Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
Od jakich motorowerów dokumenty ROMET ROMET oryginalnie?
Autor Wiadomość
Tomaszabc Offline
Nowy
*


Liczba postów: 117
Imię: Tomek
Skąd: Łuków
Pojazd: Romet Pony
Post: #1
Od jakich motorowerów dokumenty ROMET ROMET oryginalnie?
Cześć, zastanawiam się od jakich motorowerów pochodziły oryginalnie dokumenty (potwierdzenie wpisu do rejestru) z wpisanym tylko "Romet". Coś mi się obija w głowie, że od motorynki i polo. Od motorynki ponieważ nie istniała początkowo nazwa "motorynka".
Czy to możliwe, że Ogar 205 miał początkowo dokumenty (potwierdzenie wpisu) z wpisanym tylko Romet?
To dla mnie dosyć ważne.
Pozdro

24-02-2017 17:14:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Reklama
Odrestaurator Offline
Majster
Moderatorzy


Liczba postów: 3,256
Imię: Szymon
Skąd: Knurów
Pojazd: Inny
Post: #2
RE: Od jakich motorowerów dokumenty ROMET ROMET oryginalnie?
W urzędach wpisywali co popadnie. Romet 2375 zamiast Ogar 205 to chleb powszedni.
Ale nazwa motorynka już ukazała się w tym magazynie "Motor", w którym opisano pomysły i jak mi się zdaje użyto już nazwy "motorynka".

Mój Simson

YT: POLMOZBYT
24-02-2017 18:05:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
darek23 Offline
Never Give Up!
*


Liczba postów: 322
Imię: Darek
Skąd: Kozienice
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #3
RE: Od jakich motorowerów dokumenty ROMET ROMET oryginalnie?
Tak jak napisal kolega Odrestaurator, wpisywali co popadnie. Ja mialem ogara 205, w papierach bylo wpisane 50-t1, a przy charcie Romet 50. Ile takich przypadkow bylo i jest, to glowa mala Smile
24-02-2017 18:37:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Tomaszabc Offline
Nowy
*


Liczba postów: 117
Imię: Tomek
Skąd: Łuków
Pojazd: Romet Pony
Post: #4
RE: Od jakich motorowerów dokumenty ROMET ROMET oryginalnie?
Takie kwiatki to wiadomo, że mogły pojawiać się przy wpisywaniu przez urzędnika.
Tylko właśnie pozostaje nierozwiązana kwestia- co z dokumentami "ROMET", wiadomo, że takowe istniały i były wyłącznie (chyba?) do niektórych motorowerów i obecnie cenią się najbardziej.
Z tego co wiem, większość osób mająca motorynkę miała wpisane tam po prostu ROMET.
Ale czy ROMET zdarzał się także w przypadku ogara 205?

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 24-02-2017 19:35:58 przez Tomaszabc.)
24-02-2017 19:34:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
plusminus Offline
Technik
*


Liczba postów: 1,003
Imię: Iwo
Skąd: Lubelskie
Pojazd: Inny
Post: #5
RE: Od jakich motorowerów dokumenty ROMET ROMET oryginalnie?
O takie dowody chodzi?


Miałem taki przy kadecie, ale nie wiem czy nie był on przebijany. Właściciel od 96 roku miał go w swoich rękach, a co się działo z nim wcześniej, to nikt nie wie.

"Co to jest takie niebieskie pod siedzeniem????

To coś to jest turbina Mixolu, nie grzeb tam bo Ci łapy urwie."

Moje BP
24-02-2017 20:14:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Quake96 Offline
Zielono mi :D
Moderatorzy


Liczba postów: 2,757
Imię: Piotr
Skąd: Bydgoszcz
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #6
RE: Od jakich motorowerów dokumenty ROMET ROMET oryginalnie?
(24-02-2017 19:34:55)Tomaszabc napisał(a):  Takie kwiatki to wiadomo, że mogły pojawiać się przy wpisywaniu przez urzędnika.
Tylko właśnie pozostaje nierozwiązana kwestia- co z dokumentami "ROMET", wiadomo, że takowe istniały i były wyłącznie (chyba?) do niektórych motorowerów i obecnie cenią się najbardziej.
Z tego co wiem, większość osób mająca motorynkę miała wpisane tam po prostu ROMET.
Ale czy ROMET zdarzał się także w przypadku ogara 205?

