Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
Zipp Neken by Latos
Autor Wiadomość
Latos Offline
Sezon trwa cały rok
*


Liczba postów: 2,015
Imię: Kacper
Skąd: Byszewo (CBY)
Pojazd: Inny
Post: #16
Odp: Zipp Neken by Latos
damian4570 fotek jest od ch**a za przeproszeniem ale nie mam ich kiedy wrzucic, ale dzis na pewno bedzie up oraz kilka lub kilkanascie fotek Smile

Wysyłane z mojego GT-S6500 za pomocą Tapatalk 2

Zajrzyj do mojego zippa Smile

Mój BikePics
27-09-2014 15:22:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Reklama
Latos Offline
Sezon trwa cały rok
*


Liczba postów: 2,015
Imię: Kacper
Skąd: Byszewo (CBY)
Pojazd: Inny
Post: #17
RE: Zipp Neken by Latos
Zdjęcia

No, to razem chyba z 6 albo 7 razy regulowałem zawory. Popychacz był od piachu to go umyłem w wodzie. To była chyba najgłupsza rzecz jaką zrobiłem z zippem facepalm Kupiłem nową fajkę za 2 złote (trzymałem ją w ręku a drugą rękę miałem przy lusterku to mnie prąd kopał przy lusterku) udało mi się zrobić kierunkowskaz aczkolwiek jest krzywo ale tak zostanie bo nie mam już siły na niego. Kiedyś miałem plan wypieprzyć tylny błotnik i dać od simka enduro w taki sposób jak niektórzy robią tylne błotniki w tuningowanych simkach czyli zamocować go do wahacza i do błotnika wtedy przykręcić kierunki strzałeczki. Widzę to w głowie, chciałem to przelać na kartkę to nie bardzo mi szło, mam nadzieję że będzie to fajnie wyglądać, lecz do zimy będę jeździć z seryjnym. Do tego jeszcze przyciemniana lampa, do przodu płaskie clip-on zamiast tej wysokiej kierownicy, coś na wzór pro 50 albo tak samo nawet, byłoby ok. Mam zamiar zrobić sobie czarne tarcze prędkościomierza, chyba będą fajnie wyglądać. Wtedy bym może jeszcze jakieś lusterka z niższym ramieniem takie żeby były po prostu mniejsze. Uchwyt pasażera także precz, tłumik chciałęm zmienić na głośny ale Lagoon w swoim temacie oznajmił wszem i wobec że przy codziennym użytkowaniu lepiej jak tłumik jest cichy. Niedługo zmieniam klocki w przodzie oraz wypieprzam ABS bo przez niego już nieraz byłem w poważnych tarapatach (wiem, mówię już tak kupę czasu ale nie mam się kiedy za to zabrać bo jeżdżę nim do szkoły). Ogólnie cały czas jeździ, nigdy mi nie stanął w trasie, pozycja jest dość wygodna. I ma ktoś może pomysł żeby jakieś osłony na nogi wykombinować? W czwartek wracałem w deszczu do domu to kurtka dopiero dziś wyschnęła.

Koniec wypocin Big Grin

Zajrzyj do mojego zippa Smile

Mój BikePics
27-09-2014 21:25:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Latos Offline
Sezon trwa cały rok
*


Liczba postów: 2,015
Imię: Kacper
Skąd: Byszewo (CBY)
Pojazd: Inny
Post: #18
RE: Zipp Neken by Latos
Pół dnia walczyłem z ustawieniem zaworów, samo ustawianie to może 20 minut, pozostałe około 3 godziny to odkręcanie zablokowanej nakrętki z popychacza. W końcu gwint się poddał i został na popychaczu. Także jutro do szkoły jedziemy autobusem Dodgy Po szkole wejdę do sklepu metalowego, może uda mi się dostać samą nakrętkę to nie będę musiał wydawać 15 albo 20 złotych na cały nowy popychacz lub parę. Przez chwilę nawet widziałem jak początek gwintu z jednej strony odchodzi i odstawał taki metalowy kijaszek o długości może z 3-4 milimetry. No, ale nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem (w moim przypadku nad rozlanym olejem), jakoś damy radę Smile

Zajrzyj do mojego zippa Smile

Mój BikePics
28-09-2014 20:48:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Latos Offline
Sezon trwa cały rok
*


Liczba postów: 2,015
Imię: Kacper
Skąd: Byszewo (CBY)
Pojazd: Inny
Post: #19
RE: Zipp Neken by Latos
Zakupy Big Grin

