Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
Bzyki komarzysta96
Autor Wiadomość
komarzysta96 Offline
Zarejestrowany


Liczba postów: 0
Imię: Dominik
Skąd: Korzeniów
Pojazd: Romet Ogar 205
Post: #1
Bzyki komarzysta96
Witam. W tym temacie opisze moje zakupy. Na razie są w kiepskich stanach, ale to się w przyszłości zmieni. Na razie mam taką taktykę: kupować jak są okazję póki jeszcze ludzie nie powariowali tak jak z wskami. Remontowanie pewnie zacznę jak skończę szkołę. Ostatni rok mi został. Powód? Finanse Smile Robiłbym już dawno ale dopiero na prawko udało mi się odłożyć co w porównaniu do komarów jest ciężkie Smile

Moim pierwszym "motórem" był jakieś 3 lata temu ogar 205. Silnik był uszkodzony, a że był kolegi z nowej klasy ze szkoły to dał mi go, żebym sobie naprawił. Miałem wtedy już sporo części silnikowych do komara. Wymieniłem wałek i tak oto pojechałem po ramę. Ogar wyniósł mnie 100zł. Jeździłem w nim w takim stanie i nie przeszkadzało mi za bardzo, trochę kilometrów dla mnie zrobił pomimo masakrycznego tylnego koła. Niestety bez dokumentów. Po jakimś czasie jak przesiadłem się na wskę miałem kryzys i udało mi się sprzedać silnik za 240zł. Póki co to rama jest goła bez silnika, ale wystarczą mi połówki i mam silnik. A nawet kilka bo mam trochę tych klamotów. Mam cztery komplety karterów i w każdym komplecie lewy jest uszkodzony.







Drugim pojazdem był ogar 205 czerwony. Z racji, że kolega dostał go uszkodzonego to naprawiłem mu go, żeby razem śmigać. Po jakimś czasie zepsuł mu się, znów choinka poszła. Coś wadliwego w tym silniku jest. Odstawił go do garażu i za nic nie chciał sprzedać ze względu, że to prezent od wujka. Ale nie odpuszczałem i wiedziałem, że zmięknie. Po jakimś czasie jego brat kupił auto. Potrzebował miejsce w małym garażu i tak oto za 100zł kupiłem drugiego. Dokumenty na pewno ma jego wujek ale za nic w świecie nie da. Pewnie boi się, że może będzie musiał za coś płacić.. A blachy mam. Ogór w stanie dobrym z plusem nawet.



Z racji tego, że zawsze mi się marzył sztywniak, lub coś podobnego, ważne że komar to szukałem okazji. Pewien młodszy kolega miał takowego. Ale raz chciał sprzedać a raz nie. W końcu pewnego wieczora udało się go kupić. Dałem 50 zł. Oczywiście bez dokumentów. Siedzenia już nie mam, a bak który jest na zdjęciu sprzedałem za 50zł tak przypadkiem. I tak miał kranik zaspawany. Trochę inaczej wygląda niż po zakupie. Troszkę bardziej. Najlepsze jest to, że poszedłem go oglądać. Przyprowadzam do domu i pomyślałem. Ciekawe czy chociaż obróci wałem. Komar stał pod chmurką bez świecy. Kopnąłem i zacząłem się smiać bo nie nic z tego kopnięcia nie wyszło. Nalałem nafty i na drugi dzień tłok puścił z rdzy. Silnik jak się okazało w połówce miał dziurę, którą spawacz później kiepsko zaspawał i połówka poszła do wyrzucenia. Na samym początku chcę odnowić tego komara. I będę szukał tylko komarów. Moje marzenie to wiśniowy kolor z kremowymi linkami i manetkami.







Potem dostałem od brata wskę. To znaczy ramę i silnik który dostał w częściach przy innym motórze. Wyczyściłem silnik, w remont włożyłem 300zł i było warto. Mocniejszej chyba nie widziałem, nie jeździłem. Wyglądem nie powalała ale po odkręceniu manetki szła lekko na koło. Rama widać była malowana pędzlem. Bez dokumentów.







