Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
Linuxowy Romet Ogar 200
Autor Wiadomość
Linux Offline
.
*


Liczba postów: 247
Imię: Kuba
Skąd: Łódź
Pojazd: Inny
Post: #1
Linuxowy Romet Ogar 200
Witam.

Po sprzedaniu wszystkich moich jednośladów poczułem straszną 'pustkę' Sad. Postanowiłem ją zapełnić - szukałem i szukałem czegoś z mojej okolicy z papierami w rozsądnej cenie. Aż w końcu znalazłem! I tym oto sposobem, dnia 26.11.2013 nabyłem Ogara 200. Romecik z kompletem dokumentów, zarejestrowany i opłacony, niestety nie na chodzie. Zapłaciłem za niego 230zł i na miejscu dokupiłem za dodatkowe 50zł drugi kompletny silnik 223, (leżący około 15 lat) w nieznanym stanie.

Zdjęcia motoroweru zaraz po nabyciu:

                   

Jak widać, Ogar dosyć kompletny, jednak z wieloma mankamentami (wgnieciony i spawany bak, spawana dźwignia hamulca nożnego, pogięta osłona łańcucha, jakaś 'sportowa' opona z tyłu, podarte siedzenie, manetka gazu (chyba od Simsona), brak klaksonu, brak kranika, nieoryginalny gaźnik, brak nakrętki schowka, krzywe podnóżki (kierowcy i pasażera, brak stopki centralnej i wiele wiele innych, niestety brak mu również iskry).

Moim celem jest doprowadzenie Rometa do bardzo dobrego stanu, aby nadawał się na niedzielne przejażdżki bezdrożami, a nawet może na dalsze wyprawy. Z dwóch silników chce sklecić jeden, wymienić wał, zrobić szlif oryginalnego cylindra i założyć czeski tłok + wymienić zużyte podzespoły. Muszę zrobić coś również w kwestii gaźnika. W silniku w ramie, znajduje się od Simsona SR1/SR2, natomiast w drugim zwykły GM12F...chyba żaden z nich nie będzie odpowiedni.
Do tego jakiś ładny lakier, ogarnąć chromy, oraz rzeczy wypisane wyżej etc. itp. itd.

Mam nadzieję, że będziecie służyć wsparciem w chwilach zwątpienia, które już momentami mam gdy przyjrzę się Ogarowi z bliska roll

Pozdrawiam.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-12-2013 01:34:06 przez Linux.)
04-12-2013 01:32:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Reklama
bartoszek5k Offline
MacGyver
*


Liczba postów: 2,358
Imię: Bartosz
Skąd: Drobnice k.Wielunia
Pojazd: Romet Ogar 205
Post: #2
RE: Linuxowy Romet Ogar 200
U Bosza chodzi na gm12

ROMET OGAR 205- remont ukończony

ROMET OGAR 200- w uzdatnianiu do użytkowania

ROMET DELTA CTB - dupowóz
04-12-2013 01:39:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
nie_mientki Offline
Pomocny użytkownik


Liczba postów: 6,382
Imię: Michał
Skąd: Puławy
Pojazd: Romet 50-T-1
Post: #3
RE: Linuxowy Romet Ogar 200
Bardzo ładny ten Ogar. Kolorek fajny, nie wygląda na szczególnie zapuszczony...jeśli o 200 można w ogóle powiedzieć że nieźle wygląda, to Twoja na pewno.

KLIKNIJ TUTAJ I POMÓŻ W OPŁACENIU SERWERA !
04-12-2013 03:30:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Quake96 Offline
Zielono mi :D
Moderatorzy


Liczba postów: 2,757
Imię: Piotr
Skąd: Bydgoszcz
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #4
RE: Linuxowy Romet Ogar 200
(04-12-2013 03:30:21)nie_mientki napisał(a):  Bardzo ładny ten Ogar. Kolorek fajny, nie wygląda na szczególnie zapuszczony...jeśli o 200 można w ogóle powiedzieć że nieźle wygląda, to Twoja na pewno.

