Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 2 głosów - 3.5 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Romet Narcyz '77
Autor Wiadomość
mateeusz Offline
Miłośnik Rometów wszelakich
*


Liczba postów: 101
Imię: Mateusz
Skąd: Wieluń
Pojazd: Romet Komar
Post: #1
Romet Narcyz '77
Przedstawiam Wam mojego, odziedziczonego po dziadku Narcyza (dopiero dzisiaj ustaliłem nazwę tego modelu, chcąc napisać o nim na forum). Big Grin Jeśli wierzyć pierwszym dwóm cyfrom numeru ramy, to jest to rocznik 1977. Oprócz niego posiadam jeszcze dwie Malwy z rocznika 1981, lecz Narcyzem jeździ się znacznie lepiej. Big Grin W tym roku zrobiłem nim około 600km bez żadnej awarii. Jazda nim to czysta przyjemność, nie trzeba wkładać dużego wysiłku. Niestety w zeszłym roku pękła w nim rama (rurka pod siedzeniem), lecz udało się to naprawić poprzez wstawienie wewnątrz innej rurki i jej przynitowanie. Oprócz tego jeszcze wymieniłem rurkę od kierownicy, która również pękła. A teraz pora na zdjęcia, których niestety nie mam za wiele. Pierwsze z początku tego sezonu, a drugie po kilku małych usprawnieniach Wink



29-11-2014 20:40:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Reklama
Sołtys Offline
Ja tu tylko sprzątam...
*


Liczba postów: 1,557
Imię: Bartek
Skąd: Sokołów Małopolski
Pojazd: Inny Romet
Post: #2
RE: Romet Narcyz '77
Ciekawy!
Uwielbiam Narcyzy, to rzadkie rowery. Smile Są moim zdaniem lepsze od ich następców - Orionów.
Fajnie, że po pęknięciach nie wywaliłeś go na złom, ale służy Ci dalej. Takie właśnie rowery są najlepsze - Odwdzięczają się przyjemnie i bezawaryjnie pokonanymi kilometrami. Wink
Wielkim plusem jest też biała pompka - Trudno o taką.

facebook.com/oldromet - Zapraszam!
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 29-11-2014 20:51:28 przez Sołtys.)
29-11-2014 20:51:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
tomek458 Offline
Praktykant
*


Liczba postów: 406
Imię: Tomek
Skąd: Pawłowice
Pojazd: Romet Pony
Post: #3
RE: Romet Narcyz '77
Ładny rower. Potwierdzam. Pompka bardzo rzadka. Sam szukam od jakiegoś czasu i jak narazie bez skutku. Sad
29-11-2014 20:58:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
mateeusz Offline
Miłośnik Rometów wszelakich
*


Liczba postów: 101
Imię: Mateusz
Skąd: Wieluń
Pojazd: Romet Komar
Post: #4
RE: Romet Narcyz '77
I właśnie z powodu unikalności tej pompki, w obawie by jej nie zgubić, dorobiłem mocowanie przystosowane do współczesnych pompek, a tamtą schowałem do szafy. Wink
A co do wywalenia na złom - mowy nie ma. Już nie raz słyszałem by przeznaczyć go na części do jednej z Malw, ale wolałem damkę ratować reanimowaniem bądź kupnem nowych podzespołów. Wink
29-11-2014 21:24:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
tomek458 Offline
Praktykant
*


Liczba postów: 406
Imię: Tomek
Skąd: Pawłowice
Pojazd: Romet Pony
Post: #5
RE: Romet Narcyz '77
Jakbyś chciał sprzedać pompkę to daj mi znać.
29-11-2014 22:01:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
mateeusz Offline
Miłośnik Rometów wszelakich
*


Liczba postów: 101
Imię: Mateusz
Skąd: Wieluń
Pojazd: Romet Komar
Post: #6
RE: Romet Narcyz '77
Niestety, ale dla mnie ona jest również rarytasem. Miałem kiedyś jeszcze drugą taką, ale podczas użytkowania urwał się czubek.
29-11-2014 23:23:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Walet Offline
Jak popsuje to naprawi...
*


Liczba postów: 239
Imię: Denis
Skąd: Staniszcze Wielkie
Pojazd: Inny
Post: #7
RE: Romet Narcyz '77
(29-11-2014 20:51:02)Sołtys napisał(a):  Ciekawy!
Uwielbiam Narcyzy, to rzadkie rowery. Smile Są moim zdaniem lepsze od ich następców - Orionów.

