Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Drugi Ogarek do kolekcji! - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Nasze Romety (/forumdisplay.php?fid=14)
+--- Wątek: Drugi Ogarek do kolekcji! (/showthread.php?tid=9908)

Strony: 1 2


Drugi Ogarek do kolekcji! - Kokuś - 22-12-2012 18:02:38

Hej . Miałem dodać to wcześniej ale nie miałem weny hehe Wink
W moim ogarku posypał się automat , więc telefon do wujka "Wujek przywieś mi silnik do mojego ogarka" odpowiedz była "Jutro przywioze" . A więc ja czekam na ten silnik a wujek dzwoni, "Otwórz brame bo to jest za ciężkie" , yyy.... aha...., silnik jest ciężki...., dobra pomińmy , wujek otwiera samochód a tam ....
silnik , a obok? Rama z papierami . Rama ma kierownice , przednie amorki , stopki centralne , no praktycznie nie ma tylko baku i tylnych amortów i koła , lecz bak załatwię , amorty wujek ma w garażu więc się znajdzie , a koło tylne też ma , a więc można powiedzieć że kolejny ogarek . A silnik nie ma cylka i głownicy , ale mój i ten silnik są już rozpołowione (W moim remont generalny się szykuje) , na pierwszy rzut oka wszystko git , wał nie ma luzów , więc silnik jeździł do końca , słyszałem nawet że leciał wujaszek tym silnikiem aż 65km/h Big Grin Sam Ogarek , albo rama , jak kto woli , jest z 86 roku . Dobra starczy tego opisywania , zdjęcia zapodam , za parę dni , chyba że dam rade zrobić zdjęcie , bym dał odrazu ale palec nie domaga ;D (wybity, skręcony i wygięty=szyna Big Grin ) Ogar dostanie bak na początku 2013 najprawdopodobniej w styczniu od kumpla , i powoli będą się pracę ciągły Smile Mam taką nadzieje hehe Smile


RE: Drugi Ogarek do kolekcji! - zigu98 - 22-12-2012 18:04:11

Fajnie Ci się trafiło! Big Grin
Masz jakieś foty tego Ogara?


RE: Drugi Ogarek do kolekcji! - Kokuś - 22-12-2012 18:05:06

No mówię ,że jutro może zrobię jeśli dam radę Wink


RE: Drugi Ogarek do kolekcji! - zigu98 - 22-12-2012 18:11:22

(22-12-2012 18:05:06)Kokuś napisał(a):  No mówię ,że jutro może zrobię jeśli dam radę Wink

Aha, ok Big Grin Dopiero teraz skojarzyłem Tongue


RE: Drugi Ogarek do kolekcji! - alek736 - 22-12-2012 18:21:20

No fajna okazja.Czekam na fotki Smile


RE: Drugi Ogarek do kolekcji! - Sr-ka - 22-12-2012 19:03:55

Fajnie masz Big Grin Teraz tylko poszukaj jakąś tanią ramę do ogarka bez papierów ale kompletną i składaj wszystko Big Grin


RE: Drugi Ogarek do kolekcji! - Kokuś - 22-12-2012 19:44:48

Sr-ka mam taki zamiar ;D


RE: Drugi Ogarek do kolekcji! - Semmao - 22-12-2012 20:09:40

Fajna, fajna maszynka! Big Grin


RE: Drugi Ogarek do kolekcji! - croserr - 22-12-2012 20:44:14

no no ładnie Smile


RE: Drugi Ogarek do kolekcji! - Kokuś - 23-12-2012 16:35:05

Obiecałem zdjęcia więc prosze:
Tu rama , troche już porozkręcana ;D




Kotek też się załapał Big Grin
Tu przy okazji moja pszczółeczka bez silnika ;(

No to teraz c.d. części do drugiego ogarka:



Niestety ogar był cały pomalowany szprejem ;D Niestety....
Lagi okazały się skrzywione i były zacięte ale już załatwione Big Grin

Z deczka tu wujkowi się ręka zeszła i pomalował kierownice ;D Gratulacje dla niego ;P


Ok to teraz trochę mój silniczek , skrzynia złożona na "sztukę" więc to dopiero będzie robione .
To mój silniczek jeszcze.

No to teraz troche silniczka drugiego , po 20 latach leżenia w stodole Big Grin

Mój mały warsztacik Big Grin

A to powód dlaczego prace nad ogarem jak na razie stoją w miejscu ;/

Szyna....
Ogarek będzie doprowadzony do porządku . Puszka filtra powietrza już wyszlifowana do metalu , ale nie mogłem jej znaleźć dlatego nie ma jej zdjęcia Big Grin


RE: Drugi Ogarek do kolekcji! - Kokuś - 25-01-2013 12:10:21

K-Boom ! Prace ruszyły Big Grin Jako iż mój Romcio już chodzi , czas zabrać się za drugiego Big Grin Dobra , konkretnie , dziś szykuje się matowanie całego ogara , w sobote będzie bak,siedzenie i amorty Big Grin Od kumpla Big Grin Ogar będzie malowany podkładem , ileś tam warstw szpreju ;D , a i na koniec z dwie/trzy warstwy lakieru bezbarwnego , a sprey i inne rzeczy do malowania , będe brał z najwyższej półki , mam nadzieje że dobrze wyjdzie , ogarek będzie malowany na czarno/niebiesko . Mam nadzieje że szprej nie będzie odchodził Big Grin W najgorszym wypadku pozostanie mi lakiernik Big Grin Tak i tak silnika jeszcze nie ma... więc można wszystko robić ;D Jest czas.... A co do silnika to zawitał w moim romku Big Grin Tyle że po remoncie generalnym , praktycznie od niego są tylko kartery ;P , silnik kupie najprawdopodobniej na wiosne , więc podejrzewam że na przełomie kwiecień/maj motor będzie skończony Big Grin


RE: Drugi Ogarek do kolekcji! - gryf114 - 25-01-2013 12:17:37

Powodzenia w pracach!


RE: Drugi Ogarek do kolekcji! - Shuriken - 25-01-2013 12:32:35

Powodzenia w remoncie RometaBig GrinBig Grin


RE: Drugi Ogarek do kolekcji! - Sr-ka - 25-01-2013 12:42:16

Oczywiście czekamy na ostateczne zdjęcia Big Grin


RE: Drugi Ogarek do kolekcji! - Rometowiec97 - 25-01-2013 12:47:05

No to powodzenia w pracach.