Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
GR200 / Gienek - by Boszu
Autor Wiadomość
Marwerick Offline
Mechanik
*


Liczba postów: 1,869
Imię: Zbigniew
Skąd: rumia (GWE)
Pojazd: Inny
Post: #46
RE: GR200 / Gienek - by Boszu
tak i 223 był by bez awaryjny jak by słońce przestało krzywo świecić

ja tam nie miałem problemów z platynami i co ciekawe ostatnio mu ustawiałem platynki bo uwaga chodził na praktycznie zamkniętych platynkach ,gażnik to ja mam doby pali tyle ile katalogowo podają i jeszcze nie falują mu obroty i jak jest dobrze silnik wyregulowany to nie ma problemów z cylindrem i jak się do paliwa leje porządny olej a nie popłuczyny z rafinerii .
27-03-2015 00:05:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Reklama
Frycek98 Offline
Zielony
*


Liczba postów: 49
Imię: Szymek
Skąd: RBR
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #47
RE: GR200 / Gienek - by Boszu
Podczas całego mojego życia nie musiałem pchać ogarka do domu. Zawsze można było go naprawić w prowizoryczny sposób i spokojnie sobie wracać.
27-03-2015 00:07:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Boszu Offline
Bo na gumie, latać umie!
*


Liczba postów: 604
Imię: Jacek
Skąd: Kozłówek - Podkarpacie
Pojazd: Inny
Post: #48
RE: GR200 / Gienek - by Boszu
(26-03-2015 23:48:49)jurek_j napisał(a):  Boszu, to nie jest ewenement. Mój znajomy, Leśnik (niektórzy może kojarzą z for o tematyce Jawki) zrobił swoją Jawerką prawie 10kkm w jednym sezonie. I pewnie też nie wymieniał w połowie drogi pierścieni...

Ewenement, to jak silnik trzeba robić co 2-3kkm...

No u mnie regulacja platyn to tak co 500km się odbywała + czyszczenie świecy i drobne regulacje sprzęgła... Gaźnik póki nie zmieniłem na GM12, no to co chwilę coś trzeba było przy nim grzebać, bo kupując nowy za 50zł (tą podróbkę) no to długo się nie najeździła. Wink Bo zaraz obrotów nie trzymał i tylko same problemy z nim były.
I nie mówiąc o tym że z każdego nowego tłoka wypadały zabezpieczenia pierścieni, przez co co ok. 1-2 tyś kilometrów zacierał się silnik. I nie mówiąc też o wadliwym cylindrze tuż przed sprzedażą, który zjadał pierścienie co 500km. I dopiero po zmianie na inny zrobiłem większy przebieg i następnie go sprzedałem.

Jedno co mi się bardzo w 223 podobało to pancerna skrzynia! Jeżdżąc w terenie nie raz bieg poleciał bez sprzęgła i wszystko git działało! I tylko mojemu koledze udało się tą skrzynię tak skończyć że biegi wszystkie już wypadały i ciężko było wbić właściwy bieg.

(27-03-2015 00:05:35)Marwerick napisał(a):  tak i 223 był by bez awaryjny jak by słońce przestało krzywo świecić

ja tam nie miałem problemów z platynami i co ciekawe ostatnio mu ustawiałem platynki bo uwaga chodził na praktycznie zamkniętych platynkach ,gażnik to ja mam doby pali tyle ile katalogowo podają i jeszcze nie falują mu obroty i jak jest dobrze silnik wyregulowany to nie ma problemów z cylindrem i jak się do paliwa leje porządny olej a nie popłuczyny z rafinerii .

Wiesz, u mnie był swego czasu taki bajer, że był luz na łożysku wału. Przez co przerwę miałem znacznie większą. Ale chodził jak należy. I z przerwą w Ogarze to z moich doświadczeń zawsze był problem. Jechać jechał, ale często przerywał i głupiał. I przerwę musiał mieć idealnie ustawioną aby wszystko grało jak należy. Wink
I gaźnik jeżeli jest Czeski, to może obroty jeszcze trzymać. Ale... Nie zmienia to faktu że u mnie spalanie na Jikovie było w granicy 3-3,5l. A po zmianie na GM12 spalanie spadło poniżej 3l... (ok. 2,8l) Spadek mocy nie odczuwalny.


(27-03-2015 00:07:08)Frycek98 napisał(a):  Podczas całego mojego życia nie musiałem pchać ogarka do domu. Zawsze można było go naprawić w prowizoryczny sposób i spokojnie sobie wracać.

