Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 głosów - 5 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Chart] Romet Chart - Czy warto kupić? (pytanie laika)
Autor Wiadomość
KAT Offline
Nowy
*


Liczba postów: 41
Imię: KAT
Skąd: Śląsk
Pojazd: Inny
Post: #1
Romet Chart - Czy warto kupić? (pytanie laika)
Witam was serdecznie moja żądza posiadania rometa sięga zenitu... Mam pytanie odnośnie rometa charta który coraz bardziej mi się podoba myśle nad jakimś rometem który nie będzie zawalidrogą ani kapciem/trupem noob question ale lepsze to jak hejt na administratora nieprawdaż? Wink

Czysto teoretycznie pytam czy warto kupić owy motorek dla kogoś kto nigdy nie miał styczności z żadnym pojazdem jak i mechaniką? Pytam z ciekawości bo drogie to jak cholera i daleko od mojego miasta (tablica) :/ ale wygląda bardzo ładnie, tak ,,współcześniej" w porównaniu do poprzedników rometów. Ceny są straszne ale chart z tego co czytałem jest dość szybki jak na taką pojemność (a no tak oczywiście pisze o 50cc) dodatkowo jest fabrycznie wyposażony w instalacje elektryczną (kierunkowskazy i chyba klakson +coś co pominąłem) co przyda się w mieście (nie mieszkam na wsi niestety) do tego lusterka kufer i mamy fajny środek transportu.. Ale do rzeczy by nie zamulać.

1.Jak się spisuje tj czy jest awaryjny?
2.Jak z osiągami?
3.Co z częściami zamiennymi?
4.W razie awarii czy można w ,,warunkach polowych" coś w nim podłubać jak w rometach 200/205 czy pchamy do domu? Tongue
5.Jaka cena jest znośna jaka przesadzona. Widziałem na przykład komarki za 3200zł ludzi ćpiących bardzo mocne narkotyki Big Grin

np ten http://olx.pl/oferta/romet-chart-210-tan...d3f4eee53e dlaczego cena jest tak wysoka?

I pytanie do miejskich rometowiczów (są tacy? oto pytanie.) Gdzie parkujecie swoje romety idąc gdzies na dłużej.. Praca szkoła kursy..?


To chyba tyle wiem rozpisuje się i mam dużo pytań i nawet nie wiem czy kupie cokolwiek (truje dupę z sąsiadem o chlewik/komórke)

Piwko za każdą wartościową wg mnie odpowiedź jeśli można tak piwa rozdawać na prawo i lewo. Wirtualne ale lepszy ryc jak nic (:F)

Pozdrowienia! i obym tu kiedyś napisał temat z moim rometem.

Cytat:Wiele lat - dla mnie chwil - byłem jak grom.
Uczyłem cię.
Z wilka wilk, z nędzy nędza, a z krwi krew.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-06-2014 21:24:38 przez KAT.)
18-06-2014 21:22:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Reklama
Simon Offline
Ogarnięty Chartcore


Liczba postów: 1,469
Imię: Szymon
Skąd: Ożarów
Pojazd: Romet Chart
Post: #2
RE: Romet Chart - Czy warto kupić? (pytanie laika)
Myślę że tu znajdziesz parę odpowiedzi na twoje pytanie http://www.chlopcyrometowcy.pl/showthrea...+czy+warto

Polecam następnym razem opcji szukaj Smile

Co do parkowania na dłużej to pod szkołą na parkingu, a w mieście porostu na stanowiskach parkingowych. Warto tu mieć blokadę kierownicy sprawną.



Mój Romet Chart 70ccm
"Śpieszmy się kochać Motóry polskiej produkcji - Tak szybko odchodzą"
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-06-2014 21:29:35 przez Simon.)
18-06-2014 21:28:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
KAT Offline
Nowy
*


Liczba postów: 41
Imię: KAT
Skąd: Śląsk
Pojazd: Inny
Post: #3
RE: Romet Chart - Czy warto kupić? (pytanie laika)
Widziałem go. Jednak to temat sprzed dwóch lat więc mój temat nie jest zamknięty ale dzieki ;]

Cytat:Wiele lat - dla mnie chwil - byłem jak grom.
Uczyłem cię.
Z wilka wilk, z nędzy nędza, a z krwi krew.
18-06-2014 21:48:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
MrF4k Offline
Daaaawwccaa
*


