Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak uniknąć "fuszerki" podczas remontu - porady oraz 'know how' od fachowca...
Autor Wiadomość
Jorginsson Offline
OBR filia w Szczecinie
*


Liczba postów: 585
Imię: Jerry
Skąd: Szczecin (ZS)
Pojazd: Romet 50-TS-1
Post: #4
RE: Jak uniknąć "fuszerki" podczas remontu - porady oraz 'know how' od fachowca...
No i fajnie, popiszę. Będę się jeszcze mierzył z paroma zagadnieniami, które lubią sprawiać kłopoty, a i mam w zanadrzu garstkę praktycznych rozwiązań własnego pomysłu, które mogą kogoś zainspirować.

Dawdzio napisał(a):[...] liczbę fachowców redukuję do minimum za wszelką cenę, więc chętnie się doszkolę

Poniekąd słuszne podejście - większość prac wykończeniowych nie jest jakoś specjalnie trudna, czy skomplikowana, ale za to droga.* Najczęściej wymagana jest dokładność i cierpliwość - mile widziany jest "dryg", ale nie taki diabeł straszny - w praktyce sporo rzeczy jesteśmy w stanie wykonać sami. Warunek - sumienne podejście i uczciwość w stosunku do samego siebie, no bo jesteśmy nie tylko wykonawcą, ale też inspektorem nadzoru - sami sobie będziemy te prace odbierać. Tu mogą się pojawiać tendencje do "przymykania oka" na pewne niedociągnięcia, kiedy w grę będzie wchodzić zmęczenie, utrata cierpliwości, czy właśnie czas... Tyczy się to chyba tak naprawdę każdej pracy, którą wykonujemy sami, bo tak samo np. remontu naszego Komara... Stare Przysłowie Pszczół mówi: jak sobie zrobisz - tak będziesz miał.
Budowlanka jest o tyle podstępna, że na wykonanie jednej rzeczy jest przeważnie kilka sposobów/ metod (technologii), są też drogi na skróty i często będą one dawały pozornie ten sam efekt. Natomiast kiedy "olejemy" pewne rzeczy, albo się zwyczajnie nie przyłożymy - zemści się to w dalszych etapach, powodując późniejsze kłopoty, czy nawet skutkując totalnym zniweczeniem całej naszej pracy - wysiłku, czasu i pieniędzy...
Apropos błędów technologicznych przyszedł mi do głowy pomysł na temat następnego opracowania - to może być akurat interesujące dla wielu z Was, bo dotyczy powszechnego problemu - grzyb na ścianach.
Trzy lata temu zmierzyłem się z tym cholerstwem u brata w mieszkaniu. Jego córa była wówczas w drodze i "żarty się skończyły" - trzeba było coś poradzić. A cholerstwo jest trudne do usunięcia, to pewnie doskonale wiecie. Ostatnio dokładnie sprawdziłem efekty tych prac i mogę dziś śmiało powiedzieć - udało się. Przypadek dość specyficzny, ale może kogoś zainspiruje.

* Niegdyś - kilka, kilkanaście lat temu, przyjmowało się taki (bardzo uproszczony, obrazowy) szacunek kosztów robocizny (np. dla takiego standardowego remontu mieszkania) jako jeszcze raz tyle, ile wyniesie koszt materiałów. Może nawet mniej. Dzisiaj, na przykładzie takiego miasta jakim jest Szczecin, koszty robocizny bywają nawet krotnością kosztów materiału Confused
Za tak wykonaną obróbkę okna fachowiec wziąłby ok. 250 - 400 zł + koszt materiału - który w tym wypadku wyniósł ok. 80 zł.
Stopień trudności tego zadania szacuję na 3/10 - spokojnie można to zrobić samemu. I chyba warto Wink
Dobra, idę rozkładać stół, czy coś. Wesołych Świąt Wszystkim!

(24-12-2020 14:39:26)bkrukl napisał(a):  Wydaje mi się że z prawej strony płyta wystaje aż za parapet....
Na ściany też g/k bedziesz kładł?

Dobrze Ci się wydaje - ja akurat będę kładł tam płytki, dlatego sprawdziłem wcześniej płaszczyznę całej ściany - w tym miejscu był "dół", a sam parapet - mimo, iż w poziomie - był lekko przekoszony właśnie prawą stroną ("chował się" za bardzo). Płyta jest osadzona z uwzględnieniem korekty w tym miejscu.
Nie będę dawał płyt na ściany, ale co mogę, to sobie "prostuję" już na takich etapach Wink


24-12-2020 16:07:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 1 osoba postawiła piwo Jorginsson za ten post.
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Jak uniknąć "fuszerki" podczas remontu - porady oraz 'know how' od fachowca... - Jorginsson - 24-12-2020 16:07:13




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości


Forum by Tomasso94 2010 - 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
POMÓŻ W UTRZYMANIU FORUM!

Zaloguj do Poczty
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
Długość linki sprzęgła
Ostatni post: pitus74
Wczoraj 22:16:00
» Odpowiedzi: 7
» Wyświetleń: 2980
Projekt Romet Dzik Enduro...
Ostatni post: krystian276
Wczoraj 22:01:34
» Odpowiedzi: 476
» Wyświetleń: 165802
Witam .
Ostatni post: Debesta
Wczoraj 21:06:58
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 103
Iskrownik/Stator Romet St...
Ostatni post: miszel
Wczoraj 16:09:54
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 25
Numery karterów S38 B4
Ostatni post: Piotrekdriver1
Wczoraj 16:01:47
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 54
Pegaz 750 - kolejny Robak
Ostatni post: Jaca
Wczoraj 07:55:14
» Odpowiedzi: 152
» Wyświetleń: 53815
Koło komar 2350 brak stab...
Ostatni post: Kacper_R
Wczoraj 02:07:00
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 42
Filtr oleju zamiennik do ...
Ostatni post: Gucio76
Wczoraj 01:56:31
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 32
Instalacja Romet Chart
Ostatni post: wkzarci
Wczoraj 00:53:33
» Odpowiedzi: 15
» Wyświetleń: 558
Ogar 200 88r. Mandaryna
Ostatni post: romek
27-03-2024 23:56:47
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 268
205A
Ostatni post: romek
27-03-2024 21:16:30
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 87
Replika Prototypu Romet M...
Ostatni post: romek
27-03-2024 21:12:06
» Odpowiedzi: 112
» Wyświetleń: 52076
Renowacja obręczy - jak l...
Ostatni post: romek
27-03-2024 21:09:57
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 108
Kto z Małopolski, okolic ...
Ostatni post: Elektronik
27-03-2024 20:04:19
» Odpowiedzi: 30
» Wyświetleń: 10895
Kupię ramę z papierem do ...
Ostatni post: kamil661
26-03-2024 20:51:41
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 63

Reklama