Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Czysty tlen do Rometa - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Inne pytania (/forumdisplay.php?fid=21)
+--- Wątek: Czysty tlen do Rometa (/showthread.php?tid=871)



Czysty tlen do Rometa - Simon - 01-06-2011 16:42:21

Witam. Siedząc na chemii obserwowałem doświadczenie z węglem drzewnym który nie spala się w normalnym pomieszczenie lecz żarzy się jednak po wsadzeniu go do probówki z czystym tlenem węgiel błyskawicznie zaczął się spalać. Tak sobie pomyślałem co by było gdyby Ogar zamiast zwykłego tlenu pociągnął taki czysty myślę że osiągi by się znacząco poprawiły lecz czy silnik by to wytrzymał. Co o tym sądzicie?


RE: Czysty tlen do Rometa - Leszek - 01-06-2011 16:46:07

nie do wykonania, chyba że było by cię stać na jeżdżeniu na czystym tlenie, trochę niedorzeczne bo silnik jest przystosowany do pewnego wybuchu mieszanki, a teraz to by nie wiadomo było jak by się zachował


RE: Czysty tlen do Rometa - zbydrze - 01-06-2011 17:04:30

Wyleciałby tłok w kosmos!!!!!!!!!!!!


RE: Czysty tlen do Rometa - Simon - 01-06-2011 17:04:41

Nie mowie cały czas na tlenie tylko w nagłych przypadkach.


RE: Czysty tlen do Rometa - Leszek - 01-06-2011 17:06:14

ja myślę że na takiej mieszance trzeba by było odpowiednio przestawić zapłon


RE: Czysty tlen do Rometa - Simon - 01-06-2011 17:07:55

hmm myślałem że to tylko poprawiło by spalanie mieszanki czysty tlen nie jest łatwo palny.


RE: Czysty tlen do Rometa - lukasz247___ - 01-06-2011 17:25:20

jak dla mnie to takie samo jak podtlenek wątpię w to żeby Romet bez dużych przeróbek i regulacji chodził na samym tlenie


RE: Czysty tlen do Rometa - Mikołaj - 01-06-2011 18:16:41

z kad oni biora te pomysly jak ja nie wiem? ale bynajmniej mozna sie troche posmiacBig Grin
tlem nie ma szans z tego wzgledy ze:
-gdzie go kupisz
-jak wzmocnisz uklad korbowo- tlokowy
-jak masz zamiar go doprowadzic do silnika w taki sposob zeby mozna bylo regulowac obroty
-gdzie bedziesz go trzymal
i wiele wiele innych rzeczy ktorych nie przeskoczysz


RE: Czysty tlen do Rometa - Simon - 01-06-2011 18:25:18

-kupie go tu http://allegro.pl/tlen-medyczny-7l-butla-tlenowa-hit-cena-i1626604173.html
- Po co wzmacniać układ przecież to nie samostart
-Doprowadzić go do gaźnika rureczką aluminiową w miejsce za filtrem powietrza
-Z trzymaniem zawsze coś można wymyślić


RE: Czysty tlen do Rometa - zbydrze - 01-06-2011 18:53:31

To znaczy ty chcesz dać dodatkowe gazowe wspomaganie silnika pod górkę. Chcesz wywiercić dziurkę w ten skrzyneczce na filtrze i jak ktoś się z tobą sćiga ty przyciśniesz zaworek i go zostawisz w tyleBig GrinBig Grin

Dobry patent, ale za długo nie pojeździsz...

Ja raczej wolałbym nitromieszankę w aerozolu.


RE: Czysty tlen do Rometa - Simon - 01-06-2011 19:00:31

Dosłownie o takie coś a co do nitromieszanki to właśnie to przyspieszy zużycie silnika a taki tlen tylko wspomaga szybsze spalania mieszanki dobre by było właśnie podczas odpalania wjazdu pod górkę.


RE: Czysty tlen do Rometa - Mikołaj - 01-06-2011 21:02:04

jak po co wzmacniacz uklad korbowo- tlokowy przeciesz jak ty mu to wstrzykniesz to ci albo wal jeb*ie albo cylek wysadzi albo jeszcze cos innego ci roz*ebie a jak nie wierzysz to sie spytaj jakiegos mechanika to ci to wytlumaczy bo poprostu ten tlen bedzie mial taka sile wybuchu ze ci cylek nie wytrzyma albo moze ci glowice na szpilkach wyrwac naprawde przemysl to dobrze bo ten pomysl jest z gory skreslony a jak nie wierzysz to sobie kup ten tlen i wstrzyknij go to sie przekonasz co sie stanie tak na pelnych obrotach


RE: Czysty tlen do Rometa - Simon - 01-06-2011 21:19:23

Czyli pomysł nie wypali szkoda zapowiadało się dobrze. No nic temat do zamknięcia


RE: Czysty tlen do Rometa - Leszek - 01-06-2011 21:33:38

Zamykam