No, to na obrazku powyżej mamy części które w najbliższy weekend będą zmieniane Smile Zipp jeździ i codziennie mnie wozi do szkoły, rano zawsze odpala na kopa bez ssania (zawsze z pierwszego, nie 2 wcześniej żeby zassał) i nawet nie trzeba mocno kopnąć Smile Klocki 20, guma zabieraka 12, zębatka 9, przesyłka 7 ok łańcuch kupiłem w motonecie w koronowie za 34 złote Smile płyn oraz świecę mam za darmo, myślę że na tej nowej świecy może będzie lepiej chodził, ale darowanemu koniowy nie patrzy się w zęby Smile mam jeszcze do was pytanie - jak w najmniej inwazyjny sposób skrócić łańcuch? tzn. nie mam rozkuwacza bo kupywanie narzedzia za 40 złotych do elementu za 34 złote troche mija się z celem. Jest 12 ogniw za długi i ma spinkę. Da się coś zrobić bez szlifowania tych knybelków? jeśli nie, to w jaki sposób to zrobić? :]

Zajrzyj do mojego zippa Smile

Mój BikePics
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-11-2014 23:25:17 przez Latos.)
17-11-2014 23:19:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
sebon30 Offline
Rometowiec z krwi i kości
*


Liczba postów: 827
Imię: Sebastian
Skąd: Krzywcza
Pojazd: Romet Kadet
Post: #20
RE: Zipp Neken by Latos
dobrze, że maszyna jeździ Smile
Kiedy kończysz Sezon? Smile

100 post- 14.12.2012 godz 21:55:17
500 post- 3.08.2013 godz 16:23:39
18-11-2014 20:52:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Latos Offline
Sezon trwa cały rok
*


Liczba postów: 2,015
Imię: Kacper
Skąd: Byszewo (CBY)
Pojazd: Inny
Post: #21
Odp: Zipp Neken by Latos
sebon30 aż spadnie śnieg albo jeszcze dłużej Smile autobusy mi nie sprzyjają i lubie jeździć Tongue

Wysyłane z mojego GT-S6500 za pomocą Tapatalk 2

Zajrzyj do mojego zippa Smile

Mój BikePics
18-11-2014 21:02:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
chart21050 Offline
4t-Master
*


Liczba postów: 1,002
Imię: Konrad
Skąd: MMz
Pojazd: Romet Chart
Post: #22
RE: Zipp Neken by Latos
Planujesz jakieś mody? Ładuj 72cm3 od razu przyjemniej się jeździ ( a jak się dobrze ogarnie to się nie psuje ) Smile Łańcuch do 50cm3 wystarczy, powinien się nie zrywać Smile

18-11-2014 23:07:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Latos Offline
Sezon trwa cały rok
*


Liczba postów: 2,015
Imię: Kacper
Skąd: Byszewo (CBY)
Pojazd: Inny
Post: #23
RE: Zipp Neken by Latos
Konrad z chęcią, ale mam dokładnie 17 złotych w portfelu a i przydałoby się ubezpieczenie zapłacić także... :F

Zajrzyj do mojego zippa Smile

Mój BikePics
18-11-2014 23:21:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Latos Offline
Sezon trwa cały rok
*


Liczba postów: 2,015
Imię: Kacper
Skąd: Byszewo (CBY)
Pojazd: Inny
Post: #24
Odp: Zipp Neken by Latos
Dzis w powrocie ze szkoly zastałem snieg xD czyli jak widac jezdze. Zipp od swiat do dzis stal nieodpalany. Odpalil po kilku kopnieciach, ale bez ssania i bez kopniec bez zaplonu dla zassania. Dzis zmienilem olej i naciagnalem lancuch, w sobote sprawdze zawory bo nie mam swiatla w garazu. Tak po cichu planuje kierunki LEDy i jakies alternatywne zrodlo swiatla w przodzie (H4 albo mocniejsza zarowka, jesli ktos cos to prosze o wypowiedz), za pare dni prawdopodobnie zamowie 72cm3. Mysle tez zeby usunac gluta z kolanka i zrobic dziure w tlumiku koncowym. Tez po cichu mysle aby kupic spray czarny i kierownice pomalowac. W lutym wychodzi przeglad i ubezp, opona tylna na koniec sezonu chyba tez zrobi out, moze nie dotrwa nawet. Ogolnie neken sie trzyma, wszystko chodzi. I mam pytanie, czy u wlascicieli podobnych motorowerow swiatlo stopu bywa kaprysne? Tzn po odbiciu klamki dalej swieci albo sie w ogole nie zapala?
Lwg Smile

Wysyłane z mojego GT-S6500 za pomocą Tapatalk 2


Załączone pliki Miniatury
   

Zajrzyj do mojego zippa Smile

Mój BikePics
08-01-2015 00:15:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Damian4570 Offline
Zaawansowany hardware'owiec
*


Liczba postów: 1,306
Imię: Damian
Skąd: Strzelce Kraj
Pojazd: Romet Kadet
Post: #25
RE: Zipp Neken by Latos
Jeszcze jeździsz? Big Grin Szacun! :F Moja Suzia juz pod kołderką od miesiąca ponad i czeka na sezon Wink Mimo tego, że przed świętami był okres, w którym aż mnie kusiło aby się przejechać, to jednak sobie darowałem, bo pogoda lubi zaskakiwać :F Co do klamki i tego stopu, prawdopodobnie nasz uszkodzony czujnik, u mnie było podobnie, tyle że hamulec był, a światła brak Wink Na szczęście wystarczyło przeczyscic styk.

