Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
Motorynka reaktyvacja by Hvil
Autor Wiadomość
hvil Offline
Technik
*


Liczba postów: 755
Imię: Piotr
Skąd: LU
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #46
RE: Motorynka reaktyvacja by Hvil
A jak rozwiercę wewnętrzne tulejki jak sprężyny nadal tkwią w widełkach?
07-10-2015 21:12:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Reklama
amin Offline
Banned


Liczba postów: 373
Imię: Mondry
Skąd: Z Mondrowni
Pojazd: Inny
Post: #47
RE: Motorynka reaktyvacja by Hvil
Rusz łepetyną i wymyśl jakiś pręt, może płaskownik, żeby złapać tą sprężynę i wykręcić. Już byś to dawno zrobił, ale nie, trzeba się pożalić.
07-10-2015 23:27:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 1 osoba postawiła piwo amin za ten post.
joozek Offline
senior


Liczba postów: 2,394
Imię: Józek
Skąd: Lubin
Pojazd: Inny
Post: #48
RE: Motorynka reaktyvacja by Hvil
Kolega wyżej, dobrze Ci napisał ... dłuższy pręt np fi 12 sklepać z jednej strony na płasko i oszlifować lekko boki, na wzór dużego wkrętaka płaskiego tak by po wkręceniu w sprężynę, dał się zablokować. Potem w lewą stronę i powinno dać się wykręcić. Moja rada, zamocuj najpierw ten pręt w imadle, pionowo, a widełki nałóż od góry, możesz też je nabić na ten pręt, samym ciężarem widełek. Jak poczujesz, że się zablokował w sprężynie, kręcisz całymi widełkami w lewo - dwoma rękoma, powinno pójść. UWAGA - naprężona sprężyna może odbić całymi widełkami w prawo, więc myśl, abyś nie dostał nimi w głowę, ew byś nie narobił sobie siniaków Big Grin
Powodzenia

Denerwować się, to tracić własne zdrowie z powodu cudzej głupoty
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-10-2015 23:43:32 przez joozek.)
07-10-2015 23:43:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
kadetmen Offline
Mechanik
*


Liczba postów: 1,150
Imię: Michał
Skąd: -
Pojazd: Inny
Post: #49
RE: Motorynka reaktyvacja by Hvil
Można też roziągnąć spręzynę tak aby wystawała na zewnątrz i sobie ją po prostu wykręcić jakimiś kombinerkami ... ze sprężyny oczywiśćie nic dobrego nie zostanie,ale metoda skuteczna .
08-10-2015 18:35:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
hvil Offline
Technik
*


Liczba postów: 755
Imię: Piotr
Skąd: LU
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #50
RE: Motorynka reaktyvacja by Hvil
Nie wiem, jak trzeba to ciągnąć by ona się rozciągnęła aż do dołu widełek. Ale dzięki! Spróbuję tematu z "mega wkrętakiem"
10-10-2015 02:19:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
hvil Offline
Technik
*


Liczba postów: 755
Imię: Piotr
Skąd: LU
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #51
RE: Motorynka reaktyvacja by Hvil
Dzisiaj wykonałem skok milowy w pracach nad motorynką. Pozostało już tylko zamontować silnik. Wszystko na swoim miejscu poza silnikiem wiązką i lampą przód.

Dokupiłem tą śrubkę z kulką co ma niby regulować biegi, wkręcana od dołu pod manetkę, ale o dupę to potłuc, ta kulka za mały ma skok, i albo nie wyczuwa się tych punktów, albo zaczyna śrubka trzeć o manetkę. Słabo to rozwiązali. Mam jeszcze jedną manetkę zmiany biegów, spróbuję zrobić przeróbkę na własny pomysł, z większą śrubą i kulką większą.

Podczas prac nie obyło się bez strat, przy zakładaniu tylnego plastiku tego dużego czarnego, strzelił mi w miejscu gdzie wchodzi pod taką blachę za siedzeniem, ale poxipol i ścisk czynią cuda.

