Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
Opel Astra G by Adi
Autor Wiadomość
Adi Offline
Yyyy... ja?
*


Liczba postów: 691
Imię: Adrian
Skąd: Bydgoszcz (Fordon)
Pojazd: Romet Ogar 205
Post: #1
Opel Astra G by Adi
Witajcie.
Jako, że zbyt często się tu nie udzielam tylko biernie przeglądam forum (wiąże się to poniekąd z obecnym brakiem jednośladu) to postanowiłem napisać chociaż w tym dziale. Wątek ma być głównie poświęcony mojemu obecnemu autu, jednakże z sentymentu wspomnę także o początkach...
Oczywiście jak każdy lub większość z was zaczynałem od jednośladów, potem po dłuższym braku pojazdu i zrobieniu prawka nadszedł czas na auto. Wybór był prosty. Auto miało być małe i tanie w utrzymaniu.
Tak oto 1.08.2014r. zakupiłem Corsę B 1.0 1997:

Zdjęcie przedstawia auto po roku od zakupu. A w tym czasie sporo się działo Po zakupie trzeba było poszpachlować maskę i wymienić błotnik oraz pomalować bo były dziury. Po tych zabiegach w listopadzie 2014 roku naprawione elementy znów trzeba było wymieniać (baba wymusiła pierwszeństwo).

Na następny dzień po oględzinach przez rzeczoznawce:

Potrzebowałem auta na szybko dlatego wygląd nie miał znaczenia, a liczył się czas. Kupiłem elementy, które były najbliżej i w miarę przystępnej cenie. Potem na spokojnie zamówiłem sobie elementy pod kolor bo cenowo wychodziło podobnie jak malowanie i w efekcie wyglądał jak powyżej (pierwsze zdjęcie).
Latem 2015r. zrobiłem blacharkę (wyspawany cały tył auta, podłoga i konserwacja). Zdjęciami już nie będę zanudzał z tych zabiegów.
No i tak jeździłem (oczywiście wymieniałem tam jakieś inne drobiazgi i nie tylko ale nie zmieniało to wizualki auta) do 29.10.2015r kiedy to koleś postanowił mi wymusić pierwszeństwo:


A tutaj link do filmiku z wypadku nagrany wideo rejestratorem.
Tak zakończył się pewien etap w moim życiu motoryzacyjnym a sentyment do pierwszego auta pozostanie na wieki. Czas na bohaterkę tego wątku Smile.
Po uzbieraniu odpowiednich funduszy i upływie prawie miesiąca jeżdżenia komunikacją miejską czas na kolejne auto. Zastanawiałem się między japońcem a niemcem no i jak tytuł wątku mówi padło znów na niemca. Przede wszystkim ze względu na tańszy koszt utrzymania. Bo o ile spalanie podobne to części do japońców trochę droższe.
No i tak dnia 22.11.2015r. zakupiłem Astrę G 1.4 16v 90km rok 1999.
Tutaj jeszcze zdjęcie zrobione przez poprzedniego właściciela:

A tu już u mnie po około 2 tygodniach:

Wizualnie do chwili obecnej nic się nie zmieniło.
Autem od 99r. do marca 2015r. jeździł jeden właściciel (starszy gościu), natomiast od marca do listopada auto było w posiadaniu wnuka pierwszego właściciela, od którego odkupiłem auto. Już w dniu zakupu mniej więcej wiedziałem co trzeba wymienić.
Więc po miesiącu nic nie robienia części zaczęły upominać się same o siebie. W przerwie pomiędzy świętami a sylwestrem trzeba było wymienić sprzęgło. Tarcza była oryginalna GM i w sumie to jej już prawie nie było natomiast docisk był już wymieniany na Valeo ale już zaczynał pękać.
W najbliższym czasie bo już za tydzień - dwa bierzemy się za rozrząd bo nie wiadomo kiedy był wymieniany. A na wiosnę trzeba przejrzeć blacharkę. Z grubsza widać, że zakonserwowany i prawdopodobnie po wymianie progów. Na pewno trzeba będzie zrobić wstawkę w tylnym nadkolu bo jest dziura no i reperaturka tylnego błotnika bo bąble wychodzą.
Z takich mniejszych i tańszych prac do zrobienia to łączniki stabilizatora bo skrzeczą na "policjantach" i dziurach. Oraz coś z tyłu puka ale to trzeba jeszcze zlokalizować co. No i odświeżenia lamp przednich bo wiadomo jak to plastikowe klosze... Tak jak widać auto ma brewki (zarówno z tyłu i z przodu), niestety są one namalowane na lampie. Nie lubię brewek, ale te wyglądają nawet w miarę. Tak więc to na razie tyle Smile . W miarę jakichkolwiek zmian będę starał się o tym pisać.