Liczba postów: 5,136
Imię: Karol
Skąd: Kamienna Wola
Pojazd: Romet Chart
Post: #4
RE: Romet Chart - Czy warto kupić? (pytanie laika)
1.Zależy jak zrobiony Smile Zresztą to mało awaryjny motorek, mój obecnie ma przejechane ok5k po remoncie i nic sie nie dzieje.
2.Osiągi realne myśle ze coś ok 60km/h jeśli chodzi o czystą serie
3.Częsci pojawiają sie na allegro i olx, idzie kupić co potrzeba
4.Wszystko zależy od tego co sie zepsuje , wiadomo jak padnie impulsator czy moduł trzeba pchać do domu Smile
5.800-1200 idzie już kupić naprawde ciekawy egzemplarz , w ładnym stanie i silniczek pojeździ Smile wiem ze każdy by chciał jak najtaniej . Jak chcesz tanio kup coś za 400-500zł i remontuj, jeśli chcesz robić remont na tip-top to będzie to troche kosztowało Smile

Pisk opon słychać z dala ktoś na Charcie zapier**** !!!
Mam Rometa i dwa kaski więc wybiorę się na laski

(25-08-2011 00:10:48)soczek napisał(a):  Rób na orginał. Tjunink to tylko młode oszołomy praktykują, a potem na stare lata i tak mądrzeją (wiem po sobie).
Działaj, pozdro !
18-06-2014 22:05:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 1 osoba postawiła piwo MrF4k za ten post.
BigSoft Niedostępny
Pomocny użytkownik


Liczba postów: 1,004
Imię: Przemo
Skąd: SI
Pojazd: Romet Chart
Post: #5
RE: Romet Chart - Czy warto kupić? (pytanie laika)
(18-06-2014 21:22:40)KAT napisał(a):  Czysto teoretycznie pytam czy warto kupić owy motorek dla kogoś kto nigdy nie miał styczności z żadnym pojazdem jak i mechaniką?
Zdecydowanie tak.

KAT napisał(a):1.Jak się spisuje tj czy jest awaryjny?
Nie. Jak zadbasz to się odwdzięczy.

KAT napisał(a):2.Jak z osiągami?
To zależy w jakim stanie jest silnik, i osprzęt. Charty przeważnie ciągną 55-65km/h w zależności od stanu.

KAT napisał(a):3.Co z częściami zamiennymi?
Nie ma tragedii, wciąż można dostać sporo oryginałów z zapasów. Fakt, że nie jest tak różowo jak z częściami do Simsona, ale jak pisałem wcześniej - nie ma tragedii.

KAT napisał(a):4.W razie awarii czy można w ,,warunkach polowych" coś w nim podłubać jak w rometach 200/205 czy pchamy do domu? Tongue
Można. Podstawa, to zapasowy moduł zapłonowy, gdyż są one awaryjne (oryginalne), a w zasadzie nieprzewidywalne (jede moduł może pracować bez problemu lata, a inny padnie po 50km).

KAT napisał(a):5.Jaka cena jest znośna jaka przesadzona. Widziałem na przykład komarki za 3200zł ludzi ćpiących bardzo mocne narkotyki Big Grin
Ja za swojego dałem 650zł, a włożyłem do niego z 1500. Zostało mi malowanie.

KAT napisał(a):np ten http://olx.pl/oferta/romet-chart-210-tan...d3f4eee53e dlaczego cena jest tak wysoka?
Wysoka? Popatrz na Simsony... to dopiero jest wysoka cena, głównie dlatego, że to "Simson", niemieckie, najlepsze itp. Takie stereotypy, choć przyznać trzeba, że to również dobry motorower. Chart niewiele mu ustępuje (silnik słabszy i 3 biegi), ale za to wyglądem wygrywa. Oczywiście to moje zdanie.

