Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
Komar 231
Autor Wiadomość
joozek Offline
senior


Liczba postów: 2,388
Imię: Józek
Skąd: Lubin
Pojazd: Inny
Post: #31
RE: Komar 231
Drogi Rafałku, od pewnego czasu czytam te Twoje frustracje na temat silnika S38 ..... Huh
Uważam, że nie do końca masz rację. Porządnie zrobiony remont tego silnika, może sprawić wiele przyjemności z jazdy, i nie tylko wokół komina Smile
Podstawowa sprawa to kartery, dobrze splanowane przylgnie, wał może być nawet po regeneracji, cylinder po szlifie + tłok nawet i Almot + dobre łożyska.
Jak zwykle najważniejsze to szczegóły - prawidłowe osadzenie łożysk i z-połowienie silnika - uwierz mi - da się to zrobić bez silikonu.
Kolejna sprawa to wszystkie części mieszczące się w tolerancji zużycia.

A do autora wątku - jak napisałem wyżej, nie zniechęcaj się, a zakasuj rękawy
Big Grin

Denerwować się, to tracić własne zdrowie z powodu cudzej głupoty
04-08-2017 10:42:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 4 użytkowników postawiło piwo joozek za ten post.
Reklama
Fojerman Offline
Nowy
*


Liczba postów: 26
Imię: Stanisław
Skąd: Rybnik
Pojazd: Inny
Post: #32
RE: Komar 231
Ja się nie zniechęcam, ale poza Komarem, czy ogólnie zabytkami, mam też inne zainteresowania, więc czasami odkładam te sprawy na tydzień, miesiąc, czy nawet pół roku, żeby wrócić z nowym zapałem i nowymi siłami. Przyjdzie czas, że pojedziemy z Komarem na zlot Smile

Choć nie Porsche, to nie gorsze...
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-08-2017 22:49:22 przez Fojerman.)
06-08-2017 22:42:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 1 osoba postawiła piwo Fojerman za ten post.
rafi555 Offline
Zawodowiec
*


Liczba postów: 2,556
Imię: xxxxxx
Skąd: xxxxxxxx
Pojazd: Romet Pony
Post: #33
RE: Komar 231
(04-08-2017 10:42:57)joozek napisał(a):  Drogi Rafałku, od pewnego czasu czytam te Twoje frustracje na temat silnika S38 ..... Huh
Uważam, że nie do końca masz rację. Porządnie zrobiony remont tego silnika, może sprawić wiele przyjemności z jazdy, i nie tylko wokół komina Smile
Podstawowa sprawa to kartery, dobrze splanowane przylgnie, wał może być nawet po regeneracji, cylinder po szlifie + tłok nawet i Almot + dobre łożyska.
Jak zwykle najważniejsze to szczegóły - prawidłowe osadzenie łożysk i z-połowienie silnika - uwierz mi - da się to zrobić bez silikonu.
Kolejna sprawa to wszystkie części mieszczące się w tolerancji zużycia.

A do autora wątku - jak napisałem wyżej, nie zniechęcaj się, a zakasuj rękawy
Big Grin

no tak fajnie, miesiąc temu remont, łożyska (osadzane na ciepło) cylinder po szlifie, tłok almot. Jak dotarłem (książkowo) to tłok spuchł, a tydzień temu korba wybiła dziurę w karterach do tego ścięło wpust na klin
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-08-2017 10:32:22 przez rafi555.)
07-08-2017 10:31:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
boguc Offline
Nowy
*


Liczba postów: 5
Imię: Radek
Skąd: Szpice-Chojnowo
Pojazd: Romet Komar
Post: #34
RE: Komar 231
(07-08-2017 10:31:49)rafi555 napisał(a):  no tak fajnie, miesiąc temu remont, łożyska (osadzane na ciepło) cylinder po szlifie, tłok almot. Jak dotarłem (książkowo) to tłok spuchł, a tydzień temu korba wybiła dziurę w karterach do tego ścięło wpust na klin
Chciałeś s-38, musisz się liczyć z problemami Big Grin
07-08-2017 11:56:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Fojerman Offline
Nowy
*


Liczba postów: 26
Imię: Stanisław
Skąd: Rybnik
Pojazd: Inny
Post: #35
RE: Komar 231
Naczytałem się tutaj sporo krytycznych uwag o silniku S38, ja jednak mam zamiar dalej prōbować odpalić któryś z dostępnych w tej chwili w garażu dwóch sztuk. Jeden silnik palił, ale po próbie regulacji zapłonu i gaźnika przestał. Drugi silnik był rozbierany, wymiana wału na tajwański, łożyska japońskie, simeringi. Ostatnio znajomy kupił elektroniczny zapłon i próbowałem zapalić któryś z silników na tym zapłonie, na razie bezskutecznie. Iskra jest przy zakręceniu pedałemi, ale komar nie odpali. Czasami coś strzela, więc boję się, że silnik się rozsypie. Ktoś podpowie, czy można stwierdzić, w którym miejscu jest iskra? Na magnecie nie zauważyłem żadnego znaku, a przy wolnym kręceniu magnetem iskry brak. Podejrzewam, że iskra jest w zupełnie innym miejscu, niż powinna, regulacja zapłonu nic nie daje.

