Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
Motorynka Romet Pony 301 By Damianik
Autor Wiadomość
Damianik Offline
Nowy
*


Liczba postów: 1
Imię: Damian
Skąd: RK - Krosno
Pojazd: Romet Pony
Post: #1
Motorynka Romet Pony 301 By Damianik
Witam wszystkich Smile Mam na imię Damian znany mniej lub więcej jako Damianik. Zaciekawiło mnie Wasze forum i postanowiłem także podzielić się swoimi doświadczeniami Smile

Motorynka jest już w moim posiadaniu dokładnie 6 lat, dokładnie 26.08.2008r. zostałem jej szczęśliwym posiadaczem w wieku 13 lat Smile Rok produkcji 1990 czyli po prostu najnowszy model Pony 301. Kosztowała mnie wtedy 420zł oczywiście zarejestrowana, ubezpieczona. To od niej rozpoczęła się moja wielka pasja do motocykli, która przez te wszystkie lata coraz bardziej się rozwija. Nie rozumiem już ludzi którzy nie lubią motocykli ^^ Po kupnie motoryna była w dobrym stanie, oprócz tego że pomalowana pędzlem i brakowało jej dopieszczenia. Razem z tatą postanowiliśmy w zimie '08/09r ją rozebrać w mak i wyremontować. Rama poszła do piaskowania, lakierowania, miała być niebieska w moim zamyśle i tak się stało dostała ciemny niebieski metalik. Felgi także zostały wypiaskowane i pomalowane na srebrny metaliczny odcień. Sporo części zostało wymienione między innymi: błotnik tylni, lampa, przedni klosz, wszystkie gumy, plastiki, łańcuch, automat zmiany biegów, platynki, kondensator, tarcze sprzęgłowe, opony, dętki, kolanko, śruby nakrętki. Silniczek lekko wypolerowany, był dobrym stanie, prawie nowy cylinder CX z tłokiem, starannie z tatą wyregulowaliśmy i tak ku mojemu zaskoczeniu wyjechał całkowicie inny sprzęt Smile Przejeździła bezawaryjnie cały sezon aż do października, byłem z niej zadowolony paliła i jechała lecz wiadomo było mało. Na wakacjach zarobiłem na Simsona no i motorynka miała iść pod młotek lecz splot wydarzeń sprawił że złamałem rękę i odszkodowanie załatwiło sprawę, motoryna poszła pod kocyk, czasami ją przepalałem i tak 3 lata temu gdy ją wyczyściłem, przepaliłem coś poszło, czego efektem było to że nie mogłem jej uruchamiać kopnikiem, sprzęgło ciągnęło pomimo nowych tarczek i tak dalej stała, rok temu rozebrałem silnik, odchudziłem trochę motorynkę ale nie było weny żeby złożyć spowrotem. W maju tego roku spełniłem swoje wielkie marzenie, zarobiłem na swój pierwszy motocykl remontując Simsona S51 i kupiłem Suzuki GS 500 lecz sentyment pozostał. Zapragnąłem znów poczuć się jak dawniej, ubrać stary kask i ruszyć na miasto, w plener tym pięknym sprzętem który cały czas rośnie na wartości jak i spotkać gdzieś motorynkę graniczy z cudem, a gdzie się nie zjawisz tam każdy chce się przejechać :F Mimo że wakacje się kończą mam nadzieje że we wrześniu motorynka znowu będzie śmigać i cieszyć oko. Trzymajcie kciuki żeby się udało. Będę informował Was w temacie o postępach prac, dużo nie trzeba ale będzie pięknie Smile Łapcie zdjęcia i chyba już kultowy filmik :F Oraz link do mojego nowego sentymentalnego fanpejdża o motorynce. Komentujcie, oceniajcie, liczę na Wasze wsparcie Smile

https://www.facebook.com/MotorynkaRometPony301

https://www.youtube.com/watch?v=OXoeGb9k...t19Y1f3KqQ - Filmik z udziałem motorynki

http://www.bikepics.com/members/damianik/ - tutaj znajdziecie więcej zdjęć jak i wszystkie moje sprzęty Smile

