Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
Mój Opel astra 1.6 16v - dyskutujmy
Autor Wiadomość
Bartek Offline
Emerytowany Moderatroll


Liczba postów: 2,961
Imię: Bartek
Skąd: Jarosław
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #16
RE: Mój Opel astra 1.6 16v - dyskutujmy
Błażej na innym forum dyskutowaliśmy na temat mojego Opla. Póki co to są przymiarki na sprzedaż. Jeśli zostanie u mnie to pasowało by coś zrobić z tymi drzwiami. Pytałem się na szrotach i powiedzieli mi za kompletne drzwi od 70 zł do 150 zł zależy od stanu. Tylko pytanie czy po roku czy dwóch latach nie zrobi mi się to samo co w tych starych drzwiach co mam.
Zastanawiam nie jeszcze jedno czemu jak mam zamknięte drzwi pasażera z przodu to w trakcie jazdy słychać szmery powietrza ? Czyżby to była wina uszczelki czy krzywe drzwi ??
Z wyposażenia masz lepsze auto ja niestety nie mam elektryki (Gliwickie wersje najuboższe :/)
Wstawię Ci zdjęcie tej korozji i ocenisz czy robić łatkę czy bawić się w nowe drzwi i przekładkę tego wszystkiego. Lakiernik powiedział mi 200 zł za malowanie elementu. Ja się pytałem kolegi z AKP i powiedział że by mi psiknął całe auto za cenę nie ważne jaką :F
17-01-2013 13:14:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Reklama
Błażej Offline
Zawodowiec
*


Liczba postów: 2,534
Imię: Błażej
Skąd: Skarżysko-Kamienna
Pojazd: Inny
Post: #17
RE: Mój Opel astra 1.6 16v - dyskutujmy
Chłopie, jeżeli jest dziura to naprawić trzeba, nawet najtaniej ale dziura to już przesada, jeżeli to tylko rdza to pierdzielić to i nie wkładać w niego ani grosza.
Temat znajdziesz na forum mm.pl wiesz sam pewnie o jakich maniakach mowa Big Grin

Szum słychać po pewnie masz wloty w drzwiach jak w polonezie ? Nawisem mówiąc ja miałem w Poldku wszystko zasłonięte bo piździło niemiłosiernie przez to. Jeżeli nie to, to nie wiem

Sprzedaż się nie opłaca bo twój jest warty mniej niż mój z racji tego, że mój ma sekwencję i jest kombijką. Bez sensu sprzedać za 4 mój a twój za 3.5 i co za to masz ? gorsze auto, bo lepszego nie kupisz
17-01-2013 15:40:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Bartek Offline
Emerytowany Moderatroll


Liczba postów: 2,961
Imię: Bartek
Skąd: Jarosław
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #18
RE: Mój Opel astra 1.6 16v - dyskutujmy
Błażej pokażę Ci to na zdj na razie nie mogę wychodzić z domu (zapalenie oskrzeli :/)
Palec wszedł mi do środka to sobie wyobraź jak to musiało korodować a wszystko ukryte pięknie pod warstwą lakieru. Nwm czy mam jakieś wloty czy nie. Ale to tylko te prawe drzwi pasażera tak mają. Więc nie wiem od czego to zależy.
Temat znam Big Grin Mówiłem Ci ile mi powiedzieli w komisie za niego. Myślę, że to i tak dobrze jak za sedana i to bez gazu Big Grin Zgadzam się bo lepszego nie kupię za te 3.5-4 tysiące
17-01-2013 17:28:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Błażej Offline
Zawodowiec
*


Liczba postów: 2,534
Imię: Błażej
Skąd: Skarżysko-Kamienna
Pojazd: Inny
Post: #19
RE: Mój Opel astra 1.6 16v - dyskutujmy
Witam.
Dziś moja dama dostała idealne siłowniki, które same podnoszą klapę i nawet w mróz -13 stopni klapa nie opada (wtedy jeszcze testowane na złomie)

Od dawna denerwowało mnie, że schowek nie jest podświetlany bo jak to zawsze jest. Kiedyś działało, ale już nie działa... Okazało się, że oprawka do bani i coś nie działa
Więc pojechałem na kasację i zastałem nową asterkę. Starsza od mojej 1.4... niestety nie miała filtra powietrza bo potrzebuję jednej spinki bo filtr potrafi czasem hałasować