Oczywiście bez urazy dla kogokolwiek, ale jedynie sprawia wrażenie ładnego Wink Po przyjrzeniu się, widać sporo wad. Mimo to uważam, że jest spoko Tongue Tylko aby doprowadzić do lepszego stanu.

Aaa i te wrażenie piękna to przede wszystkim przez ten unikatowy lakier, który bądź co bądź jest naprawdę wy.... no znaczy jest ciekawy ^^

- Patrz pan, ale ciśnie tą jawką, no wariat!
- Ale panie, to dopiero drugi bieg się kończy...


"Skończyło się jak Bruce Lee, czy misja w kosmodromach
Nie nagra tego Grundig czy Unitra Diora...."
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-12-2013 03:42:21 przez Quake96.)
04-12-2013 03:41:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Boszu Offline
Bo na gumie, latać umie!
*


Liczba postów: 604
Imię: Jacek
Skąd: Kozłówek - Podkarpacie
Pojazd: Inny
Post: #5
RE: Linuxowy Romet Ogar 200
A co to za fajna "sportowa" jak wspomniałeś oponka?? Pirelka czy chińczyk?? Bo bardzo mi się podoba taka! I na sezon 2014 mam zamiar szukać 17/90 lub 17/3.00... Oczywiście używki za 70zł dobrej marki! ^^
Co do gaźnika, śmiało zakładaj GM12f. Tylko jeżeli jest sprawny i kompletny...
A reszta myślę że całkiem spoko... Trochę po ogarniasz, po poprawiasz, odmalujesz i będzie jak cza. Smile
I mój po kupnie wyglądał podobnie. Sprawiał wrażenie "pięknego" na zdjęciach i z daleka. Ale z bliska było widać uszczerbki w lakierze, brak niektórych detali i nie do końca wszystko było tak jak ma być, po za silnikiem...
04-12-2013 07:53:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Wilq59 Offline
I ♥ ROMET
*


Liczba postów: 213
Imię: Kamil
Skąd: Piaseczno
Pojazd: Romet 100
Post: #6
RE: Linuxowy Romet Ogar 200
Bardzo fajny Ogarek i w dodatku ten kolor. Dobry zakup. Zrób drobne poprawki, zaprawki itp. i będzie lala.
04-12-2013 11:12:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Linux Offline
.
*


Liczba postów: 247
Imię: Kuba
Skąd: Łódź
Pojazd: Inny
Post: #7
RE: Linuxowy Romet Ogar 200
Ze zdjęć może i wynika, że nie jest źle. Ale uwierzcie mi, jest. Czegokolwiek by się nie dotknąć trzeba to naprawić/poprawić/wymienić. Lakier mnie osobiście średnio się podoba, więc niestety pewnie nie zostanie w zieleni odmalowany. Naprawdę pracy czeka mnie mnóstwo. Póki co priorytetem jest zrobić dobry silnik.
Boszu oponka to Heidenau. Chętnie wymieniłbym się za oryginalną w dobrym stanie, lub jakąś o 'Rometowskim' bieżniku.
Dzięki za miłe słowa Smile
04-12-2013 12:25:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Boszu Offline
Bo na gumie, latać umie!
*


Liczba postów: 604
Imię: Jacek
Skąd: Kozłówek - Podkarpacie
Pojazd: Inny
Post: #8
RE: Linuxowy Romet Ogar 200
A mógł byś zrobić dokładne jej zdjęcia?? I co masz na myśli mówiąc "Rometowski" bieżnik?? Tongue Bo jeżeli chcesz oponę z bieżnikiem takim jaki był oryginalnie w rometach, to pozdro! Tongue Owszem, z wyglądu będzie, ale pół dobrego sezonu taka nie wytrzyma!!! Wiem bo już przekonałem się jak to jest taką kupić, pół sezonu i poszła na wyrzucenie jedna, a potem druga... Ostatnim razem kupowałem z innym bieżnikiem, ale taki sam chińczyk. Leci mniej, ale przynajmniej sezon z tyłu wytrzymała i z przodu wytrzyma jeszcze może drugi...
I dlatego albo będę kupował za 70zł używkę pirelkę czy mishelinkę. Albo rozglądał się za tańszymi odpowiednikami, które będą się dobrze lepić, czyli zapewniać bezpieczeństwo w zakręcie czy hamowaniu, i nie polecą w ciągu roku. ^^
04-12-2013 12:53:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Caro94 Offline
Nowy
*