Tak wyglądała zaraz po zakupie:





Całość została pomalowana na ciemny niebieski metalik, felgi na srebrny. No i w marcu '09r. motorynka zaczęła nabierać kształtów Big Grin Ogólnie jestem zadowolony z remontu aczkolwiek dzisiaj zrobiłbym to nieco lepiej Smile






I tak w kwietniu wyjechał całkiem odmieniony sprzęcik Smile


Z kolegami tworzyliśmy taki trochę gang motorynkowy lecz lata lecą z tego zdjęcia została tylko moja Smile


Kolanko idzie troche wyżej bo to nowe i tak musiałem prostować bo nie pasowało, jak myślicie zostawić tak czy trochę jeszcze je spróbować naprostować tak jak w motorynkach szło ?


Zdjęcia aktualnie też były by lepsze ale musicie poczekać aż motoryna będzie gotowa Smile














I tak aktualnie silnik czeka na złożenie i całość na większe dopieszczenie będę na bieżąco informował w temacie Smile




Silnik dostanie nowe łożyska, tłok, uszczelki, uszczelniacze, przybędzie polerki Smile


To by było na razie na tyle, czekam na wasze opinie, komentarze, sugestie. Pozdrawiam wszystkich pasjonatów tych kultowych już dziś sprzętów Smile
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 26-08-2014 13:37:04 przez Damianik.)
26-08-2014 13:27:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 1 osoba postawiła piwo Damianik za ten post.
Reklama
Bartek Offline
Emerytowany Moderatroll


Liczba postów: 2,961
Imię: Bartek
Skąd: Jarosław
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #2
RE: Motorynka Romet Pony 301 By Damianik
Witaj Damian ! Trochę czasu już minęło odkąd przeglądałem Twój profil na Pj. Jak zobaczyłem motorynkę Twoją po raz pierwszy to dech w piersiach mi zamarł. Po prostu jest idealnie zrobiona i nie odwaliłeś maniany,
Później pamiętam jak zakupiłeś Simsonka i od tego czasu do teraz jest nie do poznania. Na prawdę włożyłeś kawał serca w te maszyny Wink

Zaprezentuj jeszcze Suzi Wink

KLIKNIJ TUTAJ I POMÓŻ W OPŁACENIU SERWERA !
26-08-2014 13:45:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
didek01 Offline
Ogarzysta ;)
*


Liczba postów: 51
Imię: Dawid
Skąd: opolskie
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #3
RE: Motorynka Romet Pony 301 By Damianik
Piękna motorynka i życzę powodzenia w remoncie Smile

26-08-2014 14:17:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Damianik Offline
Nowy
*


Liczba postów: 1
Imię: Damian
Skąd: RK - Krosno
Pojazd: Romet Pony
Post: #4
RE: Motorynka Romet Pony 301 By Damianik
Bartek ok, jak będzie czas, dzięki Smile Czekam na więcej komentarzy Tongue
26-08-2014 23:25:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Barto5050 Offline
Współczesny Romeciarz :F
*


Liczba postów: 1,147
Imię: Bartek
Skąd: Turze Pole (RBR)
Pojazd: Romet Chart
Post: #5
RE: Motorynka Romet Pony 301 By Damianik
O Damian ! Smile Motoryneczka piękna i tak jak mówiłem jak skończe swoją to musimy się umówić na wspólną jazde ! Big Grin

One mają Duszę, a nie plastiki Wink
26-08-2014 23:32:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Kryptonim 205 Offline
Romet - Dla chcącego, nic trudnego :)
*