Koledzy mam 3 pytanie:
1. Jak wymontowuje się stary typ stacyjki z lampy? Nie suwak tylko taki pseudo kluczyk?
2. Czemu klamka hamulca przedniego ma różnej średnicy otwór na śrubę trzymającą ją do menetki? Górny duży, dolny malutki, w efekcie czego, klamka lata strasznie jak dobrałem śrubkę pasującą do mniejszej średnicy. Czy to trzeba rozwiercić na róno, czy tam coś ambitniejszego idzie niż zwykła śrubka?
3.Ma ktoś tylny schowek, ten pod błotnik do sprzedania?
11-10-2015 22:43:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
joozek Offline
senior


Liczba postów: 2,394
Imię: Józek
Skąd: Lubin
Pojazd: Inny
Post: #52
RE: Motorynka reaktyvacja by Hvil
Piotrze
Po pierwsze ... poradziłeś sobie ze sprężyną?
Po drugie ... czy ta kulka w śrubie dociskowej manetki zmiany biegów w ogóle ma skok, tzn czy chowa się do środka? Ona nie ma być dokręcona do tych otworów w manetce, a jedynie ją ustalać, razem z grzebieniem zmieniacza biegów o manetkę klamki sprzęgła.
Po trzecie ... klamka hamulca przedniego jest montowana na specjalnej śrubie z tulejką prowadzącą fi 6 mm i krótkim gwintem M5, dlatego wsadzasz ją od góry w większy otwór, a na dole wkręcasz w ten mniejszy otwór który powinien mieć gwint M5. Na końcu od dołu kontrujesz to nakrętką M5.
Po czwarte ... schowka niestety nie mam do sprzedania Big Grin

Denerwować się, to tracić własne zdrowie z powodu cudzej głupoty
11-10-2015 23:01:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
hvil Offline
Technik
*


Liczba postów: 755
Imię: Piotr
Skąd: LU
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #53
RE: Motorynka reaktyvacja by Hvil
Józku bardzo Ci dziękuję za odpowiedzi, problem w tym, że przez manetkę otwór też jest większy niż dolny otwór klamki i mi lata to wszystko:-) Ale sobie po prostu przewiercę albo tak jak mówisz dam tulejeczkę 6mm.

No tą kulką się bawiłem na prawo i lewo i mi się to nie podoba, ciężko ustawić, w moim przypadku, dobrze ustawione czasem blokuje się całkiem. Pomodzę z drugim korpusem większą śrubkę home made, tą co mam jest nóweczka, ze sklepu.

Sprężynę udaję, że nie widzę problemu, puki mam zapał idę dalej, na końcu wyciągnę koło i poprawię przednią zawiechę.

Dzięki Kolego za rady!!
11-10-2015 23:43:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Quake96 Offline
Zielono mi :D
Moderatorzy


Liczba postów: 2,757
Imię: Piotr
Skąd: Bydgoszcz
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #54
RE: Motorynka reaktyvacja by Hvil
Cytat:1. Jak wymontowuje się stary typ stacyjki z lampy? Nie suwak tylko taki pseudo kluczyk?

O ile dobrze pamiętam to u góry stacyjki, pod przełącznikiem jest zakrętka, którą trzeba odkręcić. Tylko nie wiem czy żeby mieć do niej dostęp nie musisz najpierw zdjąć przełącznika. Aby to zrobić, trzeba chyba zdjąć zabezpieczenie które jest na dole.

- Patrz pan, ale ciśnie tą jawką, no wariat!
- Ale panie, to dopiero drugi bieg się kończy...


"Skończyło się jak Bruce Lee, czy misja w kosmodromach
Nie nagra tego Grundig czy Unitra Diora...."
12-10-2015 00:00:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
hvil Offline
Technik
*


Liczba postów: 755
Imię: Piotr
Skąd: LU
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #55
RE: Motorynka reaktyvacja by Hvil
Lampa już pomalowana, czeka na ramkę reflektora.
No i niestety musiałem kupić nowy tłumik do motorynki, by miał miejsce na tą osłonkę.