Chłopie toć ktoś już Ci jasno wytłumaczył, że wpisywali co i gdzie popadnie. Żaden konkretny model nie miał wpisywanego konkretnie tego o co Tobie chodzi. Zależy co było napisane na fakturze zakupu, albo co urzędnikowi chciało się wpisać. A jak mówisz, takie dokumenty cenią się czasem bardziej, bo łatwo pod to podpiąć każdego Rometa. W końcu lepiej mieć ROMET ROMET w np. Kadecie (i przy rejestracji na nowy dowód wyprostować sobie na dowolny model, bo ROMET ROMET już nie przejdzie) niż np. Romet Pony.

(24-02-2017 20:14:24)plusminus napisał(a):  O takie dowody chodzi?

Miałem taki przy kadecie, ale nie wiem czy nie był on przebijany. Właściciel od 96 roku miał go w swoich rękach, a co się działo z nim wcześniej, to nikt nie wie.

Te dowody to chyba najgorszy syf. Nie wiem czy u Ciebie też tak było, ale ja jak kupiłem papiery z takim dowodem to nie miałem w nim wpisanej ani daty produkcji ani daty pierwszej rejestracji, a sam dowód był duplikatem wydanym w 96r. Ile było kombinowania z ustaleniem rocznika...

- Patrz pan, ale ciśnie tą jawką, no wariat!
- Ale panie, to dopiero drugi bieg się kończy...


"Skończyło się jak Bruce Lee, czy misja w kosmodromach
Nie nagra tego Grundig czy Unitra Diora...."
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 24-02-2017 20:25:16 przez Quake96.)
24-02-2017 20:25:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
plusminus Offline
Technik
*


Liczba postów: 1,003
Imię: Iwo
Skąd: Lubelskie
Pojazd: Inny
Post: #7
RE: Od jakich motorowerów dokumenty ROMET ROMET oryginalnie?
Jest pierwsza rejestracja, jest rok produkcji, a w adnotacjach jest coś o tablicy rejestracyjnej, ale dalej nie mogę doczytać, bo napis się starł.

"Co to jest takie niebieskie pod siedzeniem????

To coś to jest turbina Mixolu, nie grzeb tam bo Ci łapy urwie."

Moje BP
24-02-2017 20:28:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Tomaszabc Offline
Nowy
*


Liczba postów: 117
Imię: Tomek
Skąd: Łuków
Pojazd: Romet Pony
Post: #8
RE: Od jakich motorowerów dokumenty ROMET ROMET oryginalnie?
Plusminus: Tak, chodzi mi o podobny dowód a konkretniej "potwierdzenie wpisu do rejestru". Ten który podałeś też ma w nazwie tylko ROMET. Skoro piszesz, że są te wszystkie rzeczy to i dowód jest ok, zapewne dane o których piszesz są na odwrocie.

Quake96: Tak, ktoś mi to jasno wytłumaczył i w tym momencie powinienem napisać: "Aha dzięki, koniec tematu"... no ale tak nie napiszę ponieważ zdążyłem się nauczyć, że warto brać czyjąś opinię pod uwagę ale to, że ktoś napisał, nie znaczy, że ma rację.

A o co mi chodzi? O to, że posiadam motorynkę którą kupiłem z Potwierdzeniem wpisu do rejestru na motorower o nazwie ROMET. Numery ramy zgodne. Poszedłem na przegląd i od razu panu diagnoście wyskoczyło po wpisaniu VIN-u: "Romet Pony- M2" (co mogło też być zupełnym przypadkiem ale się zgadzało ze stanem faktycznym"). Potem do WK, moje dokumenty i umowy zostały wysłane do macierzystego WK. Po miesiącu odebrałem twardy dowód i wszystko byłoby ok...

No ale nie jest do końca ok, ponieważ na stronie UFG sprawdziłem po numerze VIN, że gdzieś w Polsce jest wykupione OC na Romet Ogar 205 na moim numerze ramy. Tak więc ktoś ma ten sam numer ramy. Powstaje pytanie- kto ma klepnięte numery ramy (może były zdublowane dokumenty)? Jeżeli dokumenty ROMET były wydawane na motorynki to mogę spać spokojnie.

