Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Niewielki problem z Chartem - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Silnik, przeniesienie napędu (/forumdisplay.php?fid=221)
+--- Wątek: Niewielki problem z Chartem (/showthread.php?tid=6980)



Niewielki problem z Chartem - SaltKiller - 21-08-2012 18:50:42

Siemka! Jestem nowy na forum i prosze o pomoc. Mam mianowicie taki problem z chartem: pali od kopa i na wolnych obrotach nawet dobrze chodzi ale gdy jade juz powyzej 55km/h zaczyna mi zwalniac i dochodzic do 40km/h i tak w kólko. Nie wiem co robić kranik niedawno czyściłem bak też i zawsze ten sam problem. Rometa kupiłem w tamte wakacjez gażnikiem od ogara i wyciągałem nim około 62km/h i chodził bardzo dobrze później zdjołem filtr powietrza bo bym zapchany. Niedawno wymieniłem cewke bo jedna sie spaliła a na drugiej nie chciał odpalać. Teraz pali od kopa. POMOCY !!!! już nie wiem co mam robić.


RE: Niewielki problem z Chartem - lukasz247___ - 21-08-2012 19:49:03

Według mnie to benzyny nie dostaje jak kranik czyściłeś to gaźnik też?hmm


RE: Niewielki problem z Chartem - SaltKiller - 21-08-2012 20:11:52

Gażnik też czyśćiłem bardzo dokładnie i tak samo złożyłem. A weżyk z benzyną powinień być pełny ?? bo ja mam tak że troche widać


RE: Niewielki problem z Chartem - lukasz247___ - 21-08-2012 20:49:52

Raczej pełny powinien być ale różnie to bywa świeca jakiego koloru jest? Gaźnik dobrze dokręcony szczelny na łączeniu?hmm


RE: Niewielki problem z Chartem - SaltKiller - 21-08-2012 21:10:06

Uszczelki robiłem sam i wszystko jest szczelne. Kiedyś miałem problem z cewką bo mi nie chiał palic i było coraz gorzej więc ją wymieiłem na nową(cena była zabojcza) ale pali od kopa a iskra jest taka jaskrawa i seria jedna za drugą . Wiec na moją głowe powinien ładnie chodzić tak jak moja motorynka


RE: Niewielki problem z Chartem - gabriel0 - 21-08-2012 21:12:25

nie musi być pełny. nie musi nawet nic w nim być.


RE: Niewielki problem z Chartem - SaltKiller - 21-08-2012 21:36:53

Gaźnik dobrze dokręcony uszczelke sam robiłem i nic nie cieknie. Ostatnio cewke wymieniełem bo mi padła a nowa dużo kosztowała. a iskra jest niebieskawa i jedna za drugą. A mam pytanie bo moto kupiłem z dwoma cewkami i jedna mi sie spaliła a na drugiej mam iskra taką samą jak w nowej i niechce mi zapalić.
To dlaczego mi traci moc i z powrotem sie rozpędza i tak ciągle jest ?!
wszystko jest ok świeca jest koloru niebieskawego to wszystko jest na nowej cewce bo na starej tak samo było i nie chciał odpalić


RE: Niewielki problem z Chartem - SaltKiller - 22-08-2012 15:51:29

A mam jeszcze jedno pytanie bo na głowicy zobaczyłem że nie mam orginalanego gwintu na świece. Chyba poprzedni właściciel zerwał gwint i to rozwięrcił i włożył miedziany okrąg z gwintem. To wszystko jest zablokowane takim klinem i nie raz z pod świecy ucieka dym. Czy to może byc przyczyną ???


RE: Niewielki problem z Chartem - Rudy102 - 22-08-2012 16:04:23

A kompresja dobra?


RE: Niewielki problem z Chartem - SaltKiller - 22-08-2012 19:30:17

Na początku wszystko ładnie chodzi jak dojade do 55km/h nagle traci obroty do 40 km/h i spowrotem sie rozpędza i tak w kólko nie raz jade 60 km/h i tak samo sie dzieje