Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Kolanko-nagar - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Inne pytania (/forumdisplay.php?fid=21)
+--- Wątek: Kolanko-nagar (/showthread.php?tid=6736)



Kolanko-nagar - romecik1998 - 13-08-2012 23:38:43

Koledzy dzisiaj z kumplem odkręciliśmy kolanko, włożyliśmy je do wiadra i zalaliśmy je takim żrącym płynem żeby ten nagar wymoczyło i zmiękł on czym to potem jeszcze lepiej wuczyścić? Co polecacie:
-wypalanie
-kret
-linki od roweru
-czy może pręt i szmata?
Co najlepiej???Big Grin


RE: Kolanko-nagar - kadetmen - 13-08-2012 23:50:03

Ja śrubokrętem to wydłubałem i nie ma śladu , potem jakoś benzyną czy rozpuszczalnikiem przetarłem i gicior .


RE: Kolanko-nagar - romecik1998 - 13-08-2012 23:53:21

A ja chyba sobie dam jutro czasu i każdy sposób przetestuję.Smile Jutro dam odpowiedzi.Big Grin


RE: Kolanko-nagar - romecik1998 - 15-08-2012 13:23:09

Chłopacy wczoraj dałem sobie czasu tak jak mówiłem i spróbowałem każdy sposób i wiecie co według mnie najlepszy sposób na czyszczenie kolanka to linki od roweru i wiertarka. Wziełem po wyrywałem linki od roweru, po wyciągałem je z pancerzów, z pancerzów po zdejmowałem te gumy i wszystkie linki i pancerze po przecinałem na pół. Te poztrzępione końcówki i te stworzonki dałem do przodu, a te dobre zawinęłem taśmą i wkręciłem do wiertarki i do dzieła. Trochę po wierciłem i młoteczkiem postukałem i tak co chwilę i efekt jest naprawde zdumiewający miejscami czuć i widać nawet gołą blachę. To jest najlepszy sposób!!!Smile


RE: Kolanko-nagar - romecik1998 - 28-08-2012 00:25:05

Kolanko wyczyszczone i wybrany najlepszy sposób. Temat do zamknięcia.Smile


RE: Kolanko-nagar - Mikołaj - 28-08-2012 00:27:18

zamykam