Wymontowałem z niej
-tą właśnie oprawkę ze sprawną żarówką
-wkład tylnej lampy... niestety znów prawy a brakuje mi lewego na zapas i zgromadziłem już 2 prawe przez pomyłkę...
- zamknięcie zapasowe apteczki bo moje się porysowało od motorów wożenia Big Grin swoje stare oddałem do niej

W drugiej astry udało mi się zabrać właściwie fartem bo jakiś tam pracownik nie chciał sprzedać... bo do swojej zostawia, ale był kierownik dziś i on sprzedaje wszystko, koleś jest cool
z asterki z Isuzu 1.7

- zapalniczka nowa ! nie palony jeszcze nigdy papieros, a moja była już strasznie zniszczona od palenia
- roleta tylna na zapas (brak tylko 4 wsuwanych rolek) ale moja jest bardzo ładna tylko czasem sama z siebie się potrafi rozpaść
- siłowniki idealne tylne !
- zaczepy do rolety
- druga oprawka żarówki kompletna do schowka dzięki czemu mój schowek znów świeci

Plany są jeszcze aby do tamtych asterek podłączyć akumulator i sprawdzić czy działa centralny zamek prawych drzwi przednich, bo u mnie przestał działać jesienią...
oraz zdobyć głośniki tylnej klapy bo jeden tylko działa u mnie

Udało mi się także już zamontować te siłowniki.
Plan mam jeszcze załatwić przednie kierunki (to samo z siebie potrafi się zgubić... jak ktoś ma corse, astrę, omegę to wie o czym mówię Big Grin
Jako, że pojazd ma służyć jeszcze 5 lat to warto zgromadzić parę części przydatnych
I mimo, że blachy nie mam zamiaru jej już robić to warto mieć części mechaniczne

Ogólnie to bardzo chciałbym dorwać na złomie taką astrę jak moja w tym samym kolorze ze zdrową tylną klapą bo moja klapa jest totalnie zardzewiała, chociaż tego nie widać to jest bardzo lipna... Szukam cały czas takiej astry
Wada fabryczna tych opli to gnicie prawego dolnego rogu klapy
31-01-2013 21:44:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Błażej Offline
Zawodowiec
*


Liczba postów: 2,534
Imię: Błażej
Skąd: Skarżysko-Kamienna
Pojazd: Inny
Post: #20
RE: Mój Opel astra 1.6 16v - dyskutujmy
No witam, jakoś nie bardzo lubię pisać o autach bo auta są od jeżdżenia a nie opisywania, ale dziś byłem w małej trasie i auto zaczęło się dziwnie zachowywać i ściągać, trzepało kierownicą i czuć było wyraźne bicie Wink

więc kupiłem po drodze nowe oponki Wink
Dokładnie takie same jak stare, ale Kormorany, więc na przodzie nowe, a na tyle prawie idealne są, wiadomo, tył nie dostaje po dupie Big Grin





Widać jak zużyte były stare opony, ponadto spękane już znacznie i bieżnika około 1.5 mm tylko, w cenie wytargowałem wyważanie tylnych felg Wink więc za 320 zł impreza, myślę że warto dać tyle za ładne kapcie z założeniem i wyważaniem wszystkich od razu, stare wziąłem opony bo jeszcze jak ktoś będzie chciał to mu dam je, może Irek do Poloneza jak szpyrę zrobi Big GrinBig Grin hahah


Na dzień dzisiejszy Astra ma przejechane dokładnie 254 344 km, dokładnie teraz wypadł przebieg na wymianę oleju, tym razem zaleję olej Neste mineral 10w40 ponoć silniki, które brały około 3 litrów oleju spadają na 1.5 litra, więc jak mój wziął spokojnie 4 litry oleju, który był zalany bardzo rzadki jak woda, zresztą kupiony w Tesco to teraz powinna go wziąć połowę, albo chociaż litr mniej.