25-02-2017 00:04:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Gomulsky Offline
Uczeń
*


Liczba postów: 129
Imię: Kuba
Skąd: Dąbrowa Tarn.
Pojazd: Inny
Post: #9
RE: Od jakich motorowerów dokumenty ROMET ROMET oryginalnie?
Numer ramy ile ma cyfr? Zasadniczo powinien mieć 8 a często było wpisywane 6 i teraz jest to zmora przede wszystkim właścicieli tychże pojazdów. Bo okazuje się, że na jeden nr możesz mieć zarejestrowane kilka czy nawet kilkanaście rometów w całej Polsce. Stąd też prawdopodobnie nr, który wklepał diagnosta pokrył się z nr jakiejś motorynki. Strona UFG mogła mieć dane z innego źródła. Swoją drogą diagnosta straszny nieogar skoro przy ustaleniu danych nie skorygował nr ramy. U mnie to była pierwsza rzecz, którą przy ustaleniu danych diagnosta zrobił Tongue
25-02-2017 00:18:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Quake96 Offline
Zielono mi :D
Moderatorzy


Liczba postów: 2,757
Imię: Piotr
Skąd: Bydgoszcz
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #10
RE: Od jakich motorowerów dokumenty ROMET ROMET oryginalnie?
Powtórzę po raz ostatni. Dokumenty "ROMET" jak to nazwałeś to papiery jak każde inne, wydane mogły być do wszystkiego. Twój "problem" to po prostu zdublowane numery ramy, nic nadzwyczajnego. Pamiętaj, że numery ramy miały 6 cyfr, były klepane "jak popadnie", no i podobno produkcja samych motorowerów wynosiła znacznie więcej niż można zmieścić w 6 cyfrowym zasobie liczb, więc dublowanie numerów jest rzeczą naturalną.

Jako ciekawostkę dodam, że 6 cyfrowe numery ramy posiadały także takie pojazdy jak Żuk, Nysa czy Ursus. Sam miałem podobną sytuację z dublowaniem numerów (nie pamiętam czy ramy czy rejestracji), gdzie ten sam numer co mój Romet, miał jakiś ciągnik.

(25-02-2017 00:18:09)Gomulsky napisał(a):  Numer ramy ile ma cyfr? Zasadniczo powinien mieć 8 a często było wpisywane 6 i teraz jest to zmora przede wszystkim właścicieli tychże pojazdów.

Otóż to. Ja osobiście spotkałem się raptem z jednym przypadkiem gdzie w dowodzie razem z numerem ramy był wpisany też przedrostek z numerem rocznika.

- Patrz pan, ale ciśnie tą jawką, no wariat!
- Ale panie, to dopiero drugi bieg się kończy...


"Skończyło się jak Bruce Lee, czy misja w kosmodromach
Nie nagra tego Grundig czy Unitra Diora...."
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-02-2017 00:22:59 przez Quake96.)
25-02-2017 00:21:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Tomaszabc Offline
Nowy
*


Liczba postów: 117
Imię: Tomek
Skąd: Łuków
Pojazd: Romet Pony
Post: #11
RE: Od jakich motorowerów dokumenty ROMET ROMET oryginalnie?
Numer ramy w dowodzie ma właśnie 6 cyfr. W dowodzie nie jest uwzględniony przedrostek rocznika, ani w nowym, ani w starym.

No dzięki Panowie. Trochę mnie uspokoiliście. Ja się tego nie dowiem bo nie mam jak ale numery w mojej motorynce są bardzo ładnie nabite ale jednak coś mi tam nie grało, są jakby ślady ingerencji. Dlatego zastanawiałem się, czy czasem w wyniku niedopatrzenia urzędnik nie zarejestrował 2ch motorowerów na jednych dokumentach (jedne dokumenty jako potwierdzenie wpisu a drugie np. jako dowód zakupu). Nie chciałem mieć problemów z tego powodu no ale to co piszecie w sumie się zgadza bo tych motorowerów faktycznie było więcej niż milion.

25-02-2017 00:39:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Quake96 Offline
Zielono mi :D
Moderatorzy


Liczba postów: 2,757
Imię: Piotr
Skąd: Bydgoszcz
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #12
RE: Od jakich motorowerów dokumenty ROMET ROMET oryginalnie?
Opcja podwójnej rejestracji teoretycznie nie wchodzi w grę, bo przecież skoro dokumenty były jedne, to nawet jak któś zarejestrował je np. bez dowodu, a ty masz dowód, to przecież poprzedni właściciel byłby w obu taki sam, więc wydział komunikacji od razu powinien dopatrzyć się błędu.