Części-allegro tutaj
lub tutaj Smile
10-01-2016 16:26:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Reklama
Lagoon Offline
Pomocny użytkownik


Liczba postów: 604
Imię: Michał
Skąd: Płock
Pojazd: Inny
Post: #2
RE: Opel Astra G by Adi
Ciekawa historia Wink Blachy konkretnie lecą z tego co mówisz, ale swoje lata już ma. Jakie wyposażenie? Jakieś zmiany w wyglądzie planujesz?

Już nie chcę żadnych pilarek
Witam!
Zrobię dobrze cylindrom. Zainteresowany?Pisz PW!



https://www.facebook.com/porting.studio/
10-01-2016 21:52:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Błażej Offline
Zawodowiec
*


Liczba postów: 2,534
Imię: Błażej
Skąd: Skarżysko-Kamienna
Pojazd: Inny
Post: #3
RE: Opel Astra G by Adi
Fajny filmik. Jak łatwo to autko poleciało na bok i się obróciło, aż nie wygląda realnie Big Grin
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-01-2016 21:57:45 przez Błażej.)
10-01-2016 21:57:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
raterro Offline
Zapalony mechanik
*


Liczba postów: 960
Imię: Andrzej
Skąd: Okolice Łańcuta
Pojazd: Inny
Post: #4
RE: Opel Astra G by Adi
Coś masz pecha z tym pierwszeństwem :F

Mój AWO Simson Sport 1959r.

KTO MA AWO JEŹDZI KLAWO
10-01-2016 21:58:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
tipowg Offline
Uczeń
*


Liczba postów: 288
Imię: Łukasz
Skąd: Garwolin
Pojazd: Inny
Post: #5
RE: Opel Astra G by Adi
Nie tylko on ma pecha z pierwszeństwem. Z tydzień temu wyjechałem Beti do sklepu na zakupy koleś wymusił pierwszeństwo, wracam z zakupów inny idiota wymusza. Pod blokiem jak wysiadłem z auta i je zamknąłem powiedziałem sobie ze już dzisiaj nie jeżdżę bo 3 raz nie wyhamuję a szkoda mi Beti.

W piątek też miałem idiotę z podporządkowanej, ślisko jak diabli, on się patrzy patrzy i jak dojeżdżam wyjeżdża. Noż miałem złamać zasadę "ratować autko" i porostu przy****ić w idiotę. Ale mi przeszło i udało się na lodzie uciec.

Adi w sumie fajne autko. Teraz strasznie zimno ale jak masz możliwość albo zrobi się ciepło zabezpiecz nawet zwykłym biteksem. I zwróć uwagę na wlew paliwa. Tam nie ma żadnej osłony od strony nadkola i to miejsce najszybciej leci.
Jakie kolwiek zabezpieczenie jest lepsze niż żadne.
Zresztą mówi się że lepiej kupić autko z padniętym sinikiem niż padnięta blacharką. Dlaczego....bo silnik zrobisz i będzie śmigać a blacharka to kosztowny i nie do końca ogarnięty temat.

KOMAR 2350 - 1976r - z papierami
Romet 50T1(50TS) - 1979r- z papierami od 1 właściciela
Riga 13 - 1982 - rower z silnikiem
Mz ES150 - 1963 - brak papiera tylko umowa
Mz ES250 - 1971 - z papierami
WSK125 - 1983 - z papierami i rachunkiem zakupu z GS-u
10-01-2016 22:48:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Adi Offline
Yyyy... ja?
*


Liczba postów: 691
Imię: Adrian
Skąd: Bydgoszcz (Fordon)
Pojazd: Romet Ogar 205
Post: #6
RE: Opel Astra G by Adi
(10-01-2016 21:52:33)Lagoon napisał(a):  Ciekawa historia Wink Blachy konkretnie lecą z tego co mówisz, ale swoje lata już ma. Jakie wyposażenie? Jakieś zmiany w wyglądzie planujesz?

W sumie w porównaniu z tym co było w corsie to blachy cycuś glancuś. Dziurka w nadkolu będzie robiona tylko zapobiegawczo, gdybym nie miał sprzętu to bym nawet za to się nie brał. Natomiast co do błotnika to jest mały kawałek, który w sumie też mógłby poczekać, ale lepiej wymienić wcześniej kawałek niż potem pół blacharki.
Wyposażenie w sumie standardowe (centralny zamek, wspomaganie) bo stwierdziłem, że nie potrzebne mi jest nic więcej. Czym więcej napchane elektryki/elektroniki tym więcej do roboty.
W wyglądzie za dużo nie będę zmieniał. Na lato wlecą jakieś aluski zapewne (jestem na etapie poszukiwawczym, jak nie znajdę jakiś spoko za spoko hajs to zostanie stal) no i przy okazji polerki lamp od zewnątrz rozbiorę je sobie i ramkę na czarno pomaluje bo nawet spoko efekt to daje.