Około 2 tysięcy, podczas pisania matur temu miałem przygodę z zaworem EGR, ten który był w nim wysiadł na dobre i blokował silnik, blokował komputer i auto szarpało, nie chciało palić i gasło na wolnych obrotach, miałem w starym silniku drugi, ale także był uszkodzony, z tym, że świecił się Check, ale auto nie gasło a jedynie lekko szarpało, jeździć trzeba, EGRu nigdzie nie dało się kupić, ale mechanik u którego serwisuję tą damę, znalazł EGR i pojechał gdzieś po niego daleko, EGR 100 zł, robota 120 zł a wkurzania się na auto miesiąc prawie.

Od tej pory jest spokój z tym, planowana jest wymiana progów, ale to dopiero po kupnie innego auta...

W poniedziałek jadę na złomowisko po prawy przedni głośnik, który niestety zakończył swój żywot i trzeszczy psując każdy dźwięk pozostałych Wink


Tak, więc jeździ się, tankuje do pełna za 78 zł (36 litrów) i jeździ pięknie... co do brania oleju jakoś się tym wcale nie przejmuję, jak lubi to niech bierze, fabrycznie brały to niech biorą sobie, ,mniej czy więcej
21-07-2013 00:57:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Irek Niedostępny
-----
*


Liczba postów: 1,410
Imię: .
Skąd: .
Pojazd: Inny
Post: #21
RE: Mój Opel astra 1.6 16v - dyskutujmy
Do Poloneza to też musze kupić nowe laczki bo te mają 12-13 lat :F Ale kupie całoroczne .
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-07-2013 10:25:16 przez Irek.)
21-07-2013 10:24:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
MrF4k Offline
Daaaawwccaa
*


Liczba postów: 5,136
Imię: Karol
Skąd: Kamienna Wola
Pojazd: Romet Chart
Post: #22
RE: Mój Opel astra 1.6 16v - dyskutujmy
jak byś chciał Irek to ja mam na sprzedanie całoroczne w bdb stanie , długo jeszcze pojeździsz Big Grin i co najważniejsze tanio Smile Te zawory EGR są wkurzające. U mnie był problem z tym w Escorcie i w Lagunie, w Escorcie pomogło wyczyszczenie bo jest mechaniczny , w Lagunie wymiana 420zł ;/

Pisk opon słychać z dala ktoś na Charcie zapier**** !!!
Mam Rometa i dwa kaski więc wybiorę się na laski

(25-08-2011 00:10:48)soczek napisał(a):  Rób na orginał. Tjunink to tylko młode oszołomy praktykują, a potem na stare lata i tak mądrzeją (wiem po sobie).
Działaj, pozdro !
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-07-2013 12:19:06 przez MrF4k.)
21-07-2013 12:17:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Irek Niedostępny
-----
*


Liczba postów: 1,410
Imię: .
Skąd: .
Pojazd: Inny
Post: #23
RE: Mój Opel astra 1.6 16v - dyskutujmy
Potrzebuje 175/70-13 najlepiej max kilku letnie jak coś Wink
21-07-2013 12:20:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
MrF4k Offline
Daaaawwccaa
*


Liczba postów: 5,136
Imię: Karol
Skąd: Kamienna Wola
Pojazd: Romet Chart
Post: #24
RE: Mój Opel astra 1.6 16v - dyskutujmy
właśnie cos takiego mam na sprzedaż tyle ze z felgami Smile

Pisk opon słychać z dala ktoś na Charcie zapier**** !!!
Mam Rometa i dwa kaski więc wybiorę się na laski

(25-08-2011 00:10:48)soczek napisał(a):  Rób na orginał. Tjunink to tylko młode oszołomy praktykują, a potem na stare lata i tak mądrzeją (wiem po sobie).
Działaj, pozdro !
21-07-2013 12:27:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Irek Niedostępny
-----
*


Liczba postów: 1,410
Imię: .
Skąd: .
Pojazd: Inny
Post: #25
RE: Mój Opel astra 1.6 16v - dyskutujmy
Felg to u mnie dostatek :F Takich 13 cali 4 x 98 mam z 6 :F
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-07-2013 12:49:56 przez Irek.)
21-07-2013 12:49:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Błażej Offline
Zawodowiec
*


Liczba postów: 2,534
Imię: Błażej
Skąd: Skarżysko-Kamienna
Pojazd: Inny
Post: #26
RE: Mój Opel astra 1.6 16v - dyskutujmy
Irek, dam Ci namiar tam gdzie Ja kupowałem, masz dużo taniej niż w Skarżysku i wszystkie gwarancje, można się targować też Wink
21-07-2013 15:12:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Irek Niedostępny
-----
*