Liczba postów: 20
Imię: Hubert
Skąd: Gniezno
Pojazd: Romet Ogar 205
Post: #6
RE: Motorynka Romet Pony 301 By Damianik
Piękna motorynka ! Muszę przyznać że nigdy nie przepadałem za motorynkami lecz Ty zaispirowałeś mnie tym i mam zamiar sprawić sobie takie piękno ! Smile Widać że oprócz części, lakieru, włożyłeś w nią całe serce i to jest najważniejsze ! Big Grin Smile
Pozdrawiam gorąco !
Życze powodzenia w dalszych remontach, takie motorynki za pare lat będą już rzadko spotykane, zostaw ją.
Pozdrawiam Towarzyszu ! Smile Tongue Big Grin
Życze powodzenia w dalszych remontach, takie motorynki za pare lat będą już rzadko spotykane, zostaw ją.
Pozdrawiam Towarzyszu ! Smile Tongue Big Grin

Ekwipunek:
- Romet Ogar 205 88'
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 27-08-2014 01:34:22 przez Kryptonim 205.)
27-08-2014 01:22:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Damianik Offline
Nowy
*


Liczba postów: 1
Imię: Damian
Skąd: RK - Krosno
Pojazd: Romet Pony
Post: #7
RE: Motorynka Romet Pony 301 By Damianik
Barto koniecznie Big Grin W każdy pojazd wkładam więcej niż powinienem Big Grin Komentujcie Wink
27-08-2014 17:13:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Bartek Offline
Emerytowany Moderatroll


Liczba postów: 2,961
Imię: Bartek
Skąd: Jarosław
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #8
RE: Motorynka Romet Pony 301 By Damianik
Ja jedynie moge dolaczyc Astra;D a jak simsonek sprawuje sie?Wink

KLIKNIJ TUTAJ I POMÓŻ W OPŁACENIU SERWERA !
27-08-2014 19:00:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Damianik Offline
Nowy
*


Liczba postów: 1
Imię: Damian
Skąd: RK - Krosno
Pojazd: Romet Pony
Post: #9
RE: Motorynka Romet Pony 301 By Damianik
Simson świetnie jak zawsze :3

Mały up panowie Smile

Małe zakupy wszystkie łożyska, uszczelniacze, uszczelki, nowy tłok, pokrowiec siedzenia, stopka boczna Smile

Kilka pierdółek po cynkowaniu.

Wypolerowana komora w karterach

Kartery wypolerowane na zdjęciu przygotowane do właściwej polerki na maszynie Smile

Tak wygląda aktualnie motorynka zdjęcie z wczoraj, założona stopka boczna, pierdoły z cynkowania, klamki i obejmy kierownicy wypolerowane, założony nowy pokrowiec siedzenia Smile





No i wreszcie zebrałem się wczoraj i społowiłem silniczek, wcześniej dokładnie wymyty, przedmuchany. Pierwszy raz mam doczynienia z tym silniczkiem i powiem tylko tyle że jest mega przepaść w porównaniu do silnika Simsona no ale złożony poprawnie, na ciepło. Nie założyłem tylko tej tulejki od rozruchu ponieważ wcześniej miałem ten ze sprężyną wewnętrzną teraz kupiłem z zewnętrzną nowszy i wgl nie pasowała więc złożyłem bez powinno być dobrze.









Jesteśmy coraz bliżej, w następnym tygodniu już powinien być w ramie :F Nie mogę się doczekać kiedy wreszcie odpali i wyjedzie Smile
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-09-2014 17:49:10 przez Damianik.)
14-09-2014 17:40:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 1 osoba postawiła piwo Damianik za ten post.
romek Offline
019 rzondzi
*


Liczba postów: 2,006
Imię: Marcin
Skąd: NOS
Pojazd: Romet Komar
Post: #10
RE: Motorynka Romet Pony 301 By Damianik
Bardzo fajnie wykończona Wink Pozostaje trochę żalu że nie pomalowałeś w kolor z fabrycznej palety, no i naklejki też nie takie. Widzę że silniczek robisz naprawdę starannie, bez tandety. Pokusiłbym się jeszcze o jakiś tuning mechaniczny Wink Motorynka bardzo mi się podoba i jak najbardziej na plus. Te zdjęcie z kolegami przywołuje mi miłe wspomnienia, ja zaczynałem od identycznej jak ta na środku - stoi odstawiona i mocno zdekompletowana w garażu jednak liczę na to że za kilka lat zostanie uruchomiona Smile
14-09-2014 18:27:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
gregorian2008 Offline
Technik
*


