Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Lakier Na Ramie - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Inne pytania (/forumdisplay.php?fid=21)
+--- Wątek: Lakier Na Ramie (/showthread.php?tid=997)



Lakier Na Ramie - ElectroBDG - 19-06-2011 14:39:54

Siema znacie jakas dobra metode i szybka zeby pozbyc sie starego lakieru na ramie bo ja robilem papierem ale to za dlugo idzie a wiem ze jest taki plyn chyba ze lakier sma schodzi z ramy tlyko nie znam nazwy ale mozecie podac mi inne metody i czym najlepiej to zrobic Dzieki ;D;D


RE: Lakier Na Ramie - Mikołaj - 19-06-2011 15:02:19

w chemii na sklodowskiej kupisz taki preparat ze psikasz tym na stara farbe to ja przezera wtedy musisz chyba odtluscic i masz juz zabezpieczone podkladem i mozesz na to malowac moj ogar tak byl zrobiony i lakier swietnie sie trzyma


RE: Lakier Na Ramie - bujak96 - 19-06-2011 15:16:12

Albo palnikiem. Do mniejszych rzeczy polecam rozpuszczalnik nitro.


RE: Lakier Na Ramie - Przemek - 19-06-2011 16:21:04

Druciana szczota na wiertarke.


RE: Lakier Na Ramie - ElectroBDG - 19-06-2011 16:22:19

A Ten Rozpuszczalnik nitro rozpuści nawet oryginalny lakier? Bo mam Oryginalny lakier a na tym jeszcze pomalowane jakąś farbą...
A Co do palnika to nie będzie potem problemu z malowaniem? Smile


RE: Lakier Na Ramie - bujak96 - 19-06-2011 16:49:56

Nie będzie problemu z pomalowaniem.
A druciaka nie polecam, zostają po tym głębokie rysy, wiem z doświadczenia.


RE: Lakier Na Ramie - Przemek - 19-06-2011 19:16:35

No jak cisniesz z calym ciezarem to sa rysy. I zalezy jakiej "ziarnistosci" masz szczotke.


RE: Lakier Na Ramie - Mikołaj - 19-06-2011 22:33:08

to nie potrafisz robic jak masz rysy ja tak pojechalem moja dryne i pytaj sie kogo chciesz kazdy ci powie ze nie ma zadnej rysy a dlaczego? bo poprostu pozniej pojechalem minia po czym ja lekko zmatowilem i na to 1!!! warstwa lakieru w szpraju z lyroymarlin i jest piekny kolorek z polyskiem i na calej drynie jest tylko 1 malutki zaciek ktorego i tak nie widac chyba ze ktos o nim wie
a z tym opalaniem to polecam metode sierona czyli pawla94 ktora sie nazywa "wybuchajacy bak" Big GrinBig GrinBig Grin


RE: Lakier Na Ramie - rafall2525 - 19-06-2011 22:54:35

no ja też używam szczotki na wiertarkę Wink jutro mam robotę u starszej koleżanki czyszczenie felg w samochodzie ;D najpierw pożądnie szczotką a potem benzyną ekstakcyjną i farbą Wink


RE: Lakier Na Ramie - ElectroBDG - 19-06-2011 23:12:10

NO bo ja kupilem w sklepie nasadke na wiertarke ale ona gowno sciera ten lakier chcialem na Bosha/flexa kupic taka nakladke ale nie mam bosha/flexa a tym wiem ze ostro schodzi lakier ;D;D;D a zostala mi sama rama bo blotniki sa juz nawet pomalowane lakierem (Niebieski) Wink


RE: Lakier Na Ramie - zbydrze - 19-06-2011 23:46:52

Jak nie masz sprzętu, to nie ma o czy gadaćSad


RE: Lakier Na Ramie - Mikołaj - 20-06-2011 00:34:26

boshem nic nie rb ja kupilem papier scierny na katowke i faktycznie caly lakier schodzil ale przy tym jeszcze rama robila sie kwadratowa takrze albo opalac albo wiertarka albo ten spryskiwacz co ci mowilem tyle ze wiertarka oskrobac to jest strasznie dluga i mozolna praca ja motorynke to chyba 3 dni skrobalem jak by tak zliczyc do kupy bo ogolem to ja skrobalem miesiacBig Grin


RE: Lakier Na Ramie - Przemek - 20-06-2011 10:24:25

Paint Remover czy jakos tak. No i piaskowanie jak cie stac.


RE: Lakier Na Ramie - Leśnik - 20-06-2011 14:35:08

boscha trza odpalić i papierem ściernym na boscha