- Patrz pan, ale ciśnie tą jawką, no wariat!
- Ale panie, to dopiero drugi bieg się kończy...


"Skończyło się jak Bruce Lee, czy misja w kosmodromach
Nie nagra tego Grundig czy Unitra Diora...."
25-02-2017 01:07:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Tomaszabc Offline
Nowy
*


Liczba postów: 117
Imię: Tomek
Skąd: Łuków
Pojazd: Romet Pony
Post: #13
RE: Od jakich motorowerów dokumenty ROMET ROMET oryginalnie?
Właśnie- teoretycznie powinien się dopatrzyć a praktycznie to już różnie bywa, szczególnie, że kartoteki są nie elektroniczne z tamtych czasów tylko papierowe.
No nic, problem wynikł z tego, że się po prostu "sram" za przeproszeniem o takie rzeczy. Lubię mieć czysto i jasno. No ale mnie uspokoiliście jednak, dzięki. Rok za mną ta sprawa chodziła i jak raz dostałem awizo z urzędu w mieście nieopodal to myślałem, że zawału dostanę (okazało się, że to nie z WK tylko z urzędu skarbowego).
Dzięki za pomoc.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-02-2017 01:15:18 przez Tomaszabc.)
25-02-2017 01:14:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
K4rol Offline
Nowy
*


Liczba postów: 65
Imię: Karol
Skąd: Radom
Pojazd: Romet Polo
Post: #14
RE: Od jakich motorowerów dokumenty ROMET ROMET oryginalnie?
Usunąć pomyliłem tematy
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-02-2017 06:57:00 przez K4rol.)
25-02-2017 06:47:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Adam104100 Offline
Pszegryfff
*


Liczba postów: 165
Imię: Adam
Skąd: Koszalin
Pojazd: Romet Komar
Post: #15
RE: Od jakich motorowerów dokumenty ROMET ROMET oryginalnie?
Cytat:Otóż to. Ja osobiście spotkałem się raptem z jednym przypadkiem gdzie w dowodzie razem z numerem ramy był wpisany też przedrostek z numerem rocznika.

To chyba mało widziałeś drogi Quake96. Tu masz mój dowód:
25-02-2017 17:20:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości


Forum by Tomasso94 2010 - 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
POMÓŻ W UTRZYMANIU FORUM!

Zaloguj do Poczty
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
Witam .
Ostatni post: Elektronik
Dzisiaj 16:46:04
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 134
Romet sprint z 1975
Ostatni post: beta1989
Dzisiaj 14:27:46
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 15
Pręt hamulca Ogar 205
Ostatni post: pitus74
Dzisiaj 09:51:40
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 3203
Długość linki sprzęgła
Ostatni post: pitus74
Wczoraj 22:16:00
» Odpowiedzi: 7
» Wyświetleń: 3007
Projekt Romet Dzik Enduro...
Ostatni post: krystian276
Wczoraj 22:01:34
» Odpowiedzi: 476
» Wyświetleń: 165973
Iskrownik/Stator Romet St...
Ostatni post: miszel
Wczoraj 16:09:54
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 44
Numery karterów S38 B4
Ostatni post: Piotrekdriver1
Wczoraj 16:01:47
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 70
Pegaz 750 - kolejny Robak
Ostatni post: Jaca
Wczoraj 07:55:14
» Odpowiedzi: 152
» Wyświetleń: 53874
Koło komar 2350 brak stab...
Ostatni post: Kacper_R
Wczoraj 02:07:00
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 54
Filtr oleju zamiennik do ...
Ostatni post: Gucio76
Wczoraj 01:56:31
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 40
Instalacja Romet Chart
Ostatni post: wkzarci
Wczoraj 00:53:33
» Odpowiedzi: 15
» Wyświetleń: 571
Ogar 200 88r. Mandaryna
Ostatni post: romek
27-03-2024 23:56:47
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 277
205A
Ostatni post: romek
27-03-2024 21:16:30
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 99
Replika Prototypu Romet M...
Ostatni post: romek
27-03-2024 21:12:06
» Odpowiedzi: 112
» Wyświetleń: 52105
Renowacja obręczy - jak l...
Ostatni post: romek
27-03-2024 21:09:57
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 116

Reklama