Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
Chart bezpośrednie napełnienie i wiele innych usprawnień
Autor Wiadomość
seweryn.maska Offline
naprawiacz


Liczba postów: 0
Imię: Seweryn
Skąd: Frydek
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #841
RE: Chart bezpośrednie napełnienie i wiele innych usprawnień
Chodzi ci o vape? , a jeśli tak to z zewnętrznym czy wewnętrznym magnetem? Big Grin A wracając do tematu zdrowia, to zdrowiej chłopie jak najszybciej wszyscy trzymamy kciuki za ciebie Big Grin Wink
05-02-2018 02:08:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Reklama
hohowski Offline
Nowy
*


Liczba postów: 1
Imię: Jacek
Skąd: Końskie
Pojazd: Romet Chart
Post: #842
RE: Chart bezpośrednie napełnienie i wiele innych usprawnień
Jeszcze raz dzięki. Tak chodzi mi o Vape z zewnętrznym magnetem. Są takie całe zestawy za 1000 zł a jam chęć na samo magneto. I jeszcze jedno czy może ono chodzić w lewą stronę? Myßlę że tak ale to już trzeba by sprawdzić na założonym w silnik magnecie.
05-02-2018 15:48:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Odrestaurator Offline
Majster
Moderatorzy


Liczba postów: 3,256
Imię: Szymon
Skąd: Knurów
Pojazd: Inny
Post: #843
RE: Chart bezpośrednie napełnienie i wiele innych usprawnień
A teraz jak zastępujesz nity na magnecie śrubkami to nie musisz go na nowo wyważać czy coś? kiedyś gdzieś napisałem, typ miał luzy na magnecie w Simsonie żeby wywalił nity i równo zaspawał te miejsca albo dał śrubki, no i dostałem za to ostrą zjebkę bo to nie wyważone i zaraz łożysko pójdzie na wale itd.

Więc jak to w końcu wygląda? Chyba taki tjuner jak Ty zna na to odpowiedź Big Grin No i wracaj szybko do zdrowia.

Co do magenta od vape- osobno idzie je kupić na Jackmotors za około 200zł, poza tym to tylko używki. A co do chodzenia w lewą stronę to nie wiem, jak tam wygląda te wybrzuszenie - czy np. z drugiej strony nie jest proste, a nie stopniowe.

Mój Simson

YT: POLMOZBYT
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-02-2018 17:46:38 przez Odrestaurator.)
05-02-2018 17:40:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
hohowski Offline
Nowy
*


Liczba postów: 1
Imię: Jacek
Skąd: Końskie
Pojazd: Romet Chart
Post: #844
RE: Chart bezpośrednie napełnienie i wiele innych usprawnień
Co do nitów i wyważenia to sprawa wygląda tak. W oryginalnym magnecie nie ma piersi ustalających położenie środka magneta (tego elementu ze stożkiem). Po roznitowaniu takiego magneta nie ma raczej szans aby trafiło ono na swoje pierwotne ustawienie. Moim zdanie (choć nie mam co do tego pewności) najpierw takie magneto jest nitowane do blachy a następnie jest ona wyginana do mocowania magnesów. U mnie środek jest od simsona a samo magneto od motoplata. Orygonalne magneto po ustawieniu w tokarce na czujnikach było roztoczone oraz została zatoczona powierzchnia pod pirś pionową. Element ze stożkiem od simsona został natomiest stoczony na połówce wału od simsona. Całość pozycjonuje się w dwóch płaszczyznach na powierzchniach obrabianych. Same nity jedynie ściskają oba te elementy i nie stanowią elementów ustalających położenie. Nie wiem czy jasno to opisałem. U mnie te nity nie zostały ścięte a jedynie obluzowały się minimalnie. To co opisałem też nie gwarantuje idealności w wyważeniu magneta bo po złożeniu powinno ono trafić na eyważarkę ale do takiej nie mam dostępu.
05-02-2018 23:59:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 1 osoba postawiła piwo hohowski za ten post.
kaziq Offline
Uczeń
*


