my mustache!
Moderatorzy


Liczba postów: 2,566
Imię: Dawid
Skąd: Chojnów (DLE)
Pojazd: Inny Romet
Post: #7
RE: Słabsze światło przednie
Jeszcze co do zasilania kierunkowskazów. Całość musi być samowystarczalna. Nie wchodzi w grę osobne ładowanie akumulatora, bo zawsze to jest ryzyko utraty kierunkowskazów, jak zapomni się go doładować (co w moim przypadku jest bardzo możliwe). W przyszłości mam w planach przewinięcie cewek lub nawet wymianę całego zapłonu na inny, lepszy, ale na to przyjdzie jeszcze czas.
Dobra, przyznam się, januszuję na żarówce, bo mi jej szkoda Big Grin

Kierunkowskazy będą epokowe, ale przerobione na LEDy. Może nie będą zbytnio pasować (chociaż zrobię co w mojej mocy, żeby pasowały), ale zamierzam jeździć nim na co dzień i kierunkowskazy bardzo ułatwiłyby mi życie.
Mniejsze zużycie żarówki to tzw. efekt uboczny :F Głównie chodzi mi o to, żeby w razie czego mieć zapas prądu (lepiej zapas niż deficyt).
29-01-2016 02:58:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Latos Offline
Sezon trwa cały rok
*


Liczba postów: 2,015
Imię: Kacper
Skąd: Byszewo (CBY)
Pojazd: Inny
Post: #8
Odp: Słabsze światło przednie
Akumulator spokojnie wytrzyma dlugo i nawet jak zapomnisz go naladowac to po prostu nie bedziesz uzywac kierunkow i tyle.
Ogolnie to chvesz teraz sobie zrobic takir jakby pozycyjne swiatlo na dzien tak? Bedzie to niewidoczne i na 100% zatrzyma cie policja za brak swiatel. Do ttego jesli juz zrobisz te kierunkowskazy pod pradnice rometa to bedzie ci swiatlo przygasalo a kierubki nie beda swiecic jak nalezy. Polecam albo osrac kierunki, albo caly nowy stator, albo instalacja bez ladowania

Zajrzyj do mojego zippa Smile

Mój BikePics
29-01-2016 03:08:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Dawdzio Offline
Hold my mustache!
Moderatorzy


Liczba postów: 2,566
Imię: Dawid
Skąd: Chojnów (DLE)
Pojazd: Inny Romet
Post: #9
RE: Słabsze światło przednie
Pomysł mi się spodobał, bo jeszcze kilka lat temu można było jeździć bez świateł w dzień i było dobrze (pamiętam nawet jak jakiś rok po wprowadzeniu nakazu jazdy z włączonymi światłami w telewizji pokazywali wykres, że pomimo świateł liczba wypadków wzrosła). Świecić miałoby dobrze, ale nie z pełną mocą. A co do zwracania uwagi, jadąc (jako pasażer) podczas zbliżania się do motorowerzysty (a konkretnie
skuterowca :F ) pierwsze na co zwróciłem uwagę to była kamizelka odblaskowa i moim zdaniem ona daje o wiele więcej niż jakiekolwiek światła, szczególnie te biedne Rometowskie w dzień, szczególnie słoneczny, letni (a o takim myślę). Wiadomo, że podczas mgły, deszczu, itp. włączałbym normalne. Z tymi chodzi mi tylko o to, żeby spełniać przepisy.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 29-01-2016 03:22:05 przez Dawdzio.)
29-01-2016 03:17:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości


Forum by Tomasso94 2010 - 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
POMÓŻ W UTRZYMANIU FORUM!

Zaloguj do Poczty
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
Długość linki sprzęgła
Ostatni post: pitus74
Dzisiaj 22:16:00
» Odpowiedzi: 7
» Wyświetleń: 2968
Projekt Romet Dzik Enduro...
Ostatni post: krystian276
Dzisiaj 22:01:34
» Odpowiedzi: 476
» Wyświetleń: 165774
Witam .
Ostatni post: Debesta
Dzisiaj 21:06:58
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 93
Iskrownik/Stator Romet St...
Ostatni post: miszel
Dzisiaj 16:09:54
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 24
Numery karterów S38 B4
Ostatni post: Piotrekdriver1
Dzisiaj 16:01:47
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 50
Pegaz 750 - kolejny Robak
Ostatni post: Jaca
Dzisiaj 07:55:14
» Odpowiedzi: 152
» Wyświetleń: 53808
Koło komar 2350 brak stab...
Ostatni post: Kacper_R
Dzisiaj 02:07:00
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 39
Filtr oleju zamiennik do ...
Ostatni post: Gucio76
Dzisiaj 01:56:31
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 31
Instalacja Romet Chart
Ostatni post: wkzarci
Dzisiaj 00:53:33
» Odpowiedzi: 15
» Wyświetleń: 556
Ogar 200 88r. Mandaryna
Ostatni post: romek
Wczoraj 23:56:47
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 268
205A
Ostatni post: romek
Wczoraj 21:16:30
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 85
Replika Prototypu Romet M...
Ostatni post: romek
Wczoraj 21:12:06
» Odpowiedzi: 112
» Wyświetleń: 52067
Renowacja obręczy - jak l...
Ostatni post: romek
Wczoraj 21:09:57
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 108
Kto z Małopolski, okolic ...
Ostatni post: Elektronik
Wczoraj 20:04:19
» Odpowiedzi: 30
» Wyświetleń: 10895
Kupię ramę z papierem do ...
Ostatni post: kamil661
26-03-2024 20:51:41
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 62

Reklama