Fojerman

Choć nie Porsche, to nie gorsze...
09-08-2017 12:39:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Fojerman Offline
Nowy
*


Liczba postów: 26
Imię: Stanisław
Skąd: Rybnik
Pojazd: Inny
Post: #36
RE: Komar 231
Kilka godzin walki z Komarami i komarami i (chyba) niczego nie zepsułem, ale też niczego nie naprawiłem. jeden silnik ma rozbity rowek na klin na półosi i ścina klinki, dlatego nie dało się ustawić zapłonu. Chyba nie obejdzie się bez wymiany wału. Drugi silnik wał ma nowy, ale przy zakładaniu magneta wypycha klinek, trzeba się temu przyjrzeć, może klin jest za wysoki. Prawdopodobnie zakładałem magneto bez klinka. dlatego nie szło ustawić zapłonu, chociaż kilka klinków ściętych też znalazłem. Powoli, mam nadzieję, opanuje i silniki z Komara Smile

Choć nie Porsche, to nie gorsze...
09-08-2017 22:48:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
boguc Offline
Nowy
*


Liczba postów: 5
Imię: Radek
Skąd: Szpice-Chojnowo
Pojazd: Romet Komar
Post: #37
RE: Komar 231
(09-08-2017 22:48:05)Fojerman napisał(a):  Drugi silnik wał ma nowy, ale przy zakładaniu magneta wypycha klinek, trzeba się temu przyjrzeć, może klin jest za wysoki.
Może źle wkładasz Smile ja wkładam zawsze tak jak na rysunku i jest ok. W ogóle mam teraz klin zrobiony ze starego wiertła i działa więc sam nie wiem.
10-08-2017 21:35:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
kacperszkudlarek Offline
Dobro obywatela, celem partii!
*


Liczba postów: 1,012
Imię: Tak
Skąd: Tak
Pojazd: Inny
Post: #38
RE: Komar 231
Ja tam dorabiam zawsze z podkładki, a klin wkładam jak kolega wyżej, tylko że jeszcze poprawiam śrubokrętem żeby był prosto.
10-08-2017 22:30:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 1 osoba postawiła piwo kacperszkudlarek za ten post.
boguc Offline
Nowy
*


Liczba postów: 5
Imię: Radek
Skąd: Szpice-Chojnowo
Pojazd: Romet Komar
Post: #39
RE: Komar 231
(10-08-2017 22:30:33)kacperszkudlarek napisał(a):  Ja tam dorabiam zawsze z podkładki, a klin wkładam jak kolega wyżej, tylko że jeszcze poprawiam śrubokrętem żeby był prosto.

Właśnie chodzi o to żeby wkładać magneto gdy klin jest w takiej pozycji, bez poprawiania. Podczas wkładania rowek w kole zamachowym sam odpowiednio wypoziomuje i ułoży klin, nie ma też możliwości aby magneto wypchnęło go z rowka. Cool
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-08-2017 11:29:47 przez boguc.)
11-08-2017 11:28:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Fojerman Offline
Nowy
*


Liczba postów: 26
Imię: Stanisław
Skąd: Rybnik
Pojazd: Inny
Post: #40
RE: Komar 231
Magneto założyłem z klinkiem. Niestety Komar nie pali dalej, przy pełnych obrotach daje jakieś odgłosy. Na razie poszedł znowu w chwilowa odstawkę, przegrał z jeżdżącym Velorexem.

Choć nie Porsche, to nie gorsze...
11-08-2017 23:07:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
kacperszkudlarek Offline
Dobro obywatela, celem partii!
*


Liczba postów: 1,012
Imię: Tak
Skąd: Tak
Pojazd: Inny
Post: #41
RE: Komar 231
Może byś zrobił taki klin że, będzie pasował na rowek w wale (czyli szerszy) i górną część klina pod szlifować pod rowek w magnecie. Może by się udało przejechać komarem Smile. Ja akurat jak jeszcze miałem takiego zielonego ogara 205 to był trochę wyrobiony rowek na klin na wale, więc tak robiłem, i nic nie ścinało. A i jeszcze dorabiałem z podkładki sprężynowej, ponieważ podkładka sprężynowa jest twardsza od zwykłej.
13-08-2017 11:55:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Fojerman Offline
Nowy
*


Liczba postów: 26
Imię: Stanisław
Skąd: Rybnik
Pojazd: Inny
Post: #42
RE: Komar 231
Silnik docelowo przeznaczony jest do remontu, więc być może spróbuję go jeszcze uruchomić, a może nie. Nie śpieszy mi się nigdzie z nim. Moim głównym pojazdem na dzisiaj jest i pozostanie Velorex, a Komar będzie jego "mniejszym" (bo nie młodszym) bratem.

