Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Problem z kranikiem w komarze - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Nasze Romety (/forumdisplay.php?fid=14)
+--- Wątek: Problem z kranikiem w komarze (/showthread.php?tid=6166)



Problem z kranikiem w komarze - wili48 - 20-07-2012 09:31:21

Witam

Mój problem dotyczy kranika. Dokładnie chodzi o to, że cieknie mi bardzo w małych ilościach benzyna. Zauważyłem to po plamie na ziemi, odkręciłem gaźnik sprawdziłem czy wszystko jest szczelne tak jak ma być, okazało się TAK. Okej... więc od montowałem od kranika wężyk i patrzę co jakąś chwilę (przy zakręconym kraniku) co jakaś chwila wycieka z niego mała ilość paliwa, kropelka po kropelce. W czym problem? Wiecie co zrobić?

http://allegro.pl/nowy-kranik-paliwa-do-romet-komar-ogar-wsk-125-175-i2435936137.html

Kranik mam dokładnie taki.


RE: Problem z kranikiem w komarze - Irek - 20-07-2012 09:39:26

Wymienić uszczelke trzeba. Nowa korkowa ok 50gr kosztuje


RE: Problem z kranikiem w komarze - wili48 - 20-07-2012 10:08:36

Sorry wielkie za dział źle klikłem, jak co to przenieście.

@Irek

Ok spróbuje.


RE: Problem z kranikiem w komarze - Simon - 20-07-2012 11:28:03

Też mam ten problem i nowy kranik... Ja narazie zatykam folią kranik jak kończę jeździć ;D


RE: Problem z kranikiem w komarze - MrF4k - 20-07-2012 12:04:20

NO tak jak Irek mówi trzeba nową uszczelke kupić jak nie masz gdzie to możesz dorobić z klingielitu


RE: Problem z kranikiem w komarze - Rudy102 - 20-07-2012 12:17:48

Spróbuj dokręcić te śrubki 2 trzymające pokrętło. A te korkowe uszczelki do kraników to gówno jest.


RE: Problem z kranikiem w komarze - wili48 - 20-07-2012 14:27:30

Przypatrzyłem się bardziej temu wszystkiemu, gdy jeździłem komarkiem i go odstawiłem jak zawsze zostanie jakaś ilość benzyny w gaźniku. Pooglądałem wszystkie śrubki, śrubeczki w gaźniku i okazało się, że cieknie mi po trochu paliwo z pokrętła przez który reguluję się dopływ powietrza do mieszanki, i jeszcze trochę z filtra powietrza ulatuje paliwa. Więc odpaliłem komara przy zakręconym kraniku wypaliłem to co było w gaźniku i przestało ciec.

Kiedyś miałem tak samo... identycznie ale odkręciłem gaźnik po odkręcałem śrubki z gaźnika podmuchałem i przestało nalałem 2l benzyny tak długo aż się nie skończyła, no i teraz jakieś 2 dni temu wlałem cały bak i znowu to samo dalej kapie. Jak dla mnie dziwne.


RE: Problem z kranikiem w komarze - glaserpl - 20-07-2012 14:47:56

Weź najlepiej jakąś uszczelke gumową i podłóż i przykręć.


RE: Problem z kranikiem w komarze - bartix4 - 20-07-2012 16:31:46

Ja też tak mam. Ale aż tyle tego paliwa nie leci wiec co mi tam .


RE: Problem z kranikiem w komarze - Irek - 21-07-2012 10:07:10

Korkowe uszczelki są bardzo dobre. Te gumowe które są fabrycznie w nowych kranach nie nadają sie do niczego. Jak ja kupuje taki nowy kranik to od razu biore też korkową uszczelke i zakładam. Efekt : kranik absolutnie bez wycieków