Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Kłopoty z Jawoogarem - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Inne pytania (/forumdisplay.php?fid=21)
+---- Dział: Romet Ogar 200 (/forumdisplay.php?fid=143)
+---- Wątek: Kłopoty z Jawoogarem (/showthread.php?tid=8085)



Kłopoty z Jawoogarem - Artur - 07-10-2012 13:19:14

Kto to wymyślił? Ja się pytam...
Czy to jest kolejna część zaskakującej polsko-czechosłowackiej myśli technicznej czy co?
Ktoś do mojego Ogara 200 wsadził koła od Jawy. Dzisiaj tył do malowania rozbierałem, koła chciałem też przy okazji na oryginalne zmienić... patrzę tak na ten wahacz z tyłu... i się pytam - to jak ja mam to koło ściągnąć, skoro od tej dziury na ośkę w wahaczu żadnego wyjścia nie ma? Ośka wychodzi z koła czy jak?
Drugie pytanie - czy amortyzatory z WSK mogą być powodem tego, że tylnie koło ostaje od błotnika prawie jak w krosie jakim? Aż tak wielkie różnice były? Bo się tak zastanawiam, czy nie wymienić amortyzatorów na oryginalne. Jak myślicie - lepiej będzie się jechało na oryginałach czy na wueskowskich?
Kolejna zagadka - oryginalnie Ogary 200 miały koła 17" czy były też 16"? Bo ktoś chce mi wcisnąć "oryginalne koła 16" do Ogara 200". Sobie tak jeszcze myślę, czy nie zostawić tutaj kół jawowskich. Jak myślicie, czy jakby przód zrobić z oryginalnym błotnikiem, unormalizować wysokość z tyłu... to dobrze by było? Lepiej mieć koła jawowskie czy ogarowskie?


RE: Kłopoty z Jawoogarem - Przemek - 07-10-2012 13:33:57

Pewnie musisz wybic oske. Tak amortyzatory od WSK sa wyzsze. Lepiej bedzie sie jechalo na wskowych. Ogary oryginalnie mialy kola 17'. To czy lepiej miec kola oryginalne czy te od Jawy to zalezy tylko od ciebie.


RE: Kłopoty z Jawoogarem - Artur - 07-10-2012 13:41:55

A to zdejmowanie kół przez wybijanie ośki to tak oryginalnie było?
A co do kół... które są lepsze technicznie? Teoretycznie, jawowskie są cal mniejsze, ale mają większe hamulce Wink