KAT napisał(a):I pytanie do miejskich rometowiczów (są tacy? oto pytanie.) Gdzie parkujecie swoje romety idąc gdzies na dłużej.. Praca szkoła kursy..?
Od 2008 roku do 2013 jeździłem codziennie Chartem. Miałem dwa, jeden nadal jest u mnie i nie zapowiada się, żebym go sprzedał choć jeżdżę już jakiś ćzas samochodem. Inni z forum wiedzą, że jeździłem nawet w zimie, przy -17... Nie zawiódł. W sumie mój Chart zarówno poprzedni jak i obecny znał bardzo dobrze każde warunki pogodowe. Był po prostu moim jedynym, podstawowym środkiem transportu. Tak jak dla niektórych samochód. Jeździłem nim do szkoły, później do pracy. Zapinałem do czegoś, co było możliwie solidne (rura poręczy, znaku, ogrodzenia), za pomocą równie solidnego łańcucha i kłódki. Obecnie mam taki sprzęt: LINK i nie żałuję wydanych pieniędzy. Mając pierwszego Charta nie raz posiłkowałem się tylko blokadą kierownicy i niestety pewnego dnia się to zemściło, gdyż Chart zniknął i nigdy go nie odzyskałem w całości (kilka części do mnie wróciło).

Mogę Ci szczerze polecić ten motorower, jest wygodny, ładnie wygląda i nie sprawia problemów, o ile na początku eksploatacji zrobisz mu gruntowny przegląd i to co trzeba wymienisz na nowe lub używane, ale sprawne (jeżeli nie ma innej możliwości). Oszczędzanie gdzie się tylko da, zemści się później. Swoim drugim Chartem zrobiłem już 12 tysięcy (ponad) kilometrów od remontu (przebieg miesięczny, to ok 800km) i źle nie ma. Fakt, że będę robił silnik (bo przytarłem z własnej głupoty w pewne gorące lato, poza tym będzie podrasowany), ale przez cały ten okres eksploatacji nie zawiódł mnie. Jak na ponad 20 letni motorower, wciąż daje radę ńa naszych drogach. Jest to zdecydowanie najlepszy pojazd jaki wyjechał ze stajni Romet.

citroen-XM.pl
18-06-2014 22:37:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 2 użytkowników postawiło piwo BigSoft za ten post.
KAT Offline
Nowy
*


Liczba postów: 41
Imię: KAT
Skąd: Śląsk
Pojazd: Inny
Post: #6
RE: Romet Chart - Czy warto kupić? (pytanie laika)
Naprawdę dziękuje za rozpisanie się. Teraz nie mam złudzeń jak bardzo dobry jest ten romet. Zdecydowanie wole zapłacić więcej jak 450zł za rometa ogara 205 i kupić takie cacko. Jak pisałem to będzie mój jedyny środek transportu bo prawko robie w przyszłym roku. Łańcuch napewno kupie choć nie jest to ścigacz by ktoś chciał go ukraść ale przezorny zawsze ubezpieczony Smile

Dzięki wielkie, jak tylko dogadam się z sąsiadem w sprawie chlewika znajduje pierwszą lepszą pracę i zarabiam na swoje marzenie. Tak swoją drogą popieram twoje zdanie motorek naprawdę jest piękny i uwierz mi. Daj mi skuter. Sprzedam to gówno i kupie charta ;-)

Cytat:Wiele lat - dla mnie chwil - byłem jak grom.
Uczyłem cię.
Z wilka wilk, z nędzy nędza, a z krwi krew.
18-06-2014 23:13:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
kokosek Offline
Минск 125
*


Liczba postów: 1,639
Imię: Eryk
Skąd: Łódzkie
Pojazd: Inny
Post: #7
RE: Romet Chart - Czy warto kupić? (pytanie laika)
np ten http://olx.pl/oferta/romet-chart-210-tan...d3f4eee53e dlaczego cena jest tak wysoka?

^ to co napisałeś u góry, jest po prostu śmieszne.. wiesz no nikt ci za darmo nic nie da.. to tak jak zapytać Simson kosztuje 2tyś.. a ty masz problem z chartem..

Kierunki bez ich przerobienia na mieście nieużyteczne..

Motorower jak motorower puki się nie sypie będziesz zadowolony a później to już Smile albo się poznasz (z mechaniką)albo sprzedasz

Moje Prace Smile

Simson S51 - Kokosek

Wyprzedaż u Kokoska!
18-06-2014 23:36:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
peter056 Offline
ZaChartowany
*


Liczba postów: 26
Imię: Piotr
Skąd: Grójec
Pojazd: Romet Chart
Post: #8
RE: Romet Chart - Czy warto kupić? (pytanie laika)
Teraz ja dorzucę swoje dwa grosze. Big Grin