Dzisiaj dużo się zmieniło, wydech na miejscu, silnik wsadzony, tylko kolanko zamontować i łańcuch i można palić.

Silnik jaki wsadziłem, może wizualnie nie pasuje do tak odnowionej motorynki (cały zasyfiony błotem i bez remontu, a bankowo wymaga conajmniej szlifu) ale silnik ten jeździł i palił na moich oczach. Więc teraz też winien ruszyć.

Mam do niego jeszcze funkiel sztuka jednostkę napędową - błyszcząca, sprzedawca sąsiadkę zastawiał, że sam remonta strzelił od zera na niemieckich częśćiach z DDR i silnik bankowo po wsadzeniu w ramę zajara. Ja jednak na razie będę polegał na starym ale sprawdzonym serduchu, a ten w wolnej chwili potestuję na stole. Jak będzie sprawny się podmieni.

I na końcu pytanko, jak zdejmę tylko koło magnesowe to zapłon i tak trzeba będzie od nowa ustawiać?

Poniżej kilka fotek jeszcze bez tłumika i silnika:
   
   
   
   

P.s. Tak wiem, lampę tylną do góry nogami zamontowałem....
19-10-2015 00:53:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
knypas Offline
Nowy
*


Liczba postów: 63
Imię: Łukasz
Skąd: Dynów
Pojazd: Inny
Post: #56
RE: Motorynka reaktyvacja by Hvil
Jak zdejmiesz magneto i nie będziesz ruszał nic przy iskrowniku, to nie będziesz musiał nic ustawiać Wink

W stajni:

- Pony 301 88'
- Pony M3 85'
- Pony M2 87'
- Pony M2 88'
- Pony M2 86
- Komar 2320 sztywniak 70'
- WSK M06B3 73'
- WSK M06 58'
- WSK M06B3 85'
- Passat B5 00'
19-10-2015 11:00:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
jurek_j Offline
Technik
*


Liczba postów: 838
Imię: J
Skąd: FGW
Pojazd: Romet Kadet
Post: #57
RE: Motorynka reaktyvacja by Hvil
Łe, klakson masz panie prima sort. Jakie wydumałeś mocowanie?
19-10-2015 19:54:48
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
hvil Offline
Technik
*


Liczba postów: 755
Imię: Piotr
Skąd: LU
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #58
RE: Motorynka reaktyvacja by Hvil
Jurek_j, klakson kupiłem od kogoś z foruma, za uczciwy pieniądz był i działa z elektryką bezakumulatorową i już po renowacji to wziąłem. :-)

A jeśli chodzi o mocowanie, no on miał standardowe mocowanie, blaszkę z tyłu, poszukałem, pomyślałem i w dolnej półce znalazłem dziurkę, w imadle tylko przekrzywiłem mocowanie proste klaksonu w literkę "L" i gotowe.

Mam już wszystko, teraz tylko silnik połączyć kolankiem z tłumikiem, założyć linki i elektrykę, przednią lampę i można śmigać. Jak już się przejadę na tym brudnym silniku choć z raz, to na stół wezmę ten po remoncie śliczny ale nie palony przez mnie i zobaczę czy działa to podmienię :-)

A teraz jeszcze jedno pytanko, ma ktoś fotkę jak się powinno łączyć kolanko z tłumikiem bo chyba mi czegoś brakuje...
19-10-2015 20:47:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
hvil Offline
Technik
*


Liczba postów: 755
Imię: Piotr
Skąd: LU
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #59
RE: Motorynka reaktyvacja by Hvil
Mały update... A szlag by trafił te chińskie zamienniki....