To ja swojego do domu pchać często nie musiałem, ale przed domem to się go nie raz tyle o pchałem! Że miałem dość. Tongue

I jeżeli chodzi o prowizorkę, to w ogarze zawsze coś dało się wykombinować... To racja... Tutaj może i jest mały plusik, bo w Chińczyku jak moduł padnie to kappa... Ale, moduły nie padają raczej od tak. Tongue Bo to nie jest część mechaniczna która się zużywa, tylko elektroniczna.

China is POWER!!!
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 27-03-2015 00:16:28 przez Boszu.)
27-03-2015 00:07:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Taśma Offline
Pro
*
Lady


Liczba postów: 3,975
Imię: Mikołaj
Skąd: 1.7km od biurowca
Pojazd: Inny
Post: #49
RE: GR200 / Gienek - by Boszu
Tak słuchając Ciebie to, albo potrafisz wymieniać tylko cylindry i tłoki, albo tylko one sie "psują"/kończą.

Cytat:Bo życie jest za krótkie, aby czekać na iskrę i dwa obroty wału.
27-03-2015 00:32:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Quake96 Offline
Zielono mi :D
Moderatorzy


Liczba postów: 2,757
Imię: Piotr
Skąd: Bydgoszcz
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #50
RE: GR200 / Gienek - by Boszu
Nie, Boszu umie jeszcze grać na akordeonie, choć to raczej niewiele mu pomoże w naprawie :F

- Patrz pan, ale ciśnie tą jawką, no wariat!
- Ale panie, to dopiero drugi bieg się kończy...


"Skończyło się jak Bruce Lee, czy misja w kosmodromach
Nie nagra tego Grundig czy Unitra Diora...."
27-03-2015 00:33:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 1 osoba postawiła piwo Quake96 za ten post.
kokosek Offline
Минск 125
*


Liczba postów: 1,639
Imię: Eryk
Skąd: Łódzkie
Pojazd: Inny
Post: #51
RE: GR200 / Gienek - by Boszu
Temat jest bezsensowny, To jest forum o rometach nie chińczykach, o dzisiejszym romecie nawet nie wspominajcie :F
Ten temat to tak jak by porówynać 223 do multipli...

Tak chińczyk mniej pali jedynie z tym się zgodzę, Tak chińczyk to dawca orgazmów

Dobrze zrobione 223 przejedzie wiele więcej niz 139fmb którę jak ci moto upadnie w bok pęka ci kapa i krzywią się kartery...

Daj se spokój to jest Forum Rometów nie chińczyków, Przyznaje.. gdyby jeszcze jakoś mądrze robili te chińczyki i z lepszych stopów było by ok, ale śmiać mi się chce gdy widzę kible no i nie tylko kible z łamiącymi się ramami.

Jedyny Chińczyk który miał rację bytu według mnie to chińczyk użytk.. "chart2150" Faktycznie potrafił z niego coś zrobić. Chociaż to dalej nie zmienia faktu wykonania

Moje Prace Smile

Simson S51 - Kokosek

Wyprzedaż u Kokoska!
27-03-2015 00:41:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Boszu Offline
Bo na gumie, latać umie!
*


Liczba postów: 604
Imię: Jacek
Skąd: Kozłówek - Podkarpacie
Pojazd: Inny
Post: #52
RE: GR200 / Gienek - by Boszu
(27-03-2015 00:41:31)kokosek napisał(a):  Temat jest bezsensowny, To jest forum o rometach nie chińczykach, o dzisiejszym romecie nawet nie wspominajcie :F
Ten temat to tak jak by porówynać 223 do multipli...

Tak chińczyk mniej pali jedynie z tym się zgodzę, Tak chińczyk to dawca orgazmów

Dobrze zrobione 223 przejedzie wiele więcej niz 139fmb którę jak ci moto upadnie w bok pęka ci kapa i krzywią się kartery...

Daj se spokój to jest Forum Rometów nie chińczyków, Przyznaje.. gdyby jeszcze jakoś mądrze robili te chińczyki i z lepszych stopów było by ok, ale śmiać mi się chce gdy widzę kible no i nie tylko kible z łamiącymi się ramami.

Jedyny Chińczyk który miał rację bytu według mnie to chińczyk użytk.. "chart2150" Faktycznie potrafił z niego coś zrobić. Chociaż to dalej nie zmienia faktu wykonania

Oj, albo mi się wydaje... Albo zżera cię to że byle chińska biegowa 50-tka wyprzedza twojego Ogara jak chce! ^^ (oczywiście w 100% odblokowana)

Ale co do stopów to racja, szału nie ma... Ale silnikiem przecież się nie rzuca! Tongue A w GR200 podnóżki mocowane są właśnie u spodu silnika (nie do ramy) co można powiedzieć że jest trochę wadą, ale i tak wytrzymał z 8 gleb podczas stuntu, zanim silnik pękł. I to pękł dopiero w momencie gdy usilnie próbowałem wkręcić o 1-2mm za długą śrubkę do podnóżek. Ale trochę kleju do amelinium i wszystko wróciło do normy!