Liczba postów: 171
Imię: Adrian
Skąd: Pełnatycze
Pojazd: Romet Chart
Post: #845
RE: Chart bezpośrednie napełnienie i wiele innych usprawnień
W tym wypadku dobre wycentrowanie jest kluczem a jest ono już rozwiązane u ciebie poprzez elementy ustalające więc jeśli wszystko wróci na swoje miejsce wyważanie nie musi być konieczne, ale wiadomo że przed montażem bicie musisz sprawdzić na zegarze.
06-02-2018 00:22:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
seweryn.maska Offline
naprawiacz


Liczba postów: 0
Imię: Seweryn
Skąd: Frydek
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #846
RE: Chart bezpośrednie napełnienie i wiele innych usprawnień
Jakby co to mój kolega ma kompletne zestawy vape używki za 500zł bardzo opłacalne Big Grin , mi się udało zdoobyć do simsona zapłon MVT za 250zł nowy ponad 1000zł xD

A i jak z tym facebookiem ? Big Grin Koledzy którzy nie mają tu konta czekają Wink
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-02-2018 01:32:23 przez seweryn.maska.)
06-02-2018 01:29:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Szatek Offline
Fanatyk Rometa 50-T-1, 50-TS-1 i 50-T-3


Liczba postów: 740
Imię: Patryk
Skąd: Łódź
Pojazd: Inny
Post: #847
RE: Chart bezpośrednie napełnienie i wiele innych usprawnień
Ale na co czekają? No chyba że na link aktywacyjny po rejestracji na mailu... Confused
06-02-2018 02:38:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
hohowski Offline
Nowy
*


Liczba postów: 1
Imię: Jacek
Skąd: Końskie
Pojazd: Romet Chart
Post: #848
RE: Chart bezpośrednie napełnienie i wiele innych usprawnień
Chłopaki co do fejsa to mam taką pracę że na siebie nie mogę założyć konta. Teraz też nie mam nowych filmików. Jak przeżyję ten szpital to na wisnę o tym pomyślę. Co do tych zapłonów Wape to jaka to jest wersja bo z tego co wiem to są z regulatorem napięcia i bez. Możesz dać jakieś szczegóły tego zapłonu?
06-02-2018 07:34:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
seweryn.maska Offline
naprawiacz


Liczba postów: 0
Imię: Seweryn
Skąd: Frydek
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #849
RE: Chart bezpośrednie napełnienie i wiele innych usprawnień
Wszystkie zapłony Vape mają regulator ale jest ich w ch.. rodzaji xD Najlepszy byłby do twojego charta z jawy 50 który ma wewnętrzny rotor ale ma niestety 6v za to jest tani :/ , drugi rodzaj to z zewnętrznym magnetem trochę cięższy ale za to 12v i dużo w chyba 90w Wink i nowy kosztuje 1000 a kolega ma org używke za 500zl , jest też inne wyjście jak masz hajs to są jeszcze zapłony MVT ja taki mam w simsonie dokładnie mvt millenium ten cięższy do twojego idealny by był mvt premium leciutki z ładowaniem 12v tylko drogi Tongue
09-02-2018 12:30:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
hohowski Offline
Nowy
*


