Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Kompresor, co Wy byście zrobili ? - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Po godzinach (/forumdisplay.php?fid=22)
+--- Dział: Hydepark (/forumdisplay.php?fid=23)
+--- Wątek: Kompresor, co Wy byście zrobili ? (/showthread.php?tid=9435)

Strony: 1 2


Kompresor, co Wy byście zrobili ? - Błażej - 02-12-2012 00:20:14

Witajcie, sprawa wygląda tak, że miałem konkretny Polski kompresor. Znajomy pożyczył sobie go bez mojego pozwolenia i albo mu go ukradli na budowie, albo po prostu zepsuli go...

Po roku czekania trochę się wkurzyłem i zadzwoniłem dziś do niego. Miał go już dawno oddać, ale kolega jego co u niego to ponoć jest Big Grin nie odbiera telefonu Big Grin
(już to widzę)

Więc powiedział, że odkupi mi nowy, albo odda kasę...

No i dziś poszedłem do Brico Depot zobaczyć ile kosztuje najtańszy kompresor 50 litrów
Kosztuje 378 zł dokładnie nowy taki sam jak tutaj o wiele drożej na aukcji
http://allegro.pl/kompresor-olejowy-50l ... 39162.html
to dokładnie to samo u mnie w sklepie jest za 378 zł

no i tutaj jest problem, czy brać od niego kasę 400 zł czy kazać mu kupić/ iść z nim po taki dokładnie kompresor czy kupić samemu go, nie ważne to jest. Wiem, że 22 zł różnica, pamiętam Big Grin


Co byście Wy zrobili ?
kompresor czy kasa ? kupować czy nie ?
W sumie kompresora nie używam tak wiele.
Czy będzie się dało takim 50 litrów coś pomalować ? wydaje mi się, że będzie to udręka, ale może Wy coś robiliście takimi malcami ?
Wypiaskować chyba tym bardziej się nie uda nie ?


RE: Kompresor, co Wy byście zrobili ? - MrF4k - 02-12-2012 00:30:31

Ja bym wziął kase jak ci kompresor taki nie pilny Big Grin


RE: Kompresor, co Wy byście zrobili ? - mateusz5625 - 02-12-2012 00:58:09

Mam taki kompresor i daje rade, malowałem nim rower i fajnie wyszło tylko że przy malowaniu musi ciągle chodzić by te 4 bary utrzymać


RE: Kompresor, co Wy byście zrobili ? - arecki16 - 02-12-2012 01:11:17

No kompresorem 50l niby da się malować ale o piaskowaniu zapomnij, ma za mały zapas powietrza i nie utrzyma odpowiedniego ciśnienia.Jeśli już miał byś kupować ten 50l to weź pieniądze od kolegi i kup sam, zawsze lepiej w razie jakiejś gwarancji, najlepiej dołóż kilka zł i kup jakiś lepszy np.Stanley


RE: Kompresor, co Wy byście zrobili ? - Błażej - 02-12-2012 01:22:12

No właśnie, udręka, cały dzień bym piaskował komara


RE: Kompresor, co Wy byście zrobili ? - arecki16 - 02-12-2012 01:31:54

Mim zdaniem najlepszy 100l z dobrą wydajnością.


RE: Kompresor, co Wy byście zrobili ? - Irek - 02-12-2012 20:43:34

Niech Ci kupi w Brico, do tego zestaw akcesoriów i będzie git
Jeśli faktycznie w Brico ceny nie są wiele większe to chyba kupie u nich ten kompresor 50 litrów , sama wysyłka takiego kompresora to z 50zł


RE: Kompresor, co Wy byście zrobili ? - alek736 - 02-12-2012 20:47:49

Jeżeli nie uzywasz tak czesto kompresora to weż pięniądze jak bym tak zrobił.


RE: Kompresor, co Wy byście zrobili ? - Irek - 02-12-2012 20:50:08

Nie oszukujmy sie , kompresor dla kogoś kto sie tym zajmuje to potrzebna rzecz. Jak nie teraz go kupi to kiedyś i na jedno wyjdzie. Sam boleje nad brakiem tego urządzenia i na dniach go kupie


RE: Kompresor, co Wy byście zrobili ? - mateusz5625 - 02-12-2012 20:51:30

Kup sobie sam, bo tak myśle że kupi ci chińskie gówno i będzie problem, jak sam kupisz to lepiej będzie z gwarancjąBig Grin


RE: Kompresor, co Wy byście zrobili ? - Irek - 02-12-2012 20:52:05

(02-12-2012 00:20:14)Błażej napisał(a):  Po roku czekania trochę się wkurzyłem i zadzwoniłem dziś do niego. Miał go już dawno oddać, ale kolega jego co u niego to ponoć jest Big Grin nie odbiera telefonu Big Grin
(już to widzę)

Albo zrób tak, poproś chłopaka siostry, ojca i we trzech "przekonajcie" typa że ten kompresor był dużooo więcej warty i że to bardzo nie ładnie że sobie go pożyczył na wiecznie nieoddanie :F powinien sie ugiąć , tak mi sie wydaje :F


RE: Kompresor, co Wy byście zrobili ? - Ogar200 by Ogar - 02-12-2012 20:53:32

Ja nawet kompresorem 24L maluję więc 50 L spokojnie starczy Tongue


RE: Kompresor, co Wy byście zrobili ? - Błażej - 02-12-2012 21:09:42

W sumie tak pomyślałem, kto będzie miał czas na zajmowanie się kompresorem, malowaniem itp.
No, Ja chyba nie. Na 6 miesięcy nie widzę sensu go kupować. W dodatku sam włącznik/ wyłącznik nie wygląda za ciekawie, jakieś gówno wyciągane...
W sumie to chyba nie będę go kupował, kasa się przyda na remont kadecika Wink
a malowaniem zajmie się "lakiernia proszkowa"

Jak będę chciał kiedyś coś robić to kupię konkretny sprzęt 150 litrów na 2 sprężarkach ;


RE: Kompresor, co Wy byście zrobili ? - Marwerick - 03-12-2012 00:10:09

te stare polskie z fabryki wat z gdyni są dobre kompresory z dużym zbiornikiem i kilkoma cylindrami


RE: Kompresor, co Wy byście zrobili ? - skuter007 - 03-12-2012 00:54:55

Weź kasę i pochodź sobie po starych SKR'ach, tam na pewno znajdziesz dobry kompresor. Ja mam swój stary polski z SKR'u na którym znalazłem Rometa Polo (trzy cylindrowy, 200l, 12 barów) i daje radę. Kosztował mnie 300zł a malować nim i piaskować można bez najmniejszego problemu.