(10-01-2016 21:57:34)Błażej napisał(a):  Fajny filmik. Jak łatwo to autko poleciało na bok i się obróciło, aż nie wygląda realnie Big Grin

Jak koleś wyjeżdżał nie było czasu by zahamować, jedyne co zdążyłem zrobić to odbiłem lekko w lewo bo zapewne wpakowałbym się prosto w drzwi kierowcy i już z kierowcą tamtego auta nie byłoby tak kolorowo. Sam się dziwiłem i dziwie do tej pory, że przy takiej prędkości i takim niewielkim uderzeniu można polecieć na dach, a jednak...

(10-01-2016 21:58:54)raterro napisał(a):  Coś masz pecha z tym pierwszeństwem :F

Po prostu ludzie nie potrafią jeździć... 2 razy nie udało się temu zapobiec, a w sumie w Bydgoszczy to codziennie po kilka razy ktoś ci wymusza.

(10-01-2016 22:48:51)tipowg napisał(a):  Nie tylko on ma pecha z pierwszeństwem. Z tydzień temu wyjechałem Beti do sklepu na zakupy koleś wymusił pierwszeństwo, wracam z zakupów inny idiota wymusza. Pod blokiem jak wysiadłem z auta i je zamknąłem powiedziałem sobie ze już dzisiaj nie jeżdżę bo 3 raz nie wyhamuję a szkoda mi Beti.

W piątek też miałem idiotę z podporządkowanej, ślisko jak diabli, on się patrzy patrzy i jak dojeżdżam wyjeżdża. Noż miałem złamać zasadę "ratować autko" i porostu przy****ić w idiotę. Ale mi przeszło i udało się na lodzie uciec.

Adi w sumie fajne autko. Teraz strasznie zimno ale jak masz możliwość albo zrobi się ciepło zabezpiecz nawet zwykłym biteksem. I zwróć uwagę na wlew paliwa. Tam nie ma żadnej osłony od strony nadkola i to miejsce najszybciej leci.
Jakie kolwiek zabezpieczenie jest lepsze niż żadne.
Zresztą mówi się że lepiej kupić autko z padniętym sinikiem niż padnięta blacharką. Dlaczego....bo silnik zrobisz i będzie śmigać a blacharka to kosztowny i nie do końca ogarnięty temat.

Nie zawsze niestety idzie wyhamować, a takich idiotów coraz więcej na drodze, dlatego pierwsze co zrobiłem po wypadku zakupiłem drugą kamerkę bo tamta się uszkodziła.
Co do blacharki to poprzedni właściciel coś tam zabezpieczał niby i w sumie jak miałem go na kanale przy wymianie sprzęgła to nie wygląda od spodu źle, ale wiadomo na wiosnę zrobi się po swojemu. Generalnie blacharka nie jest taka droga jak się ma brata blacharza Big Grin gorzej potem z malowaniem, bo o ile z całym elementem damy radę to jak po kawałku malować to lipa z przejściami.

Części-allegro tutaj
lub tutaj Smile
11-01-2016 19:44:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości


Forum by Tomasso94 2010 - 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
POMÓŻ W UTRZYMANIU FORUM!

Zaloguj do Poczty
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
Witam .
Ostatni post: Elektronik
Dzisiaj 16:46:04
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 130
Romet sprint z 1975
Ostatni post: beta1989
Dzisiaj 14:27:46
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 14
Pręt hamulca Ogar 205
Ostatni post: pitus74
Dzisiaj 09:51:40
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 3202
Długość linki sprzęgła
Ostatni post: pitus74
Wczoraj 22:16:00
» Odpowiedzi: 7
» Wyświetleń: 3007
Projekt Romet Dzik Enduro...
Ostatni post: krystian276
Wczoraj 22:01:34
» Odpowiedzi: 476
» Wyświetleń: 165966
Iskrownik/Stator Romet St...
Ostatni post: miszel
Wczoraj 16:09:54
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 43
Numery karterów S38 B4
Ostatni post: Piotrekdriver1
Wczoraj 16:01:47
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 69
Pegaz 750 - kolejny Robak
Ostatni post: Jaca
Wczoraj 07:55:14
» Odpowiedzi: 152
» Wyświetleń: 53872
Koło komar 2350 brak stab...
Ostatni post: Kacper_R
Wczoraj 02:07:00
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 54
Filtr oleju zamiennik do ...
Ostatni post: Gucio76
Wczoraj 01:56:31
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 40
Instalacja Romet Chart
Ostatni post: wkzarci
Wczoraj 00:53:33
» Odpowiedzi: 15
» Wyświetleń: 571
Ogar 200 88r. Mandaryna
Ostatni post: romek
27-03-2024 23:56:47
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 277
205A
Ostatni post: romek
27-03-2024 21:16:30
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 99
Replika Prototypu Romet M...
Ostatni post: romek
27-03-2024 21:12:06
» Odpowiedzi: 112
» Wyświetleń: 52105
Renowacja obręczy - jak l...
Ostatni post: romek
27-03-2024 21:09:57
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 116

Reklama