Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Czyszczenie tłumika za pomocą "kreta" - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Po godzinach (/forumdisplay.php?fid=22)
+--- Dział: Polak potrafi (/forumdisplay.php?fid=105)
+--- Wątek: Czyszczenie tłumika za pomocą "kreta" (/showthread.php?tid=6544)

Strony: 1 2


RE: Czyszczenie tłumika za pomocą "kreta" - Irek - 07-08-2012 10:57:15

Ja mam sposób niezawodny na czyszczenie wydechu, 1 wada to że chrom może stracić kolor :F ale mnie to nie wadzi, osiągi ważniejsze. Robi sie normalne ognisko troche gałęzi itd. Kłade na to wydech, jeden koniec zatykam dość luźno szmatą (żeby można było kijem wyjąć ) , wlewam do środka tak ze 100-200 ml benzyny (zależnie od tłumika). Z kolankiem tak samo no i podpalam. Jak ładnie zaczyna z wydechu lecieć płomień odtykam koniec wydechu i wtedy jak dostanie powietrza zaczyna sie wypalać . Po 20min takiego wygrzewania w ogniu jest w 100% czysty. Potem ostukuje i dokładnie wszystki syf wylatuje ze środka . Jak tłumik mamy malowany to potem trzeba pomalować znów, chrom zmienia kolor ( na taki lekko zlotawy ) pod wpływem sporej temperatury


RE: Czyszczenie tłumika za pomocą "kreta" - Błażej - 07-08-2012 12:40:24

(07-08-2012 10:34:29)Miteusz napisał(a):  Baku raczej ci nie przyjmą do piaskowania czy też śrutowania, jak dawałem cały motor do śrutowania to mówili że baku i tłumików nie śrutują.

gdyby baków nie piaskowali to bym tego nie pisał.
U Ciebie nie przyjmują, nie znaczy że u nas też nie


RE: Czyszczenie tłumika za pomocą "kreta" - gabriel0 - 11-08-2012 13:34:07

Gdy masz benzynę w baku to nie powinien ci zardzewieć... gorzej jak jej nie masz.