Liczba postów: 968
Imię: Grzegorz
Skąd: Tylmanowa
Pojazd: Romet Pony
Post: #11
RE: Motorynka Romet Pony 301 By Damianik
no widzę że ostro pracujesz nad niej uruchomieniem i jesteś jednym z wielu osób które zaczeły pasje motocyklowa na motorynce powidzenia

Moje sprzęty:
Pony M1 79r
Pony M2 http://www.chlopcyrometowcy.pl/showthread.php?tid=28573
Pony M3 87r http://www.chlopcyrometowcy.pl/showthread.php?tid=32404
Kadet 83r http://www.chlopcyrometowcy.pl/showthread.php?tid=28403
Romet Ogar 205 86r
14-09-2014 20:42:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Damianik Offline
Nowy
*


Liczba postów: 1
Imię: Damian
Skąd: RK - Krosno
Pojazd: Romet Pony
Post: #12
RE: Motorynka Romet Pony 301 By Damianik
Panowie jest problem ;/ Silnik społowiony, cylinder,głowica,gaźnik, pozostało sprzęgło zapłon ale ... Mam problem z rozruchem bo zmieniłem z tego ze sprężyną wewnętrzną na ten ze sprężyną na zewnątrz z innym końcem tutaj macie foto. Nie pasuje mi ta blokada taka oraz nie wiem jak założyć sprężynę bo mam otwór tylko na tym wałku i tyle. Co zrobić w tej sytuacji, w moim drugim silniku dawcowym jest też te rozruch stary. Zobaczę jeszcze u dziadka w 2ch silniczkach może jest taki właśnie jak mam teraz a jak nie ? Mam nadzieję że nie będę musiał rozpoławiać, pomóżcie ! Smile

Tutaj nie pasują mi te elementy i nie wiem jak to zablokować i co brakuje.

Tutaj mi czegoś brakuje a druga sprawa nie wiem do czego zamocować sprężynę bo mam otwór tylko w tym wałku ??? Na simering na wał nie patrzcie bo wiem że mi źle wszedł, kupiłem nowy.

Z góry dziękuję za rady bo zwątpiłem w to że ta motorynka wyjedzie w tym roku :F
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-09-2014 16:15:38 przez Damianik.)
17-09-2014 16:10:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Brzoz3k Offline
Uczeń
*


Liczba postów: 289
Imię: Adam
Skąd: Warszawa
Pojazd: Romet Ogar 205
Post: #13
RE: Motorynka Romet Pony 301 By Damianik
Co do piewszego obrazka, brakuje tam 3 elementów. 1. Taka czarna guma wpasowująca się w tamto miejsce w karterze. 2. Taka blokada wyglądająca podobnie jak ten palec rozuchu- blaszka wchodząca na wałek (jest widoczna obok uszczelki gaźnika na drugim zdjęciu), opiera się ona później na tej gumie. Później nakładasz ten palec co trzymasz w ręce, a na koniec zabezpieczasz to pierścieniową zawleczką.

Wg mnie z drugiej strony brakuje talerzyka, który nakłada się na sprężynę oraz ponownie zawleczki pierścieniowej. Całość musisz później naciągnąć, żeby kopniaczek odbijał. To możesz sprawdzić jak zachowuje się ten palec i rozkminisz jak to naciągnąć.
Czy trafiłeś tym hmm cypelkiem, blażką czy jakoś tak od wałka startera w karter? Jest to dosyć ważne, bo jak nie to kopniak strasznie nisko łapie i nie zawsze łapie.
Jeżeli ogarniesz to co napisałem powinno być wszystko w porządku i nie będzie trzeba rozpoławiać silnika.

PS: Czy w karterze jest wsadzona tulejka startera?
17-09-2014 16:42:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Damianik Offline
Nowy
*


Liczba postów: 1
Imię: Damian
Skąd: RK - Krosno
Pojazd: Romet Pony
Post: #14
RE: Motorynka Romet Pony 301 By Damianik
Znaczy co do tego pierwszego obrazka mam te 3 elementy, gumę, ale nie pasuje ta blokada oraz ta blaszka którą widzisz na drugim zdjęciu.