Wysłane z mojej Xperi Z1 przy użyciu Tapatalka



08-01-2015 00:47:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Latos Offline
Sezon trwa cały rok
*


Liczba postów: 2,015
Imię: Kacper
Skąd: Byszewo (CBY)
Pojazd: Inny
Post: #26
Odp: Zipp Neken by Latos
Na autobus i tak bym nie zdazyl no i kocham jezdzic Smile i jak wyjezdzalem z domu to sniegu nie bylo a drogi suche jak pieprz takze sie w miare jechalo Smile dzieki za info odnosnie stopu, w weekend go wymontuje i obejrze Smile raz wdusze hamulec to dziala a raz nie, posrany taki :/ przegladu bym z nim nie przeszedl.

Wysyłane z mojego GT-S6500 za pomocą Tapatalk 2

Zajrzyj do mojego zippa Smile

Mój BikePics
08-01-2015 00:57:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
chart21050 Offline
4t-Master
*


Liczba postów: 1,002
Imię: Konrad
Skąd: MMz
Pojazd: Romet Chart
Post: #27
RE: Zipp Neken by Latos
Zmodź go porządnie Big Grin Co do światła stopu, pewnie czujnik się zaciął, albo skapitulował Big Grin

09-01-2015 00:54:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Latos Offline
Sezon trwa cały rok
*


Liczba postów: 2,015
Imię: Kacper
Skąd: Byszewo (CBY)
Pojazd: Inny
Post: #28
RE: Zipp Neken by Latos
Up po kilku miesiącach przerwy Smile

Jeździłem sobie nekenem tak z dnia na dzień, przez cały rok (śnieg nie padał ani specjalnie zimno jak na zimę nie było to nie kończyłem sezonu. I tak jeździłem sobie bez filtra paliwa, aż w końcu przytkała się dysza, czego efektem było:


Po niedługim czasie stwierdziłem, że powodem v-maxu wynoszącego 50km/h nie jest jednak zawór, ale tłok-cylinder. Taki byłem żądny prędkości, że spalanie wynosiło prawie 4 litry na 100 kilometrów Tongue tak więc zamówiłem sobie zestawik 72 od bartera. Z przesyłką 160 złotych Smile


To co, trzeba zakładać! Big Grin



I tak oto stałem się kolejnym szczęśliwym posiadaczem siedemdziesiątki Smile na pierwszej jeździe czułem się jakby mój teraz około 4,5-konny potwór chciał mi wyrwać ręce z dupy heh Tongue niestety szybko przyzwyczaiłem się do jego nowych osiągów. Do tego, gdy wyjechałem w "trasę" (nie wiem czy tak można nazwać przejażdżkę 40 kilometrów Tongue ) zaczął szybko doskwierać brak piątego biegu. Niestety bioegów za bardzo dokładać nie można, więc postanowiłem zmienić zębatki Smile miało być przejście z 12 na 15 zębów, teraz jest z 12 na 16 Smile biegi zdecydowanie się wydłużyły, czwórka stała się nadbiegiem, ogólnie jazda teraz jest o wiele przyjemniejsza, można jechać z większą prędkością i nie słuchać cały czas wycia silnika Smile V-max? Proszę bardzo Smile


W międzyczasie przeprowadzałem przegląd nekena (albo eksplorację) jak wygląda pod bakiem:


Więcej zdjęć zaraz, niechcący napisałem post i musze szybko edytować heh Tongue

Zajrzyj do mojego zippa Smile

Mój BikePics
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-04-2015 21:55:53 przez Latos.)
13-04-2015 21:46:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
chart21050 Offline
4t-Master
*


Liczba postów: 1,002
Imię: Konrad
Skąd: MMz
Pojazd: Romet Chart
Post: #29
RE: Zipp Neken by Latos
To przełożenie to dowaliłeś Big Grin Ja mam 14/47 i uważam, że to słabo ciągnie. Vmaxy widzę podobne. Mój na prostej te 85km/h wyciąga. Z górki trochę więcej. Przy jakich obrotach masz 60km/h na 4 biegu ?

