Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Początki ZZR - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Inne pytania (/forumdisplay.php?fid=21)
+---- Dział: Romet Komar (/forumdisplay.php?fid=136)
+---- Wątek: Początki ZZR (/showthread.php?tid=6037)



Początki ZZR - ROmen - 15-07-2012 12:56:10

Dawno temu kolega miał Komara ZZR z Bydgoszczy, sztywniaka z 1960 roku na ramie jak MR 230, tylko różnił się nieco.
Z przodu płaska lampa bez licznika. Tylna lampa też inna wyglądająca na simsonowską no i silnik Simsona modelu SR2.
Wiem, że na ramie miał wybity niski, trzycyfrowy numer. tłumik też był z modelu SR2 z lewej strony a łańcuch z prawej.
Ktoś spotkał się z tym modelem, bo nawet nie wiem jakie miał oznaczenie modelu ?

Już coś znalazłem. To raczej jest model MR 230 tylko jeden z pierwszych wykonany jako wersja pokazowa dla decydentów, aby wydali zgodę na produkcję motorowerów w Polsce. Potem silnik Simsona z tłumikiem zastąpiono już naszym z Wrozametu, który montowano w Rysiu.[attachment=1204]


RE: Początki ZZR - Mati - 02-09-2012 00:47:46

Tak, są to egzemplarze przedprodukcyjne. Na stronie jacomoto.prv.pl --> motorowery --> komar 230 są zdjęcia jeszcze kilku zachowanych egzemplarzy, jeden nawet z numerem ramy 0001.


RE: Początki ZZR - mikizpl - 02-09-2012 00:54:22

Osz kurcze.... Ja mam w swoim identyczne i to pociąłem :/ Kurde no jak wszytko tak samo, ale mam przód inny, ale nie jest oryginalny bo jest z nowszego komara. Chyba się popłacze...
http://imageshack.us/photo/my-images/685/zdjcie0341y.jpg/
O zauważyłem małe szczegóły: mam taki dziwny dospawany raczej hamulec na ,,wachaczu'' i takie coś na ramie pod bakiem żeby nie obijać, i nie mam filtra powietrza


RE: Początki ZZR - Tomasso94 - 02-09-2012 01:05:19

Ten Twój to zwykły sztywniak z tego co widzę


RE: Początki ZZR - mikizpl - 02-09-2012 01:08:38

Ale on miał silnik sima, ale kupiłem samą ramę za 2 dychy plus części

(02-09-2012 01:08:38)mikizpl napisał(a):  Ale on miał silnik sima, ale kupiłem samą ramę za 2 dychy plus części

Sory za double posta ale nie mogłem edytować, czyli okazało się, że rozj*****em prototyp, nie wierze cholera, te mocowania były zbyt zajefajne.... Tylko ten hamulec mnie niepokoi...