Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
Petycja o powrót karty motorowerowej
Autor Wiadomość
Petronas Offline
Wiecznie karany ;)
*


Liczba postów: 888
Imię: Tomek
Skąd: Leżajsk
Pojazd: Romet 2375
Post: #16
RE: Petycja o powrót karty motorowerowej
No wiem, ale już raz miałem do czynienia z policją. Bo to w Gimnazjum było robione, a ja już nie chodzę do niego 4 lata. A prawka mi się nie uśmiecha robić.
09-12-2014 23:08:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Reklama
Bartek Offline
Emerytowany Moderatroll


Liczba postów: 2,961
Imię: Bartek
Skąd: Jarosław
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #17
RE: Petycja o powrót karty motorowerowej
To zapisz się na a1 lub a2 jeśli masz ODP wiek i nie ma co biadolić nad tym co już nigdy nie powróci
09-12-2014 23:10:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Petronas Offline
Wiecznie karany ;)
*


Liczba postów: 888
Imię: Tomek
Skąd: Leżajsk
Pojazd: Romet 2375
Post: #18
RE: Petycja o powrót karty motorowerowej
Mój błąd że nie zgłosiłem tego od razu. Ale lipa. Wymyślili jakieś prawko dla motorowerów obejsrańcy Wink
09-12-2014 23:13:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
wojtekr35 Offline
TeRrOrYsTa
*


Liczba postów: 939
Imię: Wojtek
Skąd: Nowa Ruda
Pojazd: Inny
Post: #19
RE: Petycja o powrót karty motorowerowej
Widziałem jak się zdawało karty motorowerowe w polskich szkołach... więc jestem jak najbardziej za kategorią AM.

MZ SM 125 & DT 125 RE

"Wszystko jest dla ludzi, wszystko też może Cię zabić"

http://www.facebook.com/pages/Supermoto-...2273483398
09-12-2014 23:18:45
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 3 użytkowników postawiło piwo wojtekr35 za ten post.
Quake96 Offline
Zielono mi :D
Moderatorzy


Liczba postów: 2,757
Imię: Piotr
Skąd: Bydgoszcz
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #20
RE: Petycja o powrót karty motorowerowej
Mimo iż temat bzdurny i idea co najwyżej "średnich lotów" to zarzucę linę i opuszczę się do tego poziomu i też coś dodam.

Prawo jazdy i te całe egzaminy to nie jest taki zły pomysł, bo nie ważne czy jedziesz motorowerem, samochodem, czy motocyklem, musisz znać te same przepisy i znaki. Jedyne co w tym wszystkim wydaje się być absurdalne to cena całego tego przedsięwzięcia. Motorower w wielu krajach (także i u nas) jest docelowo tanim środkiem transportu. Nie bez powodu zalała nas fala chińskich toczydełek które stoją w co drugim TESCO czy innej Biedronce. Nie mniej jednak koszt "zaliczenia" prawa jazdy jest prawie taki sam jak koszt NOWEGO taniego "motoroweru". Tym samym staje się to nieco bardziej kosztowne niż moim zdaniem być powinno. Ja rozumiem, że tutaj już sam WORD czy inne urzędy nie mają do powiedzenia, bo koszt egzaminu to jedno, ale szkoły jazdy liczą sobie moim zdaniem odrobinę za dużo. Tak, wiem, że zaraz znajdzie się ktoś kto stwierdzi, że to wszystko kosztuje tyle, żeby zarówno szkoła jazdy jak i instruktorzy mogli mieć z tego pieniądze a nie działalnośc charytatywną. Ale sądzę też, że można by ograniczyć ilość godzin spędzonych na jazdach. Poza tym po głowie chodzi mi jeszcze jeden pomysł, który może wydać się absurdalny i głupi, czego nie zaprzeczam, bowiem jest to taka "szybka myśl". Chodzi mi o to, aby dać zdającemu wybór. Albo za dopłatą ma więcej godzin na "jazdy" przed egzaminem, albo dostaje powiedzmy te minimalne "kilka" godzin obowiązkowe po których może od razu przystąpić do egzaminu. Przecież jeśli ktoś nie będzie miał zdać to nie zda, a jeżeli ktoś czuje się pewnie i uważa, że sam zdążył już opanować zasady ruchu drogowego to może iść na te kilka godzin po czym przystąpić do egzaminu i jeśli faktycznie to potrafi to zda, prawda? Ale to tylko moje bzdurne wywody, których nawet ja nie traktuję poważnie, a raczej z dużym dystansem.