No chyba właśnie nie mam tych talerzyków tylko nie mam gdzie sprężyny zamocować bo jest tylko na wałku otwór to idzie do karteru ? I w karterze wywiercić dziurkę ?

Wydaje mi się że trafiłem nacelowywałem go ale musiałem jeszcze dobić stronę od wału przy społowieniu raczej się nie przesunął teraz elementy się kręcą gdy tym wałkiem ruszam ale tylko w jednej pozycji bo wałek chodzi do przodu i do tyłu pewnie przez brak tej sprężyny i zablokowania z drugiej strony. A i tej tulejki nie założyłem bo mi nie pasowała miałem tą która była w rozruchu ze sprężyną na wewnątrz i tam wchodziła a tutaj za nic by się nie zmieściła i bym nie społowił dlatego nie założyłem stwierdziłem że w tej wersji nie było.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-09-2014 17:02:13 przez Damianik.)
17-09-2014 16:59:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Damianik Offline
Nowy
*


Liczba postów: 1
Imię: Damian
Skąd: RK - Krosno
Pojazd: Romet Pony
Post: #15
RE: Motorynka Romet Pony 301 By Damianik
Motorynka już praktycznie gotowa, odpalona, wstępnie wyregulowana Big Grin Wszystko jest ok, zostało jeszcze pomalować osłonkę tłumika i usprawnić przednie amortyzatory, więcej zdjęć na dniach gdy pożyczę lepszy aparat, no i teraz już motorynka jeździ także będzie okazja Smile Łapcie malutki przedsmak, wpadł dziś Bartek z Mirkiem i ogarnęliśmy problem ze sprzęgłem.









14-10-2014 21:54:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości


Forum by Tomasso94 2010 - 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
POMÓŻ W UTRZYMANIU FORUM!

Zaloguj do Poczty
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
Problemy z komarkiem
Ostatni post: bartwilku
Dzisiaj 20:33:47
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 16
Remont silnika 019
Ostatni post: michanio91
Dzisiaj 19:39:41
» Odpowiedzi: 17
» Wyświetleń: 761
Paliwa E10 a silniki dwus...
Ostatni post: romek
Dzisiaj 18:06:19
» Odpowiedzi: 30
» Wyświetleń: 9481
Szum sprzegła
Ostatni post: pitus74
Dzisiaj 16:27:57
» Odpowiedzi: 7
» Wyświetleń: 2133
Romet Komar 2350 Dawid22
Ostatni post: romek
Dzisiaj 09:43:00
» Odpowiedzi: 39
» Wyświetleń: 5234
Nowe życie Ogara po 38 la...
Ostatni post: romek
Dzisiaj 07:57:04
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 60
FSM Polski Fiat 126p FL p...
Ostatni post: miszel
Wczoraj 19:24:48
» Odpowiedzi: 40
» Wyświetleń: 5484
Problem z adv 250
Ostatni post: Bob_Harley
Wczoraj 18:09:51
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 327
Mesko Nimfa
Ostatni post: romek
Wczoraj 16:44:47
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 2080
Witam
Ostatni post: romek
Wczoraj 11:51:27
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 57
Pomoc w dobraniu gaźnika ...
Ostatni post: romek
Wczoraj 10:02:31
» Odpowiedzi: 67
» Wyświetleń: 2571
Uwaga, wyrejestrowanie po...
Ostatni post: romek
Wczoraj 09:12:33
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 614
pytanie o kolor rowery me...
Ostatni post: beta1989
14-04-2024 23:17:58
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 61
Dźwignia hamulca nożnego
Ostatni post: Motokamel
14-04-2024 22:18:18
» Odpowiedzi: 10
» Wyświetleń: 6517
Regeneracja gwintu na wyd...
Ostatni post: Dawdzio
14-04-2024 22:03:27
» Odpowiedzi: 26
» Wyświetleń: 17375

Reklama