Mały quest...znajdź co tu nie pasuje na zdjęciu..... <patrz załącznik 1>
   
Łot de fak? :klnie: Wydałem na kolanko 60 zł, ale z pół roku temu, to już nie zwrócę.... ale jeśli wszystkie kolanka tak robią, to czemu jeszcze nikt ich nie podpalił? Macie pomysł oco kaman, bo to że nie pasuje to widzę! :mrgreen:

I drugi temacik to elektryka... właśnie ją kładę. Mam dwa pytania:
1. Czy mi przypadkiem nie brakuje wyjścia na kabelek nr 3? I czy tam ma być podłączony kabelek z silnika do gaszenia?
   
2. Skąd w takich silnikach jak s38 wziąć minus?? Plus idzie z silnika czerwonym kabelkiem, niebieski to kabelek od gaszenia, który w pozycji "wyłącz silnik" zwiera na nim plusa. Ale skąd w tym ustrojstwie wziąć masę i minus?! Nie ma tu akumulatora, a silnika nie ma wyjścia minus tylko te dwa kabelki nad magnetem czyli plus i gaszenie.... Please help bo za głupim na to... Dodam, że mój silnik jest na gumowych tulejkach zawieszony i nie przewodzi do ramy.
22-10-2015 22:40:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
kubu355 Offline
Motorynkowy Komarzysta
*


Liczba postów: 526
Imię: Kuba
Skąd: Złotów/Poznań
Pojazd: Romet Komar
Post: #60
RE: Motorynka reaktyvacja by Hvil
Co do kolanka, to jest ono dobre, tylko pod silnik 023, 019 itd, ale nie pod S38, musisz mieć takie kolanko jak w Motorynce M-3 inne nie podejdzie.

22-10-2015 22:43:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości


Forum by Tomasso94 2010 - 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
POMÓŻ W UTRZYMANIU FORUM!

Zaloguj do Poczty
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
Romet Duet - Jaki rocznik...
Ostatni post: Wojtasik
Dzisiaj 12:02:01
» Odpowiedzi: 9
» Wyświetleń: 443
FSM Pinokio z 89 roku
Ostatni post: Wojtasik
Dzisiaj 11:53:57
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 28
Instrukcja komar 2352 i s...
Ostatni post: Debesta
Dzisiaj 00:16:02
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 103
OldtimerBazar Wrocław 7/3...
Ostatni post: Debesta
Dzisiaj 00:13:17
» Odpowiedzi: 38
» Wyświetleń: 16191
Paliwa E10 a silniki dwus...
Ostatni post: Debesta
Dzisiaj 00:05:48
» Odpowiedzi: 38
» Wyświetleń: 10506
Naprawa przełącznika świa...
Ostatni post: Blusik
Dzisiaj 00:01:46
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 69
Wigry 1 z 1976 - szczegół...
Ostatni post: zaz
Wczoraj 23:45:30
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 123
Hej Rometowcy, pozdrowien...
Ostatni post: wigryman
22-04-2024 20:50:51
» Odpowiedzi: 7
» Wyświetleń: 162
Renowacja kół komar 2320 ...
Ostatni post: joozek
22-04-2024 20:12:22
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 112
Części 50-T/TS-1: zbiorni...
Ostatni post: gladiator_86
21-04-2024 22:08:17
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 1030
Zapłon CDI
Ostatni post: Norweski Zomowiec
21-04-2024 21:53:44
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 94
Cześć
Ostatni post: Arsonn13
21-04-2024 21:20:32
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 62
Regeneracja gwintu na wyd...
Ostatni post: elmer
20-04-2024 23:19:20
» Odpowiedzi: 27
» Wyświetleń: 17656
Romet Chart 210
Ostatni post: elmer
20-04-2024 23:15:41
» Odpowiedzi: 12
» Wyświetleń: 1115
Motorynka M3 by Decuu
Ostatni post: romek
20-04-2024 20:09:48
» Odpowiedzi: 71
» Wyświetleń: 16526

Reklama