- Patrz pan, ale ciśnie tą jawką, no wariat!
- Ale panie, to dopiero drugi bieg się kończy...


"Skończyło się jak Bruce Lee, czy misja w kosmodromach
Nie nagra tego Grundig czy Unitra Diora...."
09-12-2014 23:31:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 1 osoba postawiła piwo Quake96 za ten post.
Motorowerzystka Offline
Mekanik xD
*


Liczba postów: 2,111
Imię: Ania
Skąd: Dzikie Mazury
Pojazd: Inny Romet
Post: #21
RE: Petycja o powrót karty motorowerowej
Majonez2375 napisał(a):Dodatkowo zdający musi udać się do ośrodka Word, i zdać AM, w jeździe po drogach publicznych w dużym mieście.Jest to bez sensu bo większość zdających pochodzi z małych miejscowości.

A jak ktoś zechce iść na prawo jazdy B to też będzie że to bez sensu bo jest z małej miejscowości? Ja mam do najbliższego Wordu 120 km. Ty masz więcej, że chcesz jakieś petycje robić? A co do tego że wzrosła liczba jeżdżących bez uprawnień, to jakoś to musieli sprawdzić, np przez złapanie takiego. I sprezentowanie mu mandatu 300-500 zł za brak uprawnień.

Quake96, ja to wpadłam na jeszcze bardziej bzdurny pomysł, ale jak dla mnie mogliby zrobić takie coś. Bo mam B, ale muszę czekać 3 lata zanim będę mogła jeździć 125 ccm, ale jeśli umiem jeździć to czy nie lepiej móc pojechać i np zdać jakiś mały egzamin z jazdy własnym motocyklem? Nie trzeba było wtedy czekać te 3 lata... Ale to jest i tak nie możliwe, więc trzeba czekaćTongue

10-12-2014 00:18:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 2 użytkowników postawiło piwo Motorowerzystka za ten post.
bartoszek5k Offline
MacGyver
*


Liczba postów: 2,358
Imię: Bartosz
Skąd: Drobnice k.Wielunia
Pojazd: Romet Ogar 205
Post: #22
RE: Petycja o powrót karty motorowerowej
Wy chyba nie myślicie że wystarczy wasze marne 20000 tysięcy
Sam nie zdałem karty, a mimo to jestem za prawkiem, bo każdy wie jak były one przeprowadzane

ROMET OGAR 205- remont ukończony

ROMET OGAR 200- w uzdatnianiu do użytkowania

ROMET DELTA CTB - dupowóz
10-12-2014 00:55:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
dave123q Offline
Dejwu
*


Liczba postów: 287
Imię: Dawid
Skąd: BKL
Pojazd: Inny
Post: #23
RE: Petycja o powrót karty motorowerowej
Buauhahahahahhaha - Tyle w temacie!

"Booo jazda na Etezecie jest najlepszą jazdą na świecie, a jazda na komarzeeeee powoduje inflację marzeń, łooooo"
10-12-2014 02:00:40
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
maly Offline
Ogarnia ogara
*


Liczba postów: 315
Imię: Michał
Skąd: Słupsk/Główczyce
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #24
RE: Petycja o powrót karty motorowerowej
Jak zdawałem karte w gimnazjum to tor egzaminacyjny był na prawdę ciekawy. Zaczynając od krzyżówek namalowanych na szkolnym placu oraz poustawianych znaków poprzez m.in. pachołki, rynienka, równoważnia i inne klocki. I to akurat fajna była trasa, rzekłbym przygotowująca do naszych dróg, a nie tak jak przynajmniej w Słupskim wordzie, że zatrzymales na czerwonym, zrobiłeś ósemke i zdałeś. Niestety w szkole niektórzy mieli po 8-9 błędów z jazdy i zdawali... Plusem na pewno było to, że za darmo... Wg mnie lepiej trochę poczekać i zrobić sobie kat. A lub B

