Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
czy ktoś malował kolorem autorenolak czerwona ciemna L-80? - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Inne pytania (/forumdisplay.php?fid=21)
+---- Dział: Romet Pony (/forumdisplay.php?fid=135)
+---- Wątek: czy ktoś malował kolorem autorenolak czerwona ciemna L-80? (/showthread.php?tid=7748)

Strony: 1 2


czy ktoś malował kolorem autorenolak czerwona ciemna L-80? - hugor22 - 21-09-2012 20:16:11

Witam tak jak w temacie daje 1+ reputacji za mądrą odpowiedź i czy polecacie czy nie polecacie i czy lepiej byłoby dorobić sobie kolor i malować ? Czekam na odpowiedzi Wink

sorry za literówkę w temacie powinno być kolorem a nie kolorez sorry


RE: czy ktoś malował kolorez autorenolak czerwona ciemna L-80? - tramwajarz - 21-09-2012 20:34:02

renolakiem malowałem kilka motorków,nawet dobry ale najlepszy jest lakiernik


RE: czy ktoś malował kolorem autorenolak czerwona ciemna L-80? - hugor22 - 21-09-2012 21:14:54

ale mi oto chodzi by dać tą farbę do lakiernika


RE: czy ktoś malował kolorem autorenolak czerwona ciemna L-80? - skuter007 - 21-09-2012 21:20:06

Ogólnie lakiery firmy autorenolak są dobrej jakości, wszystkie lakiery do motorów mam z tej właśnie firmy i wyglądają świetnie, tylko daj do nich trochę utwardzacza, po nim mają większy połysk (bynajmniej tyle zaobserwowałem).


RE: czy ktoś malował kolorem autorenolak czerwona ciemna L-80? - kw112 - 21-09-2012 21:27:00

po utwardzaczu nie mają większego połysku.
Utwardzacz jak sama nazwa mówi utwardza farbę, farba zyskuje połysk po nałożeniu na nią warstwy lakieru bezbarwnego.
Hubert opłaca się, jest to farba dobrej jakości, jak się dobrze pomaluje to motorek będzie piękny.


RE: czy ktoś malował kolorem autorenolak czerwona ciemna L-80? - hugor22 - 21-09-2012 21:39:12

dzięki Michał Wink


RE: czy ktoś malował kolorem autorenolak czerwona ciemna L-80? - skuter007 - 21-09-2012 21:45:29

kw112, widziałeś, malowałeś? nie sądzę, wcześniej bez utwardzacza malowałem rometa polo i komara i one wymiękają w porównaniu z lakierem od sztywniaka do którego dodałem utwardzacz.


RE: czy ktoś malował kolorem autorenolak czerwona ciemna L-80? - kw112 - 21-09-2012 21:47:03

Patryk a żebyś wiedział- Malowałem
W jakim celu wg ciebie ma służyć utwardzacz?
Bo dla mnie i wszystkich doświadczonych lakierników (nie żebym był jakimś doświadczonym lakiernikiem, ale motory malowałem) utwardzacz służy do utwardzenia lakieru, a za tym idzie wydłużeniu trwałości, a nie jak ci kropelka bęzynki kapnie na lakiet to żeby zaraz pół lakieru ze zbiornika zeszło ( nie no z tym to trochę przesadziłem, ale dobra).


RE: czy ktoś malował kolorem autorenolak czerwona ciemna L-80? - skuter007 - 21-09-2012 21:50:09

Malowałeś raz bez utwardzacza a później z nim? Ja tak i różnica w lakierze jest spora, raz że twardszy a dwa że powierzchnia jest bardziej szklista.


RE: czy ktoś malował kolorem autorenolak czerwona ciemna L-80? - kw112 - 21-09-2012 22:01:42

bez utwardzacza nie malowałem i nie mam zamiaru, bo lakier by nie wysechł.
Niech ci już będzie że jest bardziej szklista, a poza tym, to co ty malowałeś bez utwardzacza to malowałeś pewnie źle, że twierdzisz że te lakiery wymiękają, są gorszej jakości bo są miękkie, może pod gołą ręką nie będzie czuć, ale lakier nie zachował swoich właściwości.
Co to za pouczenie

(21-09-2012 21:20:06)skuter007 napisał(a):  tylko daj do nich trochę utwardzacza, po nim mają większy połysk (bynajmniej tyle zaobserwowałem).
przecież wiadomo, że każdy szanujący się człowiek doda utwardzacz.
Tak dla wiadomości każdego kto by chciał malować swój motorek
Do każdego lakieru (nie dotyczy spraya) dodaje się utwardzacz w proporcji jaka jest na farbie, to samo dotyczy rozcieńczalnika. Każdy lakier szanującej się firmy potrzebuje utwardzacza i rozcieńczalnika( rozcieńczalnik po to aby lakieru było więcej ponieważ firmy dają zagęszczony lakier)


RE: czy ktoś malował kolorem autorenolak czerwona ciemna L-80? - hugor22 - 21-09-2012 22:18:06

skuter007 a mógłbyś dać fotki efektu?? i jaki podkład dawałeś czy dawałeś utwardzacz i czy na koniec lakier bezbarwny??


RE: czy ktoś malował kolorem autorenolak czerwona ciemna L-80? - kw112 - 22-09-2012 08:58:46

jeszcze się tak wtrące.
Ja jako podkład daję podkład wyrównujący szary.
Najpierw czyszczę obszar który ma być malowany papierem wodnym o ziarnistości 180, potem odtłuszczam całą powierzchnię, jak potrzeba kładę szpachlę na dziury większe, po tym zabiegu nakładam 2-3 warstw podkładu wyrównującego, papierem ściernym wygładzam powierzchnię podkładu i znowu odtłuszczam, po wygładzeniu podkładu i odtłuszczeniu go nakładam warstwę rozrobionego lakieru, czekam 20 min w temp. 20*C może być więcej, przy mniejszej temperaturze powietrza lubią czasami się robić zacieki, po 20 min. nakładam następną warstwę lakieru, znowu czekam i nakładam ostatnią warstwę lakieru bazy.
Daję temu wyschnąć do końca. Następnego dnia kładę warstwy lakieru bezbarwnego.


RE: czy ktoś malował kolorem autorenolak czerwona ciemna L-80? - lukasz247___ - 22-09-2012 09:31:36

Farby tej firmy są naprawdę dobrej jakości wiem bo malowałem auto, charta i kumpel na garażu je wykorzystuje Wink


Poza tematem jeszcze jeden taki durny post i watek do kosza leci.


RE: czy ktoś malował kolorem autorenolak czerwona ciemna L-80? - Irek - 22-09-2012 09:58:32

No i są całkiem tanie, kiedyś kupiłem litr czarnego na WSK to zapłaciłem 32 zł bodajże


RE: czy ktoś malował kolorem autorenolak czerwona ciemna L-80? - Ogar200 by Ogar - 22-09-2012 11:55:25

Czarny tak,ale kolor koło 50-60 zł wiem bo kupywalem ;/