1.Jak się spisuje tj czy jest awaryjny? Z pewnością jest to najbardziej udana jednostka ZMD montowana w Rometach. Poza wspomnianym wyżej modułem zapłonowym niewiele części się psuje. Uważać należy na elektrykę, jeżeli coś działa tak jak nie powinno, lepiej poszukać innego egzemplarza, bo elektryka w Charcie dla początkujących nie jest łatwa.
2.Jak z osiągami? Wystarczające, by poruszać się po mieście. Myślę że 60km/h jest prędkością bezproblemowo osiąganą dla większości egzemplarzy.
3.Co z częściami zamiennymi? Dostępność części jest wystarczająca moim zdaniem. Niektóre części można zapożyczyć z innych motorowerów tj. Simson, czy Ogar. Najtrudniej dostępne są błotniki (szczególnie przedni), oraz licznik.
4.W razie awarii czy można w ,,warunkach polowych" coś w nim podłubać jak w rometach 200/205 czy pchamy do domu?
Jeżeli nie posiadasz przy sobie choćby śrubokrętu - nie zrobisz nic. Tak jak kolega wspomniał dobrze jest wozić ze sobą moduł zapłonowy. Nie zaszkodzi też dodatkowa świeca.
5.Jaka cena jest znośna jaka przesadzona. Widziałem na przykład komarki za 3200zł ludzi ćpiących bardzo mocne narkotyki.
Wg. mnie rozsądna cena kończy się przy 1400-1500. Dużo zależy od stanu danego egzemplarza.

Ogólnie mechanika silnika nie jest skomplikowana, i myślę że bez problemu byś sobie z nią poradził. Big Grin

Za Chartem przemawiają też amortyzatory tłumione olejowo, które naprawdę dają radę. Wiem co mówię, gdyż droga u mnie to swoistego rodzaju "kołyska", gdzie amortyzatory mają gdzie się wykazać.

Reasumując. Motorower godzien uwagi, ale też wymagający dbałości od właściciela, w innym przypadku może stać się awaryjny. Big Grin

"Stać w kolejce do nieba, ta prawda zbyt okrutna
Mogę stać w tej kolejce i nie doczekać jutra..."
19-06-2014 00:08:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 1 osoba postawiła piwo peter056 za ten post.
Patryk82 Offline
Jak sie chce sie, to sie da sie.


Liczba postów: 246
Imię: Patryk
Skąd: Wieluń
Pojazd: Romet Chart
Post: #9
RE: Romet Chart - Czy warto kupić? (pytanie laika)
Chart w dobrym stanie to dobre moto, dobrze się prowadzi oraz jest wygodny, tyle. Jak ktoś nie dba i katuje to i simson jest o dupe potrzaskać, pozdro Wink

Łan cyl, tu stroke :F
19-06-2014 00:56:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 1 osoba postawiła piwo Patryk82 za ten post.
KAT Offline
Nowy
*


Liczba postów: 41
Imię: KAT
Skąd: Śląsk
Pojazd: Inny
Post: #10
RE: Romet Chart - Czy warto kupić? (pytanie laika)
(18-06-2014 23:36:57)kokosek napisał(a):  np ten http://olx.pl/oferta/romet-chart-210-tan...d3f4eee53e dlaczego cena jest tak wysoka?

^ to co napisałeś u góry, jest po prostu śmieszne.. wiesz no nikt ci za darmo nic nie da.. to tak jak zapytać Simson kosztuje 2tyś.. a ty masz problem z chartem..

Kierunki bez ich przerobienia na mieście nieużyteczne..

Motorower jak motorower puki się nie sypie będziesz zadowolony a później to już Smile albo się poznasz (z mechaniką)albo sprzedasz

Wybacz, ale nie każdy ma dom na wsi za 170 tys zł dobrą pracę i tak dalej z kasą nie ma lekko więc staram się jak mogę dowiedzieć się jak najwięcej na ten temat by wiedzieć czy warto go kupić. No i wiem dziekuje za odpowiedzi.

Nie zamierzam katować niczego nie sram kasą by sobie na to pozwolić i to czyste gówniarstwo niedojrzałych ludzi z małym penisem. Sorry Smile

Simson... Jest specyficzny może i lepszy mechanicznie ale wygląd mi ni chu chu nie podchodzi a chart ma w sobie to coś.

Jak pisałem cena jest ważna bo jechać 100-190km w obie strony dostawczakiem *nic bliżej nie ma*... Trzeba wyłożyć jeszcze na wachę ale o tym pomyśle w przyszłości no nic dzięki wszystkim, jeszcze w tym roku planuje zakup.