Oriony wyglądają tak "sztywno". W Narcyzie wszystko fajnie się komponuje, czarny lakier, biała osłona, pompka z białym uchwytem (a jak jeszcze są białem linki hamulców-genialnie). Big Grin
Co do rowera, jest kompletny a wtedy wygląda najlepiej. Big Grin

PS;
On ma na główce czerwona naklejkę?
30-11-2014 00:02:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
mateeusz Offline
Miłośnik Rometów wszelakich
*


Liczba postów: 101
Imię: Mateusz
Skąd: Wieluń
Pojazd: Romet Komar
Post: #8
RE: Romet Narcyz '77
Naklejka, która jest na zdjęciach, była zrobiona przeze mnie - wydrukowana i zabezpieczona bezbarwną taśmą, jednak podczas deszczu się rozmazała. Obecnie zrobiłem taką: http://hermesalfa.net/logo-romet.jpg jednak wydaje mi się, że czerwona lepiej się komponowała. Wink
30-11-2014 00:18:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
mateeusz Offline
Miłośnik Rometów wszelakich
*


Liczba postów: 101
Imię: Mateusz
Skąd: Wieluń
Pojazd: Romet Komar
Post: #9
RE: Romet Narcyz '77
Przy tak iście wiosennej pogodzie grzechem byłoby nie odkurzyć roweru po zimie i nie zrobić nim kilkunastu kilometrów. Wink Narcyz 4 miesiące postoju przetrwał bardzo dobrze, wystarczyło tylko dopompować trochę koła, jedynie bateria w liczniku wysiadła. Jazda nim to czysta przyjemność. Big Grin
Myślę nad tym, by wiosną zrobić Narcyzowi generalny remont, bo nie wygląda już za ciekawie po 38 latach eksploatacji. Z powodu pękniętej ramy nie będzie już nigdy pełnowartościowym oryginałem, więc wydaję mi się, że fajnie byłoby pomalować go na jakiś inny kolor i zastosować więcej współczesnych elementów (i tak np. dzwonek jest od Komara, a siedzenie od Malwy). Co o tym sądzicie? Może jednak lepiej robić na oryginał? A może zostawić tak jak jest? Dorzucam kilka zdjęć z aktualnym wyglądem. Wink









13-02-2015 17:53:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Wigrus Offline
Złomiarz, czy kolekcjoner?
*


Liczba postów: 1,965
Imię: Jasiek
Skąd: Warszawa
Pojazd: Inny Romet
Post: #10
RE: Romet Narcyz '77
Zostaw jak jest.

Wysłane z mojej Nokii 3310 za pomocą Tapatalk 2
13-02-2015 18:05:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Sołtys Offline
Ja tu tylko sprzątam...
*


Liczba postów: 1,557
Imię: Bartek
Skąd: Sokołów Małopolski
Pojazd: Inny Romet
Post: #11
RE: Romet Narcyz '77
(13-02-2015 17:53:12)mateeusz napisał(a):  Z powodu pękniętej ramy nie będzie już nigdy pełnowartościowym oryginałem, więc wydaję mi się, że fajnie byłoby pomalować go na jakiś inny kolor i zastosować więcej współczesnych elementów (i tak np. dzwonek jest od Komara, a siedzenie od Malwy)
Siodło jest takie, jakie powinno być oryginalnie. Przecież w niemal wszystkich rowerach użytkowych w tamtym czasie było takie, już nie mówiąc o tym, że Malwa to damska odmiana Narcyza, różniąca się wyłącznie jedną rurą ramową...
Jeżeli dobrze widzę, dzwonek jest taki, a właśnie taki powinien być w oryginale.
Ja bym na Twoim miejscu poszukał zdrowej ramy i zrobił porządny remont, na wzór oryginału. Wink

facebook.com/oldromet - Zapraszam!
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-02-2015 18:17:34 przez Sołtys.)
13-02-2015 18:13:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
mateeusz Offline
Miłośnik Rometów wszelakich
*


Liczba postów: 101
Imię: Mateusz
Skąd: Wieluń
Pojazd: Romet Komar
Post: #12
RE: Romet Narcyz '77
Tylko Malwa po babci jest w dużo lepszym stanie wizualnym (jak zrobi się ciepło, to zniosę ją ze strychu przewietrzyć po kilku latach i zrobię zdjęcia Smile ) i ją zdecydowanie łatwiej byłoby mi przywrócić do oryginalnego stanu. Zawsze jak coś w Narcyzie się zepsuło, to do niego wykręcałem stare z Malwy, a tam kupowałem nowe. Ten dzwonek musi wrócić do Komara, mam gdzieś taki drugi tylko plastikowy, ale brakuje mi do niego elementu, który jest przyciskany palcem. Drugie siedzenie również posiadam, jednak ma popękaną tapicerkę z tworzywa.
Ramy raczej nowej szukać nie będę. Nie wiem co te rowery z dawnych czasów w sobie mają, mimo iż technicznie niczym między sobą się nie różnią, to każdym jedzie się inaczej. Wink Narcyz wygrywa tą rywalizację bezkonkurencyjnie, sporo kilometrów nim robię ale trochę wstyd z takim poobdzieranym rowerem się pokazywać.
Mam kompletny mętlik, już go sobie wyobraziłem w kolorze po remoncie, a z drugiej strony w obecnej formie również ma swój klimat...
13-02-2015 19:27:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
PawełBike Offline
Uczeń mistrzów prowizorki
*