Jest:
- Romet "pomarańcza" Ogar 200 (1988)
- CZ 350 (1985)
- Romet Chart (1990)
Był:
- Romet Kadet Lux (1985) / Romet Ogar 200 (1987) / Romet 50 T1 (1980) / Jawa 50 / Yamaha DT 125 / WSK 125 (1977) / Cezet 175 (1988) / Romet Chart 210 (1989) / Romet Ogar 200 (1985)/ WSK 125 "KOS" / WSK 125
10-12-2014 08:23:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Damian4570 Offline
Zaawansowany hardware'owiec
*


Liczba postów: 1,306
Imię: Damian
Skąd: Strzelce Kraj
Pojazd: Romet Kadet
Post: #25
RE: Petycja o powrót karty motorowerowej
Tiaaaa....

Dwa lata wstecz, też bym tak pomyślał, że karta być musi a prawko to zło.... Jednak, gdy miałem dwa kursy jednocześnie (A2 i B), trochę się moje poglądy zmieniły, a gdy przyszedł czas na egzamin (zwłaszcza A2) - stwierdziłem, że jednak dobrze, że te przepisy zostały zmienione. Dlaczego? Zadania na placyku na kat. A2 są dosyć wymagające, zresztą tak samo jak na A czy A1 (no, dobra, na A1 się jeździ na Yamaszce YBR 125 która waży lekko ponad 100 kg), tak więc na A i A2 trzeba się wykazać opanowaniem dosyć ciężkiego motocykla. Na AM zdaje się podobnie, tylko że hamowanie awaryjne następuje z niższej prędkości maksymalnej, oraz nie ma slalomu przy 50km/h
Może dla kogoś to tylko wyciąganie kasy, ale mimo wszystko warto posiadać dokument AM/A1/A2/A, zwłaszcza jeśli mamy własne dwa kółka (własne, nie rodziców) Dlatego, że w razie wypadku z czyjegoś powodu nie Waszego, możecie liczyć na odszkodowanie. Jeśli nie macie tego prawka, a zaliczycie (odpukać) dzwona nie z Waszej winy, a np: ktoś wymusił pierwszeństwo - to sorry, nie macie dokumentu, (pomijając brak odszkodowania) winnym wypadku będzie osoba bez dokumentu. Tak więc zanim wsiądziesz na motorower/motocykl, a nie masz prawka, zastanów się dwa razy. To oczywiście jest skrót tego co chciałem przekazać, mimo wszystko uważam, że NIE powinna zostać przywrócona karta motorowerowa. Jak nie masz karty, a chcesz jeździć, to lepiej zainwestować, te 600-800 zł w kurs i egzamin niż później mieć niepotrzebne komplikacje Tongue Tyle ode mnie w temacie.



(Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-12-2014 15:59:10 przez Damian4570.)
10-12-2014 15:57:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
krzysiu1505 Offline
Technik
*


Liczba postów: 952
Imię: .
Skąd: okolice Bochni
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #26
RE: Petycja o powrót karty motorowerowej
(09-12-2014 21:23:40)Kaskader na komarze napisał(a):  Tak, zaraz ktoś inny wyskoczy z inną petycją typu, "Przywróćmy produkcję simsonów przecież one takie piękne". Jak dla Mnie, to nic nie da.

Była taka. A co do całej idei internetowej petycji, to od tego trzeba zacząć, że nie ma ona żadnej wartości prawnej, a urząd czy też ministerstwo nie ma jakiegokolwiek obowiązku nawet na nią spojrzeć