Liczba postów: 100
Imię: Robert
Skąd: Toruń
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #9
RE: Linuxowy Romet Ogar 200
Bliźniak mojego dosłownie, nawet mocowanie silnika ma spawane w tym samym miejscu :F Dobra baza, ważne że papier jest i nie składak. nr ramy i silnika mógłbyś mi podać, bo jesetem ciekaw jak blisko mojego. Zielone były tylko jeden rok, i to była pewna seria bo wszystkie nr zielonych jakie mam wachają się tylko kilka tysięcy.
04-12-2013 17:44:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Linux Offline
.
*


Liczba postów: 247
Imię: Kuba
Skąd: Łódź
Pojazd: Inny
Post: #10
RE: Linuxowy Romet Ogar 200
Ogar niestety nie jest obecnie w miejscu gdzie się znajduję więc ze zdjęciami musisz poczekać. Co do replik oryginalnych opon, to mnie taka w zupełności wystarczy. Preferuję drogi nieutwardzone = opona mało się ściera.
Caro94 dokumenty były moim głównym warunkiem przy zakupie. Numer ramy 88085392, silnika nie mogę obecnie sprawdzić, ale jak sprawdzę to dopiszę.
Miał być ciemny niebieski albo bordowy-wiśniowy, ale jak tak piszecie o tej zieleni, to może się przekonam Tongue Macie zdjęcia takiego koloru na ładnie zrobionym Ogarze (chrom etc.) ?
05-12-2013 02:59:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Boszu Offline
Bo na gumie, latać umie!
*


Liczba postów: 604
Imię: Jacek
Skąd: Kozłówek - Podkarpacie
Pojazd: Inny
Post: #11
RE: Linuxowy Romet Ogar 200
Mhm, jak na drogi nieutwardzone no to może i coś z tego będzie... Tongue Chodź wydaje mi się że lepiej wydać 70zł na używkę i kupić sobie szosówkę, niż wydać 70zł za nówkę replikę itp. na której przejeździ się o połowę mniej. ^^
No i na zdjęcia czekam!! ;P
05-12-2013 03:08:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
nie_mientki Offline
Pomocny użytkownik


Liczba postów: 6,382
Imię: Michał
Skąd: Puławy
Pojazd: Romet 50-T-1
Post: #12
RE: Linuxowy Romet Ogar 200
http://i.imgur.com/G3w3TPLl.jpg

Ten był po odbudowie. Chodzi o to że to rzadki kolor i przez to interesujący.

KLIKNIJ TUTAJ I POMÓŻ W OPŁACENIU SERWERA !
05-12-2013 03:14:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Boszu Offline
Bo na gumie, latać umie!
*


Liczba postów: 604
Imię: Jacek
Skąd: Kozłówek - Podkarpacie
Pojazd: Inny
Post: #13
RE: Linuxowy Romet Ogar 200
No zielone Romety to raczej rzadkość... Chodź, kolega miał zielonego. Chodź wcześniej był brązowy. A na początku nie wiadomo jaki jego kolor był... Ale miał pomalowanego na zielony metalik, i to był T1 z silnikiem 023. A potem miał zieloną Jawkę... Która oryginalnie była zielona, i potem poprawiona została również na zielono. ^^
Tylko małe pytanie ode mnie... Czy te zielone były w metaliku czy połysk?? Oryginalnie??
05-12-2013 07:38:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Caro94 Offline
Nowy
*