Liczba postów: 1,410
Imię: .
Skąd: .
Pojazd: Inny
Post: #27
RE: Mój Opel astra 1.6 16v - dyskutujmy
To będę wdzięczny za namiar Wink Tak jak patrzyłem na allegro to za 4 Dębice Navigator 2 wychodzi 550-570 zł. Jakby sie dało taniej będzie fajnie.
21-07-2013 16:50:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
MrF4k Offline
Daaaawwccaa
*


Liczba postów: 5,136
Imię: Karol
Skąd: Kamienna Wola
Pojazd: Romet Chart
Post: #28
RE: Mój Opel astra 1.6 16v - dyskutujmy
No a ja chce 250 zł z felgami Big Grin jeśli jesteś zainteresowany Tongue

Pisk opon słychać z dala ktoś na Charcie zapier**** !!!
Mam Rometa i dwa kaski więc wybiorę się na laski

(25-08-2011 00:10:48)soczek napisał(a):  Rób na orginał. Tjunink to tylko młode oszołomy praktykują, a potem na stare lata i tak mądrzeją (wiem po sobie).
Działaj, pozdro !
21-07-2013 18:34:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Błażej Offline
Zawodowiec
*


Liczba postów: 2,534
Imię: Błażej
Skąd: Skarżysko-Kamienna
Pojazd: Inny
Post: #29
RE: Mój Opel astra 1.6 16v - dyskutujmy
Opel po wymianie oleju na NESTE OIL minerał bierze znacznie mniej oleju niż wcześniej mobila z tesco Wink

Poza tym przebieg wynosi dokładnie 253300 km. Zostały zrobione głośniki i nic nie trzeszczy już Wink głośniki oczywiście fabryczne z innej astry ze zlomowiska Wink
18-08-2013 17:12:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Bartek Offline
Emerytowany Moderatroll


Liczba postów: 2,961
Imię: Bartek
Skąd: Jarosław
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #30
RE: Mój Opel astra 1.6 16v - dyskutujmy
Błażej Ty masz 6 czy 4 głośniki w swojej Astrze ? Bo znam wersje co miały sześć głośników i lepsze radio
18-08-2013 17:31:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości


Forum by Tomasso94 2010 - 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
POMÓŻ W UTRZYMANIU FORUM!

Zaloguj do Poczty
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
Romet sprint z 1975
Ostatni post: beta1989
Dzisiaj 14:27:46
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 4
Pręt hamulca Ogar 205
Ostatni post: pitus74
Dzisiaj 09:51:40
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 3195
Długość linki sprzęgła
Ostatni post: pitus74
Wczoraj 22:16:00
» Odpowiedzi: 7
» Wyświetleń: 3005
Projekt Romet Dzik Enduro...
Ostatni post: krystian276
Wczoraj 22:01:34
» Odpowiedzi: 476
» Wyświetleń: 165946
Witam .
Ostatni post: Debesta
Wczoraj 21:06:58
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 123
Iskrownik/Stator Romet St...
Ostatni post: miszel
Wczoraj 16:09:54
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 42
Numery karterów S38 B4
Ostatni post: Piotrekdriver1
Wczoraj 16:01:47
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 69
Pegaz 750 - kolejny Robak
Ostatni post: Jaca
Wczoraj 07:55:14
» Odpowiedzi: 152
» Wyświetleń: 53867
Koło komar 2350 brak stab...
Ostatni post: Kacper_R
Wczoraj 02:07:00
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 52
Filtr oleju zamiennik do ...
Ostatni post: Gucio76
Wczoraj 01:56:31
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 39
Instalacja Romet Chart
Ostatni post: wkzarci
Wczoraj 00:53:33
» Odpowiedzi: 15
» Wyświetleń: 569
Ogar 200 88r. Mandaryna
Ostatni post: romek
27-03-2024 23:56:47
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 276
205A
Ostatni post: romek
27-03-2024 21:16:30
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 98
Replika Prototypu Romet M...
Ostatni post: romek
27-03-2024 21:12:06
» Odpowiedzi: 112
» Wyświetleń: 52102
Renowacja obręczy - jak l...
Ostatni post: romek
27-03-2024 21:09:57
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 114

Reklama