A co do karty motorowerowej, to zauważyłem, że przeciwko są głównie ci, którzy uprawnienia na motorower już mają. A obecnie większość zdobywających prawo jazdy kat. AM to dzieci bogatych rodziców, które nie mają jakiegokolwiek pojęcia o posługiwaniu się motorowerem, nie mówiąc już o naprawach itd., i mimo zdania na prawo jazdy za kasę rodziców, otrzymawszy kupionego przez rodziców chińskiego sracza lub motorower czterobiegowy, albo też co gorsza aeroxa, speedfighta czy nawet coś z AM6, jeżdżą bez patrzenia się w lusterka, mając gdzieś innych użytkowników drogi, z gazem cały czas do oporu(i dziwić się, że chińce się sypią nawet przed końcem gwarancji...), wymijają samochody od prawej strony(bardzo fajne uczucie, jak ów "motocyklista" jedzie prosto, a ty skręcasz w lewo), nie używają kierunkowskazów, a jeśli już to jadą z włączonym przez pół kilometra, bawią się w wymijanie samochodów nawet(co przy prędkości maksymalnej 70km/h osiąganej przez wszelakie chińce nie raz prowadzi do powstania fajnego utworu muzycznego granego klaksonami), i jeszcze można by tak mnożyć w nieskończoność. Więc jak widać prawo jazdy kat. AM nie rozwiązuje problemów z idiotami na motorowerach, bo ten problem został stworzony przez zalew chińskich motorowerów, a zwłaszcza sraczy, które są względnie tanie, a aby na nich jechać wystarczy wcisnąć oba hamulce, przycisk rozrusznika, puścić hamulce i przycisk po odpaleniu, po czym dodajesz gaz i jedzie, co umożliwia obsługę nawet największym za przeproszeniem ciotom nie będącym w stanie opanować techniki operowania sprzęgłem. Obecnie chyba jedynym rozwiązaniem problemu byłby odgórny nakaz używania jako motorowerów szkoleniowych jakichkolwiek rometów z silnikiem 023, zwiększenie godzin jazdy w kursie i nałożenie na kursantów również zajęć z napraw zepsutych przez nich rometów. To by szybko nauczyło takich obsługi motoroweru i szanowania go, nie mówiąc już o pożytecznych nawykach, jakie można sobie wyrobić jeżdżąc czymś tak słabym(wiem, ogar 900 zablokowany jest jeszcze słabszy, ale ma cztery biegi, co szacunku do mocy nie nauczy, bo jak ma nauczyć skoro jest aż tyle do redukcji?). Koniec mojego wywodu, mogę na ten temat jeszcze pleść i pleść, ale i tak to niczego nie zmieni, więc po co?

Skład złomu w moim garażu:
- Simson S51B1-4 1983r
- Simson S51N/Electronic/Comfort(składak z 3 różnych) 1989r.
- Romet Ogar 200(motorower jutra: może jutro odpali) 1989r: sprzedany, oby trafił w dobre ręce
10-12-2014 20:15:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Quake96 Offline
Zielono mi :D
Moderatorzy


Liczba postów: 2,757
Imię: Piotr
Skąd: Bydgoszcz
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #27
RE: Petycja o powrót karty motorowerowej
(10-12-2014 20:15:36)krzysiu1505 napisał(a):  ...Obecnie chyba jedynym rozwiązaniem problemu byłby odgórny nakaz używania jako motorowerów szkoleniowych jakichkolwiek rometów z silnikiem 023...

Bardziej skłaniałbym się ku 019, wtedy połowa by zrezygnowała całkowicie ze względu na jakże precyzyjny i niezawodny system skrzyni biegów krejzi

- Patrz pan, ale ciśnie tą jawką, no wariat!
- Ale panie, to dopiero drugi bieg się kończy...


"Skończyło się jak Bruce Lee, czy misja w kosmodromach
Nie nagra tego Grundig czy Unitra Diora...."
10-12-2014 20:32:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 1 osoba postawiła piwo Quake96 za ten post.
krzysiu1505 Offline
Technik
*


Liczba postów: 952
Imię: .
Skąd: okolice Bochni
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #28
RE: Petycja o powrót karty motorowerowej
(10-12-2014 20:32:41)Quake96 napisał(a):  Bardziej skłaniałbym się ku 019, wtedy połowa by zrezygnowała całkowicie ze względu na jakże precyzyjny i niezawodny system skrzyni biegów krejzi

Ale tu pojawia się pewien problem: 019 ma 3 biegi. Ale może i dobrze, w końcu i w takim ogarze 200 nie raz się człowiek zawodzi: "jeszcze metr na trójce, dajesz, jeszcze pół metra chociaż!!!"