A i GR200 to nie kibel... ^^

China is POWER!!!
27-03-2015 04:13:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
kw112 Offline
Chart passione mea, et vita mea
*


Liczba postów: 2,014
Imię: Michał
Skąd: Różyna
Pojazd: Romet Chart
Post: #53
RE: GR200 / Gienek - by Boszu
Boszu, mógłbym ciebie ukarać za wszczynanie kłótni, ale tego nie zrobię, bo mi ciebie po prostu szkoda.

(26-03-2015 22:11:12)Boszu napisał(a):  Ciekaw właśnie jestem, jak długo forum ze mną wytrzyma! ^^

Z tobą czy bez ciebie, co za różnica? Zawsze i wszędzie znajdzie się taki ewenement, który pomimo wieku, w internetach zachowuje się jak dziecko, które pcha palce do kontaktu i woła MAMO! KUPA!

20.08.2012, 20.38 patrzyłem na zegarek- zakup charta 210
Mój Romet Chart 210 nowa edycja!
nikt tak ci nie wytłumaczy jak schemat!
027 bogiem, 023 nałogiem, s38 podstawą, 019 zabawą
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 27-03-2015 08:49:27 przez kw112.)
27-03-2015 08:48:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 3 użytkowników postawiło piwo kw112 za ten post.
Amanssy Offline
Praktykant
*


Liczba postów: 379
Imię: Wojtek
Skąd: Chechło
Pojazd: Romet Chart
Post: #54
RE: GR200 / Gienek - by Boszu
Boszu,fajny gienek,do ciorania ideolo,ale nie ma czegoś takiego jak "bezawaryjność"-wszystko się kiedyś rozszypie...no chyba,że jest to P1800 albo W123 bez rdzy.P.S kokosek ma sprzynt,który gienka na 2 obstawi(jak nie na 1 Big Grin)
27-03-2015 08:50:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
kokosek Offline
Минск 125
*


Liczba postów: 1,639
Imię: Eryk
Skąd: Łódzkie
Pojazd: Inny
Post: #55
RE: GR200 / Gienek - by Boszu
Bosz nie przygotowałes się do lektury nie mam żadnego ogarka Smile
Same 125cm3

Wysłane z mojego D2303

Moje Prace Smile

Simson S51 - Kokosek

Wyprzedaż u Kokoska!
27-03-2015 09:06:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Boszu Offline
Bo na gumie, latać umie!
*


Liczba postów: 604
Imię: Jacek
Skąd: Kozłówek - Podkarpacie
Pojazd: Inny
Post: #56
RE: GR200 / Gienek - by Boszu
(27-03-2015 09:06:01)kokosek napisał(a):  Bosz nie przygotowałes się do lektury nie mam żadnego ogarka Smile
Same 125cm3

Wysłane z mojego D2303

No to Mińska, 139FMB w 120ccm Lifan również powinien brać! Big Grin


(27-03-2015 08:48:21)kw112 napisał(a):  Boszu, mógłbym ciebie ukarać za wszczynanie kłótni, ale tego nie zrobię, bo mi ciebie po prostu szkoda.

(26-03-2015 22:11:12)Boszu napisał(a):  Ciekaw właśnie jestem, jak długo forum ze mną wytrzyma! ^^

Z tobą czy bez ciebie, co za różnica? Zawsze i wszędzie znajdzie się taki ewenement, który pomimo wieku, w internetach zachowuje się jak dziecko, które pcha palce do kontaktu i woła MAMO! KUPA!

A czy forum nie jest od tego aby dyskutować na różne tematy?? Tongue
I gdzie ty tutaj widzisz zachowanie dziecka?!

A swoją drogą, twój post nie posiada nawet żadnej konstruktywnej krytyki... Tongue Zwykłe puste słowa puszczane na wiatr. ^^

China is POWER!!!
27-03-2015 15:05:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Damian4570 Offline
Zaawansowany hardware'owiec
*


Liczba postów: 1,306
Imię: Damian
Skąd: Strzelce Kraj
Pojazd: Romet Kadet
Post: #57
RE: GR200 / Gienek - by Boszu
Mi to śmierdzi trollem (nie wiem czemu). Ale co tam Tongue Dorzucę swoje 3 grosze, Boszu - fajnie, że masz takie hobby, ale nie oszukujmy się. "czajna" zawsze będzie czajną - tanie materiały, jakość pozostawia wiele do życzenia (chociaż, nie powiem, że wszystkie jednośladowe wymysły chińczyków są złe, bo trafi się wiele ciekawych i dopieszczonych egzemplarzy).