Cytat:Wiele lat - dla mnie chwil - byłem jak grom.
Uczyłem cię.
Z wilka wilk, z nędzy nędza, a z krwi krew.
19-06-2014 07:15:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
kokosek Offline
Минск 125
*


Liczba postów: 1,639
Imię: Eryk
Skąd: Łódzkie
Pojazd: Inny
Post: #11
RE: Romet Chart - Czy warto kupić? (pytanie laika)
Nikt kasa nie sra

Wysłane z mojego QUANTUM 4 przy użyciu Tapatalka

Moje Prace Smile

Simson S51 - Kokosek

Wyprzedaż u Kokoska!
19-06-2014 09:40:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
jakubp Offline
Kawaler do wzięcia;p
*


Liczba postów: 109
Imię: Jakub
Skąd: Świetokrzyskie
Pojazd: Romet Chart
Post: #12
RE: Romet Chart - Czy warto kupić? (pytanie laika)
Myślę ze cena nie jest tak wysoka zawsze można negocjować,tym bardziej ze są papiery,wyglądem nie straszy a ewentualne braki można uzupełnićSmile a tak wogóle to to mam jakieś 50 km do tego miejsca gdzie znajduje się podany Chart w ogłoszeniuSmile
19-06-2014 09:48:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Simon Offline
Ogarnięty Chartcore


Liczba postów: 1,469
Imię: Szymon
Skąd: Ożarów
Pojazd: Romet Chart
Post: #13
RE: Romet Chart - Czy warto kupić? (pytanie laika)
Przy zakupie pamiętaj by sprawdzić czy jest oryginalny zapłon.
Kiedyś królowało wsadzanie zapłonów od 023. Warto by gaźnik był 14mc lub bing.
A i żeby kłopotów nie było, sprawdź stan osi zabieraka.



Mój Romet Chart 70ccm
"Śpieszmy się kochać Motóry polskiej produkcji - Tak szybko odchodzą"
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-06-2014 13:28:48 przez Simon.)
19-06-2014 10:02:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości


Forum by Tomasso94 2010 - 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
POMÓŻ W UTRZYMANIU FORUM!

Zaloguj do Poczty
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
Romet Komar 2350 Dawid22
Ostatni post: Dawid22
Dzisiaj 01:37:32
» Odpowiedzi: 44
» Wyświetleń: 5594
Romet Duet - Jaki rocznik...
Ostatni post: FranXXpl
Dzisiaj 00:58:57
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 249
Motorynka M3 by Decuu
Ostatni post: Deecuu
Dzisiaj 00:46:33
» Odpowiedzi: 64
» Wyświetleń: 16095
Remont Silnika
Ostatni post: marcin1479
Wczoraj 23:48:14
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 45
Paliwa E10 a silniki dwus...
Ostatni post: Spaceman164
Wczoraj 13:49:48
» Odpowiedzi: 33
» Wyświetleń: 9989
Ogar 200 Romka '84
Ostatni post: Spaceman164
Wczoraj 08:24:48
» Odpowiedzi: 117
» Wyświetleń: 12904
Problemy z komarkiem
Ostatni post: Dawdzio
17-04-2024 21:06:07
» Odpowiedzi: 7
» Wyświetleń: 257
Szum sprzegła
Ostatni post: elmer
17-04-2024 15:08:37
» Odpowiedzi: 8
» Wyświetleń: 2373
jaki to model roweru zzr?
Ostatni post: beta1989
16-04-2024 22:56:39
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 189
Nowe życie Ogara po 38 la...
Ostatni post: Bob_Harley
16-04-2024 22:44:05
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 309
Remont silnika 019
Ostatni post: michanio91
16-04-2024 19:39:41
» Odpowiedzi: 17
» Wyświetleń: 1109
FSM Polski Fiat 126p FL p...
Ostatni post: miszel
15-04-2024 19:24:48
» Odpowiedzi: 40
» Wyświetleń: 5753
Problem z adv 250
Ostatni post: Bob_Harley
15-04-2024 18:09:51
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 495
Mesko Nimfa
Ostatni post: romek
15-04-2024 16:44:47
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 2269
Witam
Ostatni post: romek
15-04-2024 11:51:27
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 311

Reklama