Liczba postów: 100
Imię: Robert
Skąd: Toruń
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #14
RE: Linuxowy Romet Ogar 200
(05-12-2013 02:59:22)Linux napisał(a):  Caro94 dokumenty były moim głównym warunkiem przy zakupie. Numer ramy 88085392, silnika nie mogę obecnie sprawdzić, ale jak sprawdzę to dopiszę.
Miał być ciemny niebieski albo bordowy-wiśniowy, ale jak tak piszecie o tej zieleni, to może się przekonam Tongue Macie zdjęcia takiego koloru na ładnie zrobionym Ogarze (chrom etc.) ?
Blisko Big Grin Mój ma 88085129. Bardzo możliwe że są z tego samego tygodnia. Jak będziesz miał problem z dobraniem lakieru, wal do mnie mam kod od swojego jak malowałem.
(05-12-2013 07:38:10)Boszu napisał(a):  Tylko małe pytanie ode mnie... Czy te zielone były w metaliku czy połysk?? Oryginalnie??
Metalik, pod koniec produkcji bawili się kolorami i wyszło sporo w metalikach.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-12-2013 22:40:40 przez Caro94.)
05-12-2013 22:38:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Boszu Offline
Bo na gumie, latać umie!
*


Liczba postów: 604
Imię: Jacek
Skąd: Kozłówek - Podkarpacie
Pojazd: Inny
Post: #15
RE: Linuxowy Romet Ogar 200
Mhm, a nie było brązowego podkładu?? Oryginalnie?? Big Grin Bo w sumie, jest to możliwe że ten Metalik to oryginalny kolor był! Bo pod spodem był tylko brązowy i potem jak pamiętam, to goły metal... A lakier starty był w niektórych miejscach do tego brązowego koloru. ^^
06-12-2013 01:03:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości


Forum by Tomasso94 2010 - 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
POMÓŻ W UTRZYMANIU FORUM!

Zaloguj do Poczty
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
Jak ustawić palec wysprzę...
Ostatni post: pitus74
Dzisiaj 16:11:29
» Odpowiedzi: 10
» Wyświetleń: 1430
Jaki to Romet
Ostatni post: zawiass
Dzisiaj 11:52:49
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 27
Brak sprzęgła na biegu
Ostatni post: pitus74
Wczoraj 21:32:59
» Odpowiedzi: 11
» Wyświetleń: 1441
Romet ogar 205 popychacz ...
Ostatni post: pitus74
Wczoraj 20:27:43
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 1647
Problem z adv 250
Ostatni post: romek
Wczoraj 19:19:11
» Odpowiedzi: 8
» Wyświetleń: 547
Paliwa E10 a silniki dwus...
Ostatni post: Spaceman164
Wczoraj 13:34:47
» Odpowiedzi: 39
» Wyświetleń: 10691
Romet Duet - Jaki rocznik...
Ostatni post: Wojtasik
Wczoraj 12:02:01
» Odpowiedzi: 9
» Wyświetleń: 627
FSM Pinokio z 89 roku
Ostatni post: Wojtasik
Wczoraj 11:53:57
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 147
Instrukcja komar 2352 i s...
Ostatni post: Debesta
Wczoraj 00:16:02
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 187
OldtimerBazar Wrocław 7/3...
Ostatni post: Debesta
Wczoraj 00:13:17
» Odpowiedzi: 38
» Wyświetleń: 16341
Naprawa przełącznika świa...
Ostatni post: Blusik
Wczoraj 00:01:46
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 155
Wigry 1 z 1976 - szczegół...
Ostatni post: zaz
23-04-2024 23:45:30
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 231
Hej Rometowcy, pozdrowien...
Ostatni post: wigryman
22-04-2024 20:50:51
» Odpowiedzi: 7
» Wyświetleń: 236
Renowacja kół komar 2320 ...
Ostatni post: joozek
22-04-2024 20:12:22
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 193
Części 50-T/TS-1: zbiorni...
Ostatni post: gladiator_86
21-04-2024 22:08:17
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 1114

Reklama