13-04-2015 22:15:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Latos Offline
Sezon trwa cały rok
*


Liczba postów: 2,015
Imię: Kacper
Skąd: Byszewo (CBY)
Pojazd: Inny
Post: #30
RE: Zipp Neken by Latos
Chciałem kupić 15 zębów, ale nie było na miejscu to się nie bawiłem tylko kupiłem 16 Smile przy tych 88km/h miałem jakieś 9 tysięcy obrotów, więc przy 60km/h wypadałoby jakieś 6 tysięcy, nazajutrz dokonam dokładniejszych pomiarów heheh Smile celowałem w dłuższe przełożenie, przeważnie jeżdżę w trasie i chciałem mieć takie, aby były niskie obroty przy wysokiej prędkości, niestety coś nie pykło i trochę nie trafiłem z przełożeniem, przydałaby się ząbek mniejsza. Ale jak jadę sam to jest ok Smile Będę musiał jeszcze zmienić gaźnik kiedyś na 22 milimetry, bo nie wiem czy dobrze prawię, ale wydawało mi się że jak brał lewe powietrze zaraz po złożeniu silnika to lepiej szedł heh Tongue Ogólnie trochę lipa jest na ten moment, dużo patentów. Z przodu pęknięty błotnik, nie działa stop bo nie dochodzi prąd do przełącznika, tylny kierunek cały czas na patencie, i chyba tak zostanie aż czegoś nie wykombinuję z tylnym błotnikiem, wszystko powiązane na trytki i wkręty heh Smile zmieniałem linkę sprzęgła jeszcze mogę dopowiedzieć (2 dni jeździłem bez sprzęgła Big Grin ), zabieraki w tyle, okładziny w tyle, ogólnie prócz tego dobrze się trzyma, i zgubiłem klosz tylnej lampy, teraz mam inną, do kompletu jeszcze tylko kierunki strzałki Smile Rozrządu do 70 nie zmieniałem, trzyma się dość dobrze moim zdaniem. Dość pitolenia, obiecałem zdjęcia Big Grin

Tutaj lompa:


Jeździłem sam:






I ze znajomymi :]



Sesyjka koło domu Big Grin




Jakoś super dużo tych zdjęć nie ma, jutro coś może wrzucę świeżego bo jak widzicie jeszcze za zimy robione Smile

Zajrzyj do mojego zippa Smile

Mój BikePics
13-04-2015 23:00:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości


Forum by Tomasso94 2010 - 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
POMÓŻ W UTRZYMANIU FORUM!

Zaloguj do Poczty
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
Wigry 1 z 1976 - szczegół...
Ostatni post: wigryman
Dzisiaj 16:55:39
» Odpowiedzi: 3
» Wyświetleń: 66
Paliwa E10 a silniki dwus...
Ostatni post: piotr53464
Dzisiaj 16:43:50
» Odpowiedzi: 36
» Wyświetleń: 10363
OldtimerBazar Wrocław 7/3...
Ostatni post: siwy1958
Dzisiaj 09:53:40
» Odpowiedzi: 37
» Wyświetleń: 16035
Romet Duet - Jaki rocznik...
Ostatni post: romek
Dzisiaj 08:52:12
» Odpowiedzi: 7
» Wyświetleń: 390
Hej Rometowcy, pozdrowien...
Ostatni post: wigryman
Wczoraj 20:50:51
» Odpowiedzi: 7
» Wyświetleń: 124
Renowacja kół komar 2320 ...
Ostatni post: joozek
Wczoraj 20:12:22
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 85
Instrukcja komar 2352 i s...
Ostatni post: romek
Wczoraj 07:24:52
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 75
Części 50-T/TS-1: zbiorni...
Ostatni post: gladiator_86
21-04-2024 22:08:17
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 1009
Zapłon CDI
Ostatni post: Norweski Zomowiec
21-04-2024 21:53:44
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 69
Cześć
Ostatni post: Arsonn13
21-04-2024 21:20:32
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 44
Regeneracja gwintu na wyd...
Ostatni post: elmer
20-04-2024 23:19:20
» Odpowiedzi: 27
» Wyświetleń: 17606
Romet Chart 210
Ostatni post: elmer
20-04-2024 23:15:41
» Odpowiedzi: 12
» Wyświetleń: 1094
Motorynka M3 by Decuu
Ostatni post: romek
20-04-2024 20:09:48
» Odpowiedzi: 71
» Wyświetleń: 16497
Romet ogar 205 popychacz ...
Ostatni post: romek
20-04-2024 09:25:19
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 1587
Jak ustawić palec wysprzę...
Ostatni post: elmer
19-04-2024 21:00:59
» Odpowiedzi: 7
» Wyświetleń: 1358

Reklama