Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
[50-T-1] nie chodzi za dobrze . Pilnie potrzebuje pomocy bo juź długo nad nim siedze i nic - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Silnik, przeniesienie napędu (/forumdisplay.php?fid=221)
+--- Wątek: [50-T-1] nie chodzi za dobrze . Pilnie potrzebuje pomocy bo juź długo nad nim siedze i nic (/showthread.php?tid=682)



[50-T-1] nie chodzi za dobrze . Pilnie potrzebuje pomocy bo juź długo nad nim siedze i nic - romet50t1 - 03-05-2011 02:09:32

Mam rometa i już rozkręciłem silnik i skręciłem go od nowa . Silnik cały wyczyszczony złożony . Odpali w miejscu normalnie wkręca się na obroty a jak tylko puszczę sprzęgło i chce jechać to zero mocy . Nie rozpędza się i praktycznie żeby jechać trzeba mieć cały czas pół sprzęgło . Bo tak to nie da rady . A w miejscu wkręca się na obroty jak jakiś cross . Naprawdę fajnie się wkręca . I nawet wrzuce bieg i na sprzęgle dostanie trochę obciążenia to odrazu ciężko wchodzi na obroty bardzo ciężko . I nie będzie miał takich jak na luzie . Pomocy . A dodam że kiedyś miał dużo mocy normalnie jeździłem im na tylnim kole i w terenie dawał radę bo komar jest przerobiony na crossa . Dawał dużo radości do czasu aż nie wiadomo co się mu stało . Już nie wiem co można zrobić żeby wrócił do dawnej kondycji . Normalnie się wkręca i ma bardzo wyskokie obroty i jak tylko dostanie lekkiego obciążenia to od razu muli nie wkręca się na obroty i się nie rozpędza . Pomocy pilnie

Następnym razem napisz o jaki model rometa chodzi, bo każdy się czymś różni - Tomasso94


RE: nie chodzi za dobrze . Pilnie potrzebuje pomocy bo juź długo nad nim siedze i nic - Przemek - 03-05-2011 02:57:15

Moze dysze zatkane. Czasami tak jest ze na luzie wszystko cacy a jak jest zapchana dysza to na biegu gasnie.


RE: nie chodzi za dobrze . Pilnie potrzebuje pomocy bo juź długo nad nim siedze i nic - lukasz247___ - 03-05-2011 09:27:46

A tarcze sprzęgłowe są dobre? bo jak stawiasz rometa na koło i jeździsz nim na tylnym kole to sprzęgło idzie spalić, pierścienie wymieniałeś podczas składania silnika


RE: nie chodzi za dobrze . Pilnie potrzebuje pomocy bo juź długo nad nim siedze i nic - bujak96 - 03-05-2011 09:34:10

A kosz masz dobry ? Ja miałem w 50t1 wyjechane to w ogóle mocy nie miał.
Zawleczki sprawdź.


RE: nie chodzi za dobrze . Pilnie potrzebuje pomocy bo juź długo nad nim siedze i nic - Mikołaj - 03-05-2011 09:39:30

ja bym wymienil simeringi sprawdzil kondensator i przeczyscil platyny albo moze cos w skrzyni padlo i blokuje silnik np.jakies lozysko sie zaciera ja tak mialem w ogarze 200 padlo mi lozysko w kapie i zebatka sie blokowala przezco silnik nie mial sily ruszyc a na luzie sie wkrecal normalnie acha jeszcze sprawdz filtr powietrza i zobacz tak ja przemek mowi te dysze jak to nie pomoze to pisz
rozumiem ze to jest romet 50-t-1?


RE: nie chodzi za dobrze . Pilnie potrzebuje pomocy bo juź długo nad nim siedze i nic - zbydrze - 03-05-2011 14:19:41

Sprawdź dokładnie wszystkie ustawienia zapłonu, zobacz czy łańcuch nie masz za ciasno.
Jak na niego wsiądziesz, to nie ściaśnia się tak, że aż blokuje?


RE: nie chodzi za dobrze . Pilnie potrzebuje pomocy bo juź długo nad nim siedze i nic - Mikołaj - 03-05-2011 14:44:50

zbydrze ale jemu muli juz jak wrzuci biek i ma go na sprzegle czyli lancuch nie ma tu nic do rzeczy


RE: nie chodzi za dobrze . Pilnie potrzebuje pomocy bo juź długo nad nim siedze i nic - romet50t1 - 04-05-2011 00:57:21

(03-05-2011 09:39:30)TORNADO napisał(a):  ja bym wymienil simeringi sprawdzil kondensator i przeczyscil platyny albo moze cos w skrzyni padlo i blokuje silnik np.jakies lozysko sie zaciera ja tak mialem w ogarze 200 padlo mi lozysko w kapie i zebatka sie blokowala przezco silnik nie mial sily ruszyc a na luzie sie wkrecal normalnie acha jeszcze sprawdz filtr powietrza i zobacz tak ja przemek mowi te dysze jak to nie pomoze to pisz
rozumiem ze to jest romet 50-t-1?

nie mam 2 romety . Rometa 50t1 z silnikiem 019 i rometa ogara z silnikiem 023 . I w tym poście chodzi mi o tego rometa z silnikiem 023


RE: nie chodzi za dobrze . Pilnie potrzebuje pomocy bo juź długo nad nim siedze i nic - Mikołaj - 04-05-2011 08:47:46

ale to i tak nie ma znaczenia bo to sa praktycznie te same silniki tylko troche sie rurznia skrzynia ale mowie ci postrawdzaj te lozyska bo to moze byc przyczyna