Liczba postów: 1
Imię: Jacek
Skąd: Końskie
Pojazd: Romet Chart
Post: #850
RE: Chart bezpośrednie napełnienie i wiele innych usprawnień
Witam wszystkich. Wróciłem tydzień temu do domu i pomalutku dochodzę do siebie. Brat przesłał mi pewien filmik który wczoraj zamieściłem na YouTubie.
https://www.youtube.com/watch?v=eu3jWuvimWA
Nie pokazuje on za wiele ale widać na nim, że silnik osiąga nawet 14 tyś. obrotów. To troszkę więcej niż było planowane. Znów zastanawiam się nad liczeniem tego wydechu. Robił to jakiś kolega od simsonów i miało być 12 tyś. a jest sporo wyżej. Do poprzedniego silnika liczył na 10 tyś. i wyszły mu dwa identyczne wydechy, zakładałem, że jest to przypadek bo kanały wydechowe w obu silnikach są na różnych wysokościach. Tam silnik osiągał lekko ponad 10 tyś. czyli prawidłowo i zgodnie z założeniami a tu niespodzianka bo jest sporo wyżej. Może być potrzeba znacznie skrócić skrzynię przy takich obrotach bo zaraz skończymy na prędkości 170 - 180 km/h. Co do obrotomierza to zaczął pokazywać w miarę poprawnie i znów jest na kablu od świecy. Mamy pewne podejrzenia, że jego wariowanie może mieć podłoże w słabej masie silnika. Ten zapłon nie ma poprowadzonej osobnej masy do ramy motocykla. Same mocowania silnika są dobrze pomalowane i mogą nie do końca łączyć. Poprowadzimy dodatkową masę i będziemy testować. Obecnie pokazuje obroty poprawnie i na filmiku widać jak wysoko idzie. Jeśli zapłon odcina przy 14 tyś. to nic nie będę zmieniał - to są obroty powyżej moich oczekiwań i może dobrze, że wtedy jest odcinak o ile to jest odcinka a nie koniec obrotów wynikający z rezonansu. Jak widać na filmiku jest śnieg więc jakiś testów nie można robić ale jak ociepli się postaram się coś nagrać z jazdy.
19-02-2018 12:08:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 5 użytkowników postawiło piwo hohowski za ten post.
kaziq Offline
Uczeń
*


Liczba postów: 171
Imię: Adrian
Skąd: Pełnatycze
Pojazd: Romet Chart
Post: #851
RE: Chart bezpośrednie napełnienie i wiele innych usprawnień
Trzeba drastycznie zredukować przełożenie na moment obrotowy bo nawet 160 km/h na oryginalnej konstrukcji ramy kół i zawieszenia jest już śmiertelnie wręcz niebezpieczne nie mówiąc o 180 km/h, ale ogólnie silnik szatański.
19-02-2018 15:34:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 1 osoba postawiła piwo kaziq za ten post.
olo09 Offline
olo98
*


Liczba postów: 227
Imię: Denis
Skąd: Opole
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #852
RE: Chart bezpośrednie napełnienie i wiele innych usprawnień
Panie hohowski, moge sprawdzić strojenie jeśli Pan chce Smile
Ale chciał bym też powiedzieć, że niżej strojony wydech nie koniecznie będzie powodował niższe obroty maksymanle, silnik może rozkręcić się wysoko ale jego zakres pracy poprostu będzie niżej Smile

Set:
-60/5/2/2M (równe 60cc nie 55 czy 58 ^^)
-DELLoRTo 17.5
-Spawak
-CDI
22-03-2018 21:12:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
hohowski Offline
Nowy
*


Liczba postów: 1
Imię: Jacek
Skąd: Końskie
Pojazd: Romet Chart
Post: #853
RE: Chart bezpośrednie napełnienie i wiele innych usprawnień
Co potrzebujesz do tego. Pewnie cały schemat wydechu?
22-03-2018 23:11:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
hohowski Offline
Nowy
*


Liczba postów: 1
Imię: Jacek
Skąd: Końskie
Pojazd: Romet Chart
Post: #854
RE: Chart bezpośrednie napełnienie i wiele innych usprawnień
04-04-2018 21:28:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
hohowski Offline
Nowy
*


