Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
zimny ma straszny problem z zapaleniem - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Po godzinach (/forumdisplay.php?fid=22)
+--- Dział: Dwa kółka (/forumdisplay.php?fid=172)
+--- Wątek: zimny ma straszny problem z zapaleniem (/showthread.php?tid=740)

Strony: 1 2


zimny ma straszny problem z zapaleniem - Mikołaj - 09-05-2011 00:23:46

siema tak jak w temacie mam problem z odpaleniem rano mojego ogara 200 sprawa wyglada nastepujaca:
jak chce go odpalic na starter to sie nie odzywa dopiero jak go wezme na pych to sie odezwie ale nie moge dac z duzo gazu bo bede biegal i biegal jak juz odpali to zachowuje sie tak jak by byl zalany i musial przepalic
gaznik jest czysty i wyregulowany kondensator jest sprawdzony platyny czyste cewki sprawne filtr powietrza nowy i czysty tlumik przepchany swieca ma piekna idealna iskre i jest widac po niej ze idealnie przepala
acha jeszcze strasznie kopci jak lokomotywa dolalem juz czystej benzyny i to nic nie pooglo
ps jak juz odpali to moge go zgasic i na 1 kopa zapali on ma to po dluzszym staniu


RE: zimny ma straszny problem z zapaleniem - zbydrze - 09-05-2011 01:05:41

Simmery jak nic. Chińskie były, wysiadły i tyle.


RE: zimny ma straszny problem z zapaleniem - Leszek - 09-05-2011 09:32:29

Tornado, wiele razy miałem tak w Charcie , raz jak do Tomka jechałem to na wiadukcie mi go zalało i podjechać nie mogłem na 3 :F u mnie to był zły rowek na iglicy , za dużo benzyny dostawał. A simmeringi wymieniałeś kiedyś w nim ?


RE: zimny ma straszny problem z zapaleniem - Mikołaj - 09-05-2011 18:55:14

iglice przestawialem juz na wszystkich rowkach i nic a ja robielm dopiero co kapitalke silnika czyli wszystkie lozyska simmeringi pierscienie tlok sprzeglo zembatka i jeszcze cos acha wlasnie zauwazylem ze rano musze go kopnac bez gazu a jak juz zapali i go zgasze czy jest cieply to musze dac na maxa gazu


RE: zimny ma straszny problem z zapaleniem - Tomasso94 - 09-05-2011 18:57:49

Ja też tak mam czasem... i nie tylko w Ogarku Big Grin U mnie to zależy od tego, ile oleju do beny wleje. W sumie czeskie silniki mają to do siebie :F Z tego co wiem, jeśli nie pali zimny albo nie pali ciepły, jest to źle ustawiony zapłon, tak gdzieś wyczytałem kiedyś Smile


RE: zimny ma straszny problem z zapaleniem - Leszek - 09-05-2011 19:24:18

ja myślę że to przez ingerencję tego twojego mechanika :F bo w sumie to od tego czasu co go odebrałeś tak kopci itp ? popraw mnie jeżeli się mylę ,może przy zapłonie grzebał


RE: zimny ma straszny problem z zapaleniem - Mikołaj - 09-05-2011 20:15:10

zaplon juz tez ustawialem a kopci nie wiem od kiedy bo jego zorsypanie sie to zapcany tlumik a z odpalaniem to od samego poczatku ma problem

a jeszcze taka ciekawostka to co w polskim silniku wskazuje na dana czesc w czeskim wskazuje na cos innego bo np. w polskim wglada na kondek a w czeskim padl gaznik (iglica stracila zabki)


RE: zimny ma straszny problem z zapaleniem - Mikołaj - 18-05-2011 23:53:23

sluchajcie simering na wale jest dobry a pali mi olej ze skrzyni wiec podejrzewam ze to uszczelka mi sie przesunela miedzy karterami ale takie pytanko czy to moze byc przyczyna ze jak jest zimny to chodzi normalnie a jak sie nagrzeje to to strasznie slabnie czyli nie ma sily rozpoedzac sie na 3 (jedzie na stalych obrotach mimo manetki na maxa)


RE: zimny ma straszny problem z zapaleniem - Leszek - 18-05-2011 23:58:22

czecha nie miałem ale myślę że to możliwe, pod wpływem temperatury mieszanka inaczej się zachowuje w komorze korbowej.
Mi na oleju ze skrzyni też bardzo mulił, nie miał tej mocy


RE: zimny ma straszny problem z zapaleniem - olo1200 - 19-05-2011 00:02:23

to zrób uszczelkę bo możesz zatrzeć silnik


RE: zimny ma straszny problem z zapaleniem - Leszek - 19-05-2011 00:17:43

co ? skoro dostaje olej ze skrzyni, to raczej mocy nie będzie miał, gorzej jakby miał go za mało, wtedy występuje zatarcie. A w skrzyni biegów olej tak szybko nie zniknie.


RE: zimny ma straszny problem z zapaleniem - Tomasso94 - 19-05-2011 00:35:21

Może masz syf w tej komorze, jakiś tawot lub inne?

a, no i pobaw się w regulacje gaźnika, ale już na bardzo dobrze rozgrzanym, a nie na zimnym Smile


RE: zimny ma straszny problem z zapaleniem - Mikołaj - 19-05-2011 18:52:07

tam na 100% jest uszczelka miedzy karteramia to ze tak strasznie muli to sie dowiedzialem ze to tlok jest dobrze spasowany i puchnie i koles mi powiedzial ze mam dac troche bogatsza mieszanke i to by sie zgadzalo bo dzisiaj mi spochl a koles powiedzial zebym do skrzyni nalal miksolu a nie hipolu bo hipol niedosc ze jest gesty to jeszcze do tego strasznie dymi


RE: zimny ma straszny problem z zapaleniem - fso777 - 01-06-2011 20:40:44

Od dymienia to masz lewy simmering walu tam gdzie sprzęgło, ze nie chce zapalać gdy zimny to świecę kup jakaś lepszą i przerwę daj na przerywaczu małą i na świecy tez .Do skrzyni nie lej miksola bo jest silnik przystosowany do hipola i będzie zle chodzić.Benzynę lej 95 bo na 98 ogary szaleja (wariuja).A uszczelkę, musisz niestety rozbierać znow silnik


RE: zimny ma straszny problem z zapaleniem - Mikołaj - 01-06-2011 20:56:04

nic nie musze bo poziom oleju sie wyrownal i jak narazie chodzi idealnie i nic nie dymi to ze ciezko odpalal to byl zaplon i zapchany tlumik z reszta to ze slab to tez byl wydech zaje*any a co do paliwa to nie ma znaczenia przy prawdziwym ogarze (z przed 1985r. te nie blokowane) jak masz troche przyspieszony zaplon (wiecej mocy) to przez 2 lata lalem 98 i nic nie swirowal a nawet lepiej cisnol a to jaki olej jest w skrzyni to nie ma znaczenia bo wazne jest tylko to zeby bylo smarowanie ten silniczek jak go kupilem juz byl nie szczelny i on utrzymywal staly poziom oleju okolo 0,3l zamiast 0,6l i nic sie nie stalo a zrobilem nim ponad 8tys. km