Liczba postów: 480
Imię: Paweł
Skąd: Iława
Pojazd: Inny
Post: #13
RE: Romet Narcyz '77
Toretycznie mam zbędą ramę i widły w dobrym stanie do narzyza zbędne, kiedyś miało być z niego budżetowe ostre,lecz dorwałem owiele lepszą ramę, a zdobyciue do narcyza np osłony łańcucha w moim przypadku mija się z celem

Dziesiątki rowerów romet, niezliczone ilości innych, 4 motorowery, 1 motocykl, a zapał nadal nie ustaje...
13-02-2015 19:41:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Walet Offline
Jak popsuje to naprawi...
*


Liczba postów: 239
Imię: Denis
Skąd: Staniszcze Wielkie
Pojazd: Inny
Post: #14
RE: Romet Narcyz '77
(13-02-2015 19:41:20)PawełBike napisał(a):  .... a zdobyciue do narcyza np osłony łańcucha w moim przypadku mija się z celem

Ja z tą osłona też miałem niezłe cyrki, tyle szukania po archiwum znanego portalu aukcyjnego Malwy lub Narcyza z osłona, dzwonienie wystawianie ogłoszęń że kupie takową osłonę.... Ale w końcu mam nówkę sztuke, tak więc opłacało się czekać. Big Grin

Co do roweru, zrobienie go na oryginał będzie mało realne z obecna ramą (warto poszukać na złomie, po czasie na pewno by się jakaś trafiła) lub w ostateczności przerobić ramę od Oriona.best Chociaż obecny stan ma swój urok, domowe przeróbki, "tjuningi" ale rower prezentuje się estetycznie, rama pęknięta ale pomysłowo naprawiona, słowem Polak potrafi. Tongue
13-02-2015 20:34:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Sołtys Offline
Ja tu tylko sprzątam...
*


Liczba postów: 1,557
Imię: Bartek
Skąd: Sokołów Małopolski
Pojazd: Inny Romet
Post: #15
RE: Romet Narcyz '77
(13-02-2015 19:41:20)PawełBike napisał(a):  Toretycznie mam zbędą ramę i widły w dobrym stanie do narzyza zbędne, kiedyś miało być z niego budżetowe ostre,lecz dorwałem owiele lepszą ramę, a zdobyciue do narcyza np osłony łańcucha w moim przypadku mija się z celem
Paweł, masz może jakieś zdjęcia tej ramy? Byłbym wstępnie zainteresowany, jeśli kolega Mateusz się nie zdecyduje. Smile

facebook.com/oldromet - Zapraszam!
13-02-2015 20:39:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości


Forum by Tomasso94 2010 - 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
POMÓŻ W UTRZYMANIU FORUM!

Zaloguj do Poczty
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
Projekt Romet Dzik Enduro...
Ostatni post: krystian276
Dzisiaj 22:01:34
» Odpowiedzi: 476
» Wyświetleń: 165766
Witam .
Ostatni post: Debesta
Dzisiaj 21:06:58
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 91
Iskrownik/Stator Romet St...
Ostatni post: miszel
Dzisiaj 16:09:54
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 24
Numery karterów S38 B4
Ostatni post: Piotrekdriver1
Dzisiaj 16:01:47
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 50
Pegaz 750 - kolejny Robak
Ostatni post: Jaca
Dzisiaj 07:55:14
» Odpowiedzi: 152
» Wyświetleń: 53808
Koło komar 2350 brak stab...
Ostatni post: Kacper_R
Dzisiaj 02:07:00
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 39
Filtr oleju zamiennik do ...
Ostatni post: Gucio76
Dzisiaj 01:56:31
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 31
Instalacja Romet Chart
Ostatni post: wkzarci
Dzisiaj 00:53:33
» Odpowiedzi: 15
» Wyświetleń: 554
Ogar 200 88r. Mandaryna
Ostatni post: romek
Wczoraj 23:56:47
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 267
205A
Ostatni post: romek
Wczoraj 21:16:30
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 85
Replika Prototypu Romet M...
Ostatni post: romek
Wczoraj 21:12:06
» Odpowiedzi: 112
» Wyświetleń: 52066
Renowacja obręczy - jak l...
Ostatni post: romek
Wczoraj 21:09:57
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 108
Kto z Małopolski, okolic ...
Ostatni post: Elektronik
Wczoraj 20:04:19
» Odpowiedzi: 30
» Wyświetleń: 10895
Kupię ramę z papierem do ...
Ostatni post: kamil661
26-03-2024 20:51:41
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 62
Poziom paliwa gaźnik Duel...
Ostatni post: Mixol
26-03-2024 11:53:13
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 362

Reklama