Skład złomu w moim garażu:
- Simson S51B1-4 1983r
- Simson S51N/Electronic/Comfort(składak z 3 różnych) 1989r.
- Romet Ogar 200(motorower jutra: może jutro odpali) 1989r: sprzedany, oby trafił w dobre ręce
10-12-2014 23:27:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
mateusz5625 Offline
.
*


Liczba postów: 1,135
Imię: Mateusz
Skąd: Czarny Młyn
Pojazd: Romet Chart
Post: #29
RE: Petycja o powrót karty motorowerowej
A może petycję o zniesienie mandatów? to by wszystko rozwiązało...

A jeśli interesuje was moje zdanie to wam powiem ze mam to w dupie :F ja mam karte za którą płaciłem 2zł i nie obchodzi mnie co teraz sie dzieje. Macie dzieci problem bo prawo na pewno się nie zmieni już.

Smile zapraszam do śledzenia moich wypraw na facebooku Smile
http://www.facebook.com/chartbymateusz5625


„Kto miłości nie zna, ten żyje szczęśliwy,
I noc ma spokojną, i dzień nietęskliwy”
10-12-2014 23:35:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Damian4570 Offline
Zaawansowany hardware'owiec
*


Liczba postów: 1,306
Imię: Damian
Skąd: Strzelce Kraj
Pojazd: Romet Kadet
Post: #30
RE: Petycja o powrót karty motorowerowej
W sumie to Twoja karta jest nieważna ^^ i musisz ją wymienić na prawko Wink Chociaż w razie kontroli, to już zależy od policjanta, czy pouczy, czy da mandat Tongue

Wysłane z mojej Xperi Z1 przy użyciu Tapatalka



11-12-2014 02:00:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości


Forum by Tomasso94 2010 - 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
POMÓŻ W UTRZYMANIU FORUM!

Zaloguj do Poczty
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
Pegaz 750 - kolejny Robak
Ostatni post: Jaca
Dzisiaj 07:55:14
» Odpowiedzi: 152
» Wyświetleń: 53749
Numery karterów S38 B4
Ostatni post: Bzyczek
Dzisiaj 02:33:46
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 20
Koło komar 2350 brak stab...
Ostatni post: Kacper_R
Dzisiaj 02:07:00
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 25
Filtr oleju zamiennik do ...
Ostatni post: Gucio76
Dzisiaj 01:56:31
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 19
Witam .
Ostatni post: Elektronik
Dzisiaj 01:14:25
» Odpowiedzi: 3
» Wyświetleń: 74
Instalacja Romet Chart
Ostatni post: wkzarci
Dzisiaj 00:53:33
» Odpowiedzi: 15
» Wyświetleń: 513
Ogar 200 88r. Mandaryna
Ostatni post: romek
Wczoraj 23:56:47
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 260
205A
Ostatni post: romek
Wczoraj 21:16:30
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 77
Replika Prototypu Romet M...
Ostatni post: romek
Wczoraj 21:12:06
» Odpowiedzi: 112
» Wyświetleń: 52046
Renowacja obręczy - jak l...
Ostatni post: romek
Wczoraj 21:09:57
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 103
Kto z Małopolski, okolic ...
Ostatni post: Elektronik
Wczoraj 20:04:19
» Odpowiedzi: 30
» Wyświetleń: 10887
Projekt Romet Dzik Enduro...
Ostatni post: krystian276
26-03-2024 23:15:36
» Odpowiedzi: 475
» Wyświetleń: 165686
Kupię ramę z papierem do ...
Ostatni post: kamil661
26-03-2024 20:51:41
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 59
Poziom paliwa gaźnik Duel...
Ostatni post: Mixol
26-03-2024 11:53:13
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 350
Czyżby T-3 nie istniał?
Ostatni post: romek
26-03-2024 00:12:36
» Odpowiedzi: 58
» Wyświetleń: 38390

Reklama