Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
Charper składa charta czyli po trupach do celu
Autor Wiadomość
charper Offline
detyfusan
*


Liczba postów: 2,027
Imię: Wojtek
Skąd: ze wsi
Pojazd: Romet Chart
Post: #1
Charper składa charta czyli po trupach do celu
Jak wszyscy to I ja

Kupiłem przez allegro sporo części do charta za 400zł. Dlaczego charta? Bardzo podoba mi sie ten motorower. W końcu to najnowocześniejszy romet I nie kibel! Do tej pory jeździłem jawką. Spedziłem nad nią sporo czasu a ona odwdzięczała mi się dobrymi osiągami, jednak te wiele godzin spedzonych w garażu musiało się kiedyś na mnie odbić. W między czasie testowałem swoją WSKę I coś zrozumiałem. Miałem dość tej troche przymałej dla mnie jawki, dość słabych świateł I zawieszenia, które prawie niczego nie amortyzuje. Jednak czegoś nigdy jej nie odmówię. Paliła za pierwszym razem, wiele razy zawiozła mnie do dziewczyny I spowrotem (80km) I nie zawiodła. Charta wybieram dlatego, że mam pod dziadku do niego wszystkie najdroższe element silnika, czyli wały, gaźniki, skrzynie biegów, moduły zapłonowe, pradnice, magneta, cylindry, głowice I pare innych rzeczy. Mam nawet jeszcze jedne nowe kartery I kompletny silnik, także jeśli mi coś sie zepsuje a czegoś nie będę miał, to wydam raczej nie wiele, nie będę musiał wydawać kilkuset złotych na remont silnika, bo wszystko jest.

A więc dziś otrzymałem pierwszą z dwóch paczek z częściami do mojej nowej miłości.



Co tu mamy:

Tylne koło: wyglada nieźle. Bęben ładny, ma nową zębatkę. Chrom na feldze jeszcze ładny, ale w jednym miejscu juz rdza się za nie pobiera. Opona niedużo używana.

Zbiornik paliwa: Lakier moim zdaniem jeszcze sie nada, ale z prawej strony od przodu ma wgniotkę. W środku nie jest bardzo zardzewiały, nie ma korka wlewu

Tylne amortyzatory: Chyba nie wiele używane, oczywiście made in PolandWink chromy na sprężynach w niemal idealnym stanie.

Skrzynki na narzędzia: lewa jeszcze wizualnie nie jest zła, zato prawa zdecydowanie do malowania, nie ma stacyjki

Przednia lampa: wyglada na nową

Jest jeszcze mostek prostowniczy, podnóżki pasażera I kierowcy, kolanko wydechowe, mocowania lampy przedniej, oryginalna elektryka, predkościomierz z linką (chyba nie działaSad ) stopka, dwie obejmy, przełączniki (te po lewej stronie), chlapacz, stopka, pedał hamulca, dwie obejmy, jedna od tłumika I druga, mniejsza chyba tez od niego, I przerywacz kierunkowskazów.

No cóż, sporo rzeczy będę musiał pomalować, troche rzeczy dokupić lub poszukać. Druga paczka od tego samego Pana zapowiada się moim zdaniem znacznie ciekawiej! Smile Zatem czekam do poniedziałku I jeśli listonosz nie zaśpi I dostarczy mi ją w miarę wcześnie, to będzie to pierwszy dzień prac nad chartem!
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-02-2014 16:08:01 przez Tomasso94.)
14-12-2013 00:11:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Reklama
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Charper składa charta czyli po trupach do celu - charper - 14-12-2013 00:11:14




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości


Forum by Tomasso94 2010 - 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
POMÓŻ W UTRZYMANIU FORUM!

Zaloguj do Poczty
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
Pręt hamulca Ogar 205
Ostatni post: pitus74
Dzisiaj 09:51:40
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 3189
Długość linki sprzęgła
Ostatni post: pitus74
Wczoraj 22:16:00
» Odpowiedzi: 7
» Wyświetleń: 2997
Projekt Romet Dzik Enduro...
Ostatni post: krystian276
Wczoraj 22:01:34
» Odpowiedzi: 476
» Wyświetleń: 165918
Witam .
Ostatni post: Debesta
Wczoraj 21:06:58
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 120
Iskrownik/Stator Romet St...
Ostatni post: miszel
Wczoraj 16:09:54
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 40
Numery karterów S38 B4
Ostatni post: Piotrekdriver1
Wczoraj 16:01:47
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 67
Pegaz 750 - kolejny Robak
Ostatni post: Jaca
Wczoraj 07:55:14
» Odpowiedzi: 152
» Wyświetleń: 53863
Koło komar 2350 brak stab...
Ostatni post: Kacper_R
Wczoraj 02:07:00
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 51
Filtr oleju zamiennik do ...
Ostatni post: Gucio76
Wczoraj 01:56:31
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 38
Instalacja Romet Chart
Ostatni post: wkzarci
Wczoraj 00:53:33
» Odpowiedzi: 15
» Wyświetleń: 567
Ogar 200 88r. Mandaryna
Ostatni post: romek
27-03-2024 23:56:47
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 275
205A
Ostatni post: romek
27-03-2024 21:16:30
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 97
Replika Prototypu Romet M...
Ostatni post: romek
27-03-2024 21:12:06
» Odpowiedzi: 112
» Wyświetleń: 52099
Renowacja obręczy - jak l...
Ostatni post: romek
27-03-2024 21:09:57
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 111
Kto z Małopolski, okolic ...
Ostatni post: Elektronik
27-03-2024 20:04:19
» Odpowiedzi: 30
» Wyświetleń: 10918

Reklama