Poza tym jak czytam posty typu "...pęknie, to poklei się klejem do amelinium..." - to nie wiem, czy się śmiać czy płakać? Mam nadzieję, że nie jesteś mechanikiem (z zawodu) 0-0

Ogólnie, to stuntuj, jeździj na kole (nie zdziw się tylko, że w pewnym momencie Ty pojedziesz w jedną stronę, a silnik w bok :F) , ponieważ w tyle tym dobrego, że zaczynasz od 50 ccm, a nie jak niektórzy od litra, co bywa bardzo różne w skutkach.



27-03-2015 15:24:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Frycek98 Offline
Zielony
*


Liczba postów: 49
Imię: Szymek
Skąd: RBR
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #58
RE: GR200 / Gienek - by Boszu
Bez urazy, ale ten " hype " na chinola przypomina mi emerytów pędzących na przecenę garnków w lidlu, taki owczy pęd, którego nie jesteśmy do końca pewni.
27-03-2015 16:26:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 1 osoba postawiła piwo Frycek98 za ten post.
Latos Offline
Sezon trwa cały rok
*


Liczba postów: 2,015
Imię: Kacper
Skąd: Byszewo (CBY)
Pojazd: Inny
Post: #59
RE: GR200 / Gienek - by Boszu
Boszu jest geniuszem - w niecałe 2 dni w jego temacie znalazło się ponad 50 postów Big Grin

Zajrzyj do mojego zippa Smile

Mój BikePics
27-03-2015 18:31:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 5 użytkowników postawiło piwo Latos za ten post.
kokosek Offline
Минск 125
*


Liczba postów: 1,639
Imię: Eryk
Skąd: Łódzkie
Pojazd: Inny
Post: #60
RE: GR200 / Gienek - by Boszu
Bo ten temat powinien się znajdować w dziale "Trudne Sprawy"

Moje Prace Smile

Simson S51 - Kokosek

Wyprzedaż u Kokoska!
27-03-2015 18:44:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 3 użytkowników postawiło piwo kokosek za ten post.
Odpowiedz 





Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości


Forum by Tomasso94 2010 - 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
POMÓŻ W UTRZYMANIU FORUM!

Zaloguj do Poczty
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
Jak ustawić palec wysprzę...
Ostatni post: pitus74
Dzisiaj 16:11:29
» Odpowiedzi: 10
» Wyświetleń: 1430
Jaki to Romet
Ostatni post: zawiass
Dzisiaj 11:52:49
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 27
Brak sprzęgła na biegu
Ostatni post: pitus74
Wczoraj 21:32:59
» Odpowiedzi: 11
» Wyświetleń: 1441
Romet ogar 205 popychacz ...
Ostatni post: pitus74
Wczoraj 20:27:43
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 1647
Problem z adv 250
Ostatni post: romek
Wczoraj 19:19:11
» Odpowiedzi: 8
» Wyświetleń: 547
Paliwa E10 a silniki dwus...
Ostatni post: Spaceman164
Wczoraj 13:34:47
» Odpowiedzi: 39
» Wyświetleń: 10691
Romet Duet - Jaki rocznik...
Ostatni post: Wojtasik
Wczoraj 12:02:01
» Odpowiedzi: 9
» Wyświetleń: 633
FSM Pinokio z 89 roku
Ostatni post: Wojtasik
Wczoraj 11:53:57
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 147
Instrukcja komar 2352 i s...
Ostatni post: Debesta
Wczoraj 00:16:02
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 187
OldtimerBazar Wrocław 7/3...
Ostatni post: Debesta
Wczoraj 00:13:17
» Odpowiedzi: 38
» Wyświetleń: 16342
Naprawa przełącznika świa...
Ostatni post: Blusik
Wczoraj 00:01:46
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 155
Wigry 1 z 1976 - szczegół...
Ostatni post: zaz
23-04-2024 23:45:30
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 231
Hej Rometowcy, pozdrowien...
Ostatni post: wigryman
22-04-2024 20:50:51
» Odpowiedzi: 7
» Wyświetleń: 237
Renowacja kół komar 2320 ...
Ostatni post: joozek
22-04-2024 20:12:22
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 194
Części 50-T/TS-1: zbiorni...
Ostatni post: gladiator_86
21-04-2024 22:08:17
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 1114

Reklama