Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Dzień dobry. - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Chłopcy Rometowcy (/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Dział: Powitalnia (/forumdisplay.php?fid=12)
+--- Wątek: Dzień dobry. (/showthread.php?tid=9469)



Dzień dobry. - pafqu - 03-12-2012 11:48:47

Maszyna - Romet Ogar 200.
Gdzie - Trójmiasto
Od kiedy - 11 listopada
Po co - dotrzymać w obecnym stanie (lub lepszym) jeszcze 2 lata i zarejestrować na żółte blachy. Może w międzyczasie coś jeszcze wymyślę.

Pozdrawiam i witam serdecznie.


RE: Dzień dobry. - mateusz5625 - 03-12-2012 12:25:52

Witam na forum kolejną osobe z pomorskiegoBig Grin


RE: Dzień dobry. - Semmao - 03-12-2012 13:23:30

Cześć! Witamy serdecznie! Big Grin

(03-12-2012 11:48:47)pafqu napisał(a):  Po co - dotrzymać w obecnym stanie (lub lepszym) jeszcze 2 lata i zarejestrować na żółte blachy.

Niestety na dzień dobry popsuję Twoje plany - motoroweru nie można zarejestrować na żółte blachy - ustawodawca nie przewidział takiej możliwości i jest to po prostu fizycznie nie możliwe. Na zabytek jak najbardziej, ale dostaniesz zwykłą białą blachę i będzie tylko adnotacja w dowodzie, że pojazd zabytkowy. Smile

Pokaż nam swoją maszynę w dziale Nasze Sprzęty, chętnie zobaczymy co masz ! Smile


RE: Dzień dobry. - maczos - 03-12-2012 16:53:13

Siemka TongueTongueTongueTongueTongue


RE: Dzień dobry. - pafqu - 04-12-2012 00:04:39

[Na zabytek jak najbardziej, ale dostaniesz zwykłą białą blachę i będzie tylko adnotacja w dowodzie, że pojazd zabytkowy. Smile

Pokaż nam swoją maszynę w dziale Nasze Sprzęty, chętnie zobaczymy co masz ! Smile


Cześć,
No trudno -może bez blachy, ale chyba jego losem jest zostać zabytkiem techniki w świetle prawa RP. Jest na tyle oryginalny (co do % części) i dobrze zachowany, a ja mam suchy i ciepły garaż - sam się prosi o takie potraktowanie.
Jak zrobię parę zdjęć - na pewno pokażę.


RE: Dzień dobry. - arasszymaras - 04-12-2012 00:23:46

Witamy na forum Smile


RE: Dzień dobry. - pafqu - 04-12-2012 00:35:26

Szukałem instrukcji obsługi do Ogara 200. W internecie jest dostepna w postaci instrukcji do wersji 205 + kilkustronicowy suplement omawiający różnice miedzy 200 a 205. Niestety trafiałem na wersje z niekompletnymi suplementami. W końcu trafiłem na 2 wzajemnie uzupełniające się (jak w jednej nie było strony, to była w drugiej). Dla porządku przepisałem całość i mam ten suplement porządnie spisany. Chętnie się podzielę, ale niestety nie jestem biegły w zawieszniu plików na stronach typu wrzuta, chomikuj itp. Jeżeli ktoś chciałby mnie w tym wyręczyć to proszę o kontakt na maila - prześlę plik do zawieszenia.


RE: Dzień dobry. - Semmao - 04-12-2012 00:46:23

(04-12-2012 00:04:39)pafqu napisał(a):  No trudno -może bez blachy, ale chyba jego losem jest zostać zabytkiem techniki w świetle prawa RP. Jest na tyle oryginalny (co do % części) i dobrze zachowany, a ja mam suchy i ciepły garaż - sam się prosi o takie potraktowanie.

Nie tylko te warunki musisz spełnić, żeby był zabytkiem. Skąd go masz? Jesteś prawowitym właścicielem? Jest wyrejestrowany? Smile

(04-12-2012 00:35:26)pafqu napisał(a):  Szukałem instrukcji obsługi do Ogara 200. W internecie jest dostepna w postaci instrukcji do wersji 205 + kilkustronicowy suplement omawiający różnice miedzy 200 a 205. Niestety trafiałem na wersje z niekompletnymi suplementami. W końcu trafiłem na 2 wzajemnie uzupełniające się (jak w jednej nie było strony, to była w drugiej). Dla porządku przepisałem całość i mam ten suplement porządnie spisany. Chętnie się podzielę, ale niestety nie jestem biegły w zawieszniu plików na stronach typu wrzuta, chomikuj itp. Jeżeli ktoś chciałby mnie w tym wyręczyć to proszę o kontakt na maila - prześlę plik do zawieszenia.

Tu na forum jest dział POBIERALNIA gdzie możesz znaleźć instrukcje i schematy. Wystarczy zajrzeć look:


RE: Dzień dobry. - pafqu - 04-12-2012 00:52:44

Kupiłem, zarejestrowany z ważnym przeglądem technicznym w momencie zakupu i oczywiście teraz. A jakie jeszcze pułapki mogą czekać na drodze do zabytkowości? :-)


RE: Dzień dobry. - Semmao - 04-12-2012 01:05:51

(04-12-2012 00:52:44)pafqu napisał(a):  Kupiłem, zarejestrowany z ważnym przeglądem technicznym w momencie zakupu i oczywiście teraz. A jakie jeszcze pułapki mogą czekać na drodze do zabytkowości? :-)

W takim razie już niewiele na Twojej drodze, jedynie koszta. Smile Poczytaj sobie dokładnie co za sobą niesie rejestracja na zabytek, jakie plusy i jakie minusy, rozważ sobie i zdecyduj sam, bo to kupa roboty - koszty, papiery, czas, jeżdżenie... Smile Ja osobiście motoroweru na zabytek bym nie zarejestrował, bo moim skromnym osobistym zdaniem ma to tylko jeden plus - to, że jak nie daj Bóg ukradną, to policja szuka Polskiego zabytku, a nie umarza postępowania, ze względu na znikomą wartość pojazdu. Wink Ale to moje zdanie, sam musisz podjąć decyzję look:


RE: Dzień dobry. - alek736 - 04-12-2012 15:02:39

Witamy na Chłopcy rometowcy!!!Pokaż Ogara Smile


RE: Dzień dobry. - mat69a - 04-12-2012 15:35:09

witamy na forum miłego pobytu


RE: Dzień dobry. - Kaskader na komarze - 04-12-2012 15:53:23

Witamy zrób jakieś fotki i pokaz bo nie moge sie doczekac juz Big Grin


RE: Dzień dobry. - MrF4k - 04-12-2012 17:55:02

witam


RE: Dzień dobry. - kw112 - 04-12-2012 18:06:53

witamy na forum.

na pewno będzie ci tu dobrzeBig Grin