Liczba postów: 1
Imię: Jacek
Skąd: Końskie
Pojazd: Romet Chart
Post: #855
RE: Chart bezpośrednie napełnienie i wiele innych usprawnień
Tak tylko informacyjnie czekam od tygodnia na zapłon Vape. Jest on już w drodze. Nie jest to zapłon taki jak w Simsonie bo obroty w Charcie są przeciwne. Jest w nim magneto jak do Simsona ale obracające się w lewą stronę oraz stator z 8 cewkami ładującymi. Całość będzie ładowała akumulator przez regulator napięcia też inny niż w zestawie Simsona. Regulator ma wyjście na kontrolkę ładowania choć nie mam jej gdzie umieścić w obecnej chwili. Stator jaki zamówiłem ma generować 100 Watt mocy - ma to być realna moc a nie jak w zestawach do Simsona 6 cewek pracuje na światła a 1 na ładowanie akumulatora i też sprzedawcy podają że ma moc 100 Watt co nie jest prawdą. Całość sam skonfigurowałem i zamówiłem wprost w Czechach. Da się z nimi dogadać choć po angielsku nie szło. Jak dotrze on do mnie do piątku to w weekend majowy założymy go z bratem. Do dopasowania jest tylko podstawka co nie powinno sprawić większych kłopotów. Kupiłem ten zestaw bo cały czas mam obawy o wyważenie obecnego magneta. Na tak wysokich obrotach nie chcę ryzykować rozpadu silnika o wirujące magneto.
Ostatnio niestety praktycznie całkowicie padł mi obrotomierz Koso. Dałem go do naprawy ale stwierdzono mechaniczne uszkodzenie wyświetlacza i nic z tym nie da się zrobić. Chcę kupić kolejny nowy bo do zapłonu Vape obecnie założony VDO nie będzie pasował. Kupiłem przez Mielocha filtr sygnału do obrotomierza oferowany przez Koso. Jest to element nie do kupienia w Polsce chyba że na Ebay. Rozumiem że firma Koso zrozumiała że ich obrotomierze nie pracują poprawnie i puściła coś do ustabilizowania sygnału choć sam nie wiem jak to działa. Jak przyjdzie to dam znać. Czy ktoś z Was ma informacje jak simsoniarze łączą ten obrotomierz do zapłonu Koso? Skąd pobrać sygnał? Na Yotube jest sporo filmów z poprawnie pracującym obrotomierzem Koso i zapłonem Vape. Będę wdzięczny za pomoc. Nie chcę robić doświadczeń mogących uszkodzić ten arcy delikatny obrotomierz. Dodam że w zamówionym przezemnie zapłonie system wyzwalania iskry jak i sama cewka zapłonowa jest identyczna jak w zestawie do Simsona. LICZĘ NA POMOC W TYM TEMACIE.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-04-2018 09:42:40 przez hohowski.)
25-04-2018 09:39:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości


Forum by Tomasso94 2010 - 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
POMÓŻ W UTRZYMANIU FORUM!

Zaloguj do Poczty
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
Motorynka M3 by Decuu
Ostatni post: Deecuu
Wczoraj 23:12:38
» Odpowiedzi: 69
» Wyświetleń: 16329
Jak ustawić palec wysprzę...
Ostatni post: elmer
Wczoraj 21:00:59
» Odpowiedzi: 7
» Wyświetleń: 1315
Witam
Ostatni post: mateuszf
Wczoraj 15:13:50
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 35
Romet Duet - Jaki rocznik...
Ostatni post: Dawdzio
Wczoraj 14:29:45
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 296
Remont Silnika
Ostatni post: wojakrob
Wczoraj 12:54:49
» Odpowiedzi: 3
» Wyświetleń: 91
Romet Komar 2350 Dawid22
Ostatni post: Dawid22
Wczoraj 01:37:32
» Odpowiedzi: 44
» Wyświetleń: 5707
Paliwa E10 a silniki dwus...
Ostatni post: Spaceman164
18-04-2024 13:49:48
» Odpowiedzi: 33
» Wyświetleń: 10106
Ogar 200 Romka '84
Ostatni post: Spaceman164
18-04-2024 08:24:48
» Odpowiedzi: 117
» Wyświetleń: 13040
Problemy z komarkiem
Ostatni post: Dawdzio
17-04-2024 21:06:07
» Odpowiedzi: 7
» Wyświetleń: 294
Szum sprzegła
Ostatni post: elmer
17-04-2024 15:08:37
» Odpowiedzi: 8
» Wyświetleń: 2398
jaki to model roweru zzr?
Ostatni post: beta1989
16-04-2024 22:56:39
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 204
Nowe życie Ogara po 38 la...
Ostatni post: Bob_Harley
16-04-2024 22:44:05
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 332
Remont silnika 019
Ostatni post: michanio91
16-04-2024 19:39:41
» Odpowiedzi: 17
» Wyświetleń: 1153
FSM Polski Fiat 126p FL p...
Ostatni post: miszel
15-04-2024 19:24:48
» Odpowiedzi: 40
» Wyświetleń: 5781
Problem z adv 250
Ostatni post: Bob_Harley
15-04-2024 18:09:51
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 508

Reklama