Choć nie Porsche, to nie gorsze...
13-08-2017 13:32:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
kacperszkudlarek Offline
Dobro obywatela, celem partii!
*


Liczba postów: 1,012
Imię: Tak
Skąd: Tak
Pojazd: Inny
Post: #43
RE: Komar 231
Akurat moim zdaniem, lepiej uruchomić i przejechać parę metrów, ponieważ wyjdą słabe punkty komara, Co jest do zrobienia itp.
13-08-2017 16:07:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Fojerman Offline
Nowy
*


Liczba postów: 26
Imię: Stanisław
Skąd: Rybnik
Pojazd: Inny
Post: #44
RE: Komar 231
Ja też jestem za uruchomieniem Komara przed remontem, ale mamy lato, piękną pogodę, a jeździć mam czym, więc z Komarem idzie mi słabo Smile

Choć nie Porsche, to nie gorsze...
13-08-2017 16:44:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Fojerman Offline
Nowy
*


Liczba postów: 26
Imię: Stanisław
Skąd: Rybnik
Pojazd: Inny
Post: #45
RE: Komar 231
Może czas znowu zajrzeć do garażu do Komarów. Ostatnio próbowaliśmy ze znajomym ustawić zapłon elektroniczny i nie udało się Sad Mieliśmy lampę stroposkopową, jakąś tanią z allegro. Znajomy twierdzi, że iskra jest prawdopodobnie poza zakresem regulacji zapłonu. Nie wiedziałem, że z tymi Komarami będą takie problemy Smile Mamy 3 silniki, ale jeden nadający się w tej chwili do uruchomienia, dwa pozostałe są przeznaczone do remontu. Miałem w tym roku plan zarejestrować Komara i nim wyjechać, ale tracę nadzieję na to. Może jest na forum ktoś z okolic Rybnika, kto mógłby mi coś podpowiedzieć, albo przynajmniej "wesprzeć duchowo" w jakiś sposób? Staram się walczyć z tymi Komarami, ale trochę zaczyna to być dziwne, żeby takie "coś" nie chciało odpalić przez pół roku.

Choć nie Porsche, to nie gorsze...
29-08-2017 12:38:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości


Forum by Tomasso94 2010 - 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
POMÓŻ W UTRZYMANIU FORUM!

Zaloguj do Poczty
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
Pegaz 750 - kolejny Robak
Ostatni post: Jaca
Dzisiaj 07:55:14
» Odpowiedzi: 152
» Wyświetleń: 53749
Numery karterów S38 B4
Ostatni post: Bzyczek
Dzisiaj 02:33:46
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 20
Koło komar 2350 brak stab...
Ostatni post: Kacper_R
Dzisiaj 02:07:00
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 25
Filtr oleju zamiennik do ...
Ostatni post: Gucio76
Dzisiaj 01:56:31
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 19
Witam .
Ostatni post: Elektronik
Dzisiaj 01:14:25
» Odpowiedzi: 3
» Wyświetleń: 74
Instalacja Romet Chart
Ostatni post: wkzarci
Dzisiaj 00:53:33
» Odpowiedzi: 15
» Wyświetleń: 513
Ogar 200 88r. Mandaryna
Ostatni post: romek
Wczoraj 23:56:47
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 260
205A
Ostatni post: romek
Wczoraj 21:16:30
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 77
Replika Prototypu Romet M...
Ostatni post: romek
Wczoraj 21:12:06
» Odpowiedzi: 112
» Wyświetleń: 52046
Renowacja obręczy - jak l...
Ostatni post: romek
Wczoraj 21:09:57
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 103
Kto z Małopolski, okolic ...
Ostatni post: Elektronik
Wczoraj 20:04:19
» Odpowiedzi: 30
» Wyświetleń: 10887
Projekt Romet Dzik Enduro...
Ostatni post: krystian276
26-03-2024 23:15:36
» Odpowiedzi: 475
» Wyświetleń: 165686
Kupię ramę z papierem do ...
Ostatni post: kamil661
26-03-2024 20:51:41
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 59
Poziom paliwa gaźnik Duel...
Ostatni post: Mixol
26-03-2024 11:53:13
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 349
Czyżby T-3 nie istniał?
Ostatni post: romek
26-03-2024 00:12:36
» Odpowiedzi: 58
» Wyświetleń: 38390

Reklama