Kolejnym pojazdem jest jawa 350 TS. Wymieniłem wieśkę na jawę. Jawa nie odpalała. Wyczyściłem gaźnik, sprzęgła nie było. Trochę dziwne to było bo wałek wydawał się za krótki. Musiałem rozpołowić silnik. Przy okazji wymieniłem łożyska. Założyłem sprzęgło od cezety, przerobiłem prostownik na 9D co dało lepsze ładowanie przy niższych obrotach. Rama jak to w każdym moim pojeździe brzydka. Brak funduszy na malowanie, sam nie mam czym. Sprayem szkoda wydatków a kompresora nie mam. Najchętniej to sprzedałbym jawę za 850zł ewentualnie wymienił na coś z motórami Smile





W planach mam kupić jawkę mustanga. Za 100zł. Łożysko na korbie do wymiany. Silnik w częściach. Papiery być może do niej bym miał bo kiedyś była dalszego sąsiada. No i jeszcze znajomy ma pozostałości po ogarach. I ramę bez kierownicy. Mówił, że sprzeda za grosze ale nie powiedział za ile. Czekam aż sprzedam jawę i pojadę po to. Jak się jeszcze wypogodzi, przestanie padać to dodam troszkę aktualne zdjęcia motórów.

Ponadto posiadam jeszcze coś tam z unitry. Altusy 75 do regeneracji ale w rodzinie od nowości. Kolumny ZG 603. Unitra at9100, jeden sprawny drugi dawca który w rodzinie od nowości. Eltron zg 603. I parę radyjek.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-11-2015 23:59:10 przez komarzysta96.)
08-11-2015 23:58:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Reklama
Odrestaurator Offline
Majster
Moderatorzy


Liczba postów: 3,256
Imię: Szymon
Skąd: Knurów
Pojazd: Inny
Post: #2
RE: Bzyki komarzysta96
Dobre bazy do renowacji. A co to za wsk się kryje przy ścianie na zdjęciu z komarkiem? taka zielona? Marzy mi się taki wiejski sprzęt kaskaderski xD.
* popraw zdjęcia z komarem
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-11-2015 00:08:24 przez Odrestaurator.)
09-11-2015 00:06:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
komarzysta96 Offline
Zarejestrowany


Liczba postów: 0
Imię: Dominik
Skąd: Korzeniów
Pojazd: Romet Ogar 205
Post: #3
RE: Bzyki komarzysta96
Jak zielone to albo ten komar albo mini cross Smile Kiedyś to zrobię jak pójdę do pracy. Jak miałem kryzys ale ja się za bardzo przywiązuje i mi szkoda. Będę trzymał i zbierał dalejSmile WSK to było coś Smile

Wysłane z mojego GT-I8190 przy użyciu Tapatalka
09-11-2015 00:09:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
komarzysta96 Offline
Zarejestrowany


Liczba postów: 0
Imię: Dominik
Skąd: Korzeniów
Pojazd: Romet Ogar 205
Post: #4
Bzyki komarzysta96
Z grubsza podczyściłem wahacz. Mam dwa. Brakło krążków.

Wysłane z mojego GT-I8190 przy użyciu Tapatalka
09-11-2015 13:32:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości


Forum by Tomasso94 2010 - 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
POMÓŻ W UTRZYMANIU FORUM!

Zaloguj do Poczty
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
Witam .
Ostatni post: Elektronik
Dzisiaj 16:46:04
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 130
Romet sprint z 1975
Ostatni post: beta1989
Dzisiaj 14:27:46
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 14
Pręt hamulca Ogar 205
Ostatni post: pitus74
Dzisiaj 09:51:40
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 3202
Długość linki sprzęgła
Ostatni post: pitus74
Wczoraj 22:16:00
» Odpowiedzi: 7
» Wyświetleń: 3007
Projekt Romet Dzik Enduro...
Ostatni post: krystian276
Wczoraj 22:01:34
» Odpowiedzi: 476
» Wyświetleń: 165965
Iskrownik/Stator Romet St...
Ostatni post: miszel
Wczoraj 16:09:54
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 43
Numery karterów S38 B4
Ostatni post: Piotrekdriver1
Wczoraj 16:01:47
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 69
Pegaz 750 - kolejny Robak
Ostatni post: Jaca
Wczoraj 07:55:14
» Odpowiedzi: 152
» Wyświetleń: 53872
Koło komar 2350 brak stab...
Ostatni post: Kacper_R
Wczoraj 02:07:00
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 54
Filtr oleju zamiennik do ...
Ostatni post: Gucio76
Wczoraj 01:56:31
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 40
Instalacja Romet Chart
Ostatni post: wkzarci
Wczoraj 00:53:33
» Odpowiedzi: 15
» Wyświetleń: 571
Ogar 200 88r. Mandaryna
Ostatni post: romek
27-03-2024 23:56:47
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 277
205A
Ostatni post: romek
27-03-2024 21:16:30
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 99
Replika Prototypu Romet M...
Ostatni post: romek
27-03-2024 21:12:06
» Odpowiedzi: 112
» Wyświetleń: 52105
Renowacja obręczy - jak l...
Ostatni post: romek
27-03-2024 21:09:57
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 116

Reklama